Li-Po accu "Low voltage"

Debate o akumulatorjih in polnilcih.
Odgovori
kla
Začetnik
Prispevkov: 10
Pridružen: 23 Jan 2006, 10:59
Kraj: Tržič

Li-Po accu "Low voltage"

Odgovor Napisal/-a kla »

Imam Impulse Power LI-Po akumulatorje (7,4V 2100mAH) in mi pri polnenju z PRO-PEAK Prodigy II polnilec javi "Check the battery Low voltage".

Kako naj jih ponovno napolnim?


LP
Aleš
Uporabniški avatar
dejci23
Freak
Prispevkov: 749
Pridružen: 29 Mar 2005, 13:25
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a dejci23 »

Mogoce je akomulator na katerem imas priklopljen polnilec popolnoma prazen 8)
kla
Začetnik
Prispevkov: 10
Pridružen: 23 Jan 2006, 10:59
Kraj: Tržič

Odgovor Napisal/-a kla »

Akumulator je bil poln, ker sem nanj priklopil BEC in preko njega motor (motor vrtel).
Pozabil sem omeniti, da sem pomotoma pustil stikalo na BEC-u vklopljeno čez noč (, da se je akumulator spraznil??).

Lp
Aleš
Uporabniški avatar
dejci23
Freak
Prispevkov: 749
Pridružen: 29 Mar 2005, 13:25
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a dejci23 »

Torej si sedaj našel problem ali ne?

Kateri akumulator se ti je spraznil?

Katera "input" ali "output" voltaža je premala?

Meni je nekajkrat javilo da je "INPUT voltage to low" kar pomeni, da je akumulator (svinčeni - avtomobilski) bil preveč prazen, da bi lahko normalno polnil modelarske celice. Priklopil sem ga na polnilec in čez nekaj uric že lahko normalno polnil modelarske celice.
Uporabniški avatar
Brane
Dr. Modelar
Prispevkov: 4585
Pridružen: 15 Nov 2004, 12:30
Kraj: Moste

Odgovor Napisal/-a Brane »

kla napisal/-a:Akumulator je bil poln, ker sem nanj priklopil BEC in preko njega motor (motor vrtel).
Pozabil sem omeniti, da sem pomotoma pustil stikalo na BEC-u vklopljeno čez noč (, da se je akumulator spraznil??).

Lp
Aleš
Če prav razumem si Lipo pustil priklopljen na BEC tako da se je Lipo popolnoma spraznil :lol: :lol: #-o če je tako, pa upam da ni, potem je vprašanje, če boš ta Lipo sploh še kdaj napolnil [-o<
Kaj bo, ko se razve, da so nekatere kopije že boljše od originalov???
Uros Mali
Razpravljalec
Prispevkov: 84
Pridružen: 15 Sep 2003, 13:51
Kraj: NM, LJ

Odgovor Napisal/-a Uros Mali »

Ena izmed resitev je, da poskusis na kratko polniti na kaksnem drugem programu (NiX ali SLA), samo da spravis nekaj elektrine (naboja) noter in da napetost naraste na vsaj cca 2.5V / celico. Potem jo zopet poskusi polniti na LiX programu.

Lahko je se druga tezava: neenakomerna spreznjenost. Predlagam, da po polovici polnjenja polnis vsako celico loceno.

lp Uros
Uros (041 924449)
Uporabniški avatar
mihah
Dr. Modelar
Prispevkov: 9307
Pridružen: 27 Apr 2001, 01:00
Kraj: Gmajnica
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mihah »

Napetost 2S je bila skupaj samo 2.48 V. Preverjeno iz prve roke.

Aleš, s takimi celicami se ni več za "igrati", razen za experimentiranja na varnem in pod nadzorom!

Ko celicam pade napetost 2.5 V/celico (ne pa na cel 2S paket!) sledi ireverzibilna izguba kapacitete!
Uporabniški avatar
FRIC
Razpravljalec
Prispevkov: 64
Pridružen: 10 Dec 2005, 20:14
Kraj: MEDVODE

Odgovor Napisal/-a FRIC »

Podobno situacijo je imel moj kolega.
Ravno tako je pustil akumolator v modelu in po dveh dneh je bilo isto. S polnilcem PRO-PEAK ni mogel več napolniti akumulatorja (Impulse 11,1V 1400mAh).
Nato smo akumulatorje priklopili na boljši polnilec. Po nekaj minutah polnjenja je napihnilo eno od treh celic. Drugi dve sta po meritvah kazali da sta OK vendar se je že po naslednjem praznenju / polnjenju še ena celica postala noseča. Napetost na posameznih celicah je bila pred polnjenjem 1,84V, 2,4V in 3,8V.

Pomeri vsako posebaj in če je napetost pod 2,8V se raje z njo ne igraj več.
Kaj vse se lahko zgodi pri polnjenju pa si poglej sam: viewtopic.php?t=6399 #-o
Uporabniški avatar
Brane
Dr. Modelar
Prispevkov: 4585
Pridružen: 15 Nov 2004, 12:30
Kraj: Moste

Odgovor Napisal/-a Brane »

Če Lipo celica zaide pod 2,5V je z njo konec, če kdo v začetku misli, da se da še kaj rešiti, sigurno kmalu spozna, da se ne da. Tisti malo bolj svojeglavi, pa kakšno uničeno Lipo celico včasih le še porabimo, za kaj nezahtevnega :lol:
Napihnjena Kokam 2000 15C (je včasih bila :lol: ) mi že drugo leto zapored napaja regulacijo kurjave v stanovanju, brez polnjenja zdrži celo kurilno sezono, da pa mi ni treba dajati celice ven, pri čemer se zbriše vse kar je programirano in me je prej vedno najbolj jezilo :grrrrrrrrrrr: pa imam pricinjen konektor, da lahko polnim kar med obratovanjem 8)
Ko jo polnim gre noter kakih 350-400 mAh, polnim jo pa , ko displej začne bledeti, to pa je približno vsake pol leta :lol: 8)
Podobno početje svetujem samo, če se zavedate, kaj s tem reskirate :lol: :lol:
Priponke
lipo.jpg
lipo.jpg (36.06 KiB) Pogledano 4068 krat
Uros Mali
Razpravljalec
Prispevkov: 84
Pridružen: 15 Sep 2003, 13:51
Kraj: NM, LJ

Odgovor Napisal/-a Uros Mali »

Ce je vec celic v 'praznem' paketu, obstaja moznost, da je kaksna prezivela.

Meni so otroc spraznil X-Cell 2s 1400mAh paketek do daske, dokler je slo. Potem se je paket se ene dvakrat v redu napolnil, kasneje pa je ena celica dobila napetost 0V in kakrsnikoli tok, je ni ozivel. To celico sem zamenjal in paketek veselo obratuje naprej. Le vsake tolko casa jo potrebno pocekirat posamezno celico in jo samostojno nafilat.

lp Uros
Uros (041 924449)
Uporabniški avatar
Brane
Dr. Modelar
Prispevkov: 4585
Pridružen: 15 Nov 2004, 12:30
Kraj: Moste

Odgovor Napisal/-a Brane »

Če letimo (brez reglerja z Lipo podporo) dokler se vse ne sesede, je povsem možno, da ena celica v dvoceličnem paketu preživi, kajti najverjetneje je pregloboko zašla najprej samo ena, ki pa se dokaj hitro seseden v nulo, na samo eno lipo celico pa tudi regler brez lipo podpore ne dela (vsaj motor ne) .
Drugo pa je če nam en porabnik počasi cuza elektriko in se ne ustavi ko napetost drastično pade. Takrat pa bo v nulo zašla najprej ena celica, nato pa še druga. Čisto preprosto je, celica ki zaide pod 2,5 V je zapečatena, najbrž če pade samo malo pod to napetost, se pozna malo na kapaciteti in morda še nekaj časa živi, če pa pade močno pod to napetost (pa čeprav samo enkrat) pa od nje ni več kaj pričakovati, za namen kot je bila kupljena, sigurno ni več uporabna :(
Kaj bo, ko se razve, da so nekatere kopije že boljše od originalov???
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Odgovor Napisal/-a tintek »

Zdravo!

veliko je govora o lipo akujih nikjer pa nisem zasledil o liion jast pa sem zdaj nabavil paketek liion bmz 1100 2S1P pa me zanima če ma kdo kaj izkušenj okrog tega kako se polne uzdržuje...

Hvala za odgovore

LP Tine
LP Tine

Kaj malga tut postružim
Uporabniški avatar
Pino
Začetnik
Prispevkov: 39
Pridružen: 18 Jan 2005, 14:10
Kraj: Boštanj

Odgovor Napisal/-a Pino »

BMZ se polnijo,praznijo in vzdržujejo isto kot Lipo,so pa bolj varne.
LP.
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Odgovor Napisal/-a tintek »

aha sepravi da če imam samo 2 celici (2S1P) ne rabim tistega balncerja in ne vem kaj?

LP Tine
LP Tine

Kaj malga tut postružim
Uporabniški avatar
Pino
Začetnik
Prispevkov: 39
Pridružen: 18 Jan 2005, 14:10
Kraj: Boštanj

Odgovor Napisal/-a Pino »

Balancer ne potrebuješ.Potrebuješ pa polnilec za polnjenje liion ali lipo celice.
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Odgovor Napisal/-a tintek »

no zdaj sem kupil še regler z lipo podporo in sepravi da ko bodo celice dovolj prazne bo regler izklopil takrat dam polnit celice in to je to ni potrebno nobenega praznenja ali karkoli?

LP Tine
LP Tine

Kaj malga tut postružim
raktivec
Dr. Modelar
Prispevkov: 5182
Pridružen: 01 Mar 2005, 13:02
Kraj: švarcnbah

Odgovor Napisal/-a raktivec »

@ Pino in Tintek:



Malce pobrskajta po drugih debatah in našla bosta odgovore na vsa vajina vprašanja.



1.) Balanserja ne rabiš edino v primeru da:

a.) Uporabljaš le 1s celico
b.) Polniš vsako celico posebej
c.) Letiš tako poredko, da celice polniš le kakih tridesetkrat letno.
d.) Iz celic vlečeš največ 70% nominalnega toka in prenehaš z praznjenjem ko je v njih še vsaj 25% energije.
e.) Imaš dovolj denarja, da po neumnosti uničuješ pakete in vsakih 50 do 100 polnjenj kupiš novega.



2.) Li-ion celice so bolj varne kot Li-Po?

Mogoče mehansko.
Tokovno so povsem isti šmorn. Vsake od njih gredo po gobe, če z njimi nepravilno ravnaš. Zmotno mišljenje, da Li-Ion odpustijoi večje napake temelji na tem, da je Konion v podatkih o zmogljivosti celic upošteval dobršno mero rezerve, Kokam pa je v borbi za trg podajal in še podaja tehnične podatke z minimalno varnostno rezervo.



3.) Mnogo več o Li-Ion in Li-Po celicah je že napisanega v tem forumu.
lp
Sašo
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Odgovor Napisal/-a tintek »

ne bom odpirav nove teme pa bom vprašal kar tukaj...

1.
Ko sem strmoglavil z letalom na drevo kjer je počival 2 dni so se mi celice li ion 2s1p 1100 spraznile na napetost okoli 2V in ko sem priključil na polnilec mi ja napisali (1C) namesto (2C) zato sem ih za ene 5 sekund priključil na nixx program in nato na liio potem mi je napisalo (2C) celice so se normalno napolnile in zdaj je napetost v njih normalna. ali so te celice še dobre ali naj jih raje odpišem?

2.
ker sprejemnik ni dobival signala so servoti hitec hs55 "ponoreli" in so posledično pregoreli motorčki se skoraj niso več obračali. ve kdo kaj povedati o tem vem pa da si bom moral privoščiti nove.

3.
imam 2 paketa celic ene so 6x mislim da 1800mAh ene pa 8x 800mAh te celice niso bile v uporabi že ene 2 leti ali se da še kaj dobiti iz njih?

Hvala za odgovore...

LP Tine
LP Tine

Kaj malga tut postružim
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Odgovor Napisal/-a tintek »

Nobenega odgovora?

LP Tine
LP Tine

Kaj malga tut postružim
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Odgovor Napisal/-a tintek »

kdorkoli... [-o<

LP Tine
LP Tine

Kaj malga tut postružim
Uporabniški avatar
KamiKaza
Dr. Modelar
Prispevkov: 6068
Pridružen: 09 Jan 2005, 13:28
Kraj: radovljica
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a KamiKaza »

Še moja izkušnja :oops: ;po drugem polnjenju in praznjenju sem aku (polyquest LiPo 3700mAh 2S , 20C) pustil priklopljen na regler in sem drugi dan nameril 2,8V na priključku! Namreč zadeva je javljala prenizko napetost! Nato priklopil na NiCd ~2,5A za 5min in nazaj na LiPo. še dvakrat sem moral ročno zagnati polnjenje, nato pa je potegnilo; noter je šlo 3,9A, do sedaj mi jo je uspelo napolniti že več kot 30x! :o 40A motor jo na večinoma debelo polovico gasa sprazne v približno 7 minutah. Ampak kot je bilo že nekje napisano, vsaka nova napolnitev mi je poklonjena in upam, da mi bo še dostikrat uspelo #-o [-o< [-o< [-o< [-o<
Priponke
DSCF5820.JPG
DSCF5820.JPG (66.12 KiB) Pogledano 2660 krat
__od oka, prbližn genau__
______________________

----lp Rupert----
Odgovori

Vrni se na Akumulatorji in polnilniki