Maketarsko okrevanje Robertota ...

Odgovori
Uporabniški avatar
Roberto
Dr. Modelar
Prispevkov: 8650
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:16
Kraj: Idrija

Maketarsko okrevanje Robertota ...

Odgovor Napisal/-a Roberto »

... ali nova tema z mojimi izkušjami ali vprašanji "s tega področja", tako da bo "moja osnovna tema" ostala "rezervirana za moje kosti ... :oops:

Danes mi airbrush ni več "šprical", kljub temu, da barve nisem pripravil drugače kakor včeraj in pritisk zraka na komprsorju je tudi vedno isti. Mogoče sem pa malo bolj omejil hod igle, toda tudi to nisem čisto prepričan ...
Recimo, "da sem se danes naučil", da barvanje s "slabo prekrivnimi barvami" (light grey od F-16) skoraj ni mogoče samo "z eno roko", ker preden tak razredčena (1 : 1) nanešena barva dovolj prekrije podlago, že raje steče ... :oops:

Slika

Slika
.
Grunf pravi: Ko vrijedi leti, ko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi !
.
Uporabniški avatar
Roberto
Dr. Modelar
Prispevkov: 8650
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:16
Kraj: Idrija

Re: Maketarsko okrevanje Robertota ...

Odgovor Napisal/-a Roberto »

Nekaj je bilo pa vseeno danes drugače kakor včeraj, ker danes nisem pozabil. Preden sem pripravljeno barvo vlil v posodico na airbrshu, sem v to posodico kapnil dve ali tri kapljice rezredčila za barve (vallejo) in jih tudi "špricnil ven", tako da je razredčilo "naoljilo pot" za barvo ... :wink: =D> =D>
.
Grunf pravi: Ko vrijedi leti, ko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi !
.
Uporabniški avatar
Roberto
Dr. Modelar
Prispevkov: 8650
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:16
Kraj: Idrija

Re: Maketarsko okrevanje Robertota ...

Odgovor Napisal/-a Roberto »

Na forumu Makete.si so mi napisali, da za čiščemje airbrusha po barvanju z vallejo barvami lahko uporabim AJAX za čiščenje steklenih površin in ker ga pri "sosedu Evrospinu" niso imeli, sam tam kupil DEXAL, ki prav tako vsebuje črko X in je tudi namenjen čiščenju stekla :wink: in ker je moja draga včeraj šla "k najboljšem sosedu", imam sedaj čistil za airbrush do ... =D> :oops:

Slika
.
Grunf pravi: Ko vrijedi leti, ko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi !
.
Uporabniški avatar
Roberto
Dr. Modelar
Prispevkov: 8650
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:16
Kraj: Idrija

Re: Maketarsko okrevanje Robertota ...

Odgovor Napisal/-a Roberto »

Ker DEXAL airbrush očisti res zadovoljivo, AJAX-a sploh ne bi rabil, toda "ker od viška ne boli glava" ... :wink:
Po uporabi airbrush najprej razsstavim in večje dele "namočim" in tudi očistim v večji posodi, ...

Slika

... manjše, vedno štiri", pa v manjši posodi, potem vse dele & "krtačke" & čistilno posodico še sperem pod tekočo vodo in nazadnje še vse skupaj zložim (?) na čist list A4 papirja, kjer naj se suši do jutri zjutraj, ko bom airbrush sestavil nazaj, da se slučajno kakšen del ne izgubi ... :oops:

Slika
.
Grunf pravi: Ko vrijedi leti, ko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi !
.
Uporabniški avatar
Roberto
Dr. Modelar
Prispevkov: 8650
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:16
Kraj: Idrija

Re: Maketarsko okrevanje Robertota ...

Odgovor Napisal/-a Roberto »

Pri včerajšjem čiščenju airbrusha sem naredil zelo veliko napako, ker tanjšo iglo, ki jo tudi uporabljam za čiščenje šobe, nisem takoj spravil nazaj v "škatlo" airbrusha, tako da sta se na "odcejevalnem papirju" pojavili kar dve igli ... :oops: Katera je tanjša (za 0,3 šobo) in katera debelejša (za 0,5 šobo) ??? Že prej sem izmeril, da imata obe igli isti premer 1,2 mm in se razlikujeta samo v "obliki konice", pri čemer je debelejša "bolj konusna" (?) in tanjša manj ...

Slika

Mislil sem, da mi bo njuno razliko pokazala že povečevalna lupa ..., [-X :oops:

Slika

..., vendar mi jo je pokazala šele nezmanjšana slika mojega Canona, na kateri se dobro vidi, da je tanjša igla tudi zvita, kar je bil tudi razlg, da so mi jo na servisu tudi zamenjali ... =D>

Slika

Slika
.
Grunf pravi: Ko vrijedi leti, ko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi !
.
Uporabniški avatar
Roberto
Dr. Modelar
Prispevkov: 8650
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:16
Kraj: Idrija

Re: Maketarsko okrevanje Robertota ...

Odgovor Napisal/-a Roberto »

Mogoče sem včeraj med čišenjem airbrusha tudi ugotovil, zakaj "mi je šprical na vse starni" in sicer zato, ker sem pri njegovem sestavljanu mogoče pozabil "zatisniti matico" za uravnajvanje "dolžine hoda" igle ... :oops:

Slika
.
Grunf pravi: Ko vrijedi leti, ko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi !
.
Uporabniški avatar
Roberto
Dr. Modelar
Prispevkov: 8650
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:16
Kraj: Idrija

Re: Maketarsko okrevanje Robertota ...

Odgovor Napisal/-a Roberto »

Peden sem danes nazaj sestavil airbrush, sem najprej preveril, če sem si pripravil pravo iglo za šobo 0,5 mm in res mi je spelo pripraviti pravo, ker sem bil siguren, da je "v skadišču" iglas za šobo 0,3 mm, tako da primerjave ni bilo več treba narediti s pomočjo povečevalne lupe, ampak kar z vedno isto (večjo) šobo ... =D> =D> =D>

V airbrush ... =D>

Slika

Nazaj v skladišče ... =D>

Slika
.
Grunf pravi: Ko vrijedi leti, ko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi !
.
Uporabniški avatar
Roberto
Dr. Modelar
Prispevkov: 8650
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:16
Kraj: Idrija

Re: Maketarsko okrevanje Robertota ...

Odgovor Napisal/-a Roberto »

Če boste kdaj kupovali glanzer, mora biti obvezno Fructalov, "stisnjen" iz pomaranč, in vsebovati mora tudi napis potrebnega časa za sušenje, da vam ne bo treba delati testov kot meni ... :oops:

Slika
.
Grunf pravi: Ko vrijedi leti, ko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi !
.
Uporabniški avatar
Roberto
Dr. Modelar
Prispevkov: 8650
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:16
Kraj: Idrija

Re: Maketarsko okrevanje Robertota ...

Odgovor Napisal/-a Roberto »

Ko sem na interneru "našel" sliko glanzerja in ugotovil, da je v modri "flaši", sem ga tudi takoj zagledal v kurilnici = by moja draga ... :oops:

Slika

Iskal sem ga zaradi navodi za uporabo, v katerih bi moral pisati tudi čas sušenja = pustite da se posuši, tako da bom sedaj na "flaško" napisal 1 URA in "to bo to" ...

Slika
.
Grunf pravi: Ko vrijedi leti, ko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi !
.
Uporabniški avatar
Roberto
Dr. Modelar
Prispevkov: 8650
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:16
Kraj: Idrija

Re: Maketarsko okrevanje Robertota ...

Odgovor Napisal/-a Roberto »

Včeraj mi je hčerka prinesla iz Ljubljane, kar sem ji naročil ..., =D>

Slika

..., čeprav mi je moja draga "nekaj podobnega" že prinesla iz idrijske lekarne in bi tudi lahko ustrezalo mojim potrebam, ... :oops:

Slika

..., če ... :oops: =D> :jumpjump:

Slika
.
Grunf pravi: Ko vrijedi leti, ko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi !
.
Uporabniški avatar
Roberto
Dr. Modelar
Prispevkov: 8650
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:16
Kraj: Idrija

Re: Maketarsko okrevanje Robertota ...

Odgovor Napisal/-a Roberto »

Ker se "vrata skladišča" za vallejo barve niso več "dala zapreti" ... :oops:

Slika

... "sem jih pereselil" v podobno "skladiše", kakršnega imajo revellove barve ... =D>

Slika

... in sproti naredil še spisek že obstoječih vallej barv, za katerega sem v wordu napravi tudi nov dokument, tako da so sedaj vse obstoječe revellove in vallejo barve "pod nadzorom" v moji toshibi ... :wink: =D> :jumpjump:

Slika
.
Grunf pravi: Ko vrijedi leti, ko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi !
.
Uporabniški avatar
Roberto
Dr. Modelar
Prispevkov: 8650
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:16
Kraj: Idrija

Re: Maketarsko okrevanje Robertota ...

Odgovor Napisal/-a Roberto »

Ker mi je zmanjkalo pokrovčkov od radenske, sem že včeraj redčil revellovo barvo v "nenormalno velikem" plastičnem pokrovčku od ne vem česa in ker je tudi moja draga v službi pozabila name in tudi ker "nekoč ko sem še barval s čopiči" nisem še odstranjeval plastičnega tesnila (?) in ker mi je celo uspelo najti tri pokrovčke, ki še niso našli svoje poti v smeti, sem jih nazaj usposobil ... =D> =D> =D>

Slika

Slika
.
Grunf pravi: Ko vrijedi leti, ko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi !
.
Uporabniški avatar
Roberto
Dr. Modelar
Prispevkov: 8650
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:16
Kraj: Idrija

Re: Maketarsko okrevanje Robertota ...

Odgovor Napisal/-a Roberto »

Ker hčerkinisem "opovedal naročila" za Sopwit camela v kakšni od Ljubljanskih Mueler trgovin in ker tudi sploh verjel nisem, da ga imajo še kje v svoji ponudbi, mi ga je danes prinesla =D> , kar me nič ne razburja, ker bom (nekoč !) lahko naredil enega v merilu 1 : 72 in ga barval s čopičem in drugega v merilu 1 : 48, katerega bom barval z airbrushem ... =D>

Slika
.
Grunf pravi: Ko vrijedi leti, ko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi !
.
Uporabniški avatar
Roberto
Dr. Modelar
Prispevkov: 8650
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:16
Kraj: Idrija

Re: Maketarsko okrevanje Robertota ...

Odgovor Napisal/-a Roberto »

AIRBRUSH.SI me je tudi pri svoji zadnji dostavi zelooo prijetno presenetil ... =D> =D> =D>

Slika

Slika
.
Grunf pravi: Ko vrijedi leti, ko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi !
.
Uporabniški avatar
Roberto
Dr. Modelar
Prispevkov: 8650
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:16
Kraj: Idrija

Re: Maketarsko okrevanje Robertota ...

Odgovor Napisal/-a Roberto »

.
Grunf pravi: Ko vrijedi leti, ko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi !
.
Uporabniški avatar
Roberto
Dr. Modelar
Prispevkov: 8650
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:16
Kraj: Idrija

Re: Maketarsko okrevanje Robertota ...

Odgovor Napisal/-a Roberto »

Danes sem naredil "predzadnjo selitev" mojoh narejenih maket in zadnja bo, ko bom naročil še eno stekleno polico in svetilko preselil še eno nadstroje višje ... =D>

Slika

Slika
.
Grunf pravi: Ko vrijedi leti, ko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi !
.
Uporabniški avatar
Roberto
Dr. Modelar
Prispevkov: 8650
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:16
Kraj: Idrija

Re: Maketarsko okrevanje Robertota ...

Odgovor Napisal/-a Roberto »

Slika

Ali kdo opazi še kakšno razliko ??? :wink: =D> :jumpjump:

Slika
.
Grunf pravi: Ko vrijedi leti, ko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi !
.
Uporabniški avatar
Roberto
Dr. Modelar
Prispevkov: 8650
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:16
Kraj: Idrija

Re: Maketarsko okrevanje Robertota ...

Odgovor Napisal/-a Roberto »

:oops:

Slika

=D>

Slika

:jumpjump:

Slika
.
Grunf pravi: Ko vrijedi leti, ko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi !
.
Uporabniški avatar
Roberto
Dr. Modelar
Prispevkov: 8650
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:16
Kraj: Idrija

Re: Maketarsko okrevanje Robertota ...

Odgovor Napisal/-a Roberto »

:oops:

Slika

=D>

Slika

=D>

Slika

=D>

Slika

=D>

Slika

:jumpjump: :jumpjump: :jumpjump:

Slika
.
Grunf pravi: Ko vrijedi leti, ko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi !
.
Uporabniški avatar
Roberto
Dr. Modelar
Prispevkov: 8650
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:16
Kraj: Idrija

Re: Maketarsko okrevanje Robertota ...

Odgovor Napisal/-a Roberto »

Mislim, da bo tukaj najboje "spravljeno", da mi Vidmarkota ne bo treba več spraševati, kje je bilo to objavljno (SVM Junior):

"Nato s pletilko pripravljeno barvo dobro premešam (mešam v vse smeri dobrih 30 s) in preverim njeno gostoto. Kako to storim? Pletilko v dolžini 3 cm dvakrat pomočim v barvo in počakam, da se naredi in odlepi kapljica barve. To se mora zgoditi v času cca 3 sekund. Torej "21","22", "23" in kapljice ni več. Nato vzamem čopič in s pripravljeno barvo pobarvam dno jogurtovega lončka. Če lonček obrnem za 90 st. bava ne sme steči, sicer je preredka. Če je barva pregosta, dodam še nekaj razredčila (Color Mix). Tako sedaj je vse pripravljeno za barvanje ...
Pred samim barvanjem pa še nekaj besed o baranju s čopiči. Obstaja več različnih tehnik in ta, katero bom predstavil, je po mojem mnenju najenostavnejša, NI PA NAJBOLJŠA. Jaz barvam tako, da sestavne dele po občutku "zalijem". Na ta način preprečim, da bi se poznale poteze čopiča, ker pa je barva zelo razredčena, bo med sušenjem razredčilo izhlapelo in ostal bo razmeroma tanek sloj barve in vsi detajli bodo lepo vidni" ... =D>

Slika
.
Grunf pravi: Ko vrijedi leti, ko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi !
.
Odgovori

Vrni se na Maketarstvo