Predstavitev modelarstva in društva Čuk na strojni šoli

Moderator: bk

Odgovori
Uporabniški avatar
borut.
Razpravljalec
Prispevkov: 116
Pridružen: 20 Avg 2007, 21:58
Kraj: Kranj

Predstavitev modelarstva in društva Čuk na strojni šoli

Odgovor Napisal/-a borut. »

Pozdravljeni Čuki,

V torek, 28.2.2012, ob 9.00 dopoldan, bo na Srednji šoli za strojništvo predstavitev modelarstva in našega društva Čuk dijakom in osnovnošolcem. Potekala bo v veliki predavalnici šolskega centra v Škofji Loki. Predstavitev bo vodil z zanimivimi filmi in predavanjem naš predsednik Bojan Kloboves. Ker se nekajkrat nisem pojavil v društvu, izkoriščam forum za poziv našim članom, ki bi lahko popestrili dogodek, da celotna predstavitev ne bi obremenjevala samo Bojana. Jaz bom prisoten, s seboj bom prinesel motorni trainer in akrobatsko letalo Extra od mojega sina Nejca. Če ima kdo čas, lahko prinese kakšen avijon, da ga pokažemo dijakom. Prostor za razstavo modelov bo na odru predavalnice, ki je višji od tal, tako da bodo modeli zaščiteni pred gibanjem dijakov.
Če bi bilo zanimanje za kakšen modelarski krožek, ali bi lahko to nekje organizirali ? Toplo vabljeni vsi, ki ste v preteklosti vodili krožke, npr. Nejc Petrnel, Bevk Jože in še kdo. Že v naprej se zahvaljujem Bojanu za predstavitev, nesebično je ponudil pomoč takoj, ko sem ga prosil. V pripravo predavanja je vložil veliko svojega dela, bogatega filmskega materiala in izkušenj. Jaz osebno jih nimam zadosti za takšno predavanje. Hvala Bojan !
Prireditev bo potekala v dogovoru z ravnateljico Srednje šole za Strojništvo Škofja Loka, gospo Mojco Šmelcer in menoj, kot predsednikom sveta staršev strojne šole. Propagiranje modelarstva in našega društva Čuk, vidim kot priložnost za boljšo tehnično kulturo mladih in dobrobit našega društva za celotno regijo. Tako bomo lahko bolje uveljavili naše želje in potrebe pri pristojnih organih v občini tudi s sodelovanjem s šolskim centrom.
Toplo vabljeni v čimvečjem številu.

Lep pozdrav vsem, Borut Plestenjak
LP, Nejc
35 Mhz,64 kanal
2,4 Ghz - futaba
Uporabniški avatar
vojmir
Freak
Prispevkov: 975
Pridružen: 29 Mar 2011, 16:02
Kraj: Škofja Loka

Re: Predstavitev modelarstva in društva Čuk na strojni šoli

Odgovor Napisal/-a vojmir »

POZDRAVLJENI !

Danes je bilo izvedeno predavanje na temo modelarstva, ki je bilo podprto z malo razstavo. Po predavanju, ki so se ga udeležili učenci 9. razreda O. Š. in slušatelji srednje strojne šole, smo imeli ob kavici še prijetno kramljanje z vodstvom šole. Odprle so se mnoge možnosti sodelovanja, kot so izmenjava znanja ali pa v praktični pomoči - pač stvar dogovora. Za naslednje leto smo se že okvirno dogovorili za podobno predavanje, ki bi bilo podkrepljeno s praktičnim prikazom naše dejavnosti.

L. P. VOJC
Priponke
001  M.jpg
001 M.jpg (113.56 KiB) Pogledano 2493 krat
004  M.jpg
004 M.jpg (116.37 KiB) Pogledano 2493 krat
007  M.jpg
007 M.jpg (88.33 KiB) Pogledano 2493 krat
Ta star mormo skup držat!
Uporabniški avatar
vojmir
Freak
Prispevkov: 975
Pridružen: 29 Mar 2011, 16:02
Kraj: Škofja Loka

Re: Predstavitev modelarstva in društva Čuk na strojni šoli

Odgovor Napisal/-a vojmir »

še..
Priponke
še Ljubov prispevek...
še Ljubov prispevek...
008 M.jpg (106.39 KiB) Pogledano 2491 krat
predavatelj...
predavatelj...
009 M.jpg (83.13 KiB) Pogledano 2491 krat
izredni slušatelji...
izredni slušatelji...
011 M.jpg (112.15 KiB) Pogledano 2491 krat
Ta star mormo skup držat!
Uporabniški avatar
vojmir
Freak
Prispevkov: 975
Pridružen: 29 Mar 2011, 16:02
Kraj: Škofja Loka

Re: Predstavitev modelarstva in društva Čuk na strojni šoli

Odgovor Napisal/-a vojmir »

še ena...

L. P. VOJC
Priponke
del rednih slušateljev...
del rednih slušateljev...
012 M.jpg (85.05 KiB) Pogledano 2490 krat
Ta star mormo skup držat!
Uporabniški avatar
vrabec
Tekmovalec
Prispevkov: 213
Pridružen: 17 Jan 2011, 14:09
Kraj: radovljica

Re: Predstavitev modelarstva in društva Čuk na strojni šoli

Odgovor Napisal/-a vrabec »

Lepo, lepo sem bil tudi tam kot poslušatelj, najbolj mi je bil všeč T-rex 600 saj že 2 leti šparam za helikopter. :(
Vzemi življenje kot igro in svet kot igrišče.
Uporabniški avatar
borut.
Razpravljalec
Prispevkov: 116
Pridružen: 20 Avg 2007, 21:58
Kraj: Kranj

Re: Predstavitev modelarstva in društva Čuk na strojni šoli

Odgovor Napisal/-a borut. »

Pozdrav vsem,

Ravno sem se pripravljal, da napišem nekaj o današnjem predavanju, pa je pisal že Vojc in v mailu tudi Bojan.
Bravo obema !
Naj dodam še pohvale vsem našim članom, ki so prišli s svojimi modeli oz. prišli pomagat. Velika pohvala pa našemu Bojanu, ki je opravil zanimivo predavanje.
Na kavo in pijačo nas je potem povabila ravnateljica Srednje šole za strojništvo, ga. Mojca Šmelcer, pridružil pa se nam je tudi direktor šolskega centra g. Martin Pivk. Nad našim sodelovanjem sta bila oba navdušena, ponudila sta nam sodelovanje tudi v prihodnje in nas povabila še na kakšno predavanje. Poleg šolskega centra se gradi v Sloveniji najsodobnejši MIC - medpodjetniški izobraževalni center, ki bo deloval v sklopu šolskega centra. Za njegovo postavitev se trudi celotno vodstvo z g. Martinom Pivkom na čelu. Tam bodo sodobne delavnice za kovinarje s sodobnimi stroji. Direktor centra nam je ponudil, da lahko v njihovih delavnicah dobimo marsikatero pomoč za izdelavo strojnih delov. Če bo imel kdo željo kaj izdelati, se v zahtevanih formatih podajo podatki, pa nam jih bodo izdelali, oz. skupaj z njimi. Na voljo nam je dal tudi predavalnico v novem centru, ki bo odprt že letošnjo jesen 2012. Pripravljeni pa so nam tudi pomagati pri kakšnih dogovarjanjih z občino, saj delujemo kot društvo v skupno javno dobro.
Skratka, če potegnem črto, se nam je danes odprla še ena možnost, tako za tehnično sodelovanje, kot za javni prikaz našega delovanja. V MIC-u bodo sodelovala številna slovenska podjetja na področju strojništva, zato se mi zdi izredno pomembno, da smo z našim sodelovanjem kot Modelarsko društvo tam med prvimi. Skozi ta vrata se nam bodo odprle v prihodnosti še druge možnosti, o katerih pa danes še ne razmišljamo. Več pozitivno usmerjenih in zagnanih partnerjev vedno prinese nekaj dobrega. =D>

Borut Plestenjak



http://shrani.si/f/m/bV/DBVgkK3/p2280209.jpg
LP, Nejc
35 Mhz,64 kanal
2,4 Ghz - futaba
bk
Tekmovalec
Prispevkov: 204
Pridružen: 14 Avg 2005, 19:56
Kraj: Škofja Loka

Re: Predstavitev modelarstva in društva Čuk na strojni šoli

Odgovor Napisal/-a bk »

Zdravo!

Tudi jaz sem zadovoljen da nam je predstavitev zelo lepo uspela. Počasi si nabiramo kilometrino tudi na tem področju. To je že naša četrta predstavitev in rezultati izkušenj se že kažejo. Zelo sem vesel da smo prišli v taki zasedbi in tudi odziv iz šole je bil zelo pozitiven.

Vsa pohvala Borut-u za organizacijo in Vsem ki ste pomagali da se je predstavitev tako lepo iztekla

Le tako naprej :D

Bojan
Uporabniški avatar
Golobinho
Razpravljalec
Prispevkov: 120
Pridružen: 09 Jan 2009, 19:06

Re: Predstavitev modelarstva in društva Čuk na strojni šoli

Odgovor Napisal/-a Golobinho »

vrabec napisal/-a:Lepo, lepo sem bil tudi tam kot poslušatelj, najbolj mi je bil všeč T-rex 600 saj že 2 leti šparam za helikopter. :(
Ti kr lepo pridno sparej pol bomo pa skupaj letel in servisiral te mrcine :)
Odgovori

Vrni se na Čuk, Škofja Loka