lipo balanser

Debate o akumulatorjih in polnilcih.
Odgovori
viky
Začetnik
Prispevkov: 34
Pridružen: 02 Mar 2008, 21:19
Kraj: LJUBLJANA

lipo balanser

Odgovor Napisal/-a viky »

Imam problem z lipo balanserjem . Ko priklopim kontakte na balanser povežem baterijo se ne prižge nobena lučka :o niti nima napetosti iz balanserja, če pa priklopim polnilc mi piska ni baterije. Se je mogoče to zgodilo še komu , balanser je sier nov ne rabljen star eno leto znamke hyperion LBA 10net z možnostjo priključitve 6S. Dobil sem pri lindingerju zraven polnilca (kot gratis)

Hvala za pomoč
Primož
janjan1212
Tekmovalec
Prispevkov: 299
Pridružen: 02 Sep 2008, 13:25
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a janjan1212 »

Jaz sem imel podoben problem, ko mi je balanser, ko je bil priklopljen na baterije in polnilec javljal, da so celice izpraznjene pod 2,2V. Problem je bil v slabih stikih na servisnem priključku. Predlagam ti, da priklopiš na celice samo servisni priključek, ki gre potem v balanser in na tistem delu, ki gre v balanser za vsako celico pomeriš napetost.
viky
Začetnik
Prispevkov: 34
Pridružen: 02 Mar 2008, 21:19
Kraj: LJUBLJANA

Odgovor Napisal/-a viky »

Sem pomeril in napetost je normalna na vseh priključkih sem odvil pokrovček in pomeril tudi na vezju in še vedno vse vredu, ampak se ševedno nič ne zgodi nobena lučka ne gori niti ne morm polnit :evil:
Uporabniški avatar
štajerc
Dr. Modelar
Prispevkov: 2302
Pridružen: 08 Avg 2006, 14:36
Kraj: Ormož

Odgovor Napisal/-a štajerc »

če imaš robbe balanser moraš ko priklopiš servisni konektor nato - in + pritisniti tipko(2s držiš) nato prične led dioda zraven gumbka utripati nato lahko polniš. Če pa dalje javlja da je prazna baterija pa priklopi -+ na polnilec in polni nekaj sekund nato izklopi in probaj preko balanserja.
To je vse kar ti lahko povem zaenkrat
L.P.Samo
Štromar ima včasih prav, elektrika pa vedno!
Uporabniški avatar
Bor00
Tekmovalec
Prispevkov: 428
Pridružen: 04 Mar 2007, 18:35

Odgovor Napisal/-a Bor00 »

Si prepričan, da ni skurjen? Če si slučajno kdaj narobe priklopil servisni konektor (menajava konektorjev)
Uporabniški avatar
Brane
Dr. Modelar
Prispevkov: 4585
Pridružen: 15 Nov 2004, 12:30
Kraj: Moste

Odgovor Napisal/-a Brane »

Skoraj vsi balancerji imajo kako finto, da spustijo tok skozi, nekaj v smislu tega, kar je napisal štajerc, veliko tudi pomaga, če se prebere navodila, če so seveda.
Kaj bo, ko se razve, da so nekatere kopije že boljše od originalov???
viky
Začetnik
Prispevkov: 34
Pridružen: 02 Mar 2008, 21:19
Kraj: LJUBLJANA

Odgovor Napisal/-a viky »

No tale zadeva je precej čudna :oops: , enkrat prime potem priklopim drugo baterijo pa spet ne dela , potemm moledujem natikam, premikam , gledam malo tako malo postrani in glej ga zlomka spet mu je prišlo in spet veselo polni ( konektorji so OK) kot rečeno vsak ima svoje fore moj je pač malo "črnogorski" 8) dela pač takrat ko se mu zljubi. Hvala za mnenja
LP Primož
Odgovori

Vrni se na Akumulatorji in polnilniki