letala

Pomembne informacije, pomoč, vprašanja&odgovori začetnikom z modeli letal/helikopterjev

Moderatorji: Pisaneli, luigidon, JKSniper, alien2108

Odgovori
Uporabniški avatar
gonzo
Tekmovalec
Prispevkov: 200
Pridružen: 15 Dec 2004, 18:59
Kraj: jesenice

letala

Odgovor Napisal/-a gonzo »

pisem seminarsko nalogo, in me zanima kaksna je razlika med 3d in akrobatskimi modeli ter v katerih modelih se uporabljaizkljucno motorni pogon.
Pa tudi, kje bi dobil zgodovino modelarstva
Lp Matic
overlord_tm
Freak
Prispevkov: 451
Pridružen: 15 Nov 2004, 19:59
Kraj: Domžale

Re: letala

Odgovor Napisal/-a overlord_tm »

gonzo napisal/-a:pisem seminarsko nalogo, in me zanima kaksna je razlika med 3d in akrobatskimi modeli ter v katerih modelih se uporabljaizkljucno motorni pogon.
Pa tudi, kje bi dobil zgodovino modelarstva
3d za jadrilice ravno ni, akrobatske pa so lahko.

3d = visenje na motorju
Normalnost je samo povprečje nenormalnih ...
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13475
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

3D letenje je letenje v takih režimih, da leti krilo pod največjimi možnimi vpadnimi koti, in za izvedbo nekaterih evolucij te tudi krepko preseže, ter zlom vzgona na krilih koristno uporabi za akrobacije, katere pri normalno letečem modelu niso možne.
Se pa najde tudi kak 3D jadralni model.
Da lahko modelč leti 3D se mu morajo velike krmilne površine odklanjati za enormno velike kote, pri nekaterih modelih skoraj do 90°!

LP Mitja.

P.S.: Nisem ekspert za 3D letenje! Toliko sem izvedel na tem forumu in na Internetu, preizkusil pa še nisem :oops: [-X
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13475
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

3D letenje je letenje v takih režimih, da leti krilo pod največjimi možnimi vpadnimi koti, in za izvedbo nekaterih evolucij te tudi krepko preseže, ter zlom vzgona na krilih koristno uporabi za akrobacije, katere pri normalno letečem modelu niso možne.
Se pa najde tudi kak 3D jadralni model.
Da lahko model leti 3D se mu morajo velike krmilne površine odklanjati za enormno velike kote, pri nekaterih modelih skoraj do 90°!

LP Mitja.

P.S.: Nisem ekspert za 3D letenje! Toliko sem izvedel na tem forumu in na Internetu, preizkusil pa še nisem :oops: [-X
Odgovori

Vrni se na Oddelek za začetnike