Božična tekma

Bojevanja z modeli letal

Moderator: Big A

Odgovori
Uporabniški avatar
Marko1
Freak
Prispevkov: 648
Pridružen: 18 Nov 2004, 18:04
Kraj: Vrhnika
Kontakt:

Božična tekma

Odgovor Napisal/-a Marko1 »

Živijo!!!

Tekma bo letos, upam pa da tudi drugo leto.

LP Marko Frank
WineFly
Tekmovalec
Prispevkov: 282
Pridružen: 15 Nov 2004, 14:42
Kraj: Bela krajina

Odgovor Napisal/-a WineFly »

Vinske musice tokrat delujemo "iz ozadja". Podrobnosti bo v certek razkril Big-A.

LP, Tom
==============================================================
Drugovi !!! Meni je važno samo jedno, a to su dve stvari: rad, red i disciplina !!!
==============================================================
Uporabniški avatar
Big A
Dr. Modelar
Prispevkov: 2065
Pridružen: 17 Nov 2003, 09:11
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Big A »

Pozdravljeni,

Tekma v Moškanjcih bo potekala čisto običajno po sistemu 3+1 - se pravi trije krogi za vse in finale za sedem najboljših. Po pravilih ACES.

Za popestritev pripravljamo posebno tekmo v 'klatenju balonov'. Umestili jo bomo v čas pred finalno bitko.
Tomaž iz 'Vinskih mušic' je dal idejo, zraven pa je zrihtal jeklenko helija. Tomaž iz 'Čukov' je poskrbel za balone, jaz sem dodal trakove in.... za zmagovalce imamo nekaj nagrad..

Potrebujemo propozicije

Tukaj je en predlog:
Pilote bi porazdelili po parih z žrebom. Te 'tekme' se lahko udeležijo tudi taki, ki ne bodo tekmovali v bojih. Treba pa je imeti combat model.
Sredi letališča bi z 10 metrov dolgim papirnatim strimerjem pritrdili balon.

Lovski par bi poletel in ko bi oba pilota bila pripravljena, bi sodnik s piskom označil pričetek 'napada' in pognal štoperico.
Naloga para bi bila, da se najprej prereže trak, na katerem je privezan balon, ko balon poleti, pa še zadeti balon.
Ko balon poči, se štoperica ustavi ali pa po treh minutah.
Šteje se čas.
Zmaga par z najkrajšim časom. Če bo dovolj časa, lahko napravimo več krogov.


S predlogi na dan!



A
WineFly
Tekmovalec
Prispevkov: 282
Pridružen: 15 Nov 2004, 14:42
Kraj: Bela krajina

Odgovor Napisal/-a WineFly »

Dobro si si to zamislil, Andrej!

Upam samo, da ne bo pretiranega vetra, saj znajo biti problemi ce bo pihalo proti varnostni crti... v tem primeru bomo pac morali varnostno crto, tekmovalce in gledalce zasukali tako, da bo zadeva varna. V Moskanjcih s prostorom ne bi smelo biti problema.

Prisrcno vabim modelarje ki ne zberejo dovolj poguma za v bitko, da pridejo v Ptuj in se na neskodljiv nacin, s ciljanjem balonov, prepricajo da zadeve obvladajo. Seveda za ciljanje balonov na krilih modelov niso dovoljeni razni nevarni dodatki kot so igle, zobotrebci, ziletke, zobje morskega psa, konjski zeblji, medvedovi parklji, podkve in podobno!

Zdej pa grem nabusit svojo cirkularko MIG-7: na tekmo pridem z modificiranim profilom krila: Gillet Mach 7 POM (Pomeckan).

LP, Tom
==============================================================
Drugovi !!! Meni je važno samo jedno, a to su dve stvari: rad, red i disciplina !!!
==============================================================
Uporabniški avatar
Big A
Dr. Modelar
Prispevkov: 2065
Pridružen: 17 Nov 2003, 09:11
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Big A »

Točkovanje pri klatenju balonov

Par tekmovalcev si v treh minutah lahko prisluži od teoretičnih 0 točk do 180 točk. Vsaka sekunda je ena točka. Štoperica se ustavi, ko je opravljena naloga - rezanje traku in predrtje balona.

'Napad' se lahko konča na 4 načine:

1. Če je balon zadet, ko je še privezan. V tem primeru dobimo 300 pribitnih kazenskih točk.

2. Če 'napad' zaključimo po treh minutah, tarča ostane pa nedotaknjena, dobimo 100 pribitnih kazenskih točk.

3. Če smo dosegli rezanje strimerja, balon pa nam je ušel, dobimo 50 pribitnih kazenskih točk in tri minute.

4. Če smo 'napad' opravili - se pravi, najprej odrezali strimer, potem pa še prebodli balon, ni pribitnih kazenskih točk.


Nekaj primerov
1. primer
Če po 10 sekundah predremo balon ne da bi prej rezali strimer:
10 točk za sekunde,
300 točk za kazen, ker je bil balon predrt pred rezanjem strimerja.
skupaj 310 točk.

2.primer
Če v treh minutah nismo nič napravili:
180 časovnih točk
100 točk za neopravljeno nalogo
skupaj 280 točk

3. primer
Če režemo strimer, balon pa je ušel:
180 časovnih točk
50 točk za delno neopravljeno nalogo
skupaj 230 točk

4.primer
Če v 1 minuti režemo strimer, potem pa predremo balon:
60 časovnih točk
skupaj 60 točk
Zadnjič spremenil Big A, dne 10 Dec 2004, 14:52, skupaj popravljeno 2 krat.
Uporabniški avatar
Mipo
Dr. Modelar
Prispevkov: 3309
Pridružen: 15 Nov 2004, 11:59
Kraj: Vrtojba

Odgovor Napisal/-a Mipo »

Andrej,

dobro si si to zamislil. Me je kar zakurlo, da bi potegnil katero od mašin iz naftalina. Če bi to bilo kje bližje sigurno, za drugi konec Slovenije pa še moram najti družbo za na pot.

Miloš
Priponke
Del flote, ki si jo deliva z bratom.
Del flote, ki si jo deliva z bratom.
4 cobre 1.jpg (57.81 KiB) Pogledano 6076 krat
Uporabniški avatar
Roberto
Dr. Modelar
Prispevkov: 8651
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:16
Kraj: Idrija

Odgovor Napisal/-a Roberto »

Miloš, ali te kriza srednjih let ... :lol:

Robi Roberto :lol:
Uporabniški avatar
Mipo
Dr. Modelar
Prispevkov: 3309
Pridružen: 15 Nov 2004, 11:59
Kraj: Vrtojba

Odgovor Napisal/-a Mipo »

Roberto napisal/-a:Miloš, ali te kriza srednjih let ...
A' s' to mislu zarad' družbe za na pot?

Miloš :wink:
Uporabniški avatar
Roberto
Dr. Modelar
Prispevkov: 8651
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:16
Kraj: Idrija

Odgovor Napisal/-a Roberto »

Imaš prav fletno družbo na zgornji slikci. Pelji jih malo na sprehod da ti slučajno ne "zarÄ‘ajo".

Robi Roberto :lol:
Uporabniški avatar
Big A
Dr. Modelar
Prispevkov: 2065
Pridružen: 17 Nov 2003, 09:11
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Big A »

Malo sem še 'popeglal' pravila za 'klatenje balonov'.

Ideja je, da direkten napad na balon ni zaželjen. Najprej je treba rezati trak, šele potem pride na vrsto balon. Zato mora biti kazen za prezgodaj počen balon višja, kot če nismo nič napravili. Zato naj bi bila kazen za napačen napad (300 točk) višja, kot čas 3 minute brez akcije (280 točk).

Mislim, da je prav tudi, da se vidi razlika med delno in v celoti opravljeno nalogo.


Hej, Miloš! Dobrodošel v Moškanjcih!!

A
WineFly
Tekmovalec
Prispevkov: 282
Pridružen: 15 Nov 2004, 14:42
Kraj: Bela krajina

Odgovor Napisal/-a WineFly »

Dan bo prekratek za vse kar zelimo izvesti...

Tom
==============================================================
Drugovi !!! Meni je važno samo jedno, a to su dve stvari: rad, red i disciplina !!!
==============================================================
Gert
Začetnik
Prispevkov: 30
Pridružen: 01 Dec 2004, 20:27

Bozicna Tekma Moskanjci

Odgovor Napisal/-a Gert »

Thanks to ACES Slovenia,specially to the arrangeing group with Itztok for this very well arranged contest and the specially friendly athmosphere bevor ,during and after the race. Nowhere in Europe we could find similar =D> !
Specially thanks to the big group of Helpers,Judges and Officials,working for us small group of Aktiv Pilots !!
G e r t and H e i m o Carinthian Knights Squadron
Uporabniški avatar
Mipo
Dr. Modelar
Prispevkov: 3309
Pridružen: 15 Nov 2004, 11:59
Kraj: Vrtojba

Odgovor Napisal/-a Mipo »

Hojla!

Kako je bilo s pokanjem balonov?

Miloš
Gert
Začetnik
Prispevkov: 30
Pridružen: 01 Dec 2004, 20:27

Odgovor Napisal/-a Gert »

hi Milos !
wegen starkem Wind war der Ballon nur 1 m ĂĽber Boden, Sandi und Andrej machten Versuch,jedoch nicht gelungen, so gecancelt !
Mich hat man nicht fliegen lassen. G e r t
Uporabniški avatar
Mipo
Dr. Modelar
Prispevkov: 3309
Pridružen: 15 Nov 2004, 11:59
Kraj: Vrtojba

Odgovor Napisal/-a Mipo »

Gert,

hvala za poročilo. Računam, da bodo kmalu še priložnosti.
Dank für den Report. Ich hoffe, daß es mehr Möglichkeiten bald gibt.

Miloš
Uporabniški avatar
Big A
Dr. Modelar
Prispevkov: 2065
Pridružen: 17 Nov 2003, 09:11
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Big A »

Report

Vožnja po prazni avtocesti proti Mariboru in po novi cesti mimo Pragerskega, je bila prijetna. Mimogrede smo se ustavili na odcepu za Celje, kjer nas je prijazno pričakal Rok in nam izročil jeklenko s helijem, ki smo jo potrebovali za polnjenje balonov. V Moškanjce smo prišli med prvimi. Tam je bilo čudovito zimsko jutro - sonček in temperatura okrog ničle. Žal se je kasneje dvignil veter, ki nam je preprečil izvedbo zabave s klatenjem balonov.
Začelo se ni prav nič dobro. Darko je preizkušal svojega hellcata. Ko nas je zaslišal, se je obrnil in nas veselo pozdravil, avion pa v tla.... šit.
13 pilotov se nas je razdelilo v dve skupini za običajne tri kroge in finalno bitko. Dobro utečena ekipa sodnikov je poskrbela za prijeten ritem tekme -brez zamud, pa tudi brez hitenja - pa smo začeli.
V precej razburljivih bitkah je bilo žal, veliko razbitih modelov. Posebno smolo so imeli domačini. Sergej je bil v zraku le dobri de minuti, pa se je tekma zanj končala. Nič dosti bolje ni bilo Vladu in Gorazdu. Ironija je bila, da je Vlado Gorazdu posodil model, po treh minutah sta trčila drug v drugega. Nekaj podobnega se jima je letos že zgodilo. Tudi meni se ni godilo dosti bolje. Normalno sem odpeljal le prvo btko, v kateri sem celo dosegel rez. V drugi vožnji sem napravil 'samomor', ko sem po lastni napaki v nizkem zavoju zagrizel zemljo, da se je krilo v celoti prelomilo. V tretji vožnji pa sem se najprej nastavil pred nos Sandiju, ki mi je odnesel trak, jaz pa sem takoj zatem v elegantnem levem zavoju treščil direktno v Darkovega hellcata in oba sva strmoglavila z razbitimi krili. Ker sem s seboj imel le dva švicarja, mi je za finale zmanjkalo municije, pa mi je Tomaž posodil 6 let starega hurricana. Ta je imel baterije (ne vem zakaj) čisto v repu, in zato hudo napačno težišče in je obupno letel. Ko sem ga preizkusil, je ob nizkih hitrostih komaj letel. Ob pristanku sem moral zato imeti nekaj več hitrosti sicer bi omahnil. Ob dotiku je seveda napravil kozolec in pri tem se mu je malo natrl rep in konec krila. Po hitrem popravilu in s premikom baterij čisto naprej, je letel čisto spodobno. Žal mi je v finalu po par minutah crknil motor, zato je dobra uvrstitev splavala po vodi.
Tudi drugi piloti so imelu kup težav z motorji, ki so ob nizkih temeperaturah zelo nagajali.
Dosežen časi letenja in samo 7 rezov pričajo, da smo imeli kup težav in veliko padcev in trkov. Zmagal je Gert, ki je letos res v super formi. To je dokazal tudi tokrat. Vozil je s 'švicarjem' Pavla Steina ( http://www.steinmodel.cz/ ) in webro .25. Bil je praktično neulovljiv, pa tudi model mu je vseskozi deloval brezhibno. Za zmago sta mu bila dovolj dva dosežena reza. S 893 točkami je prehitel drugouvrščenega Sandija, ki si je priboril 835 točk. Tretji je bil Tomaž Svoljšak s 720 točkami in enim rezom.

Pred finalom smo skušali napraviti 'tekmo' v klatenju balonov. Kakšnih 10 smo jih napolnili s helijem in pritrdili na combat trakove. Žal je veter tako pihal, da so baloni čisto polegli in so bili le kakšn meter nad zemljo. Poizkusil je Sandi, pa je požel salvo smeha, ko je pri poizkusu rezanja moral na višino 30 cm - pa je šel še nižje - do tal - in ugriznil travo - na srečo brez poškodb.

Po tekmi smo imeli zaključno slovesnost.
Najprej je Iztok podelil trofeje zmagovalcem tekme. Tokrat to niso bili pokali, ampak 'GUJDEKI' (majhni glinasti prašički na ličnem podstavku), zraven pa je bilo priloženo kladivo.

Rezultati so na:
http://series3.nl/CoRe/usr/showcontestr ... 4&orderby=


Potem smo imeli še podelitev priznanj za zaključek sezone 2004, za konec pa smo imeli še bogato pojedino s pečenim prašičkom in mnogimi drugimi dobrotami.

LP

A
Odgovori

Vrni se na Combat modeli