Zanimivo - koaksialni tandem

Debata o modelih: PicoZ, Hummingbird, Sabre, Dragonfly, MicroBell, Ikarus Piccolo, Walkera in podobnih
Odgovori
Uporabniški avatar
dolfe
Tekmovalec
Prispevkov: 230
Pridružen: 20 Jul 2006, 08:48
Kraj: Ljubljana&Visoko morost

Zanimivo - koaksialni tandem

Odgovor Napisal/-a dolfe »

http://www.mhm-modellbau.de/part-JP-6600100.php

Baje zelo vodljiva zadevščina.
Za vsako rit se palca najde.
Uporabniški avatar
andrej007
Profesor
Prispevkov: 1331
Pridružen: 06 Okt 2006, 12:43
Kraj: Domžale

Odgovor Napisal/-a andrej007 »

Zanimiv model.Sam je pa zgleda več plastičnih delov kot pa na lami :-? Cena je pa tudi v redu...
Modelarstvo je droga ,ki škoduje predvsem finančnemu stanju odvisnika :lol: :roll: :lol:


lp Andrej
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Cena je res neprimerno zasoljena. Ko bi bil vsaj rotorsko tak kot je dejanski, ne pa dvojni koaksialc... bedarija obsojena na kratko življenje na trgu.
Uporabniški avatar
dolfe
Tekmovalec
Prispevkov: 230
Pridružen: 20 Jul 2006, 08:48
Kraj: Ljubljana&Visoko morost

pa še en

Odgovor Napisal/-a dolfe »

Za vsako rit se palca najde.
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Hvala za iskanje. Ta je že boljši, ampak skoraj dvakrat dražji. Mora biti zanimivo leteti tako zadevo.
Uporabniški avatar
dolfe
Tekmovalec
Prispevkov: 230
Pridružen: 20 Jul 2006, 08:48
Kraj: Ljubljana&Visoko morost

ni vse enostavno kar se ne sveti

Odgovor Napisal/-a dolfe »

Za vsako rit se palca najde.
PicooZ
Začetnik
Prispevkov: 15
Pridružen: 03 Sep 2007, 11:21

Re: Zanimivo - koaksialni tandem

Odgovor Napisal/-a PicooZ »

dolfe napisal/-a:http://www.mhm-modellbau.de/part-JP-6600100.php

Baje zelo vodljiva zadevščina.
Zanimiva igračka za v zbirko. Res je malo navita cena pa vseeno ga imam namen kupit. Se komu sanja kje bi bilo najboljše naročit, ker ga ponujajo v kar precej online štacuncah, mislim predvsem avstrijske...? Ali če kdo ve, da je celo pri nas za dobit?
Računal sem na Lindinger preko Primusa pa ga nimajo več na zalogi.
Uporabniški avatar
AIRGHANADA
Freak
Prispevkov: 976
Pridružen: 30 Nov 2006, 22:41
Kraj: Marburg
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a AIRGHANADA »

to sem zadnjič pri dmt-ju videl! Eto ga:

http://dmt.st/topshop/pd-1331778661.htm ... goryId=166

B
veni, vici, vomiti
PicooZ
Začetnik
Prispevkov: 15
Pridružen: 03 Sep 2007, 11:21

Odgovor Napisal/-a PicooZ »

No včeraj sem se zapelu do DMT-ja v Gradcu (Dobl-u v bistvu) in nabavu igračko. Porabu sem cel dan da sem naštelu oba swash-a ker je bil originalno res slabo nastavlen. Tako da prvi vtisi niso najboljši čeprov zdj kar solidno leti. Mišljen je res bolj za lebdenje, vendar je možno zadevo zelo izboljšati zelo hitro in preprosto. Glede na vse kar sem prebral po raznih forumih pa itak nisem pričakoval kaj dosti, saj ima heli kar nekaj pomankljivosti.

No tale post sem v bistvu začel pisat iz drugega razloga. In sicer Tx ki je zraven je 4kanalen medtem ko je Rx 6 kanalen in bom verjetno preostala kanala na heliju ponucal za kake manjše nadgradnje. Zato sem poskusil uporabiti drug Tx ki ga imam vendar ne deluje. Zanima me ali je potrebno za delovanje kaj posebnega naredit ali je dovolj zamenjava tistega frekvenčnega modulatorja, kristala ali kako se reče tisti zadevi na Tx-u? =) To sem storil pa ni delovalo.
Uporabniški avatar
dolfe
Tekmovalec
Prispevkov: 230
Pridružen: 20 Jul 2006, 08:48
Kraj: Ljubljana&Visoko morost

razočaranje

Odgovor Napisal/-a dolfe »

@PiccoZ !
Sem pred časom tudi sam poskušal slične stvari, a na žalost enostavno ne gre. Frekvence so sicer iste, a modulacije ne. Me preseneča pa dejstvo, da je sprejemnik več kanalen kot oddajnik, ali si dobro preštudiral navodila?
Za vsako rit se palca najde.
PicooZ
Začetnik
Prispevkov: 15
Pridružen: 03 Sep 2007, 11:21

Odgovor Napisal/-a PicooZ »

Ja sprejemnik je 6kanalen, oddajnik pač ne =) Sigurno, sem tudi že gledal po forumih da si nekateri nadgradijo helikopter s kakimi zadevami vendar bi pač potreboval drug oddajnik. Sicer pa je helikopter tako ali tako sedaj razstavljen ker je 'v popravilu'. V prvih poskusih letenja se je helikopter občasno nehal odzivati na komando kot bi izgubil sprejem. Seveda nisem našel napake in upal da so samo kakšne motnje ter naredil še par letov. In kar naenkrat je helikopter čisto podivjal sam od sebe, ista situacija kot če bi ugasnil oddajnik. Nato sem po forumih iskal podobne probleme in našel samo en osamljen primer, kjer so bile iste težave kot pri meni. Tam se je zadeva rešila, napaka pa je bila nekje v oddajniku. Sam sem zato odšel še enkrat proti Gradcu v DMT kjer so mi po kar utrujajočem pregovarjanju le zamenjali oddajnik. Upam da bo to zadevo uredilo, 'suhi' poskusi so bili uspešni, vendar kot pravim je helikopter v popravilu saj sta se med tistim ponorelim letom (močan trk ob steno) rahlo zvili zadnji osi, notranja in zunanja. In nekako se mi zdi škoda kupovat novi ker sem prepričan da obstaja kaka naprava s katero se da to popolnoma poravnat. Mi mogoče lahko kdo svetuje kje bi se to dalo kaj zrihtat?
Odgovori

Vrni se na Mikro-elektro helikopterji