skurjen servo - Pico BB

Pogovori o splošni elektroniki, vezjih, usmernikih, samogradnjah, itd.

Moderator: mucek

Odgovori
pylon_racer
Začetnik
Prispevkov: 17
Pridružen: 08 Mar 2006, 16:42
Kraj: Kranj

skurjen servo - Pico BB

Odgovor Napisal/-a pylon_racer »

kakšen mesec nazaj sem zamenjal polariteto na servotu , kaj se je skurilo se vidi na sliki (upam da je samo kakšen upor ), vem pa da je kar precej zažarelo #-o

bi mi kdo znal to popraviti, seveda plačam, namreč nebi ga rad vrgel v smeti ker ni ravno navadna poceni ropotuljica

tukaj so še slike, hvala

Lp Matej

Slika

Slika

Slika
Uporabniški avatar
Intruder
Dr. Modelar
Prispevkov: 2285
Pridružen: 16 Nov 2004, 22:56
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a Intruder »

Popravilo je v večini primerov nemogoče. Vidno je morda skurilo samo tale upor. oz. kondenzator, vendar tisti zaliti čipek na drugi strani ga je tudi stran dobil. Isti oz. bolj kvaliteten (novejši) servo z enakimi merami te stane pri Severnih sosedih 11,9€ in se imenuje GWS 11mm (Trži se pod imenom giga line). Ima tudi kroglični ležaj in je kar kvaliteten - vsekakor bolj kot tale oranžna starina. Prijatelj jih ima že ene 10 uničenih doma v ladlu( teh oranžekov)!

Jan
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

Halo!
sam sem imel podoben problem pred leti, pa sem ga rešil tako da sem drugi enak servo rastavu in pogledal kaj je na tistem mestu. Skurjena je bla SMD dioda, pa sm najdu doma vezje na katerem je bla dioda in jo preprosto odlotal s ploščice in jo zalotal na vezje servota, edino pazi na polariteto (dioda ima belo črto na eni strani). To je to
pylon_racer
Začetnik
Prispevkov: 17
Pridružen: 08 Mar 2006, 16:42
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a pylon_racer »

Intruder tale oranžek ni tisti kateri ti misliš !

ime je SUPER-PICO-PLUS BB Kugellager

debelina je le slabih 9 mm , in seveda ima tudi kroglični ležaj, potek pa okoli 1,6 , 1,7kg/cm, zobniki so isti kot jih ima multiplexov malček, cena pa je bila 6000sit (res da 2 leti nazaj samo vseeno)

gws se niti malo ne more primerjati s tem servotom, jih imam doma nekaj (tista 11mm zverina ga prekaša le v hitrosti !)

zaliti čipek na drugi strani zgleda cel , upam da tudi res je

ko sem servo priklopil na podaljševalni kabel sem ga dal takoj narazen tako da upam, da je crknil samo tale upor ali karkoli že je

torej ce bi vsaj kdo lahko poskusil popraviti mu tudi plačam, sam nimam izkušenj s spajkanjem majhnih vezij, tudi ustreznega spajkalnika ne

Krist imam se enega in ce ne bo slo drugace bom pogledal kaj je na tem mestu

hvala

Lp Matej
Uporabniški avatar
TopGun
Tekmovalec
Prispevkov: 440
Pridružen: 05 Okt 2005, 17:21
Kraj: Logatec

Odgovor Napisal/-a TopGun »

Problem je,da če ne boš popravil sam,boš moral po novega,ker v trgovinah takih zadev ne popravljajo radi #-o zato ti podturijo nov servo!

Lp Luka
mucek
Freak
Prispevkov: 499
Pridružen: 09 Avg 2003, 22:42
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a mucek »

Če čip ni uničen se po mojem splača popraviti zadevo... Vendar takega servota ne bi ravno uporabljal za višino v kakšnem boljšem letalu (za depronkota ali leteče krilo bo ok, v kaj več pa...)...

Lp, Grega

p.s. Pa kako za vraga si uspel zamenjati polariteto? A nimajo že kar nekaj let vsi proizvajalci + žilo v sredini?
pylon_racer
Začetnik
Prispevkov: 17
Pridružen: 08 Mar 2006, 16:42
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a pylon_racer »

multiplexovi priključki imajo na sredini minus , UNI priključki pa plus

ko sem delal povezovalni kabel iz MPX-a na UNI tega nisem upošteval, in ko sem priklopil servo na sprejemnik je bil + na minusu - pa na plusu, servo pa je zasvetil kot božična jelka #-o

če mi ga rata spravit nazaj med žive gre v eno polovico krila elektro jadralca za nagib

Lp Matej
Odgovori

Vrni se na Elektronika