Traxxas SUMMIT

Moderatorji: kurnt29, atf300

Odgovori
leni
Freak
Prispevkov: 766
Pridružen: 21 Jan 2008, 16:25
Kraj: Blatni Dol
Kontakt:

Re: Traxxas SUMMIT

Odgovor Napisal/-a leni »

No tule se vidi kako lahko en "strokovnjak" zakomplicira zadevo. V startu smo vsi vedeli kaj bi fant razsiril sedaj pa noben vec ne ve o cem je govora. En kup govoricenja o popolnoma nepomembnih stvareh,da se le dokaze kdo vec zna in bolj pravilno pove in je vecji frajer.
A ze v zacetku sta tintek in kurent povedala kar je povedati treba.


Bom se jaz po kmecko povzel.
Summita ne siri!
Ce zelis tekmovalni bolid za na progo, potem si kupi drug avto. Ta avto je v osnovi crawler-plezalec, ki pa se zna tud malce hitreje peljat in to je to. Kakor koli bos posegal v samo mehaniko bos zadeve zgolj poslabsal, ce ne takoj pa na daljsi rok.
Star pa siten ;)
The trick is to fill the bag of experience before you empty the bag of luck.
leni
Freak
Prispevkov: 766
Pridružen: 21 Jan 2008, 16:25
Kraj: Blatni Dol
Kontakt:

Re: Traxxas SUMMIT

Odgovor Napisal/-a leni »

mihec87 napisal/-a:Medosna razdalja je razdalja med sprednjo ter zadnjo osjo(že ime pove razdalja med osmi), že ko se kupuje npr kombi imaš različne medosne razdalje..
Hmmm le kako je z tem pri terencih na 4x4 pogon, oni imajo baje gredi in ne osi :) :)
Star pa siten ;)
The trick is to fill the bag of experience before you empty the bag of luck.
jurcek82
Razpravljalec
Prispevkov: 76
Pridružen: 09 Feb 2012, 20:48
Kraj: Brežice

Re: Traxxas SUMMIT

Odgovor Napisal/-a jurcek82 »

Pozdrav!
Vidim da je nastala kar poštena debata...
Moram priznat, da res niem zelo podkovan v to strojniško področje in te izraze, zato se trudim vprašanje postavit tako, da je razumljivo, pa čeprav se poslužujem ¨domačih¨ in angleških izrazov.
Glede na moja vprašanja, mislim da je vsak vedel kaj sprašijem in za kaj se gre. Tako da sem tudi dobil odgovore, glede pogonskih osi oziroma gredi, kot tudi razširitve Summita, drugače ni moj namen, da bi mu povečal stabilnost, me ne moti tako, plus tega če po pameti voziš je ok. Kot sem napisal mi z novimi kolesi, Big Joe, pride do drgnjenja po karoseriji, seveda pri zavijanju in pri maksimalno stisnjenem amortizerju, kot pride pri plezanju in pri hitrem zaviranju. Tu ne pride do kakaršnihkoli poškodb kolesa ali karoserije, je le malo moteče, ko se kolo drgne po karoseriji.
Hvala za vse odgovore, bom verjetno kar pustil kot je. :whistle:

Upam, da sem vse skupaj napisal kolikor toliko pravilno in razumljivo! :D

LP!
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: Traxxas SUMMIT

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

mihec87 napisal/-a:Medosna razdalja je razdalja med sprednjo ter zadnjo osjo(že ime pove razdalja med osmi), že ko se kupuje npr kombi imaš različne medosne razdalje..
Omenjena je bila medkolesna razdalja (razdalja med prednjima ali med zadnjima kolesoma) in ne medosna razdalja.
Pa pustimo zdaj ves ta off-topic za kdaj drugic oz. kje drugje.

Vazno, da smo dobili odgovor na postavljeno vprasanje.
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
Uporabniški avatar
Alex 76
Profesor
Prispevkov: 1189
Pridružen: 27 Okt 2006, 08:14
Kraj: Ljubljana

Re: Traxxas SUMMIT

Odgovor Napisal/-a Alex 76 »

Ker se v tej niti ne želim oddaljevati od prvotnega naslova, se nadaljnja diskusija seli sem.

LP
Alex
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3146
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Traxxas SUMMIT

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Nanix napisal/-a: Napisal/-a Nanix » 02 Sep 2009, 08:36

Globalna finta tega avta je pa (po mojem) neživčna vožnja, ko ne trepetaš venomer, kaj boš tokrat odtrgal in kakšne stroške boš imel. Rajši splezaš nekam, kar je lahko zelo zahtevno, pa neverjetno pomirjujoče. Nekako v skladu z geslom SLOW DOWN YOUR LIFE.
Tudi Jang-u je potegnilo - sam da ene par let kasneje.... :lol: :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=hmcvxWWxXio

LP

PS: Ne se kregat o nepomembnih malenkostih. Saj je samo HOBI :D
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
gimpl (summit)
Razpravljalec
Prispevkov: 69
Pridružen: 10 Jul 2013, 17:24

Re: Traxxas SUMMIT

Odgovor Napisal/-a gimpl (summit) »

HELOV :P

Da se še jaz pohvalim.

Sem 14dnevni lastnik summit 1/10.
Kupil rabljenega.
Kot ste že vsi povedali, ste zelo navdušeni, tako kot jaz. Stvarca res super deluje.
Trenutno se vozi z originali 8,4v 300mah. Imam pa že naročene 2s lipo 7600mah od hobbykinga.
Je še originalen in tak bo tudi ostal. Edino tista varianta me mika z dvema motorjema?
Menjal bom pa gume, mogoče od revota in sklopko bo treba menjat, je že naročena.

Fantje in dekleta lepo bodite :P
summit 1/10- summit 1/16- revo 1/16- losi 1/24 crawler
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: Traxxas SUMMIT

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

gimpl (summit) napisal/-a:Je še originalen in tak bo tudi ostal. Edino tista varianta me mika z dvema motorjema?
Ce se spuscas v menjavo motorja, potem bolje, da razmisljas v smeri brezkrtacnika (iz istih akumulatorjev bos dobil obcutno daljsi cas voznje), edino ce imas zeljo voziti model prakticno pod vodo, potem je krtacni motor boljsa resitev.
gimpl (summit) napisal/-a:Menjal bom pa gume, mogoče od revota..
Ce bos menjal gume za tiste od revota, bos izgubil vecino oprijema pri "plezanju". Revo-tove gume so precej trse kot Summitove.
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
gimpl (summit)
Razpravljalec
Prispevkov: 69
Pridružen: 10 Jul 2013, 17:24

Re: Traxxas SUMMIT

Odgovor Napisal/-a gimpl (summit) »

Lep pozdrav. 8)

Varianta z dvema motorjema je bolj poceni in še vaserdiht.
Od revota so trša in bolj trpežna in tudi cenejša.
Sej te stare original bi obdržal. Če se bi mi zluštalo malo hitre vožnje bi jih pač zamenjal. Čeprav summit ni za hitro vožnjo [-X , ampak če ga znaš vozit pol kr fajn gre :evil: .
Kako so pa kaj big joe? Mam ene nagledane komplet 4x gume platišča 68e free siping :lol:
summit 1/10- summit 1/16- revo 1/16- losi 1/24 crawler
leni
Freak
Prispevkov: 766
Pridružen: 21 Jan 2008, 16:25
Kraj: Blatni Dol
Kontakt:

Re: Traxxas SUMMIT

Odgovor Napisal/-a leni »

Ce ga ne nameravas uporabljat za crawlanje, potem ne vidim smisla dveh motorjev, razen da ti bo baterija manj zdrzala, ne vidim neke prednosti. Hitrost je ze z original motorjem dovolj visoka, kar bodo vecje hitrosti bo kvecjemu bolj neobvladljiv. Original gume jaz ne bi uporabljal za vecje hitrosti, temvec za plezanje. Ce si zelis hiter avto katerega se da voziti tudi po bolj zahtevnem terenu in bi bil dosti hiter, bi si moral omisliti revota in ne summita. Tolko malce mojega razmisljanja o dveh motorjih ali o hitrejsem mocenjsem motorju.
Kar se gum tice mislim da so original,top.
Poklici v delkota, sem zadnjic govoril z Dusanom in mi je neke podobne cene omenjal kot jih ti dobis z freeshiping, pa ce ni iz evrope je se plus carina,plus obvestnina... tako da spet ni prav poceni.
Star pa siten ;)
The trick is to fill the bag of experience before you empty the bag of luck.
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Re: Traxxas SUMMIT

Odgovor Napisal/-a tintek »

Tako je mislim da se big joe najbolj splča uzet pri delkotu, še za mal popusta ga pocukaš pa je.

Glede motorja pa mogoče avtu res manjka čisto malčk hitrosti ampak pazi čim boš dal na original motor malo večji pinion zobnik ti bo motor v momentu popapcalo, dobesedno skurilo.

Če pogledaš par strani nazaj boš videl kakšen BK set sem sam namontiral. je pravtako vodoodporen avto je malenkost hitrjši najpomembneje pa je to da se je runtime podaljšal za nekajkrat.
Sam sem uzel motor brez senzorja zato speljevanje morda ni tako elegantno kot original pa vseeno se da kar z opčutkom speljati.
http://www.youtube.com/watch?v=JkdnzhiVQkA

Glede gum pa za plezanje ne boš dobil boljših kot so original saj so mehke kot kondom, se ih pa ob hitrejši vožnji ali nepazljivosti hitro poškoduje, big joe so precej bolj trdne in z njimi se ne da več tako plezati sploh v kakšne skale kot z original.

LP
LP Tine

Kaj malga tut postružim
gimpl (summit)
Razpravljalec
Prispevkov: 69
Pridružen: 10 Jul 2013, 17:24

Re: Traxxas SUMMIT

Odgovor Napisal/-a gimpl (summit) »

leni napisal/-a:Ce ga ne nameravas uporabljat za crawlanje, potem ne vidim smisla dveh motorjev, razen da ti bo baterija manj zdrzala, ne vidim neke prednosti. Hitrost je ze z original motorjem dovolj visoka, kar bodo vecje hitrosti bo kvecjemu bolj neobvladljiv. Original gume jaz ne bi uporabljal za vecje hitrosti, temvec za plezanje. Ce si zelis hiter avto katerega se da voziti tudi po bolj zahtevnem terenu in bi bil dosti hiter, bi si moral omisliti revota in ne summita. Tolko malce mojega razmisljanja o dveh motorjih ali o hitrejsem mocenjsem motorju.
Kar se gum tice mislim da so original,top.
Poklici v delkota, sem zadnjic govoril z Dusanom in mi je neke podobne cene omenjal kot jih ti dobis z freeshiping, pa ce ni iz evrope je se plus carina,plus obvestnina... tako da spet ni prav poceni.

Se mi je zdelo da bo nekdo napisal da za hitro vožnjo kipiš drug model avta. Finta tega summita je 2 BRZINI. Rad vozim v ful nemogoč teren. me pa kdaj pa kdaj tudi mika hitra vožnja. Avto gre dokaj hitro. lahko bi pa šel še malo več. Avto se da vozit hitro. Stvar obladovanja.
Za hitro vožnjo bi lahko namesto revota vzel tudi poceni varianto carson fy8 1/8 z dvema lipo baterijama, ki sta v kompletu.
Original gume so pa mehke in hitra vožnja bi jih samo uničila. Zato vpraševanje po drugih. Revo gume za hitro vožnjo.
summit 1/10- summit 1/16- revo 1/16- losi 1/24 crawler
gimpl (summit)
Razpravljalec
Prispevkov: 69
Pridružen: 10 Jul 2013, 17:24

Re: Traxxas SUMMIT

Odgovor Napisal/-a gimpl (summit) »

tintek

hvala za link in odgovor za big joe.
summit 1/10- summit 1/16- revo 1/16- losi 1/24 crawler
gimpl (summit)
Razpravljalec
Prispevkov: 69
Pridružen: 10 Jul 2013, 17:24

Re: Traxxas SUMMIT

Odgovor Napisal/-a gimpl (summit) »

Danes dobil sklopko id Delkona. Je že zmontirana.
In še zgornje lučke za 10$ iz Singapurja Še slike:
IMG_20130712_215617.jpg
IMG_20130712_215617.jpg (86.09 KiB) Pogledano 3878 krat
8) 8)
Priponke
Noč prihajam
Noč prihajam
IMG_20130712_215629.jpg (93.25 KiB) Pogledano 3878 krat
summit 1/10- summit 1/16- revo 1/16- losi 1/24 crawler
letat
Razpravljalec
Prispevkov: 115
Pridružen: 14 Maj 2011, 12:41

Re: Traxxas SUMMIT

Odgovor Napisal/-a letat »

Tole pa zgleda super. Kako si pa napajanje lučk naredil?
leni
Freak
Prispevkov: 766
Pridružen: 21 Jan 2008, 16:25
Kraj: Blatni Dol
Kontakt:

Re: Traxxas SUMMIT

Odgovor Napisal/-a leni »

Ko kupis set, imas vse priklope in navodila zraven... jaz sem se tako naredil da so zgornje prizgane samo v hitrejsi prestavi 😄
Star pa siten ;)
The trick is to fill the bag of experience before you empty the bag of luck.
gimpl (summit)
Razpravljalec
Prispevkov: 69
Pridružen: 10 Jul 2013, 17:24

Re: Traxxas SUMMIT

Odgovor Napisal/-a gimpl (summit) »

letat napisal/-a:Tole pa zgleda super. Kako si pa napajanje lučk naredil?

Pod motorjam imaš konektor. Samo dol ga vzameš, priklopiš in že dela =D>

Kako si pa to naredil, da ti samo v hitrejši gorijo? Jaz bom pa kr na stikalo naredo vklop/izklop. Če jih rabiš prižgeš če ne pač ne. Zaenkrat pa skoz gorijo. Moram pa poved da so zelo močne in se v temi zelo pozna. Vidiš use. :o

Sem pa študirl tud, da bom na summija namontiral tudi vitlo na daljinca? Bomo še videli?
summit 1/10- summit 1/16- revo 1/16- losi 1/24 crawler
gimpl (summit)
Razpravljalec
Prispevkov: 69
Pridružen: 10 Jul 2013, 17:24

Re: Traxxas SUMMIT

Odgovor Napisal/-a gimpl (summit) »

Za sina kopujem summija 1/16 z krtačnim motorjem 12t 550
Zanima me če lahko, namest navadnih baterij dam 2X 2slipo?
Na vxl gre, na tega pa ne vem?

p.s. če ga slučajno kdo prodaja ga kupim.

Hvala za odgovor.
summit 1/10- summit 1/16- revo 1/16- losi 1/24 crawler
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Re: Traxxas SUMMIT

Odgovor Napisal/-a tintek »

2x 2s zagotovo ne!

2s bi še šlo ampak bi mogu pazit na temperaturo mtorja, če bi vezal 2x 2s zaporedno pomeni 4s ni šans na brushed, 2x2s vzporedno pa pomeni precej dolg čas vožnje brez prestanka torej brez kontrole motorja zato raje ne.

LP
LP Tine

Kaj malga tut postružim
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: Traxxas SUMMIT

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

2Ă—2S Vzporedno na krtacnem ali brezkrtacnem modelu lahko vozis brez tezav. Preverjeno na brezkrtacnem modelu, krtacni model pa tako uporablja motor, ki je sicer namenjen za modele velikosti 1:10, tako da tudi ne bo tezav s pregrevanjem.

Niti na krtacnem, niti na brezkrtacnem pa ne priklapljaj 2Ă—2S zaporedno, ce ne zelis pokuriti regulatorja..
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
gimpl (summit)
Razpravljalec
Prispevkov: 69
Pridružen: 10 Jul 2013, 17:24

Re: Traxxas SUMMIT

Odgovor Napisal/-a gimpl (summit) »

Hvala za hitre odgovore.
Drug tedn grem po tega
http://www.der-schweighofer.at/artikel/ ... _tq_2_4ghz

Že to se mi ful dopade ker brezkrtačni ima 2,4ghz.
summit 1/10- summit 1/16- revo 1/16- losi 1/24 crawler
gimpl (summit)
Razpravljalec
Prispevkov: 69
Pridružen: 10 Jul 2013, 17:24

Re: Traxxas SUMMIT

Odgovor Napisal/-a gimpl (summit) »

Že nekaj časa vozim z lipo baterijami. Kolk sem po forumih zasledil ena stran summita porabi več baterije kot druga, zato jo lahko bolj spazni preden te opozori. Sem pa kupil tudi lipo save. Daš ga na konektor od balancerja in stvar res super deluje(zadnja slika) Bateriji sta 7600mah in desno stran porabi do 4800mah levo (zraven reglerja) pa 6500mah. Kk je to a lahk kaj nastaviš al sam baterije menjavaš? Npr. voziš cca 1/2 ure nato zamenjaš bateriji?
montiral sem pa tudi whelija, ker ga še kr postavlja na zadnja kolesa. (montiral danes nisem še sprobal)

Vprašanje za summita 1/16?
Če bi ga kupil z krtačnim motorjem, ali lahko dam not sprejemnik 2,4ghz' ker original je 27mhz? seveda tudi drugo komando!
Rzlika v ceni summit 1/16 je 199e summit vxl je 309e.
Še slike. =D> 8) :lol:
Priponke
IMG_20130818_130742.jpg
IMG_20130818_130742.jpg (162 KiB) Pogledano 3657 krat
IMG_20130818_130717.jpg
IMG_20130818_130717.jpg (121.68 KiB) Pogledano 3657 krat
IMG_20130731_213437.jpg
IMG_20130731_213437.jpg (91.05 KiB) Pogledano 3657 krat
summit 1/10- summit 1/16- revo 1/16- losi 1/24 crawler
gimpl (summit)
Razpravljalec
Prispevkov: 69
Pridružen: 10 Jul 2013, 17:24

Re: Traxxas SUMMIT

Odgovor Napisal/-a gimpl (summit) »

lipo save(zadnja slika)
Priponke
lipo save
lipo save
IMG_20130731_220936.jpg (78.96 KiB) Pogledano 3656 krat
summit 1/10- summit 1/16- revo 1/16- losi 1/24 crawler
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: Traxxas SUMMIT

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

gimpl (summit) napisal/-a: Če bi ga kupil z krtačnim motorjem, ali lahko dam not sprejemnik 2,4ghz' ker original je 27mhz? seveda tudi drugo komando!
Lahko.
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
leni
Freak
Prispevkov: 766
Pridružen: 21 Jan 2008, 16:25
Kraj: Blatni Dol
Kontakt:

Re: Traxxas SUMMIT

Odgovor Napisal/-a leni »

Brez veze lipo saver... men ni se nikol nobena baterija prisla pod 3.4v, ne leva ne desna... men se to zdi nepotrebno dodatno delo. Pa tud baterije zdrzijo tolk dolg da se prej navelicam.
Star pa siten ;)
The trick is to fill the bag of experience before you empty the bag of luck.
Odgovori

Vrni se na Crawler/Scaler/Trail modeli