Uporaba NiMH akumulatorjev

Debate o akumulatorjih in polnilcih.
Odgovori
webmaster
Razpravljalec
Prispevkov: 89
Pridružen: 23 Apr 2001, 01:00
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a webmaster »

jholc
1. Uporaba NiMH akumulatorjev


Ali ima kdo od modelarjev ze kaksne izkusnje z novimi akumulatorji NiMH?
Ker so to drugacni akumulatorji kot dosedanji NiCd se bo potrebno nanje "navaditi".

Naprimer: ce smo NiCd akumulatorje hranili prazne, morame te imeti vedno vsaj delno polne.
Ce smo NiCd akumulatorje praznili do "daske" teh ne smemo (ali res ne?).


pozdrav,


JanezH

Date: 01 Feb, 2001 on 02:59

JozeS
2. Re:Uporaba NiMH akumulatorjev


Zivijo vsem,
ja tile NiMH akumulatorji so novost in je za vsako firmo (Sanyo, Panasonic, ... ) posebej treba
preizkusiti pod kaksnimi pogoji dajo najvec od sebe.

V forumih Team Orion in Hopf je z veliko potrpljenja mozno zbrati marsikaj o vseh vrstah celic. Seveda ne pise vse na enem mestu, po delckih od tu in tam se pa lahko izlusci prave stvari.

Jezik je nemski ali angleski kot kdaj, obilo uspeha ob prebiranju.

LP,
JozeS

Date: 01 Feb, 2001 on 02:59

zdravko z
3. Re:Uporaba NiMH akumulatorjev


Ne vem kaj naj recem ampak ravnanje s temi celicami se mi zdi res zoprno. Sicer sva jih sedaj testirala le v avtu.Najbolj zoprno je tempiranje kdaj morajo biti pripravljeni.Sicer pa prakticirava toko da ce se gospodu sinu da potem celice petek in soboto nekoliko zvoziva v soboto zvecer jih izpraznim do cca 6v nato pa nanje obesim izpraznilec od LRP-ja in tako pustim do zjutraj.Celice koncno napolnim sele tik pred tekmo.Tistega o dvakrat na dan pa ne upostevam le celice po tekmi izpraznim ohladim(cca1.5h)in ponovno polmim za naslednji start.trenutno delajo se vse steke lep pozdrav Zdravko Z
Date: 01 Feb, 2001 on 03:00

Miha Holc
4. Re:Uporaba NiMH akumulatorjev


Po zadnjih mojih testiranjih so NiMH akumulatorji vzdrzljivi da je kaj (posebno Sanyo). Tako kot je napisal Joze, zahtevajo Panasonici drugacno "rokovanje" kot Sanyo.
Na testiranjih sem ze prisel nekoliko na svetlo pri Panasonicih 3000. Tip iz Team Orionovega foruma je imel prav - shranjevanje praznih akumulatorjev pomaga!

Pri Sanyotih sem se v temi, a nekaj se ze svetlika...

Sicer pa bom o tem in se cem drugel na tej strani se obsirno pisal...

Miha

Date: 01 Feb, 2001 on 03:00
pudding
Tekmovalec
Prispevkov: 211
Pridružen: 08 Maj 2001, 01:00
Kraj: Nova Gorica

Odgovor Napisal/-a pudding »

Na zadnji semi-tekmi sem imel to sreco da mi je kardan prav lepo postruzil embalazo baterije (govorimo o plehu) Zadel bojo, baterije odletele.... Sreca v nesreci je ta da inbus ki je struzil 4 minute baterije ni prebil. Ma kdo podatke kaksen je prtisk znotraj baterije??
jholc
Freak
Prispevkov: 457
Pridružen: 07 Maj 2001, 01:00

Odgovor Napisal/-a jholc »

zivijo,

Pri RT pogojih je pritisk cca 1 bar, se pa dvigne ko stvar "zakuha". Ce ni kaksne posebno globoke poskodbe lahko celico mirno uporabljas, daj se en srmumfic pa bo.

JanezH
Odgovori

Vrni se na Akumulatorji in polnilniki