Graupner Wilga 2000

Vse od načrtovanja, izdelave do letenja z modeli letal iz stiropora, deprona, EPP pene, itd.

Moderator: carcar

Odgovori
AndrejSk
Razpravljalec
Prispevkov: 54
Pridružen: 14 Feb 2009, 21:23
Kraj: Smlednik

Graupner Wilga 2000

Odgovor Napisal/-a AndrejSk »

Pozdrav,

Ker sva z mojim EasyJem nabral kar nekaj letov sem se odločil za nakup letala z eleroni, kupil sem letalce Graupner Wilga 2000, review najdete tukaj:
http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=918975

Zdaj pa me zanima, če kdo izmed vas ima to letalo, mi lahko kot popolnemu začetniku z eleroni da kakšen nasvet, kako pravilno nastavit komando, rabim nastavljati kakšne mixe (rudder / eleron), vesel bom vsakega komentarja.

Hvala, LP, Andrej
lemut
Tekmovalec
Prispevkov: 357
Pridružen: 15 Okt 2008, 18:07
Kraj: vrhpolje pri vipavi

Odgovor Napisal/-a lemut »

glede na to da ima za eleron sam en servo ne rabiš nič miksat.sam priklopi na kanal za eleron in to špila
AndrejSk
Razpravljalec
Prispevkov: 54
Pridružen: 14 Feb 2009, 21:23
Kraj: Smlednik

Odgovor Napisal/-a AndrejSk »

Evo, letalce je sestavljeno in pripravljeno na letenje...
Me pa samo zanima, ali kdo mogoče ve, če bi ta avionček moral vzleteti tudi iz roke, ker tale kolesa in vzletanje iz ceste mi je za prvi let malo tko tko, pa še zadnje kolo je tko čudno narejeno, za letalce nikakor ne gre naravnost, je to pogost problem, pri teh poceni aviončkih, sem tudi že razmišljal, da bi naredil nov nosilec za zadnje kolo, tako da bi bil vesel tudi kakšnega nasveta glede tega.

Hvala :)
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13475
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

AndrejSk
Razpravljalec
Prispevkov: 54
Pridružen: 14 Feb 2009, 21:23
Kraj: Smlednik

Odgovor Napisal/-a AndrejSk »

Hvala za link, ja, nekaj takega sem imel v mislih, bom kontaktiral tipa, če mi lahko pošlje več slikic...
Me pa vseeno zanima, če bi tako letalce za prvič lahko vzletelo iz rok?
Oz. sem na internetu videl nekaj slikic, da iz trave vzleti s pomočjo sani za vodo / sneg, je to res možno al so to samo slike, da "lepše zgleda" ;)
lucky
Profesor
Prispevkov: 1488
Pridružen: 05 Jul 2002, 01:00
Kraj: Portorož
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a lucky »

Mislim, da glede na velikost modela bo še najlepše zletel iz roke, tako, da če ti je kako letalo leti pred izgledom modela kr odstrani podvozje saj bo samo zaviralo letalo.

sicer pa ne vem kako je vpet trokraki propeler na motor, zna bit, da ti bo to delalo težave pri praistajanju.


Če ti pa je do tega, da bi vzletaval od tal pa enostavno daš gor večja kolesa pa bo. Morda bi bilo fajn tudi podvozje malček ojačat ker original zgleda res samo za izgled, pa še tu so vstrelili mimo ker wilga ima zelo značilno podvozje.
AndrejSk
Razpravljalec
Prispevkov: 54
Pridružen: 14 Feb 2009, 21:23
Kraj: Smlednik

Odgovor Napisal/-a AndrejSk »

Hvala za nasvet :)
Sem pa mislil, da bi kolesa vseeno pustil gor ravno zaradi pristanka, samo vzlet bi pa res, dokler se ne navadim delal kar iz roke...
Ja originalno podvozje res ni za nikamor, bo treba zadevo malo popravit...
Moram še poiskat nekje kakšna večja kolesa, ker tale se ob vsak kamenček zadanejo in avionček odnesejo, tko da si ne predstavljam čisto kako bi vzletel s tem...
Rixy
Tekmovalec
Prispevkov: 256
Pridružen: 08 Sep 2006, 20:50
Kraj: Starše/Maribor

Odgovor Napisal/-a Rixy »

Hmm... Pogledal sem par videov krešov tega letala in sem dobil občutek, da je zelo krhko (v primerjavi z Easyjem).

Tako da - nežno z njim. ;)
AndrejSk
Razpravljalec
Prispevkov: 54
Pridružen: 14 Feb 2009, 21:23
Kraj: Smlednik

Odgovor Napisal/-a AndrejSk »

Sem tudi jaz malo gledal video posnetke in vidim, da sem se očitno zafrknil z nakupom, ker nevem, če imam dovolj izkušenj za prehod iz Izija na tole, ne da bi ga že pri prvem letu totalno razbil :(
Bi mogoče moral pred tem letalom letet še z eno vmesno varianto letala...
Uporabniški avatar
andrej007
Profesor
Prispevkov: 1331
Pridružen: 06 Okt 2006, 12:43
Kraj: Domžale

Odgovor Napisal/-a andrej007 »

AndrejSk napisal/-a:
Bi mogoče moral pred tem letalom letet še z eno vmesno varianto letala...
Ta je čisto ok :wink:
Is it for a beginner?

Big thumbs up. Graupner made every effort to make this plane easy to put together and engineered it to fly like a trainer. It is stable, agile and virtually stall proof. While it will fly satisfactorily with ailerons and elevator, it really appreciates turns using the rudder along with the ailerons. . No, you don't have to use the rudder (and too many RC pilots never do learn how to use it) but here is a plane that can teach you how useful your rudder can be. I count that as a plus.
Modelarstvo je droga ,ki škoduje predvsem finančnemu stanju odvisnika :lol: :roll: :lol:


lp Andrej
Rixy
Tekmovalec
Prispevkov: 256
Pridružen: 08 Sep 2006, 20:50
Kraj: Starše/Maribor

Odgovor Napisal/-a Rixy »

AndrejSk napisal/-a:Sem tudi jaz malo gledal video posnetke in vidim, da sem se očitno zafrknil z nakupom, ker nevem, če imam dovolj izkušenj za prehod iz Izija na tole, ne da bi ga že pri prvem letu totalno razbil :(
Bi mogoče moral pred tem letalom letet še z eno vmesno varianto letala...
Hehe, ali pa Easyja predelat na elerone pa na kakšen BK. Verjetno bi še prihranil kakšen €... No, al pa tud ne, ker je treba zamenjat komplet elektroniko razen sprejemnika in servov, pa še kakšen servo zraven dat.

Meni že nekaj časa ne zadostuje več Easy na pol gasa... Mmm kako paše, ko izi s polnim gasom odbrenči mimo... Bzzzziiiiiiiuuuu... :lol: (ne pa da se vleče ko megla)

Žal pa zaradi baterije, pa v končni fazi tudi zaradi krtačarja, hec na ful gas traja precej manj kot pa na pol gasa... Prehitro je konec lepega. Pol pa baterije polnit. :-?
AndrejSk
Razpravljalec
Prispevkov: 54
Pridružen: 14 Feb 2009, 21:23
Kraj: Smlednik

Odgovor Napisal/-a AndrejSk »

Evo...
Testni let uspel, sem trikrat vzletel iz roke in pristal v precej visoki travi (za zihr, da ne bi kaj polomil)
Leti lepo, eleroni vidim, da niso tak bavbav, samo navadit se bo treba...
Me pa zanima, če ima kdo kaj izkušenj z pristajanjem na travi z sanmi, namreč s kolesi ni variante da bi lepo pristal na travi, z sanmi pa bi mogoče na pokošeni travi šlo, ali pač ne?
Uporabniški avatar
dakaloka
Razpravljalec
Prispevkov: 84
Pridružen: 07 Okt 2012, 13:16

Re: Graupner Wilga 2000

Odgovor Napisal/-a dakaloka »

D :(
Zadnjič spremenil dakaloka, dne 11 Okt 2012, 12:54, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
MC GAYVER
Profesor
Prispevkov: 1973
Pridružen: 12 Dec 2002, 01:00
Kraj: lj
Kontakt:

Re: Graupner Wilga 2000

Odgovor Napisal/-a MC GAYVER »

dakaloka napisal/-a:Pozdravljeni. Pred enim letom sem kupil začetniško letalo LRP upstream F1400 in sem ga parkrat razbil in potem sem se čez nekaj časa naučil leteti in se mi je čez toliko časa zdelo dolgočasno zato sem naročil iz hobbykinga wilgo 2000. http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... n_Fly.html Prvič ka je paket pršu ni not blo lepila pa šravcigra pa navodil. Pol sm jih nadru po mailu so mi poslal navodila po mailu vse fino. Navodil skratka so kr neki brezveze not piše kr neki bedarije..., o težišču aviona pa nč.
Pol sm kupu še posebi baterijo 7.4 V 1300 Mah. In šol sem pol ven leteti. Ja odloču sem se da bom letalo vrgu ka je podvozje švoh ka če ga daš na tla se podvozje kr ukrivi, kitajska roba ampak za to ceno je dobr, pol sm podvozje kasneje ojačal. In ko sm avion vrgel sem dal motor do konca pa višinsko sm dal na pol. pol je avion vzletel počasi navzgor in potem z težkim repom čez neki metrov počasi navzdol. Baterija je bla polna!Ne vem ta motor se mi zdi mal švoh ali pa je to težišče. Ga bom probu mal obtežit odspred pa bomo pol vidl. Ne vm zakaj se je to zgodlio. Poglejte si tale video: http://www.youtube.com/watch?v=pWdHO_li_Qo. Ta gospod je v trup naredil lukno in baterijo dal bol odspredi.

Prosm za nasvete.
hVALA.
Za pisanje na tem forumu se nauči uporabljati slovenščino!
Uporabniški avatar
MarERemA
Razpravljalec
Prispevkov: 199
Pridružen: 21 Apr 2007, 19:38
Kraj: Menges

Re: Graupner Wilga 2000

Odgovor Napisal/-a MarERemA »

MC GAYVER napisal/-a:
dakaloka napisal/-a:Pozdravljeni. Pred enim letom sem kupil začetniško letalo LRP upstream F1400 in sem ga parkrat razbil in potem sem se čez nekaj časa naučil leteti in se mi je čez toliko časa zdelo dolgočasno zato sem naročil iz hobbykinga wilgo 2000. http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... n_Fly.html Prvič ka je paket pršu ni not blo lepila pa šravcigra pa navodil. Pol sm jih nadru po mailu so mi poslal navodila po mailu vse fino. Navodil skratka so kr neki brezveze not piše kr neki bedarije..., o težišču aviona pa nč.
Pol sm kupu še posebi baterijo 7.4 V 1300 Mah. In šol sem pol ven leteti. Ja odloču sem se da bom letalo vrgu ka je podvozje švoh ka če ga daš na tla se podvozje kr ukrivi, kitajska roba ampak za to ceno je dobr, pol sm podvozje kasneje ojačal. In ko sm avion vrgel sem dal motor do konca pa višinsko sm dal na pol. pol je avion vzletel počasi navzgor in potem z težkim repom čez neki metrov počasi navzdol. Baterija je bla polna!Ne vem ta motor se mi zdi mal švoh ali pa je to težišče. Ga bom probu mal obtežit odspred pa bomo pol vidl. Ne vm zakaj se je to zgodlio. Poglejte si tale video: http://www.youtube.com/watch?v=pWdHO_li_Qo. Ta gospod je v trup naredil lukno in baterijo dal bol odspredi.

Prosm za nasvete.
hVALA.
Za pisanje na tem forumu se nauči uporabljati slovenščino!
MC GAYVER - =D> =D> =D>
Še vsak je prišel dol ;-)
Odgovori

Vrni se na Modeli iz penastih materialov