Dostavni roki, zamujene pošiljke, carinske storitve ...

Karkoli se vam zdi zanimivo, vredno ogleda,..., objavite tukaj!
Odgovori
Uporabniški avatar
Pisaneli
Dr. Modelar
Prispevkov: 3509
Pridružen: 13 Sep 2006, 20:47
Kraj: Žiče-Slov. Konjice

Odgovor Napisal/-a Pisaneli »

Še en problem. Katera poštna / kurirska služba je najcenejša za pošiljanje v Nemčijo? Poslal bi rad paket teže 3kg v katerem bo model, vendar mi DHL računa 95€ TNT pa 120€. Ceneje ne gre za fizičnega uporabnika?
Fear of a Flat Planet.
-slopescream-
klemenmo
Razpravljalec
Prispevkov: 113
Pridružen: 31 Maj 2011, 21:32
Kraj: MKV-Vrhnika

Odgovor Napisal/-a klemenmo »

pošlji preko Pošte Slovenija ali pa GLS (http://www.gls-slovenia.com/)
jaz sem za paket teze cca 1.3kg placal 15 €, res pa je da paket ni bil dostavljen v 24h , ampak sem dal navadno dostavo in je prislo v treh delovnih dneh
Uporabniški avatar
Tilen321
Freak
Prispevkov: 485
Pridružen: 08 Sep 2008, 15:54
Kraj: Hrastnik

Odgovor Napisal/-a Tilen321 »

Kdo ve, če EMS kaj štrajka? Hočem kupt od kitajca pa mi teži da se ne da poslat prek hitre pošte ker kao ne obratuje.
hello friend,
the EMS office told to me that nowadays the slovenia the post office is not working, do you know this news, so then they are waiting to have a new from EMS head office, once the slovenia office is being work, so here can be send,..
do you know this?
:lol:
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13475
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

Ultralajt napisal/-a:Ne vem, kaj tenstajo moj paket na carini že en teden?

Noben ne bo bankrotiral in noben se ne bo obogatil... zdi se mi, da enostavno kradejo ljubi čas..... #-o

In ko jim pošlješ še kakšen mejl z vprašanji, dobiš odgovor:
Sporočilo je bilo izbrisano, ne da bi bilo prebrano, dne 1. september 2011 14:08:49 (GMT+01:00) Beograd, Bratislava, Budimpešta, Ljubljana, Praga.
Mitja
Na, endlich!!
Uporabniški avatar
HyperJack
Profesor
Prispevkov: 1231
Pridružen: 16 Maj 2004, 11:07
Kraj: Kočevje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a HyperJack »

Sem hotel pred dvemi tedni pohvalit HK, ker sem dobil paket v 7dneh od datuma naročila, (pa še praznik je bil vmes v slo) =D> , sem se raje ugriznil v jezik, ker sedaj čakam dva paketa že dva tedna, od tega, da sta 6dni samo stala na pošti v Hong kongu :roll: , zdej me pa sigurno še čaka carina in smo tam... [-o<
Uporabniški avatar
Mipo
Dr. Modelar
Prispevkov: 3309
Pridružen: 15 Nov 2004, 11:59
Kraj: Vrtojba

Odgovor Napisal/-a Mipo »

jaka napisal/-a:Sem hotel pred dvemi tedni pohvalit HK, ker sem dobil paket v 7dneh od datuma naročila, (pa še praznik je bil vmes v slo) =D> , sem se raje ugriznil v jezik, ker sedaj čakam dva paketa že dva tedna, od tega, da sta 6dni samo stala na pošti v Hong kongu :roll: , zdej me pa sigurno še čaka carina in smo tam... [-o<
Ali ni to čisto logično? Skepni račun:

en paketek.............en teden
dva paketka...........dva tedna

:D :D :D :D :D :D :D :D #-o
Uporabniški avatar
nitrometan
Freak
Prispevkov: 761
Pridružen: 18 Jul 2010, 14:36
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a nitrometan »

Moja izkušna glede tega je, da lahki paketi pridejo hitreje kot težji. Večinoma naročam 300g pakete, ki pridejo ponavadi v dobrih dveh tednih.
NE KLIČ HUDIČA !!!

It just MIGHT be IDIOT RESISTANT but NOTHING is IDIOT PROOF !! :lol:

LP Andraž
boco
Tekmovalec
Prispevkov: 311
Pridružen: 14 Apr 2006, 16:45
Kraj: Kranj
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a boco »

No pol pa če še kateremu ni odveč kakšen glas ZA ali PROTI ne bo nič odveč
http://www.cheap-shops.info/?p=190

LP
Boris
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Odgovor Napisal/-a tintek »

nitrometan napisal/-a:Moja izkušna glede tega je, da lahki paketi pridejo hitreje kot težji. Večinoma naročam 300g pakete, ki pridejo ponavadi v dobrih dveh tednih.
Enako delam tudi sam paktki do 300g ne delajo nobenih težav večina pride v 10-14 dneh pa še na carini ga niso odpiral pa če je blo za 50€ not.
Edina škoda je da so po novem tudi 300g paketki priporočeni :evil:
LP Tine

Kaj malga tut postružim
Uporabniški avatar
RomanM
Tekmovalec
Prispevkov: 394
Pridružen: 02 Maj 2001, 01:00
Kraj: Il._Bistrica

Odgovor Napisal/-a RomanM »

Ja ta naša carina je res dolga, v ponedeljek sem po faxu poslal raèun, do sedaj še niè, pa sem poklical pa je reku, da en teden sigurno nebo niè in da naj poèakam do torka in potem poklièem
tudi v HK se nekaj èudnega dogaja 31.8. sem plaèal, ker po dveh dnevih niso poslali sem pisal pa so rekli da v paketih nad meter ne pošiljajo lipo-jev nad 1000mAh, potem sem preklical naroèilo lipo-jev, pa še vedno ni šlo naprej skupaj že 10 dni - noro

lp Roman
KEEP AWAY FROM LAND
Uporabniški avatar
Brane
Dr. Modelar
Prispevkov: 4585
Pridružen: 15 Nov 2004, 12:30
Kraj: Moste

Odgovor Napisal/-a Brane »

RomanM napisal/-a:Ja ta naša carina je res dolga, v ponedeljek sem po faxu poslal račun, do sedaj še nič, pa sem poklical pa je reku, da en teden sigurno nebo nič in da naj počakam do torka in potem pokličem
tudi v HK se nekaj čudnega dogaja 31.8. sem plačal, ker po dveh dnevih niso poslali sem pisal pa so rekli da v paketih nad meter ne pošiljajo lipo-jev nad 1000mAh, potem sem preklical naročilo lipo-jev, pa še vedno ni šlo naprej skupaj že 10 dni - noro

lp Roman
Ampak si pa neučakan, meni od zadnjih 5 pošiljk niti ene v dveh dneh od plačila, niso spravili do pošte. Še najdalj sem običajno čakal za EMS, kjer je poštnina besno draga in pošiljke sicer hitro pridejo, a kaj ko jih tam tenstajo par dni (normalno pa lipotov nočejo več pošiljat).
Ampak kaj čemo jamrat, to sodi zraven, to je velika firma, HK je daleč, take stavri sodijo zraven, komur se zdi, da se malo počakati ne splača, naj ne naroča tam. Morda so prezasedeni prav zaradi takih, ki po dveh dneh že težijo zakaj paket ni že na pošti.
Kar se pa naše carine tiče, mi je pa par dni nazaj (ko sem spraševal kdaj mi bodo ocrinili paket) ena pošteno povedala, "veste tudi pri nas so bili dopusti" ( pa se malo dalj čaka ).
Kaj bo, ko se razve, da so nekatere kopije že boljše od originalov???
Uporabniški avatar
Pisaneli
Dr. Modelar
Prispevkov: 3509
Pridružen: 13 Sep 2006, 20:47
Kraj: Žiče-Slov. Konjice

Odgovor Napisal/-a Pisaneli »

klemenmo napisal/-a:pošlji preko Pošte Slovenija ali pa GLS (http://www.gls-slovenia.com/)
jaz sem za paket teze cca 1.3kg placal 15 €, res pa je da paket ni bil dostavljen v 24h , ampak sem dal navadno dostavo in je prislo v treh delovnih dneh
V informacijo:

Cena dostave 8 kg paketa (110x57x39) v DE znaša 25€ preko GLS-a. Paket sem oddal v torek popoldan in je kurir prišel k meni domov. Dostavljeno je bilo v petek, torej 3 dni. :D
Pošta SLO bi računala za tak paket 40€ z vsemi dodatki ( pazljivo ravnanje, prednosto in priporočeno ).
Fear of a Flat Planet.
-slopescream-
Uporabniški avatar
carcar
Profesor
Prispevkov: 1045
Pridružen: 28 Avg 2005, 08:48

Odgovor Napisal/-a carcar »

Pisaneli napisal/-a:
klemenmo napisal/-a:pošlji preko Pošte Slovenija ali pa GLS (http://www.gls-slovenia.com/)
jaz sem za paket teze cca 1.3kg placal 15 €, res pa je da paket ni bil dostavljen v 24h , ampak sem dal navadno dostavo in je prislo v treh delovnih dneh
V informacijo:

Cena dostave 8 kg paketa (110x57x39) v DE znaša 25€ preko GLS-a. Paket sem oddal v torek popoldan in je kurir prišel k meni domov. Dostavljeno je bilo v petek, torej 3 dni. :D
Pošta SLO bi računala za tak paket 40€ z vsemi dodatki ( pazljivo ravnanje, prednosto in priporočeno ).
Pazljivo ravnanje in prednostno je skoraj brez veze dati. Če je "pazljivo" pomeni da to ne mečejo z 2 metrov, ampak mogoče z 1m :lol: , prednostno pa ajde če se že res mudi ;) Ker nemci večinoma pošiljajo zgolj priporočeno pa še to do 20€ ne :lol: .
_____a.k.a @ Moderator Modeli iz penastih materialov____
Uporabniški avatar
HyperJack
Profesor
Prispevkov: 1231
Pridružen: 16 Maj 2004, 11:07
Kraj: Kočevje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a HyperJack »

Pozdravljeni,



Carina vam sporoča, da prijavljene vrednosti odstopajo od javno objavljenih. Pozivajo vas, da preverite in pojasnite.

V primeru nejasnosti se prosimo obrnite na carino (tel. 01/4767759).



Hvala za razumevanje in Lep pozdrav,

KAJ narediti??

Imel sem nastavljeno na 80% celotne vrednosti.

lp
leni
Freak
Prispevkov: 766
Pridružen: 21 Jan 2008, 16:25
Kraj: Blatni Dol
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a leni »

JA pošlješ jim po mejlu račun ki si ga dobil, tam ne odstopajo cene, če ti to ne gre, jim napiši izjavo da jim dovoliš da ocenijo izdelke po javno dostopnih cenah, seveda moraš to izjavo osebno nesti oziroma pokliči če jim jo lahko skenirano pošlješ po mejlu, hec je v tem da mora vsebovati tvoj podpis.
Uporabniški avatar
HyperJack
Profesor
Prispevkov: 1231
Pridružen: 16 Maj 2004, 11:07
Kraj: Kočevje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a HyperJack »

Na HK dobim samo račun že z odšteto ceno.. tako da računa z polno ceno nimam.
leni
Freak
Prispevkov: 766
Pridružen: 21 Jan 2008, 16:25
Kraj: Blatni Dol
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a leni »

Pa pošlji od paypala potrdilo.
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

jaka napisal/-a:Na HK dobim samo račun že z odšteto ceno.. tako da računa z polno ceno nimam.
to jim pošlji, pač ti kupiš po tej ceni. Ne jim pošiljat tistega carinskega računa, ki ga hk generira, ampak tistega, ki ga dobiš na meil. Pa napiši, da imaš kot registriran uporabnik malce drugačne cene od neregistriranih. Priloži še paypal račun
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Odgovor Napisal/-a scrat »

Sem imel že večkrat nastavljeno ceno na računu 60% vrednosti pa mi niso nikoli težili. Pač, ko sem taj prinesel račun od paypala ali pa HK-ja smo mi po tisti ceni davek udarl in to je to.

Res pa je, da moji zneski niso presegali 100€.
megane
Freak
Prispevkov: 693
Pridružen: 20 Avg 2006, 18:08
Kraj: Bogu za hrbtom

Odgovor Napisal/-a megane »

Ko sem jim jaz nazadnje pošiljal od printscreen paypala in printscreen naročila iz
HK na katerem niso bile navedene posamezne cene, sem jim potem moral
dodatno poslati izpisek naročila, na katerem se je dalo videt koliko sem dal
za vsak izdelek posebej.

Tako da sem jim potem poslal še printscreen maila od HK, v katerem je
bila kompletna specifikacija, da so potem lahko dodali še tistih 20% ddv.


Imam pa takšno srečo, da mi odprejo skoraj vsak paket. Tudi tiste za 10$ :)


LP, Dejan
Uporabniški avatar
brejker
Dr. Modelar
Prispevkov: 4065
Pridružen: 20 Feb 2006, 21:38
Kraj: Kamnik
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a brejker »

Iz HKja dobil paket v 12tih dneh! :D/

Upam, da čim prej dobim še tadrugega :D
www.okarbon.eu
Uporabniški avatar
ok11
Freak
Prispevkov: 888
Pridružen: 25 Feb 2008, 20:53
Kraj: Sevnica

Odgovor Napisal/-a ok11 »

Tega do sedaj še nisem opazil pod artikli... :o


We are prohibited from shipping this product to the following countries:
ALBANIA, ANDORRA, AUSTRIA, BELARUS, BELGIUM, BOSNIA HERCEGOVINA, BULGARIA, CROATIA, CZECH REPUBLIC, DENMARK, ESTONIA, FAROE ISLANDS, FINLAND, FRANCE, GERMANY, GREECE, HUNGARY, ICELAND, IRELAND, ITALY, LATVIA, LIECHTENSTEIN, LITHUANIA, LUXEMBOURG, Macedonia, MALTA, MOLDOVA, REPUBLIC OF, MONACO, NETHERLANDS, NORWAY, POLAND, PORTUGAL, ROMANIA, RUSSIAN FEDERATION, SAN MARINO, SLOVAKIA, SLOVENIA, SPAIN, SWEDEN, SWITZERLAND, UKRAINE, UNITED KINGDOM, VATICAN CITY STATE (HOLY SEE), YUGOSLAVIA

http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... d_Fly.html
Lep dan Franc
Uporabniški avatar
carcar
Profesor
Prispevkov: 1045
Pridružen: 28 Avg 2005, 08:48

Odgovor Napisal/-a carcar »

ok11 napisal/-a:Tega do sedaj še nisem opazil pod artikli... :o


We are prohibited from shipping this product to the following countries:
ALBANIA, ANDORRA, AUSTRIA, BELARUS, BELGIUM, BOSNIA HERCEGOVINA, BULGARIA, CROATIA, CZECH REPUBLIC, DENMARK, ESTONIA, FAROE ISLANDS, FINLAND, FRANCE, GERMANY, GREECE, HUNGARY, ICELAND, IRELAND, ITALY, LATVIA, LIECHTENSTEIN, LITHUANIA, LUXEMBOURG, Macedonia, MALTA, MOLDOVA, REPUBLIC OF, MONACO, NETHERLANDS, NORWAY, POLAND, PORTUGAL, ROMANIA, RUSSIAN FEDERATION, SAN MARINO, SLOVAKIA, SLOVENIA, SPAIN, SWEDEN, SWITZERLAND, UKRAINE, UNITED KINGDOM, VATICAN CITY STATE (HOLY SEE), YUGOSLAVIA

http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... d_Fly.html
Čudno, da je vmes tudi Nemčija in Avstrija.
_____a.k.a @ Moderator Modeli iz penastih materialov____
Uporabniški avatar
nitrometan
Freak
Prispevkov: 761
Pridružen: 18 Jul 2010, 14:36
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a nitrometan »

YUGOSLAVIA ??? :o :lol:
NE KLIČ HUDIČA !!!

It just MIGHT be IDIOT RESISTANT but NOTHING is IDIOT PROOF !! :lol:

LP Andraž
cero4
Razpravljalec
Prispevkov: 77
Pridružen: 02 Avg 2011, 13:04
Kraj: Vipava

Odgovor Napisal/-a cero4 »

očitno nima CE certifikata, pa zato v evropo ne pošiljajo...
Odgovori

Vrni se na Vpisi novico, povezavo,...