Raketa na vodo in zrak

Moderator: extremist1

Odgovori
Uporabniški avatar
sinko.dejan
Razpravljalec
Prispevkov: 98
Pridružen: 16 Jan 2010, 11:08
Kraj: Šentjernej

Raketa na vodo in zrak

Odgovor Napisal/-a sinko.dejan »

Sedaj ko sem zbolel sem se spraševal kaj bi počel in sem malo listal po forumu in našel raketo na vodo in zrak. in sem danes začel izdelovat. Ko se pa bom pozdravil pa pride prvi polet. Zaenkrat je narejeno to kar vidite na slikah. Špico sem naredil iz malce tršega papirja, potem pa sem jo še utrdil in to tako da sem mekol razredčil (mekol 2/3, voda 1/3) Uporabil sem še papirnate robce jih razdelil ker imajo več plasti in sem jih limal gor ter vsako plast še enkrat premazal.

Lp
Priponke
-
-
Slika011.jpg (61.49 KiB) Pogledano 3137 krat
-
-
Slika013.jpg (70.68 KiB) Pogledano 3137 krat
.
.
Slika012.jpg (73.88 KiB) Pogledano 3137 krat
Uporabniški avatar
Alese3k
Razpravljalec
Prispevkov: 85
Pridružen: 13 Jul 2010, 18:59
Kraj: Verd (VRHNIKA)

Odgovor Napisal/-a Alese3k »

Dobr letijo, sm probu narest eno s padalom drgač pa letijo okol 30m visok.
Kok je šla pa tvojA'
Uporabniški avatar
KolarModelar
Freak
Prispevkov: 994
Pridružen: 19 Okt 2007, 15:52
Kraj: Letuš

Odgovor Napisal/-a KolarModelar »

Po moje se še ni pozdravil. 4,5 mesecev. :D

Drugače pa:
Plastenka naj bo od gazirane pijače
Pokrovček naj bo originalen, saj če ni zelo radi spuščajo
Mekol.... upam da vodoodporen
Papir...upam da je mekol vodoodporen

Zadevce so precej zanimive. Jaz sem jih napolnil na 7,5 bar in letele so kot šus.
Imel sem tudi eno tisto veliko plastično, ki so na avtomatih. Ampak je zaradi padca na beton po 5ih poletih počila.

lp, Metod
Nč bat, sam žgat...
Uporabniški avatar
WaterBoy
Tekmovalec
Prispevkov: 286
Pridružen: 09 Nov 2007, 21:45
Kraj: Šoštanj

Odgovor Napisal/-a WaterBoy »

Originalni pokrovček? To pa ne. Sem doma uporabil pluto in ga zavil z izolirtrakom da gre bol težko not, saj če maš originalnega in ga prišraufaš ti ja flašo raznese :D
LP
Uporabniški avatar
KolarModelar
Freak
Prispevkov: 994
Pridružen: 19 Okt 2007, 15:52
Kraj: Letuš

Odgovor Napisal/-a KolarModelar »

Raznese jo ne...
Po moje šele nekaj 10 barov.

Sicer ne vem kako je narejena. Predvidevam da na "štoflc" in ko popusti poleti. Vsa energija je sproščena v trenutku in potem samo še vidiš plastenko ki leti navzgor.

Jaz pa sem imel privit pokrovček ter v njem luknjo premera 5mm. Prednosti tega so daljše delovanje. Ampak na začetku je zaradi teže vode raketa počasana in zaradi tega doseže približno isto višino.
Nč bat, sam žgat...
Uporabniški avatar
WaterBoy
Tekmovalec
Prispevkov: 286
Pridružen: 09 Nov 2007, 21:45
Kraj: Šoštanj

Odgovor Napisal/-a WaterBoy »

Jaz sem lepo v plutovinast zamašek naredu luknjo skozi, dal not ventilček od kolesa pa to zabasal v napolnjeno flašo, pa pompal pol pa ko je odneslo je odneslo :D
LP
klima49
Freak
Prispevkov: 542
Pridružen: 21 Mar 2009, 18:00
Kraj: Sv. Tomaž / Pršetinci

Odgovor Napisal/-a klima49 »

WaterBoy napisal/-a:Jaz sem lepo v plutovinast zamašek naredu luknjo skozi, dal not ventilček od kolesa pa to zabasal v napolnjeno flašo, pa pompal pol pa ko je odneslo je odneslo :D
Jaz sem naredil enako. Samo ventil je fajn da je tak, kot na starejših kolesih, torej tak z cevko iz gume na koncu in ne tak, kot je na avtomobilih. To pa zato, da ko pumpaš da voda ne gre v pumpo. Razen če uporabljaš kompresor ali zelo hitro pumpaš :D
Sem pa poizkusil tudi 5 litrno plastenko, kar je bilo še bolj zabavno. Letelo pa je malo višje od dvonadstropne hiše.
LP Klemen

Ceniš tisto, kar narediš sam.
Slika
Odgovori

Vrni se na Rakete in raketoplani