Erevo in njegovi motorji

Moderatorji: jannyy, mihec87, DobnikarA

Uporabniški avatar
mihah
Dr. Modelar
Prispevkov: 9307
Pridružen: 27 Apr 2001, 01:00
Kraj: Gmajnica
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mihah »

Kdor potrebuje 19T ali 21T 32P 5 mm, naj mi javi na ZS.
www.lipo.si
viky
Začetnik
Prispevkov: 34
Pridružen: 02 Mar 2008, 21:19
Kraj: LJUBLJANA

Odgovor Napisal/-a viky »

Bo treba nabavit še tole http://www3.towerhobbies.com/cgi-bin/wt ... LXPNJ8&P=0 ker je prehudo mi je že odlomilo polosovino.

LP Primož
Uporabniški avatar
Nanix
Tekmovalec
Prispevkov: 344
Pridružen: 24 Okt 2006, 07:29
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Nanix »

viky napisal/-a:Bo treba nabavit še tole http://www3.towerhobbies.com/cgi-bin/wt ... LXPNJ8&P=0 ker je prehudo mi je že odlomilo polosovino.

LP Primož
Bravo viky!
Uporabniški avatar
_Iggy_
Tekmovalec
Prispevkov: 306
Pridružen: 29 Apr 2006, 00:58
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a _Iggy_ »

Pozdravljeni,ker vidim da ste govorili nekaj o zobčenikih za Bk motor za 5mm osovino me zanima ta oznaka 32P dejansko kaj pomeni?sam potrebujem modul 0.8 z 17,19 in 21T zobčenik!Hvala za odgovor!
Lep pozdrav, Igor
viky
Začetnik
Prispevkov: 34
Pridružen: 02 Mar 2008, 21:19
Kraj: LJUBLJANA

Odgovor Napisal/-a viky »

Za kateri avto pa gre ?
No sedaj pa najnovejše izmerjena hitrost z mambo in 2 x 3s lipo, hitrost je krepko čez 100 km/h =D> in sicer 113 km/h avto je zelo težko vodljiv pri taki hitrosti. in popolnoma nobene potrebe ni po menjavi zobnikov saj pri polovici gasa in ko daš gas do konca avto postavi na zadnja kolesa.

LP Primož
Uporabniški avatar
_Iggy_
Tekmovalec
Prispevkov: 306
Pridružen: 29 Apr 2006, 00:58
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a _Iggy_ »

Pozdravljeni,tu nima zdaj veze avto,jaz imam modul 0.8 potrebujem zobčenik za na os motorja,našel sem primernega vendar ima oznako za modul 32P in me zanima kaj je to zaeden modul ali je to v colah?...itd skratka kaj je prava pretvorma da vem ali je to 0.8 ali 1 ali 1.5 ...
Lep pozdrav, Igor
mk
Razpravljalec
Prispevkov: 174
Pridružen: 13 Maj 2008, 22:04
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a mk »

113 km/h je pa kar poštena hitrost za e-revota. To bi pa tudi jaz prišel gledat. Samo da ni 113 kakšna 1. aprilska fora.
Uporabniški avatar
ale
Začetnik
Prispevkov: 24
Pridružen: 08 Jul 2007, 20:48
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a ale »

viky napisal/-a:Za kateri avto pa gre ?
No sedaj pa najnovejše izmerjena hitrost z mambo in 2 x 3s lipo, hitrost je krepko čez 100 km/h =D> in sicer 113 km/h avto je zelo težko vodljiv pri taki hitrosti. in popolnoma nobene potrebe ni po menjavi zobnikov saj pri polovici gasa in ko daš gas do konca avto postavi na zadnja kolesa.

LP Primož
Pa si sigurno dobro izmeril? ali je res 1. aprilska šala??
Saj ne rečem da avto ne gre ampak 113 KM/H hmmmm.
http://www.traxxas.com/products/electri ... _chart.jpg


lp
viky
Začetnik
Prispevkov: 34
Pridružen: 02 Mar 2008, 21:19
Kraj: LJUBLJANA

Odgovor Napisal/-a viky »

Malo smeha mora biti, res je prvoaprilska šala ,hoteli smo izmeriti hitrost samo smo imeli velike težave ki ji pa ne vem vzroka. Avto se mi je namreč po kakih dvesto metri " izgubil" in je bil brez kontrole, tako da je znorel in še sreči pa ima avto nenormalno moč saj ga pri pribljižno 50-60 kmh enostavno katapultira na hrbet in takrat če je sreča tako tudi ostane ker avto nori toliko časa da ne pritečem v bljižino cca 50 m do njega takrat komande spet primejo. Kot možnost sem si dal to da je v bljižini cca 200 m mobitelova antena ali je mogoče da ga to mede imam original 27 mhz frekvence zobniki so 19/68 (original) in povem vam da je pri teh baterijah popolnoma brez smisla menjavati zobnike , že pri teh se mi je začelo kaditi iz sklopke tako, da sem jo moral do konca zategniti je pa seveda še veliko nastavitev imel sem nastavljene bremze na 100% in mi je pri zaviranju katapultiralo avto in ga je premetavalo po zraku kakih 30 m. Avto je seveda zdržal vse razen feltna mi je počila kar pa je čodež pri tako vratolomnih prevračanjih (takoj sem spustil bremzo na 50%)
Avto ima enostavno preveč moči sploh za mene začetnika je skoraj prenevaren. V prvi priliki grem na BMX poligon. Še to primerjava z traxxasovimi BK motorji je ogromna in avto skoraj leti nad tlemi

LP primož
Uporabniški avatar
ale
Začetnik
Prispevkov: 24
Pridružen: 08 Jul 2007, 20:48
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a ale »

viky napisal/-a:Malo smeha mora biti, res je prvoaprilska šala ,hoteli smo izmeriti hitrost samo smo imeli velike težave ki ji pa ne vem vzroka. Avto se mi je namreč po kakih dvesto metri " izgubil" in je bil brez kontrole, tako da je znorel in še sreči pa ima avto nenormalno moč saj ga pri pribljižno 50-60 kmh enostavno katapultira na hrbet in takrat če je sreča tako tudi ostane ker avto nori toliko časa da ne pritečem v bljižino cca 50 m do njega takrat komande spet primejo. Kot možnost sem si dal to da je v bljižini cca 200 m mobitelova antena ali je mogoče da ga to mede imam original 27 mhz frekvence zobniki so 19/68 (original) in povem vam da je pri teh baterijah popolnoma brez smisla menjavati zobnike , že pri teh se mi je začelo kaditi iz sklopke tako, da sem jo moral do konca zategniti je pa seveda še veliko nastavitev imel sem nastavljene bremze na 100% in mi je pri zaviranju katapultiralo avto in ga je premetavalo po zraku kakih 30 m. Avto je seveda zdržal vse razen feltna mi je počila kar pa je čodež pri tako vratolomnih prevračanjih (takoj sem spustil bremzo na 50%)
Avto ima enostavno preveč moči sploh za mene začetnika je skoraj prenevaren. V prvi priliki grem na BMX poligon. Še to primerjava z traxxasovimi BK motorji je ogromna in avto skoraj leti nad tlemi

LP primož
Ja avto je res težko vodjiv že z original zobniki tako da se sam za enkrat ne bom odločil za menjavo.
Hmm zadnje čase tudi mene nekaj zaj.. komande. Včasih avto kar ponori bo treba zamenjat še to ko bo $$$$$.
Daj ko ti bo uspelo izmeriti KM/h javi.
Mislite da bi lahko izmeril hitrost na tistih "radarjih" ki so postavljeni okoli šol?? Bo treba probat ko se vreme malo umiri.
mk
Razpravljalec
Prispevkov: 174
Pridružen: 13 Maj 2008, 22:04
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a mk »

ale napisal/-a:Mislite da bi lahko izmeril hitrost na tistih "radarjih" ki so postavljeni okoli šol?? Bo treba probat ko se vreme malo umiri.
Tisti radar ne vem če ga bo zazanal. Vbistvu moraš pazit okol šol, da ne boš kakšne kazni za prehitro vožnjo plačal. :lol: Še huje avto ni registriran.

Najbolje in natančno je merjenje z GPSom. Lahko se enkrat zmenimo, prinesem GPS in merimo hitrosti. GPS je bolj tak, ki ga ni škoda in ni panike, če pride do kakšnega prevračanja.
Uporabniški avatar
_Iggy_
Tekmovalec
Prispevkov: 306
Pridružen: 29 Apr 2006, 00:58
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a _Iggy_ »

Pozdravljeni,za vse tiste ki boste kupovali zobčenike,sam sem spraševal če je modul 0.8 in 32P enak modul?

sem našel na tujih forumih da je,tako da se ujemata,preračunal sem da je 32P v inčih enako 0.7943 mm kar ustreza M 0.8 !
Lep pozdrav, Igor
viky
Začetnik
Prispevkov: 34
Pridružen: 02 Mar 2008, 21:19
Kraj: LJUBLJANA

Odgovor Napisal/-a viky »

Komande ??? kaj kupiti da bo bolje, prej me ni popolnoma nič zaje... sedaj pa kar naprej , sploh ko gre malo bolj hitro . Ful je treba pazit na anteno da je pokonci, pri meni se pri prevračanju hitro zatakne za zadnji spojler , izgleda lepo samo, kaj ko nič ne lovi.
LP Primož
Uporabniški avatar
Nanix
Tekmovalec
Prispevkov: 344
Pridružen: 24 Okt 2006, 07:29
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Nanix »

_Iggy_ napisal/-a:Pozdravljeni,tu nima zdaj veze avto,jaz imam modul 0.8 potrebujem zobčenik za na os motorja,našel sem primernega vendar ima oznako za modul 32P in me zanima kaj je to zaeden modul ali je to v colah?...itd skratka kaj je prava pretvorma da vem ali je to 0.8 ali 1 ali 1.5 ...
Sicer ne vem, kaj pomeni 32p, vem pa, da je to modul, ki paše na erevota in emaxa.

Sicer pa, kot vidim, ti nisem preveč odgovoril....
Uporabniški avatar
Nanix
Tekmovalec
Prispevkov: 344
Pridružen: 24 Okt 2006, 07:29
Kraj: Ljubljana

Prestavno razmerje

Odgovor Napisal/-a Nanix »

Malo sem poeksperimentiral z zobniki. Moj kv2200 motor in 4s lipo erevo gre sicer tako, da kar ni vodljiv, obenem pa končna hitrost ni ravno šokantna 42 kmh - izmerjeno pri vikyju na gps.

Torej sem se odločil, da bom zamenjal zobnike. Najprej sem zamenjal 18T pinion gear z 21T. Na moje presenečenje se je avto začel laže (namesto teže) postavljati na zadnja kolesa, še vedno pa se mi ni zdel posebno hiter. Motor, ki sem ga prej uspel iz mrzlega narediti mlačnega pa je sedaj postal celo topel.
Potem sem zamenjal še spurgear iz 68 na 48. Tako ekstremne zamenjave res nisem hotel, a viky mi je ravno poklonil ta zobnik (hvala!!!). Z veliko mero skepse sem sestavil zadevo, saj sem prenos podaljšal za več kot 50%!!!. Avto sem peljal najprej počasi in ugotovil, da slabše bremza, zato sem na pištoli popravil rikverc nazaj na 100%, ker prej sem zmanjšal na nekaj nad 80, ker je preveč bremzal. Potem sem ga začel pritegovati in najprej sem opazil, da se z lahkoto dvigne od gasa, tudi če gre že npr. 20 na uro. Sedaj lepo zvezno pospešuje namesto dobesedno trga in je veliko bolj vodljiv. Seveda je postal tudi zelo hiter, teoretično čez 60 km/h. Skratka zelo pohvalne spremembe. Manj pohvalno je, da se je motor začel greti, tako da sedaj postane tudi vroč, ampak še ne kritično, je pa o tem vprašanju prvič treba voditi račune. Še najslabše jo je odnesel runtime, ki se je pri mučenju po dvorišču (gas/bremza - po zadnjih/po sprednjih) precej skrajšal. Vendar takšna postavitev zahteva nekaj pameti, namesto brezglavega trganja imamo na voljo obvladjiv močan in hiter avto, seveda pa je dobro biti nežen z gasom, tako se manj greje in manj prazni. Dobro ga je voziti bolj kot nitrota. Obenem naj omenim da niti gretje niti čas vožnje še zdaleč ni tako kritičen, kot z npr. original motorji.

Sedaj me čaka še zadnji preizkus, na 6 lipo, ki pa jih nimam še niti v kratkoročnem načrtu.
Zadnjič spremenil Nanix, dne 07 Apr 2009, 08:30, skupaj popravljeno 1 krat.
viky
Začetnik
Prispevkov: 34
Pridružen: 02 Mar 2008, 21:19
Kraj: LJUBLJANA

Odgovor Napisal/-a viky »

Ni 42 [-X ampak 52 :D sem pa našel še enega 62 :lol:
LP primož
Uporabniški avatar
Nanix
Tekmovalec
Prispevkov: 344
Pridružen: 24 Okt 2006, 07:29
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Nanix »

Bo že držalo, tudi pinion ni šel z 16 na 21, ampak z 18 na 21. Spur bo pa treba enkrat preštet, ker mi ni nič več jasno.

Sem pa medtem vozil tudi po nizki travi, in problemov z prevelikim gretjem ni bilo. Prenos je torej kar primeren.
Uporabniški avatar
Nanix
Tekmovalec
Prispevkov: 344
Pridružen: 24 Okt 2006, 07:29
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Nanix »

Evo: spur je bil 54 (ima delko) in pinion 21.

Med vožnjo po MBX progi, kjer je zahteval precej priganjanja, se je motor nevarno segrel (tudi baterije, samo ne nevarno). Regler je celo vklopil hlajenje.

Med tiščanjem po asfaltu in betonu s cestnimi kolesi (širša in težja) mi je odlotalo konektor na plusu, kar je jasen znak prevelike porabe - predolge ibrzecnge. Škoda, ker avto ravno s tako dolgo prestavo postane šele vodljiv, ker ni premočen. Lepo pospeši do polne hitrosti in ga ne meče sem in tja po cesti, pač pa malo cvilijo kolesa, malo se pa tudi dviguje na zadnja. Pospešuje skratka, kot kakšen reaktivec.
Potem mi je pobralo spurgear (ne vem čisto točno zakaj). Sedaj sem prestavil motor v druge luknje, da ga lahko bolj približam spuru in dal noter spur 54 in pinion 18. Bomo probal.
Uporabniški avatar
Nanix
Tekmovalec
Prispevkov: 344
Pridružen: 24 Okt 2006, 07:29
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Nanix »

Sprobal spur 54 in pinion 18. Na asfaltu in betonu z cestnimi gumami vsa segrevanja v okviru normale, baterije pa precej. Bog ne daj ob tem še preveč spraznit. Baterije so LRP 5300 mah 4S
mrmuscolo
Razpravljalec
Prispevkov: 120
Pridružen: 08 Feb 2009, 16:16
Kraj: bloke

Odgovor Napisal/-a mrmuscolo »

jaz sem ravno mislil kupiti tega e-revota (brushless) in me zanima kje bi ga lahko kako poceni dobil in katere baterije mi priporočate in kje naj te dobim
Je bog obljubil ženskam, da bodo na vsakem vogalu našle idealnega moškega...potem je pa zemljo okroglo naredil...
Uporabniški avatar
jure95
Tekmovalec
Prispevkov: 318
Pridružen: 19 Okt 2006, 13:38
Kraj: Črni Kal

Odgovor Napisal/-a jure95 »

zanima me ali se bolj splača vzeti e-revo brushless edition za mambo max motorjem ali e-revo in ga nadgraditi na brushless.Na brushless edition je 6s lipo in na navadnem e-revo-tu bi tudi imel 6s.kaj pride bolj poceni?Na brushless pa je tudi 2.4ghz komanda.


LP Jure
LP Jure
Slika
Slika
Uporabniški avatar
Tilen321
Freak
Prispevkov: 485
Pridružen: 08 Sep 2008, 15:54
Kraj: Hrastnik

Odgovor Napisal/-a Tilen321 »

Brushless model lahko narocis samo iz zda, pa postnina je okol 100$. Pol pa se davek pa vse. Iz anglije te pa pride navaden erevo okol 360e s postnino in pol se 250$ za mambo iz zda. Je pa res da pri drugi varijanti ni 2.4ghz zraven.

Prodaja pa en na traxxas forumu model brez elektronike ter koles za 225$. Sam je spet postnina draga. #-o
mrmuscolo
Razpravljalec
Prispevkov: 120
Pridružen: 08 Feb 2009, 16:16
Kraj: bloke

Odgovor Napisal/-a mrmuscolo »

no sem ravno našel enega slovenca

http://darila.enakupi.com/Elektro-avtom ... 18484.html

pol pa še dvoje baterije in polnilec
Je bog obljubil ženskam, da bodo na vsakem vogalu našle idealnega moškega...potem je pa zemljo okroglo naredil...
Uporabniški avatar
jure95
Tekmovalec
Prispevkov: 318
Pridružen: 19 Okt 2006, 13:38
Kraj: Črni Kal

Odgovor Napisal/-a jure95 »

"Nanix" ali lahko slikaš tvoj model ali pa kdo drugi ki ima samo en motor na e-revotu.Ali sploh imaste 1 ali 2 motorja na avtu?Ali bi lahko na e-revotu uporabil ta motor?
Link od motorja:
http://shop.mantua-model.si/index.php?i ... od_id=3738
Piše pa da je proizvajalec "castle" ki je tudi proizvajalec "mamba" motorjev.Kakšno hitrost bi dosegel?


LP Jure
LP Jure
Slika
Slika
Uporabniški avatar
Tilen321
Freak
Prispevkov: 485
Pridružen: 08 Sep 2008, 15:54
Kraj: Hrastnik

Odgovor Napisal/-a Tilen321 »

To je prešvoh, razen če daš 2 noter. Ostali ko imajo pa Mambo Monster Max(Nanix) imajo samo en motor. Pa za to ceno od Fluxa dobiš že MMM.


@mrmuscolo, priporočam ti: http://www.modelsport.co.uk/index.php?C ... emID=29900

več kot 100e ceneje. Če pa nimaš kartice se pa s kom zmeni. :)
Odgovori

Vrni se na Modeli z elektro pogonom