.

Pomembne informacije, pomoč, vprašanja&odgovori začetnikom z modeli letal/helikopterjev

Moderatorji: Pisaneli, luigidon, JKSniper, alien2108

cemanad
Začetnik
Prispevkov: 40
Pridružen: 16 Maj 2006, 20:56
Kraj: ljubljana

.

Odgovor Napisal/-a cemanad »

.
Zadnjič spremenil cemanad, dne 12 Feb 2007, 21:32, skupaj popravljeno 2 krat.
Uporabniški avatar
brejker
Dr. Modelar
Prispevkov: 4065
Pridružen: 20 Feb 2006, 21:38
Kraj: Kamnik
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a brejker »

......Če sam nisi vešč niti prekrivanja_kot začetnik
ti pylona ne priporočam :o škoda tvoih evrčkov
www.okarbon.eu
Uporabniški avatar
PRIMOŽ
Razpravljalec
Prispevkov: 131
Pridružen: 06 Maj 2005, 20:58
Kraj: Hrastnik

Odgovor Napisal/-a PRIMOŽ »

:-#

l.p.

Primož
Zadnjič spremenil PRIMOŽ, dne 12 Feb 2007, 15:36, skupaj popravljeno 1 krat.
LMD Kanja
Hrastnik
cemanad
Začetnik
Prispevkov: 40
Pridružen: 16 Maj 2006, 20:56
Kraj: ljubljana

Odgovor Napisal/-a cemanad »

zakaj pa mislis da ce negdo ne izdeluje letal da nezna z njimi letet,nekateri niso vesci za izdelavo!nekateri pa nimamo primernega prostora in casa za take zadeve.
Uporabniški avatar
bomovidli
Razpravljalec
Prispevkov: 136
Pridružen: 09 Mar 2006, 22:04
Kraj: Radlje

Odgovor Napisal/-a bomovidli »

Sory da se vtikujem ampak taki oglasi so pa do podna!!

To ti je isto kot da bi avto vozo, žena oz. punca bi ti pa mogla omejitve pravit, ker nisi vešč, da bi po tablah gledal.

Če pa nimaš prostora za krilo prekrit pol pa tak sploh brez veze..........
Zadnjič spremenil bomovidli, dne 07 Feb 2007, 20:34, skupaj popravljeno 1 krat.
cemanad
Začetnik
Prispevkov: 40
Pridružen: 16 Maj 2006, 20:56
Kraj: ljubljana

Odgovor Napisal/-a cemanad »

ok hvala vseen =D> =D> =D> =D> =D>
Uporabniški avatar
AD
Freak
Prispevkov: 597
Pridružen: 21 Nov 2004, 16:57
Kraj: Trebnje

Odgovor Napisal/-a AD »

***************

uredil avtor prispevka, ker nima smisla
Zadnjič spremenil AD, dne 09 Feb 2007, 18:09, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
carcar
Profesor
Prispevkov: 1045
Pridružen: 28 Avg 2005, 08:48

Odgovor Napisal/-a carcar »

Hehe, tako pocen si se prodal :lol: :lol:

@cemanad, dej pokaži sliko tega pylona da vidimo :o


lp
_____a.k.a @ Moderator Modeli iz penastih materialov____
Uporabniški avatar
AD
Freak
Prispevkov: 597
Pridružen: 21 Nov 2004, 16:57
Kraj: Trebnje

Odgovor Napisal/-a AD »

***********

uredil avtor prispevka, ker nima smisla
Zadnjič spremenil AD, dne 09 Feb 2007, 18:10, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
carcar
Profesor
Prispevkov: 1045
Pridružen: 28 Avg 2005, 08:48

Odgovor Napisal/-a carcar »

AD napisal/-a:Carcar

Če si že kdaj prekril kak model veš, koliko časa gre za to! Pomnoži ta čas s ceno delovne ure in ti bo jasna računica -je ni! Sam se imam za modelarja in ne nekega "nategatorja" in moja gesta je bila v duhu modelarstva! Torej pomagati nekomu, ki je manj vešč in širiti lep hobi!

Izgleda da je dobrota še vedno sirota!

Sej zato sem pa napisal, da kako poceni.... mnogi bi za to odšteli mnogo več :lol: . Je pa res nesramno od njega, da najprej prosi, zatem pa še ne odgovori na ponudbo !! #-o #-o
_____a.k.a @ Moderator Modeli iz penastih materialov____
Uporabniški avatar
Anžo
Freak
Prispevkov: 601
Pridružen: 06 Jan 2005, 12:43
Kraj: Ljubljana(škofljca)

Odgovor Napisal/-a Anžo »

carcar napisal/-a:
AD napisal/-a:Carcar

Če si že kdaj prekril kak model veš, koliko časa gre za to! Pomnoži ta čas s ceno delovne ure in ti bo jasna računica -je ni! Sam se imam za modelarja in ne nekega "nategatorja" in moja gesta je bila v duhu modelarstva! Torej pomagati nekomu, ki je manj vešč in širiti lep hobi!

Izgleda da je dobrota še vedno sirota!

Sej zato sem pa napisal, da kako poceni.... mnogi bi za to odšteli mnogo več :lol: . Je pa res nesramno od njega, da najprej prosi, zatem pa še ne odgovori na ponudbo !! #-o #-o
Bolj Žalostno je to da se noče potruditi in naučiti pa še tak majstor mu pride pomagat .... Bom hitr naredu ena krila pa lahko prideš meni pomagat :D

LP Anže
...Carpe diem...
cemanad
Začetnik
Prispevkov: 40
Pridružen: 16 Maj 2006, 20:56
Kraj: ljubljana

Odgovor Napisal/-a cemanad »

ok.takole je,jaz nisem vesc z tem in naucit se nocem,ker nimam cas za izdelovanje modelov,drugo je ce gres z njimi cez vikend letet.
v vsakem primeru tebi(AD FREEK) najlepsa hvala za ponudbo oz.dobro voljo za pomoc da se ucim zraven tebe. pa brez zamere,v temi sem napisal da ponudbe na zs. dobil sem jih cez 30 in nisem vsem odgovoril,pac pa samo tistim ki so se mi zdele zanimive.
tvoja ponudba je zelo zanimiva za nekoga ki se hoce naucit prekrivanja,v mojem primeru ni tako,torej brez zamere.
[-o<
pa lep pozdrav.
od vseh ponudb sem se dogovoril z primozem iz hrastnika da on dokonca to zadevo.
Uporabniški avatar
tornado
Dr. Modelar
Prispevkov: 2463
Pridružen: 17 Jan 2003, 01:00
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a tornado »

AD napisal/-a:Naj povem še ostalim, da sem se ponudil za prekrivanje modela, oziroma da ti model POMAGAM prekriti. Plačilo: dva (2) pira, pa bi bila volk sit in koza cela! Pa še naučil bi se kako se stvari streže!!!
Še so entuzijasti med nami, bravo vsa čast!:o =D> =D> =D>
Lp Rado
cemanad
Začetnik
Prispevkov: 40
Pridružen: 16 Maj 2006, 20:56
Kraj: ljubljana

Odgovor Napisal/-a cemanad »

par slik od modela.


Slika
Slika
Uporabniški avatar
airforce
Profesor
Prispevkov: 1015
Pridružen: 27 Okt 2006, 12:13
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a airforce »

Živjo

Kaj ko bi se sam potrudil in prekril tole?

Jaz sem mislil da so rebra, in ne stiro balsa.

Prvič sem prekril telstarja pa je še nekako šlo, le nekdo naj ti pomaga malo poprijeti ni nujno da je modelar.
Lep pozdrav
Medard
cemanad
Začetnik
Prispevkov: 40
Pridružen: 16 Maj 2006, 20:56
Kraj: ljubljana

Odgovor Napisal/-a cemanad »

ja najbrz da bo tako,prekril sem telemasterja pa je slo.sam ta se mi zdi mal tanek mal me je strah da ga nebi zvil ampak bom pa probal sej bo slo
Uporabniški avatar
AD
Freak
Prispevkov: 597
Pridružen: 21 Nov 2004, 16:57
Kraj: Trebnje

Odgovor Napisal/-a AD »

Po zgodbi, ki sem jo ravnokar slišal od kolega modelarja, imamo novo ime na črni listi raznih nategatorjev.

Čestitam "cemenad" ! =D>
dremih
Tekmovalec
Prispevkov: 396
Pridružen: 08 Jan 2004, 20:22
Kraj: kočevje

"kavčuk"-ali pa "zvečilka"

Odgovor Napisal/-a dremih »

AD napisal/-a:Po zgodbi, ki sem jo ravnokar slišal od kolega modelarja, imamo novo ime na črni listi raznih nategatorjev.

Čestitam "cemenad" ! =D>

Pozdrav :D
Se pridružujem mnenju [-o< [-o<
Dušan
tudi trske spadajo zraven
Uporabniški avatar
PRIMOŽ
Razpravljalec
Prispevkov: 131
Pridružen: 06 Maj 2005, 20:58
Kraj: Hrastnik

Odgovor Napisal/-a PRIMOŽ »

Tudi jaz se podpišem pod to.

l.p.

Primož
LMD Kanja
Hrastnik
cemanad
Začetnik
Prispevkov: 40
Pridružen: 16 Maj 2006, 20:56
Kraj: ljubljana

Odgovor Napisal/-a cemanad »

kaj se to pravi,, #-o #-o ce sem se odlocil da sam prekrijem model in dokoncam do konca,ali to pomeni da sem koga nategnil in da sem "nategator". [-X [-X [-X [-X
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

cemanad napisal/-a:kaj se to pravi,, #-o #-o ce sem se odlocil da sam prekrijem model in dokoncam do konca,ali to pomeni da sem koga nategnil in da sem "nategator". [-X [-X [-X [-X
Sam si iskal pomoč in ko si jo dobil, si se začel domišljat :roll: :roll:
Če ti je blo škoda dat za tista 2 pera ( v gostilni te ne bi pršlo več kot 4€), pol res škoda, da sploh prosiš tukaj na forumu za pomoč.
Zame tut greš na črno listo, ker se mi ne da ukvarjat s takimi, ki sam nekej bluzijo in bluzijo, nardijo pa sam meglo....


P.S.: Tale forum mi gre čedalje bolj na k..., sam uprašanje časa, kdaj ga ne bom več obiskoval.
Se bom raje posvečal sebi in mojim modelom.
Uporabniški avatar
miskolin
Dr. Modelar
Prispevkov: 2733
Pridružen: 02 Feb 2004, 22:52
Kraj: VESOLJE

Odgovor Napisal/-a miskolin »

Krist napisal/-a:
cemanad napisal/-a:kaj se to pravi,, #-o #-o ce sem se odlocil da sam prekrijem model in dokoncam do konca,ali to pomeni da sem koga nategnil in da sem "nategator". [-X [-X [-X [-X
Sam si iskal pomoč in ko si jo dobil, si se začel domišljat :roll: :roll:
Če ti je blo škoda dat za tista 2 pera ( v gostilni te ne bi pršlo več kot 4€), pol res škoda, da sploh prosiš tukaj na forumu za pomoč.
Zame tut greš na črno listo, ker se mi ne da ukvarjat s takimi, ki sam nekej bluzijo in bluzijo, nardijo pa sam meglo....


P.S.: Tale forum mi gre čedalje bolj na k..., sam uprašanje časa, kdaj ga ne bom več obiskoval.
Se bom raje posvečal sebi in mojim modelom.
Takele stvari pisejo sebicnezi.
Kako te more vrzt iz tira en mulc k ne zna do pet prestet ](*,)
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

miskolin napisal/-a:
Takele stvari pisejo sebicnezi.
Kako te more vrzt iz tira en mulc k ne zna do pet prestet ](*,)
Sej ni sam en, jih je že cela armada #-o
Večina teh je starih nekje od 10 do max 16 let.

Sicer sebičen nisem (upam, da lahko kdo to tudi potrdi [-o< ), prej nasprotno, velikokrat sem marsikomu naredil uslugo in mu pomagal na lepe oči in besedo hvala, sam pa sem bolj poredko iskal pomoč, pa še to res v sili, ko mi je že čisto zmanjkalo idej.
Se mi pa res butasto zdi, ko se nekdo takole poigrava z ostalimi in samo poste nabira. Ko pa greš tole brat, te pa samo glava boli od neumnosti, ki jih eni pišejo. Priznam, učasih jo tut sam kako biksnem...tako kot zdej, ko pišem tale butasti komentar #-o

Mislim, da je imel Ultralajt prav, ko se je umaknil s foruma in se posvetil sebi in svojim projektom...
Uporabniški avatar
Intruder
Dr. Modelar
Prispevkov: 2285
Pridružen: 16 Nov 2004, 22:56
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a Intruder »

Krist, kolikor vem smo vsi tukaj na forumu zato, ker nam je to deloma hobi - del ene večje celote ki se ji reče modelarstvo forum gre pač polek k temu da v delavnici šnitlaš. Tele grožnje "Zdaj pa več ne bom pisal po forumu" mi grejo čedalje bolj na živce in verejtno še marsikomu, ker gre zgolj za samovšečnos v smislu: "Saj pol me pa ne bo več, pa jim bo še kako žal". TO LETI NA VSE, KI STE KDAJKOLI KAJ TAKEGA NAPISALI! Pojdite...zakaj ne grete? 100x prebral od eno in istih oseb...pa še vedno u visijo in bluzijo....Odvisnost? Velika verjetnost...kakorkoli...

Črna lista je super zadevca, če si le zapomniš imena oz. si jih kam zapisuješ. Mene je pravkar nategnil nekdo, ki sem mu po pošti nekaj prodal, je shandlal ceno tako, da sem poštnino plačal sam, sedaj pa robe ni prevzel in sem dobil zadevo nazaj v roke. Sem ob 2,5€ kar niti pribljižno ni DOSTI, ampak bom iz PRINCIPA poskrbel, da ne bo več kupoval in prodajal na tem forumu (ne zato, ker bom njegove oglase brisal temveč zato, ker bom pod vsak njegov oglas pisal kdo je in kaj počne)!

Jan

P.S.

mogoče je kriva ura in 1 tona svinjarije neuporabne, ki sem jo sedaj prebral, da so moje besede takšne!
Uporabniški avatar
miskolin
Dr. Modelar
Prispevkov: 2733
Pridružen: 02 Feb 2004, 22:52
Kraj: VESOLJE

Odgovor Napisal/-a miskolin »

Krist napisal/-a:
miskolin napisal/-a:
Takele stvari pisejo sebicnezi.
Kako te more vrzt iz tira en mulc k ne zna do pet prestet ](*,)
Sej ni sam en, jih je že cela armada #-o
Večina teh je starih nekje od 10 do max 16 let.

Sicer sebičen nisem (upam, da lahko kdo to tudi potrdi [-o< ), prej nasprotno, velikokrat sem marsikomu naredil uslugo in mu pomagal na lepe oči in besedo hvala, sam pa sem bolj poredko iskal pomoč, pa še to res v sili, ko mi je že čisto zmanjkalo idej.
Se mi pa res butasto zdi, ko se nekdo takole poigrava z ostalimi in samo poste nabira. Ko pa greš tole brat, te pa samo glava boli od neumnosti, ki jih eni pišejo. Priznam, učasih jo tut sam kako biksnem...tako kot zdej, ko pišem tale butasti komentar #-o

Mislim, da je imel Ultralajt prav, ko se je umaknil s foruma in se posvetil sebi in svojim projektom...
Ja sem opazil, da Ultralajt nic ne komentira.
ULTRALAJT priklopi se nazaj na forum.....pa kaj vas brigajo mulci itak se jih hitro spregleda. Forum je javen in vsak se lahko registrira in pise bedarije.
Vcasih smo o taki komunikaciji kot je tale forum samo sanjali....vse kar sem izvedel koristnega je bil TIM pa se to je bilo bolj malo.
LP
Odgovori

Vrni se na Oddelek za začetnike