Je kdo že videl kaj takega?

Moderatorji: Nebec, jannyy, mihec87

Odgovori
daddyrider
Tekmovalec
Prispevkov: 204
Pridružen: 25 Jan 2007, 10:54
Kraj: Okolica Domžal

Je kdo že videl kaj takega?

Odgovor Napisal/-a daddyrider »

Danes sem potegnil avto izpod mize, z namenom da ga pripravim na "sezono treninga" :) in sem opazil nekaj res čudnega - vzmet na amotrizerju je ZATOPLJENA, stisnjena - kot bi bila izpostavljena hudemu ognju uz. vročini - pod vzmetjo na amotrizerju je sicer malo poškodovano ohišje od vročine ampak ni hudega. Ali je možno da se vzmet sama toliko segreje pri vožnji? Druge razlage ne vidim :o

Slika
Slika
Slika
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Je kdo že videl kaj takega?

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Na drugi sliki manjka del vzmeti ali je samo slika takšna?

Dvomim da bi se od vožnje tako segrela da bi se par členov skupaj sprijelo..

Je kaka možnost da bi bil spajkalnik stisnjen tja?
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
daddyrider
Tekmovalec
Prispevkov: 204
Pridružen: 25 Jan 2007, 10:54
Kraj: Okolica Domžal

Re: Je kdo že videl kaj takega?

Odgovor Napisal/-a daddyrider »

Ne manjka samo tako zgleda ker se mi je vzmet zlomila ko sem odmontiral amortizer.

V soboto sem avto še vozil in je bilo med vožnjo normalno - ko sem nehal vozit sem ga samo pospravil, nisem nič gledal, danes pa to... Pa ni bilo spajkalnika ali kaj podobnega zraven - avto imam pospravljen v kartonski "gajbici" pod mizo.
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Je kdo že videl kaj takega?

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Kolikor vem se verjetno malo segreje,še najbolj olje, saj vsa ta energija more nekam it.Samo da bi se pa tako da bi popustila napetost in se sesedla ter tako krhka da bi se zlomila se more res res segret(pa še v tem vremenu),mogoče da je ribala po ohišju amortizerja sam potem bi se na ohišju vidlo....

Če prav vidim se je tudi razbarval tisti del oz je videt kot bi bil močno segret ter ohlajen..

Precej verjetno mala možnost sam a bi blo možno da so ti kontakti baterije prišli tam v stik,čeprav potem baterija nebi bla cela....
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
daddyrider
Tekmovalec
Prispevkov: 204
Pridružen: 25 Jan 2007, 10:54
Kraj: Okolica Domžal

Re: Je kdo že videl kaj takega?

Odgovor Napisal/-a daddyrider »

Baterija je na "drugi strani" avta, pa imaš prav, verjetno tega nebi preživela, čeprav 5800mA 4S ima dovolj moči da to naredi verjetno v sekudni ali dveh...

No ja, itak imam same čudne varjante na mojih modelih, prej pozabim kaj je bilo, bolje bo :)
Odgovori

Vrni se na Splošno