Multi wii problem

Letalne naprave z enim ali več rotorji na elektro pogon.

Moderatorji: Krist, SUKHOI

Odgovori
pampi
Začetnik
Prispevkov: 30
Pridružen: 07 Jan 2012, 13:23

Multi wii problem

Odgovor Napisal/-a pampi »

Pozdravljeni!

Sem nov na forumu, kakor tudi v modelarstvu.

Uspelo mi je sestavit svoj prvi model, Multiwii quadcopter, vendar še mi ni uspelo da bi poletel. Problem se je pojavil pri povezavi z rc komando. Dejansko v multiwii-conf programu lahko gas dodajam, vendar cifre ne padejo pod 1400 in skacejo za po +100 , -100 gor in dol.

Pravtako vsi motorčki piskajo brez presledka, torej mislim da pomeni da jih ne morem aktivirat saj tiste cifre niso dovol nizke.

Rc komanda in sprejemnik pa delata saj sem probal kalibrirat samo en esc in motorček in je zadeva laufala.
Probal sem tudi z drugo rc komando in sprejemnikom vendar ista napaka.


No sicer pa uporabljam arduino uno in multiwii 1.8patch2.

Ugotovil sem ce nalozim gor multiwii 1.7 pa dam nastavitve na tri-copter pa dejansko motorcki zapiskajo 2 krat- kot da bi bili pripravljeni,vendar mi na tri-copter nastavitvah ne delajo komande-> sploh nobenega gibanja.

Res lepo prosim za pomoč!

Prilagam link do videa napake:

http://www.youtube.com/watch?v=8c-FbGmfO8s

Hvala in še enkrat lep pozdrav vsem na forumu!
Uporabniški avatar
Coil
Profesor
Prispevkov: 1145
Pridružen: 22 Mar 2008, 00:00
Kraj: Kamnik

Odgovor Napisal/-a Coil »

Mislim da se pri takih težavah zelo težko pomaga preko foruma. Lahko je KARKOLI od napačne vezave, napačno nastavljenega softwerja,....

Najbolje da si najdeš nekoga v bližini, ki se spozna in pogledata zadevo.
pampi
Začetnik
Prispevkov: 30
Pridružen: 07 Jan 2012, 13:23

Odgovor Napisal/-a pampi »

Hvala za odgovor.

Nazalost pa ne poznam pa nikogar ki bi mi lahko kaj pomagal glede tega... :-?

Nimam vec idej.. povezave sem preprevero pa zdi se mi ce bi bilo kaj na povezavah da verjetno nebi niti zaznalo rc komande, jaz pa lahko gas dodajam pa odvzemam.Po drugi strani pa sem nalozo vec verzij multiwii programa, pa v vsaki isti problem; torej bi bilo mozno da je kaj "hardwarsko" narobe. :S

Upam da se je kdo mogoče z takim problemom že srečal.

LP!
pampi
Začetnik
Prispevkov: 30
Pridružen: 07 Jan 2012, 13:23

Odgovor Napisal/-a pampi »

Zdaj sem dejansko vse odklopo iz arduino ploščice in priključil samo rc sprejemnik, in se vedno polja skacejo. Mislim da je problem v softwaru -> razmislam da je problem ker imam arduino uno in ne pro mini; probal sem naret #define MEGA , da bi uporabljalo kartico arudino MEGA vendar zadeve ne gre skompajlat.

Muci pa me ker sem preveril vse vhode na Pro mini in Uno in so dejansko enaki.

Zdaj pa sem ze res brez ideje kaj bi lahko bilo narobe.

Help! :-(
Uporabniški avatar
Coil
Profesor
Prispevkov: 1145
Pridružen: 22 Mar 2008, 00:00
Kraj: Kamnik

Odgovor Napisal/-a Coil »

Dej pripni zip file z nastavitvami ki je naložen na arduinu... Kaj imaš, Uno, Duemilanove, Mega, Nano, Pro Mini,... je čisto vseeno, 99% si ti neki za j....
pampi
Začetnik
Prispevkov: 30
Pridružen: 07 Jan 2012, 13:23

Odgovor Napisal/-a pampi »

Težava rešena,

Nisem imel skupnih ground-ov/ozemljitev.

Vseeno hvala vsem za trud!
pampi
Začetnik
Prispevkov: 30
Pridružen: 07 Jan 2012, 13:23

Re: Multi wii problem

Odgovor Napisal/-a pampi »

No po tem ko sem rešil zgoraj omenjene težave se je pojavla nova..

Ko helikopter drzim v roki in dodam gas dejansko malo cutim da ga nagiba v eno smer (naprej).
Ko ga hocem dvignit iz tal.. se zdi kot da se bo prevrgel na eno stran...tak da iz tal nisem niti ga prav probal dvignit...
sem pa naredil tak...kolega ga drzal z roko v zrak..jaz sem dodal gas in je poletel... polni gas naprej kakih 20m nato pa v tla :-? (med letom mi je uspelo da je sel malo levo in desno;torej komande delajo)
Cudno je kr sploh ni deloval kot da bi hotel v zrak it...ampak samo naprej...

Sem rekalibriro gyro, nanovo PID nastavo...in se vedno isto.. daljinec tud dela pravilno...
Je pa res da me ocitno se nekaj malo zabava saj se dostikrat zgodi da se ne zazenejo vsi motorji.. se dosti krat zgodi da en motorcek (nakljucen) ne dela.


Ideja kakšna?
Odgovori

Vrni se na Multirotorji