Štajerska Protona

Debate o Hydro & Mono colnih.

Moderatorji: KlemenR, Intruder, brejker, StEEm

Uporabniški avatar
čalpič
Freak
Prispevkov: 820
Pridružen: 13 Dec 2004, 20:09
Kraj: Selnica ob Muri(Šentilj)---Maribor
Kontakt:

Štajerska Protona

Odgovor Napisal/-a čalpič »

Lep dan


Tudi sam izdelujem protona, trup in plovki so že skoraj gotovi, manjkajo mi še cevke 8/6(če ima kdo naj mi javi na PM [-o< ).Sem pa naletel na en problem #-o Ne vem kako bi obtežil sprednji del, da bi se lepo ukrivil?Zanimajo me kakšni nasveti? Ter kako to izvesti? [-o< Letnice v dnu modela potekajo vzporedno s trupom.


Za odgovore se vam že v naprej zahvaljujem [-o<D>


Lep dan :P
Zadnjič spremenil čalpič, dne 12 Apr 2007, 17:21, skupaj popravljeno 1 krat.
Če se počutiš ,da imaš stvar pod nadzorom ,je to samo zato, ker ne greš dovolj hitro!
[M. Andretti]


http://album.email.si/hydro_freak/
Uporabniški avatar
The Edge
Profesor
Prispevkov: 1021
Pridružen: 10 Jan 2004, 20:59
Kraj: Senovo

Odgovor Napisal/-a The Edge »

letnice morajo potekati pravokotno...
Life is too short to dance with an ugly woman
Uporabniški avatar
čalpič
Freak
Prispevkov: 820
Pridružen: 13 Dec 2004, 20:09
Kraj: Selnica ob Muri(Šentilj)---Maribor
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a čalpič »

....Če bi to prej vedel.... #-o #-o #-o
Vezano ploščo pa imam tako ,da če so letnice pravokotne, ni dovolj dolga...A bi lahko kombiniral...npr. čez poden normalno, tak ko se pa krivi, pa 10cm druge, tak da bodo letnice pravokotno na trup? pa prek sloj tkanine?

Z nasveti na plano [-o< [-o<

Zanima me še kako naj pobrusim levi rob od zadaj(širina dolžina pa višina)?? [-o<

lep dan :P
Če se počutiš ,da imaš stvar pod nadzorom ,je to samo zato, ker ne greš dovolj hitro!
[M. Andretti]


http://album.email.si/hydro_freak/
opt
Razpravljalec
Prispevkov: 56
Pridružen: 12 Avg 2005, 12:26
Kraj: Ribnica

Odgovor Napisal/-a opt »

Jaz sem plato segrel nad paro in jo ukrivil. Tako da tudi ni kontra sil in bojazni da bi se ta odlepilla :wink:
**************
LP Vajdo
Uporabniški avatar
čalpič
Freak
Prispevkov: 820
Pridružen: 13 Dec 2004, 20:09
Kraj: Selnica ob Muri(Šentilj)---Maribor
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a čalpič »

...nekaj bo počasi :P
Priponke
...do tega:)
...do tega:)
11010006.JPG (38.14 KiB) Pogledano 7902 krat
....preko tega...
....preko tega...
10310003.JPG (44.54 KiB) Pogledano 7902 krat
od tega....
od tega....
10140001.JPG (46.65 KiB) Pogledano 7902 krat
Če se počutiš ,da imaš stvar pod nadzorom ,je to samo zato, ker ne greš dovolj hitro!
[M. Andretti]


http://album.email.si/hydro_freak/
Layyko
Začetnik
Prispevkov: 46
Pridružen: 31 Dec 2004, 22:11

Odgovor Napisal/-a Layyko »

Pohvale!!!
Ta model je men tut res vredu.sam ga tut vozim.
nameniš letos z njim tekmovat?start ali 1??
Zanima me ker potem se vidimo kaj na tekmah!

LpUroš
Uporabniški avatar
čalpič
Freak
Prispevkov: 820
Pridružen: 13 Dec 2004, 20:09
Kraj: Selnica ob Muri(Šentilj)---Maribor
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a čalpič »

Koliko jas vem, letos ni več start kategorij, tak oda tekmujem v Hidro 1!Letos ne več :lol: BOm pa leta 2006 :lol: :wink:


Upam da z BKjem :P


lep dan
Če se počutiš ,da imaš stvar pod nadzorom ,je to samo zato, ker ne greš dovolj hitro!
[M. Andretti]


http://album.email.si/hydro_freak/
Layyko
Začetnik
Prispevkov: 46
Pridružen: 31 Dec 2004, 22:11

Odgovor Napisal/-a Layyko »

Pa saj jas vozim 1!
pa na spomlad sem mislil!
No se vidimo na tekmah
Uporabniški avatar
čalpič
Freak
Prispevkov: 820
Pridružen: 13 Dec 2004, 20:09
Kraj: Selnica ob Muri(Šentilj)---Maribor
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a čalpič »

Itaq da se vidimo :wink: 8)

No, model je bolj ali manj končan, treba vgradit os, hardware in elektroniko :wink:

Zanima pa me kako narediti pokrov modela?
Iz steklenih vlaken?

Pa še zanima me ali naj odmik plovcev od trupa povečam?Glede na to, da piše v načrtu, da naj v primeru močnejšega motorja razmik povečamo?


lep dan
Če se počutiš ,da imaš stvar pod nadzorom ,je to samo zato, ker ne greš dovolj hitro!
[M. Andretti]


http://album.email.si/hydro_freak/
Layyko
Začetnik
Prispevkov: 46
Pridružen: 31 Dec 2004, 22:11

Odgovor Napisal/-a Layyko »

Jas osebno mam pokrov iz steklene tkanine.samo ravno ploskev gor pa prilimano eno kupolo iz karbona ta pa odlita od nekega monota.

Plovke so pa odmaknjene enako kot piše na načrtu pa mam tud močnejši motor not.(atomic 17). no to je moje mišlenje če je kaj narobe me prosim popravte!!!

LpUroš
Celi
Razpravljalec
Prispevkov: 92
Pridružen: 22 Mar 2005, 15:39
Kraj: Spodnji Duplek

Odgovor Napisal/-a Celi »

bi mi lahko kdo poslal načrt od protona po pošti? Bi bil speed 600 race dovo0lj močn?
Slika
Uporabniški avatar
tomazgrom
Tekmovalec
Prispevkov: 263
Pridružen: 25 Jan 2006, 19:37
Kraj: vrknika

Odgovor Napisal/-a tomazgrom »

načrt je v enem od timov ene 2-3 leta nazaj če maš proglej :wink:


drgač mam pa jest notri sped 600 rec pe se mi zdi da bi šov odlično če ne bi biv pretežak :-?


dgač mislm da bi moralo delat

bratranec ima notri motor velikosti 500 pa mu dela odlično se pozna da je precej lažji
zakaj bi naredil enostavno če lahko zakompliceram???!! :) :)

36mhz/66ch (vrhnika)
Uporabniški avatar
blaž berden
Profesor
Prispevkov: 1510
Pridružen: 24 Nov 2005, 16:20
Kraj: Murska Sobota - Maribor

Odgovor Napisal/-a blaž berden »

Načrt je v TIM-u Letnik 1999/2000 številka 3,4,5,6. Večina so navodila za gradnjo sam načrt pa je v številki 4.
LP Blaž :)
Uporabniški avatar
tomazgrom
Tekmovalec
Prispevkov: 263
Pridružen: 25 Jan 2006, 19:37
Kraj: vrknika

Odgovor Napisal/-a tomazgrom »

pardon mal sm sfalu

a je že tok od tega od kar je biv načrt v TIMu #-o :^o
zakaj bi naredil enostavno če lahko zakompliceram???!! :) :)

36mhz/66ch (vrhnika)
Uporabniški avatar
čalpič
Freak
Prispevkov: 820
Pridružen: 13 Dec 2004, 20:09
Kraj: Selnica ob Muri(Šentilj)---Maribor
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a čalpič »

Da malo dvignem temo :lol:


A ma kdo mogoče kakšen pokrov odveč?Oz. ga lahko odlije?


LEp dan

@layyko

letos te še nisem videl na tekmah :roll: :roll: :roll:
Če se počutiš ,da imaš stvar pod nadzorom ,je to samo zato, ker ne greš dovolj hitro!
[M. Andretti]


http://album.email.si/hydro_freak/
Uporabniški avatar
čalpič
Freak
Prispevkov: 820
Pridružen: 13 Dec 2004, 20:09
Kraj: Selnica ob Muri(Šentilj)---Maribor
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a čalpič »

Nima nihče??? :cry: :cry: :cry:
Če se počutiš ,da imaš stvar pod nadzorom ,je to samo zato, ker ne greš dovolj hitro!
[M. Andretti]


http://album.email.si/hydro_freak/
Layyko
Začetnik
Prispevkov: 46
Pridružen: 31 Dec 2004, 22:11

Odgovor Napisal/-a Layyko »

POZDRAV! @čalpič mene prav gotovo več ne boš videl na tekmah!
Seveda sem začel sam tut tekmovat s svojim prvim modelom PROTONOM!In težave so se kar vrstile vsepovsod,najprej vožnja potem tehnične težave no skratka prva tekma je bila res zanič!Hvala predvsem SEBASTJANU ter MIHU ker sta mi res dost pomagala! no ta tekma je bila zadnja v letu!In skos zimo je bilo treba kar precej delat!no vendar je tut nastal Mono700,mini hidro,in hidro2! Z monotom sem dosegel kar lepe rezultate v skupni kategoriji (mono 2) no drugače je pa nastal problem na koncu! ker nisem bil v nobenem klubo NISEM DOBIL nobene medalje za skupne uvrstitve!Kot začetniku me je volja minila do tega modelarstva zaradi pač teh dejanj!Vsako medaljo sem si pač res želel in se boril za njo nakoncu pa taq! no taqo so vsi modeli šli v ProdAJO!Nabavil sem OFF SHORE modele(metanolarje)!Tam pa je nastal problem za spuščanje modelov so bili ribniki premajhni!Sam prevoza nisem mel in ga še sedaj nimam da bi šel sam pač probat!S temi modele je blo kar precej več nastavitev kot z elektro! Tako so tudi ti Modeli Prodani!Sedaj pa sem kupil MOTOR in me bol vleče motociklizem kot pa modelarstvo!Mogoče bo kaj spet čez par let kaj drugače vsaj potem bom lahk prišel sam na tekmo z svojim prevozom!Mislim pa da znanja nekaj vseeno ostane in bom model probal sam odlit in naredit znova!
Povem še samo to:ZAČETNIKI POTREBUJEJO PODPORO OD STAREJŠIH TEKMOVALCEV!!!!! DRUGAČE JE ŠLO VELIKO TRUDA IN DENARJA V NIČ!!!!!
TO JE MOJE MNENJE!!!
pa oprostite za offtopic!

LpUroš
Uporabniški avatar
ace
Freak
Prispevkov: 549
Pridružen: 06 Jun 2006, 12:02
Kraj: ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ace »

škoda :cry: :^o
Uporabniški avatar
Hy2
Profesor
Prispevkov: 1057
Pridružen: 18 Nov 2001, 01:00
Kraj: Krasnja 77
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Hy2 »

Layyko napisal/-a:POZDRAV! @čalpič mene prav gotovo več ne boš videl na tekmah!
Seveda sem začel sam tut tekmovat s svojim prvim modelom PROTONOM!In težave so se kar vrstile vsepovsod,najprej vožnja potem tehnične težave no skratka prva tekma je bila res zanič!Hvala predvsem SEBASTJANU ter MIHU ker sta mi res dost pomagala! no ta tekma je bila zadnja v letu!In skos zimo je bilo treba kar precej delat!no vendar je tut nastal Mono700,mini hidro,in hidro2! Z monotom sem dosegel kar lepe rezultate v skupni kategoriji (mono 2) no drugače je pa nastal problem na koncu! ker nisem bil v nobenem klubo NISEM DOBIL nobene medalje za skupne uvrstitve!Kot začetniku me je volja minila do tega modelarstva zaradi pač teh dejanj!Vsako medaljo sem si pač res želel in se boril za njo nakoncu pa taq! no taqo so vsi modeli šli v ProdAJO!Nabavil sem OFF SHORE modele(metanolarje)!Tam pa je nastal problem za spuščanje modelov so bili ribniki premajhni!Sam prevoza nisem mel in ga še sedaj nimam da bi šel sam pač probat!S temi modele je blo kar precej več nastavitev kot z elektro! Tako so tudi ti Modeli Prodani!Sedaj pa sem kupil MOTOR in me bol vleče motociklizem kot pa modelarstvo!Mogoče bo kaj spet čez par let kaj drugače vsaj potem bom lahk prišel sam na tekmo z svojim prevozom!Mislim pa da znanja nekaj vseeno ostane in bom model probal sam odlit in naredit znova!
Povem še samo to:ZAČETNIKI POTREBUJEJO PODPORO OD STAREJŠIH TEKMOVALCEV!!!!! DRUGAČE JE ŠLO VELIKO TRUDA IN DENARJA V NIČ!!!!!
TO JE MOJE MNENJE!!!
pa oprostite za offtopic!

LpUroš
GLEDE TEGA DA NISI BIL V NOBENEM KLUBU IN NISI NA KONCU BIL ŠTET V DP TI LAHKO REČEM DA SI PAČ SAM KRIV. IMAM ENKO IZKUŠNJO IZ LETOS KO SEM ZAČEL TEKMOVATI AMATERSKO KOLESARSTVO.DRŽAVNI PRVAK V KRONOMETRU JE POSTAL TISTI ZA MANO KER SI SAM PAČ NISEM ZRIHTAL LICENCE...VSI SE UČIMO #-o
POVSOD JE ENAKO....SAM PA SEVEDA Z VESELJEM POMAGAM KAKEMU ZAČETNIKU ČOLNARJU! kER SO TUDI MENI PREJ NEKATERI POMAGALI IN NISEM V 3 DNI METAL DENARJA ZA DRAGO NEPOTREBNO OPREMO!
TUDI ČE BOŠ HOTEL V MOTOCIKLIZMU USPETI BOŠ VIDEL DA JE ZELO SORODNO Z MODELARSTVOM IN VSEM KAR POČNEŠ.ČE HOČEŠ BITI NAJBOLJŠI MORAŠ VSE USMERITI V TO PODROČJE.PA VELIKO USPEHOV ŽELIM! :D
MISLIM DA TE VOLJA DO MODELARSTVA (ČOLNARSTVA) NE BO NIKOLI MINILA KOT MENE NI..SAMO BOŠ MORAL IZBIRATI MED TEM IN ONIM KER ZA VSE SE TEŽKO NAJDE ČAS

AMEN :lol:
kolesarjev.info...najbolša stran o vrhunskem kolesarstvu in drugih dobrih zadevah
goldi
Tekmovalec
Prispevkov: 319
Pridružen: 15 Nov 2004, 15:36

Odgovor Napisal/-a goldi »

to z licencami pa mi je znano iz letalskega modelarstva. dva modelarja sta tekmovala brez veljavne znamke letalske zveze. na tekmah sta se vedno uvrščala med prve tri, na koncu sta bila med prvimi tremi, katerima bi pripadala medalja. En modelar si je licenco zrihtal pred zadnjo tekmo, ker si je skalkuliral, da je med prvimi tremi, drugi pa je bil tako kot na začetku brez. Prvi je dobil medaljo brez problema, čeprav se je celo leto "hvalil" kako leti brez ustreznega dovoljenja ki ga potrebuje, drugi pa je dobil dolgi nos. To je pokvarjeno, če nekdo celo leto vozi potem pa na koncu porihta to kar bi moral na začetku, čeprav je pisalo na vseh razpisih, da je potrebno veljavno licenco pokazati pred vsako tekmo. Noben, ampak res noben ni tega kontroliral takrat kot bi moral. Tu mislim na organizatorje tekem.
Uporabniški avatar
čalpič
Freak
Prispevkov: 820
Pridružen: 13 Dec 2004, 20:09
Kraj: Selnica ob Muri(Šentilj)---Maribor
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a čalpič »

Ok!

Upam da te bom kdaj spoznal layyko!

Gregor tebe pa itaq malo poznam, in sem videl da je še ostal v tebi del modelarja.


Znanje pa itak ostaja, in hvala vsem ki so mi pomagali, kakorkoli, na tekmah ali pa tako =D> =D> =D>

No, če pa ima kdo kaki pokrov viška ali kalup, pa me lahko vseeno kontaktira.

lep dan
Če se počutiš ,da imaš stvar pod nadzorom ,je to samo zato, ker ne greš dovolj hitro!
[M. Andretti]


http://album.email.si/hydro_freak/
Uporabniški avatar
čalpič
Freak
Prispevkov: 820
Pridružen: 13 Dec 2004, 20:09
Kraj: Selnica ob Muri(Šentilj)---Maribor
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a čalpič »

Zanima me ena stvar.

Izdelal sem nosilec motorja, vse lepo paše, ampak motor je "predebel" za nosilec in ne sede lepo v model...nosilec se ne dotika dna.

Kaj bi bilo boljše naredit?

Pustit tako kot je...., dvignit motor, povečat kot nosilca....bilokakšna ideja dobrodošla [-o<
Priponke
nosilec motora.JPG
nosilec motora.JPG (29.58 KiB) Pogledano 4686 krat
Če se počutiš ,da imaš stvar pod nadzorom ,je to samo zato, ker ne greš dovolj hitro!
[M. Andretti]


http://album.email.si/hydro_freak/
Layyko
Začetnik
Prispevkov: 46
Pridružen: 31 Dec 2004, 22:11

Odgovor Napisal/-a Layyko »

Jas osebno bi povrtal luknje v nosilcu in motor prestavil za 6mm višje!nosilec je pa naj vlepljen v takšnem kotu kot je na načrtu :lol:
To je moje mnenje, če se motim me popravte!
Uporabniški avatar
Hy2
Profesor
Prispevkov: 1057
Pridružen: 18 Nov 2001, 01:00
Kraj: Krasnja 77
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Hy2 »

Hidroti imajo flex os.Ne rabiš "polnega" nosilca. kakih 5-10mm od sredine (osovine ga lahko prežagaš.In narediš navpične luknje da motor od zgoraj z vijaki noter daš kokr pač gre (do dna).Tako bi nosilec lažji in montaža ZELO enostavna še posebno v hydrotih kjer maš malo placa za šraufat.
Nosilec je pa dobr kar iz 5mm aluminija nardit in navrtat kjer se le da.Tako bo hlajenje veliko boljše.In stik na stenah naj bo dober.
kolesarjev.info...najbolša stran o vrhunskem kolesarstvu in drugih dobrih zadevah
Uporabniški avatar
čalpič
Freak
Prispevkov: 820
Pridružen: 13 Dec 2004, 20:09
Kraj: Selnica ob Muri(Šentilj)---Maribor
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a čalpič »

Hvala grega, vendar ne sprašujem tega.

Layyko....samo potem bi moral kot osi povečat...


No, medtem ko se jeb*m s motorjem, nastajajo vsi ostali potrebni nosilci in krmila :lol:

Še vedno me zanima kako to rešit???
Zanima me tudi kako bi vplivalo na model če bi motor premaknil za 5-7mm bolj naprej?

lep dan
Če se počutiš ,da imaš stvar pod nadzorom ,je to samo zato, ker ne greš dovolj hitro!
[M. Andretti]


http://album.email.si/hydro_freak/
Odgovori

Vrni se na Hydro & Mono