Kitajski RC in CE oznake

Karkoli se vam zdi zanimivo, vredno ogleda,..., objavite tukaj!
Uporabniški avatar
LaKi206
Razpravljalec
Prispevkov: 122
Pridružen: 25 Okt 2010, 13:31
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a LaKi206 »

Lp.

Danes sem šel na carinsko pošto po svoj paketek iz HK in sproti še uprašal glede CE oznake. Dobil sem naslednji odgovor: "CE oznake se po novem ne pregleduje in ni obvezna, razen če gre za večje število izdelkov namenjeno nadalnji prodaji." Tako da bi bilo lepo če kolegi modelarji to "novico" oz dejstvo malo razširite po forumu, ker sem v preteklih dneh ko sem bral po forumu razprave o CE, opazil da se o tem še veliko po nepotrebnem govori. Hvala.

p.s.: V primeru dvoma v zgoraj napisano se obrnite na carinsko pošto, kjer boste verjetno deležni enakega odgovora.
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Sam sem to že pred časom zasledil samo ne najdem več..

Da je CE oznaka potrebna samo za uvoz pri pravni osebi(podjetje) ne pa pri posamezniku..
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
Dr.PWner
Razpravljalec
Prispevkov: 114
Pridružen: 16 Mar 2011, 11:44
Kraj: Hrastnik

Odgovor Napisal/-a Dr.PWner »

To bi bila mana z nebes če je to res. Samo bi raje imel uradno napisano nekje na njihovi strani, da se lahko potem sklicuješ, če ti zavrnejo pošiljko.

Drugače če je to res, bom nekaj aparatov imel namen naročit, a so brez CE-ja :D
Uporabniški avatar
Dr.PWner
Razpravljalec
Prispevkov: 114
Pridružen: 16 Mar 2011, 11:44
Kraj: Hrastnik

Odgovor Napisal/-a Dr.PWner »

Ravnokar sem po telefonu govoril s carinsko pošto, kjer mi je gospod prijazno razložil, da z novim zakonom, ki je bil sprejet spomladi, ne potrebujes CE oznake na izdelkih za domačo uporabo. Ampak samo za 1 ali 2 kosa. Če je kosov več, morajo o tem obvestiti inšpektorat, kjer potem oni dajo dovoljenje za uvoz (ali pa ga tudi ne dajo, odvisno od izdelka in količine). Tako lahko veselo nakupujemo :D
Uporabniški avatar
HyperJack
Profesor
Prispevkov: 1230
Pridružen: 16 Maj 2004, 11:07
Kraj: Kočevje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a HyperJack »

Ja vendar kako je s tem pri elektroniki, recimo telefoni, tablični računalniki MP4 predvajalniki?
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Imam na sumu da zna biti zadeva ki oddaja radijski signal(telefon,rv komanda) rahlo drugačna..
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
Dr.PWner
Razpravljalec
Prispevkov: 114
Pridružen: 16 Mar 2011, 11:44
Kraj: Hrastnik

Odgovor Napisal/-a Dr.PWner »

glede rc opreme bi bil previden. bolje ce je ce mark na njemu.
glede telefonov in tablicnih racunal pa je tako, vprasal sem ga tudi glede uvoza telefona brez ce-aja, pa je rekel da nebi smelo biti problemov. glede tablicnih racunalnikov pa sploh, kajti malo modelov ima vgrajene 3g cipe, tako da,....
sicer sem ga spraseval za tehnicne stvari, ampak mislim pa da pri elektroniki nebismelo biti tezav. cene pa ga poklici na 01 476 7750 in vprasaj kako je glede tega. neppzabi potem se tu napisat, kaj je carinik rekel, da bomo se ostali vedeli.

lp
Uporabniški avatar
modelarr
Freak
Prispevkov: 491
Pridružen: 06 Feb 2010, 13:22
Kraj: Kočevje

Odgovor Napisal/-a modelarr »

Mislim, da bo za komande broblem, ker imajo kitajske močnejši signal, kot je dovoljen v evropi (nekaj v tem smislu). Bolje je vprašat preden naročiš, ker po moje ne bo šlo čez.
LP
Kr neki !!
Odgovori

Vrni se na Vpisi novico, povezavo,...