Zračni prostor

Vse kar ne spada v ostale tematike o modelih letal/helikopterjev

Moderator: Pisaneli

Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Zračni prostor

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

Danes me je pošteno ujezil en vojaški pilot, ki se je zelo nizko spreletaval nad našo vasjo!

Izvajal je manevre, pri katerih bi se ob odpovedi motorja, pilot, preden bi se razsul med naše hiše, tudi pošteno usral v gate!

Poln kufer imam teh nastopačev, ki so polni samega sebe in se izživljajo nad našiimi strehami!

Potem, ko se pa kdo razsuje, ga pa objokujejo kot nevem kako dobrega pilota in kar ne verjamejo da bi se kaj takega lahko zgodilo njemu..in dajo vsa preostala letala na temeljit pregled. Kot da je kaj narobe z letali, ne pa v njihovih glavah.

Prav zanima me kako bi se zadeve odvijale, če bi med temi nizkimi manevri slučajno zadel ob mojega 8 kilskega motornjaka, ali pa F5J jadralca? Verjetno bi oboje kaj hitro padlo dol....kdo bi bil kriv?

Se mi zdi da tudi za te pilote velja tisti vic:
V čem se razlikujeta Bog in pilot vojaškega letala?
Bog si ne domišlja, da je pilot vojaškega letala!

GRRRRR....še zdaj se tresem.....!!!!

Mitja
Priponke
pilatus 3.jpg
pilatus 3.jpg (14.55 KiB) Pogledano 5316 krat
pilatus 2.jpg
pilatus 2.jpg (23 KiB) Pogledano 5316 krat
pilatus 1.jpg
pilatus 1.jpg (35.86 KiB) Pogledano 5316 krat
Uporabniški avatar
Roberto
Dr. Modelar
Prispevkov: 8648
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:16
Kraj: Idrija

Odgovor Napisal/-a Roberto »

Mitja, vidim da se tebi bolj pozna emšo kot meni ... :lol: :lol: :lol:

Robi
Uporabniški avatar
KOLE
Trgovina
Prispevkov: 819
Pridružen: 15 Nov 2004, 10:52
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a KOLE »

a si mu kaj pomahal :lol:
Uporabniški avatar
alesb
Profesor
Prispevkov: 1660
Pridružen: 03 Maj 2001, 01:00
Kraj: Nova Gorica

Odgovor Napisal/-a alesb »

Roberto napisal/-a:Mitja, vidim da se tebi bolj pozna emšo kot meni ... :lol: :lol: :lol:

Robi
Ali pa bi se rad videl zgoraj :lol: ....
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

alesb napisal/-a:
Roberto napisal/-a:Mitja, vidim da se tebi bolj pozna emšo kot meni ... :lol: :lol: :lol:

Robi
Ali pa bi se rad videl zgoraj :lol: ....
vem kako je zgoraj...sem že bil tam in videl to...samo nisem tako močno ropotal :D
raktivec
Dr. Modelar
Prispevkov: 5182
Pridružen: 01 Mar 2005, 13:02
Kraj: švarcnbah

Odgovor Napisal/-a raktivec »

Meni je kak mesec nazaj eden na polno vletel ravno, ko sem pikiral z strelico. Ko jo je bedak videl si jo je hotel ogledat in tako tesno zakrožil, da sem se ustrašil trka in sem mu pobegnil nazaj v zrak. Napravil je še dva kroga in odletel. Če bi ga zadel mu ne bi pomagal noben emšo, pa čeprav bi bil šele izdan.




lp
Sašo
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

Ja zadeve lahko hitro iz zanimivega, prerastejo v katastrofo. Kdor se tega ne zaveda, naj si brž primaže eno klofuto!

Res se vprašujem, kaj narediti, če ti pribezlja en tak norc, pa zadane tvoj model??? Mislim, da si preveč upajo!
Uporabniški avatar
pegasus
Dr. Modelar
Prispevkov: 2847
Pridružen: 14 Okt 2002, 01:00
Kraj: Heidelberg

Odgovor Napisal/-a pegasus »

Hehe, to me spominja na tisti štos o avtu, pešcih in vključenih brisalcih ...
Uporabniški avatar
Roberto
Dr. Modelar
Prispevkov: 8648
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:16
Kraj: Idrija

Odgovor Napisal/-a Roberto »

Ultralajt napisal/-a:Res se vprašujem, kaj narediti, če ti pribezlja en tak norc, pa zadane tvoj model??? Mislim, da si preveč upajo!
Zapiši si registrsko številko in ga prijavi letalskemu inšpektorju ... :lol:

Robi
Uporabniški avatar
dejci23
Freak
Prispevkov: 749
Pridružen: 29 Mar 2005, 13:25
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a dejci23 »

Mogoce so pa zaznali na radarju tvoj model pa so sli prevert, ce se spet kak superman pojavlja :) :lol:
Uporabniški avatar
Brane
Dr. Modelar
Prispevkov: 4585
Pridružen: 15 Nov 2004, 12:30
Kraj: Moste

Odgovor Napisal/-a Brane »

Ne verjamem da so zadeve tako smešne, ni še dolgo nazaj, ko se je pri eni takih vragolij smrtno ponesrečil vojaški pilot, lahko bi šel pa še kdo zraven :evil: Kakršnakoli je bila že takrat uradna verzija, vsak pameten ve, da tako nizko ni imel kaj početi. In očitno, da se je zadeva že malo pozabila in se praksa nadaljuje, dokler ne bo spet eden počil dol :evil:
Tisti vic o vojaškem pilotu in bogu, je pa vseeno dober =D> =D> :lol: pa saj :roll: najboljši so prav tisti, ki so resnični :lol: :lol: :lol:
Kaj bo, ko se razve, da so nekatere kopije že boljše od originalov???
Vombat
Tekmovalec
Prispevkov: 360
Pridružen: 01 Avg 2004, 08:35
Kraj: Novo mesto

Odgovor Napisal/-a Vombat »

Ultralajt, danes sem bil v Brežicah in kar nekaj časa sem gledal kako Pilatus dela vragolije. Sicer pa nasrečo ni bil tako nizko kakor pri tvoji sliki.

Ker pa živim čisto blizu letališča, mi nad glavo velikokrat letijo letala. In to zeloo nizko. Tako da moram zelo pazit. Pa med vikendom so nonstop padalci in tudi na te je treba fajn pazit, da se jim model ne zamota med vrvice 8)

Ja problem so vojaški piloti, ki mislijo da so 'bog i batina'. Treba je naredit akcijo, jih posnet s kamero in to nekajkrat, potem pa to poslat Pop TV-ju in Slovenskim novicam, da napihnejo zadevo še bolj, pa bo mogoče kaj bolje.
raktivec
Dr. Modelar
Prispevkov: 5182
Pridružen: 01 Mar 2005, 13:02
Kraj: švarcnbah

Odgovor Napisal/-a raktivec »

Kaj pa če kakega sklatimo?Slika Morda bo pomagalo.


lp
Sašo
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

..
Priponke
bog pomagaj.jpg
bog pomagaj.jpg (11.37 KiB) Pogledano 4379 krat
Uporabniški avatar
mihah
Dr. Modelar
Prispevkov: 9304
Pridružen: 27 Apr 2001, 01:00
Kraj: Gmajnica
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mihah »

Je zvonik ratal pylon? #-o
Uporabniški avatar
AD
Freak
Prispevkov: 597
Pridružen: 21 Nov 2004, 16:57
Kraj: Trebnje

Odgovor Napisal/-a AD »

Če kaj takega prakticiraš v kakem aeroklubu ( tam kjer je še kaj "starega" režima), potem ob morebitni prijavi do konca sezone namesto krmilne palice, po rokah vrtiš metlico za čiščenje wc-ja.

Sicer pa- se mi je že zgodilo, da so mi po letu pregledali loger kjer se seveda vidi vse. Pa sem čisto navadni "vaški pilotek". Kaj potem v vojski za logerje še niso prebrali navodil?
Lep pozdrav,
Aleksej Dolinšek - LMD Kanja Hrastnik
Slowfly
Profesor
Prispevkov: 1015
Pridružen: 11 Jun 2003, 19:04
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Slowfly »

Logger, šta je pa sad to ???
Ha, ha, ha. Ti ne poznaš vojaške miselnosti.


lp
Slowfly
Profesor
Prispevkov: 1015
Pridružen: 11 Jun 2003, 19:04
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Slowfly »

dejci23 napisal/-a:Mogoce so pa zaznali na radarju tvoj model pa so sli prevert, ce se spet kak superman pojavlja :) :lol:
Seveda, z novim balsaradarjem ! :D
Uporabniški avatar
čavka
Profesor
Prispevkov: 1605
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:45
Kraj: Besnica

Odgovor Napisal/-a čavka »

Dolenci res nimate sreče kar se Pilatusov tiče. Trenažno zono imate ravno nad glavo. Tudi od zone do letališča letijo nisko ali pa še niže (odvisno v kateri vasi imajo ljubico :wink: ) Je pa res, da požegnana vojaška pravila letenja odstopajo od civilnih, na vašo žalost tudi kar se višin tiče...vojaki lahko letijo niže, če se prav spomnim pri nizkih rutah tudi na 50m nad terenom. Bi pa bil problem, če bi se srečala model in Pilatus #-o . Pred leti sem imel priliko dobro uro letet s Pilatusom na takih višinah kot na sliki. Nad letališčem v Slov. Gradcu sva pri brisancu čez stezo peljala pod modelom :oops: in čeprav sva oba precej buljila ven, sva ga opazila šele ko je bil za nama :oops: :oops:
....aeroklubi....pri nas na gorenjskem si imel za tak prekršek prepoved letenja en teden #-o , pa smokljub temu po hribih precej brisali....po nekaj letih bom temu rekel mladost ludost :oops: ....ampak roko na srce....je pa užitek, treba je probat..........
Priponke
untitled.JPG
untitled.JPG (23.18 KiB) Pogledano 4313 krat
Pa lep dan še naprej............Aleš
Uporabniški avatar
Živnorc
Dr. Modelar
Prispevkov: 3093
Pridružen: 22 Nov 2004, 09:54
Kraj: Kamnik

Odgovor Napisal/-a Živnorc »

..ej. Ultralajt, a lohk tisto sliko mal približaš!!
Mislim, da je bil Antonof noter...
...drugič mu pa kakšen klopotec u šajbo vrži..sej si bil v vojski.." sa malo preticanja možeš pogoditi i avijon !! "
Pridemo tudi na dom...

Lep dan še naprej!
Živnorc.
Uporabniški avatar
david5570
Tekmovalec
Prispevkov: 383
Pridružen: 01 Sep 2005, 07:19
Kraj: Šentjernej

Odgovor Napisal/-a david5570 »

Kaj pa zračni boji? :lol:
"Kdor leti ne zboli!"
Uporabniški avatar
Stari89
Razpravljalec
Prispevkov: 96
Pridružen: 19 Jun 2005, 17:20
Kraj: Brežice

Odgovor Napisal/-a Stari89 »

LOL. Mene tudi jezijo, saj letijo le par deset metrov nad nasipom. Jaz pa sem jih lahko le opazoval z brega, ko sem spuščal telstarja.
Še dobro, da bo slovenska vojska kupovala le še helikopterje.
LP, Damjan

Run, live to fly, fly to live, do or die! Run, live to fly, fly to live. Aces high.
overlord_tm
Freak
Prispevkov: 451
Pridružen: 15 Nov 2004, 19:59
Kraj: Domžale

Odgovor Napisal/-a overlord_tm »

Stari89 napisal/-a: Še dobro, da bo slovenska vojska kupovala le še helikopterje.
Chinksu tudi tole ni vsec pomoje :wink:
Normalnost je samo povprečje nenormalnih ...
Master Frey
Začetnik
Prispevkov: 22
Pridružen: 27 Jun 2005, 20:08
Kraj: Poljane nad Škofjo Loko

Odgovor Napisal/-a Master Frey »

Sm bil zraven, ko je Činksa napadu helikopter :evil:

Je šlo gli za glih [-o<

Uni gor pa :oops: :oops:
Kakršnu si naredu, taku pa maš !
Uporabniški avatar
CINX
Profesor
Prispevkov: 1212
Pridružen: 16 Nov 2004, 08:33
Kraj: Poljane nad Šk. Loko
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a CINX »

No pa smo mal popucal :wink: Uglavnem tkole tema se mi zdi zelo zanimiva in vsi se lahko nekaj naučimo!!! Včeraj sem tud sam mal komenteral Antonova, to pa za to, ker sva dobra prijatelja in je bilo v štosu!!! Toni prosil te pa bi, kot poznavalca razmer, da se debate udeležiš in da nam malo več poveš o samem letenju. Kako lahko letiite piloti pravih letal in helikopterjev, kje lahko letimo modelarji, kar je bistvo te teme :lol:

Pa prosim, da ne bo več komentarjev, ala Lahi, ti pa nimaš pojma,..... Istočnico za pogovor imamo, zdej pa GAS :wink:
Zaklenjeno

Vrni se na Splošne teme modelov letal in aerotehnike