P-51 MUSTANG D

Načini, postopki in tehnike gradnje modelov letal, uporaba in obdelava materialov in predstavitev gradnje modelov s slikami.

Moderatorji: Pisaneli, Krist

Uporabniški avatar
Stari89
Razpravljalec
Prispevkov: 96
Pridružen: 19 Jun 2005, 17:20
Kraj: Brežice

P-51 MUSTANG D

Odgovor Napisal/-a Stari89 »

Zdravo, nastal bo nov combat model, primeren za motor 2,5ccm (ki mi je ostal po tragični izgubi threedeeja :lol: ). Načrt že imam, material kupim jutri. To temo sem pravzaprav odprl samo zato, da bom model naredil v enem mahu, ne pa, da bo napol zgrajen miroval eno leto. O napredku vas bom obveščal sproti, lahko pa kdo tudi zaupa izkušnje s svojim modelom.

Iz igre Pacific Fighters - tako bo tudi oblečen.
Slika

Slika

Načrt! =P~
Slika
LP, Damjan

Run, live to fly, fly to live, do or die! Run, live to fly, fly to live. Aces high.
Uporabniški avatar
KamiKaza
Dr. Modelar
Prispevkov: 6071
Pridružen: 09 Jan 2005, 13:28
Kraj: radovljica
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a KamiKaza »

:-? če nisi navajen leteti hudobcev, te bo pošteno namučil, je hiter, odziven- samo migneš in že je veselica :lol: :lol: :lol:


lp Rupert
Uporabniški avatar
čavka
Profesor
Prispevkov: 1605
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:45
Kraj: Besnica

Odgovor Napisal/-a čavka »

Pa ne pozabi mu naredit smeri. Imel sem tako stvar na 2,5 kubika, je bila fajn za akrobatirat. Konec zgodbe je pa tak, da mi je pri hrbtnem brisancu ušel za grm in sem v trenutku slabosti #-o potegnil nase namesto od sebe...........
Pa lep dan še naprej............Aleš
Uporabniški avatar
Stari89
Razpravljalec
Prispevkov: 96
Pridružen: 19 Jun 2005, 17:20
Kraj: Brežice

Odgovor Napisal/-a Stari89 »

KamiKaza napisal/-a::-? če nisi navajen leteti hudobcev, te bo pošteno namučil, je hiter, odziven- samo migneš in že je veselica :lol: :lol: :lol:


lp Rupert
:lol: Threedeeja sem letel s tem motorjem brez težav, dokler mi ni v zraku dobesedno eksplodiral.
LP, Damjan

Run, live to fly, fly to live, do or die! Run, live to fly, fly to live. Aces high.
Uporabniški avatar
Stari89
Razpravljalec
Prispevkov: 96
Pridružen: 19 Jun 2005, 17:20
Kraj: Brežice

Odgovor Napisal/-a Stari89 »

čavka napisal/-a:Pa ne pozabi mu naredit smeri. Imel sem tako stvar na 2,5 kubika, je bila fajn za akrobatirat. Konec zgodbe je pa tak, da mi je pri hrbtnem brisancu ušel za grm in sem v trenutku slabosti #-o potegnil nase namesto od sebe...........
Ja, smer... Za smer imam že pripravljeno eno tepčkasto vprašanje: A je pri zračnih bojih po pravilih dovoljeno imeti smer? Nisem siguren, ker na načrtu ni označeno nič - letalo brez smeri. Če je dovoljeno, si jo bom seveda vgradil (bolj za pristanek, kot pa za karkoli drugega).

Ker o combat tekmah ne vem skoraj nič, pa bi nekoga prosil, da mi na hitro opiše pravila bojev. Vem samo, da je treba nasprotniku ujeti trakec, ne vem pa, kako naj bo dolg, v katero kategorijo bo šel moj model... Take stvari me zanimajo.
LP, Damjan

Run, live to fly, fly to live, do or die! Run, live to fly, fly to live. Aces high.
Uporabniški avatar
Stari89
Razpravljalec
Prispevkov: 96
Pridružen: 19 Jun 2005, 17:20
Kraj: Brežice

Odgovor Napisal/-a Stari89 »

Nora ideja: kaj, če bi na aleronih uporabil uporabil delta mikser tako, da bi se pri mooočnem potegu višinskega krmila aleroni pomaknili bolj navzdol in delovali kot flapi? Rezultat bi bila večja okretnost po višini in s tem bolj konkurenčen model.

Če se rep dvigne, bi se aleroni maalo spustili za večjo okretnost.
Slika

Luda ideja ane? :kronik:
LP, Damjan

Run, live to fly, fly to live, do or die! Run, live to fly, fly to live. Aces high.
Uporabniški avatar
Stari89
Razpravljalec
Prispevkov: 96
Pridružen: 19 Jun 2005, 17:20
Kraj: Brežice

Odgovor Napisal/-a Stari89 »

Že imam ime!!!

Damn Yankee
LP, Damjan

Run, live to fly, fly to live, do or die! Run, live to fly, fly to live. Aces high.
Uporabniški avatar
čavka
Profesor
Prispevkov: 1605
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:45
Kraj: Besnica

Odgovor Napisal/-a čavka »

Smer je dovoljena, samo če imaš model samo za tekme, je praktično ne potrebuješ........za kaj več nasvetov v zvezi z boji pa povprašaj Andreja Pervinška.......
Pa lep dan še naprej............Aleš
Pingi
Tekmovalec
Prispevkov: 401
Pridružen: 22 Nov 2004, 12:28
Kraj: Selnica ob Dravi

Odgovor Napisal/-a Pingi »

Stari89 napisal/-a:Nora ideja: kaj, če bi na aleronih uporabil uporabil delta mikser tako, da bi se pri mooočnem potegu višinskega krmila aleroni pomaknili bolj navzdol in delovali kot flapi? Rezultat bi bila večja okretnost po višini in s tem bolj konkurenčen model.

Če se rep dvigne, bi se aleroni maalo spustili za večjo okretnost.
Slika

Luda ideja ane? :kronik:
Očitno ne veš kaj je delta mix! :roll:
"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former."
- Albert Einstein
Uporabniški avatar
mihah
Dr. Modelar
Prispevkov: 9307
Pridružen: 27 Apr 2001, 01:00
Kraj: Gmajnica
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mihah »

Snap flap...
Uporabniški avatar
kiwi
Profesor
Prispevkov: 1093
Pridružen: 29 Apr 2003, 07:36
Kraj: Okolica Ptuja - Haloze

Odgovor Napisal/-a kiwi »

Mislim, da tako kot je narisano na sliki to ne bi delovalo v redu :-k .
Bi moral elerone odklonit ravno tako gor ali ne. Naj me kdo popravi ce se motim.

Lp Bostjan
Uporabniški avatar
Stari89
Razpravljalec
Prispevkov: 96
Pridružen: 19 Jun 2005, 17:20
Kraj: Brežice

Odgovor Napisal/-a Stari89 »

Pingi napisal/-a:
Stari89 napisal/-a:Nora ideja: kaj, če bi na aleronih uporabil uporabil delta mikser tako, da bi se pri mooočnem potegu višinskega krmila aleroni pomaknili bolj navzdol in delovali kot flapi? Rezultat bi bila večja okretnost po višini in s tem bolj konkurenčen model.

Če se rep dvigne, bi se aleroni maalo spustili za večjo okretnost.
Slika

Luda ideja ane? :kronik:
Očitno ne veš kaj je delta mix! :roll:
Okej, z mikserji se še nisem nikoli igral, samo predvidevam. :oops:
LP, Damjan

Run, live to fly, fly to live, do or die! Run, live to fly, fly to live. Aces high.
Uporabniški avatar
The_Dady
Razpravljalec
Prispevkov: 118
Pridružen: 15 Feb 2005, 20:03
Kraj: NM [Otočec]

Odgovor Napisal/-a The_Dady »

Stari89 napisal/-a:
KamiKaza napisal/-a::-? če nisi navajen leteti hudobcev, te bo pošteno namučil, je hiter, odziven- samo migneš in že je veselica :lol: :lol: :lol:


lp Rupert
:lol: Threedeeja sem letel s tem motorjem brez težav, dokler mi ni v zraku dobesedno eksplodiral.
sam imam combat spifireja in ti lahko iz lastnih izkušenj povem da to ni niti približno podobno treedee-ju [-X če letiš nizko je vsak milimeter na komandah usoden in še na začetku te veter jebe ko ps #-o (če se combataši ne strinjate vam lahko povem da sem ga vozil samo desetkrat :D )Glede smeri..jaz ti je ne priporočam ker se brez nje leti čudovito =D> Smer ti samo poveča težo in sigurno ti povem da je ne boš uporabljal [-X



toliko za zdaj..LP Davor
A.C.A.B
Uporabniški avatar
The_Dady
Razpravljalec
Prispevkov: 118
Pridružen: 15 Feb 2005, 20:03
Kraj: NM [Otočec]

Odgovor Napisal/-a The_Dady »

uu ponesreči sem ene parkrat prtisnu "pošlji"...mixer res ne bo nč naredu..rajš smer nared kukr pa mixer :wink:
offtopic:zdej se bova pa lahko kdaj lovila po zraku :wink: imam še nekaj traku doma :wink:
A.C.A.B
Uporabniški avatar
Stari89
Razpravljalec
Prispevkov: 96
Pridružen: 19 Jun 2005, 17:20
Kraj: Brežice

Odgovor Napisal/-a Stari89 »

The_Dady napisal/-a:uu ponesreči sem ene parkrat prtisnu "pošlji"...mixer res ne bo nč naredu..rajš smer nared kukr pa mixer :wink:
offtopic:zdej se bova pa lahko kdaj lovila po zraku :wink: imam še nekaj traku doma :wink:
Mikser odpade. Res je bila nora ideja. :kronik:
offtopic: Se že veselim. :D Aja, tvojega splitfireja sem videl v mihalovcu, in se kar bojim leteti s tabo - ker bom izgubil, hehe. :lol:
LP, Damjan

Run, live to fly, fly to live, do or die! Run, live to fly, fly to live. Aces high.
Uporabniški avatar
deepo
Profesor
Prispevkov: 1405
Pridružen: 02 Maj 2005, 11:49
Kraj: Deskle
Kontakt:

mustang

Odgovor Napisal/-a deepo »

jaz na tvojem mestu ne bi naredu smeri, nikakor pa ne tistega mixa.
smeri za normalno letenje sigurno ne boš potreboval, ker boš imel že z nagibom in višino več kot preveč dela......ko bi model obvladal, bi se pa lahko igral tudi s kakšnimi akrobacijami, če bi imel smer (npr. let na nož itd.), katere so brez smeri neizvedljive....moje osebno mnenje pa je, da combat avione za takšne akrobacije niso in da je nizek hrbtni prelet pri polnem gasu več kot dovolj. :D/

pri gradnji pazi na težo, ker mislim da je mustang po tem načrtu pretežak.

LP
Uporabniški avatar
slo-warhavk
Freak
Prispevkov: 704
Pridružen: 19 Nov 2004, 00:10
Kraj: Hrastnik

Odgovor Napisal/-a slo-warhavk »

:lol: :lol: :lol:

Pozdrav vsem. Kar se tiče mixa flaperonov in višine, lahko povem , da se mi na Migu in Corsairu čudovito obnese. Sploh na slednjem. Za smer na combat modelu pa tako. Če misliš tekmovati v bojih, je smer prepovedana oz sta dovoljeni le komandi za nagib in višino, drugače pa sem imel priliko opazovat Marka Franka iz Vrhnike, ki je imel montirano smer na svojem Spitfire-ju v živo. Model se z uporabo smeri, pa čeprav na tako majhnem modelu čudovito obnaša, tudi let na nož pod polnim plinom me je naravnost osupnil. Je pa res, da je Marko izjemen pilot in je za kaj takega s tako majhnim modelom verjetno potrebno kar dobro natrenirat. Sem pa imel priliko videt tudi Corsair-a, moje izdelave, viewtopic.php?t=3856&postdays=0&postorder=asc&start=20 ki ga je pilotiral Peter ( Impeler ) iz Šentjurja. Model z uporabo samo smernega krmila leti fantastično in zavoji so naravnost "scale", tko da...


LP Darko
Uporabniški avatar
Stari89
Razpravljalec
Prispevkov: 96
Pridružen: 19 Jun 2005, 17:20
Kraj: Brežice

Odgovor Napisal/-a Stari89 »

Koooooooončno sem dobil material. Jutri prvi rezultati dela.
Slika
LP, Damjan

Run, live to fly, fly to live, do or die! Run, live to fly, fly to live. Aces high.
Uporabniški avatar
Stari89
Razpravljalec
Prispevkov: 96
Pridružen: 19 Jun 2005, 17:20
Kraj: Brežice

Odgovor Napisal/-a Stari89 »

Prvi kosi...
Slika
...skupaj...
Slika
in še več stvari skupaj.
Slika
To je vse za danes.
LP, Damjan

Run, live to fly, fly to live, do or die! Run, live to fly, fly to live. Aces high.
Uporabniški avatar
Stari89
Razpravljalec
Prispevkov: 96
Pridružen: 19 Jun 2005, 17:20
Kraj: Brežice

Odgovor Napisal/-a Stari89 »

Hitro povejte, ali naj modelu naredim smer, ali ne. Kmalu ga bom dokončno oblekel v balso in vgradnja bovdna več ne bo možna. Zanima me, če je smer na tekmah dovoljena, če ni, je moj model ne bo imel.

Torej: Je ali ni dovoljena?
LP, Damjan

Run, live to fly, fly to live, do or die! Run, live to fly, fly to live. Aces high.
Uporabniški avatar
slo-warhavk
Freak
Prispevkov: 704
Pridružen: 19 Nov 2004, 00:10
Kraj: Hrastnik

Odgovor Napisal/-a slo-warhavk »

:-?

NI DOVOLJENA


LP Darko
Uporabniški avatar
Stari89
Razpravljalec
Prispevkov: 96
Pridružen: 19 Jun 2005, 17:20
Kraj: Brežice

Odgovor Napisal/-a Stari89 »

Hvala, torej smernega krmila ne bo.
LP, Damjan

Run, live to fly, fly to live, do or die! Run, live to fly, fly to live. Aces high.
Uporabniški avatar
Matej1
Razpravljalec
Prispevkov: 194
Pridružen: 14 Maj 2005, 16:37
Kraj: Kranj Ejga

Odgovor Napisal/-a Matej1 »

Pozdravljeni!Me zanima ce bi se dalo dobiti to igrico?
NO LIMIT!!SPEED FREAK!!
Uporabniški avatar
Stari89
Razpravljalec
Prispevkov: 96
Pridružen: 19 Jun 2005, 17:20
Kraj: Brežice

Odgovor Napisal/-a Stari89 »

LP, Damjan

Run, live to fly, fly to live, do or die! Run, live to fly, fly to live. Aces high.
Uporabniški avatar
slo-warhavk
Freak
Prispevkov: 704
Pridružen: 19 Nov 2004, 00:10
Kraj: Hrastnik

Pacific fighters

Odgovor Napisal/-a slo-warhavk »

:lol: :lol: :lol:

Matej. Če želiš PF igrat kot igro, boš zamudil vse, kar ti lahko simulacija nudi. Če pa boš ta špil vzel kot hoby, potem si pa tam. Boš imel veliko dela s študiranjem letal, fizike, taktike itd....itd.... Res zanimivo postane šele, ko se odločiš, da ti to postane hoby... Je pa tako. Kar naprej prihajajo novi popravki, nova letala, nove mape. Tu je pa nov problem. Če hočeš zadovoljivo leteti tudi preko neta, potrebuješ vsaj spodobno konfiguracijo kompa. To pomeni procesor vsaj 2500 +, dobro grafiko, vsaj 512 MB Ram-a. Veliko naših virtualnih pilotov, je prenehalo ravno zaradi vedno večjih zahtev, ki jih zahteva simulacija, moram pa rečt, da premoremo tudi zelo dobre pilote, ki te lahko počasi vodijo skozi spoznavanje tega špila. Pa še nekaj. Ne prehitro odnehat.... Mogoče se na netu tudi kdaj dobimo...

Več boš zvedel tule.

http://www.slo-tech.com/script/forum/iz ... neprebrano


LP Darko


Stari oprosti, ker je bilo malo off topic.
Odgovori

Vrni se na Gradnja in projekti