Plački vrh

Uživanje v jadranju v vzgonskih vetrovih na slovenskih in tujih pobočjih

Moderatorji: Pisaneli, Zaunkönig

Odgovori
Topsy
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 04 Avg 2010, 13:00

Plački vrh

Odgovor Napisal/-a Topsy »

Bil danes tam...prvic. Pri stolpu malo prostora za jadranje. Strmi hrib, drevesa v bližini. Pihal jug okrog 2m/s, dobra termika.... Za izkušene jadralce kar dober prostor. Slik žal nimamo, Kos pozabil spominsko kartico za fotoaparat! :P Slike sledijo po dopustu...
kos
Profesor
Prispevkov: 1622
Pridružen: 29 Dec 2001, 01:00
Kraj: Maribor-USA-Bangkok-Doha-Bogota-Teheran-Maribor kolodvor

Odgovor Napisal/-a kos »

Topsy me je prehitel :D

ja, torej novo testirano pobocje, blizu Maribora, za juzni veter, 510m.
Kaj naj recem :
to je najvisji hrib med Sentiljem in Jurijem. Razgled do Graza in na Pohorje. V tem casu je prislo gor trideset avstrijcev, nobenega slovenca(kot planinci).
padalci imajo postavljenih nekaj trakov za markerje vetra. Start je sirok ca 40m, levo desno drevesa..

Dostop do vrha z avtom bp. Na vrhu je razgledni stolp, nekaj sadnega drevja, svetilk, gugalnic tko, da ce se pristaja proti vetru z zahodne/severne strani je treba malo biti pazljiv (na razpolago 100m za ravnanje pri pristajanju).

Ze pred deseto uro zjutraj je pihal jug dovolj(skoraj nic), da je Hattrick letel bp, poizkusil sem pristajanje z vetrom po grebenu navzgor in proti vetru.Po enajsti pa me je ze mikalo , da bi vrgel 2kilskega, vendar sem se odlocil, da bo poletel drugic..
No, ce zgutas je strmina vecja kot na Statenbergu, kopriv ni, je pa gosto grmicevje. Zaradi terena se lahko tudi zgodi, da zgutas v avstriji :D .(drzavna meja je 100m vstran)

Prejsnji lastnik je zivel od kmeckega turizma, sedanji, novi, pa ima skozi zaprto..torej na pivo je treba v dolino, v Plac. :kronik:

nekaj malega s starta ..tudi padalci imajo lipo termiko :D :
http://www.youtube.com/watch?v=eG6ApbLW ... re=related
se malo:

http://www.youtube.com/watch?v=wcWNz1gq ... re=related
Priponke
plac.jpg
plac.jpg (124.74 KiB) Pogledano 1145 krat
Odgovori

Vrni se na Jadranje na pobočju