6. F3M tekma European Acro Cup 2010 - IFM Pocking, Nemčija

Moderator: Pisaneli

Odgovori
Uporabniški avatar
RLogar
Profesor
Prispevkov: 1112
Pridružen: 22 Nov 2004, 21:37
Kraj: Ljubljana

6. F3M tekma European Acro Cup 2010 - IFM Pocking, Nemčija

Odgovor Napisal/-a RLogar »

Hojla,

ta vikend sem se prvič udeležil kake mednarodne akro tekme v tujini. Izbrali smo tekmo nemškega modelarskega združenja DMFV, ki vodi serijo F3M tekem imenovano European Acro Cup. Skozi sezono gostujejo po različnih državah od Španije, Francije, Poljske, Nemčije, itd. Tekma na letališču nemškega kluba IFM Pocking je bila praktično najbližja - od Salzburga še slabo urco proti Passau.

http://www.ifm-pocking.de/

EAC tekme imajo dve kategoriji zahtevnosti:

- klasa NACIONAL (manj zahtevna)
- klasa INTERNACONAL (zahtevnejša)

tekma poteka dva dni in načeloma se opravi dva poleta znanega programa, dva poleta neznanega programa in vsaj en polet prostega programa. V razredu INTERNACIONAL je končni rezultat naslednji seštevek:

-35% znani program
-45% neznani program
-20% prosti program

Sam se odločil za klaso INTERNACIONAL - težjo, kar je bila po eni strani malček korajžna in napačna odločitev predvsem za tiste, ki ste pričakovali pokal. :lol: Po drugi strani pa mislim, da je bila odločitev pravilna, saj takega drila, kot sem ga doživel v težji kategoriji še lep čas ne bi bil deležen nikjer drugje, čeprav sem končal na repu razvrstitve.

NA kratko še potek tekme:

V petek smo se pripeljali v rahlem dežju, kar zagrizenih pilotov sploh ni motilo in so že veselo trenirali. Hitro smo postavili štore in sestavil sem Extro, ki je bila po pričakovanjih med manjšimi modeli. Če se prav spomnim so bili na tekmi 4 modeli v razredu 2,6m (Extra, 2 CARF Yaka 55SP in Krill Katana, ki je doživela edini kreš na tekmi), vse ostalo je bilo v razredu 3m: Naveč Krill Yakov 55M, pa veliko Ravenov, Krill Suhoji 29 in 31, EF Extra... Več se vidi s slik.

Opravil sem en trening let znanega programa, ki je bil kar soliden, bil sem prilično samozavesten :lol: . Potem se je uscalo in ni nehalo vse do sobote popoldan (ob cca 17:00). Do takrat smo celo soboto postopali po letališču in zmrzovali v deževnem in vetrovnem vremenu.. #-o #-o #-o
Ko je dež vsaj malo ponehal, so se organizatorji odločili speljati vsaj eno rundo znanih programov. Vmes smo šli za dve urci spat v šotore :lol: :lol: :lol: . Na hitro sem pripravil model, oblepil kabino z izolir trakom in gasa v veter in rahel dež... No in s tem prvim letom sem si praktično zapravil kako mesto ali dve boljšo uvrstitev. Napravil sem neumno napako že v drugi enostavni figuri in model odrolal v napačno smer #-o , prva nula, po tem je koncentracija padla, letel sem malce preblizu, začel sem opazovati količke za letalno okno namesto modela, posledično sem letel prepočasi in model ni snepal kot je treba, itd, itd. Skratka zamočil sem prvi let, zaostal za vsemi, ki so znani program vozili izredno izenačeno in natančno, ne glede na veter in dež. Se pozna da ga vozijo že drugo leto in da so pravi majstri =D> =D>

zvečer smo prejeli neznani program, ki je bil zahteven, a še dokaj sprejemljiv. V soboto ob 8:00 brifing in gasa, vreme je sončno a močno vetrovno, na kar se ne ozira praktično nihče. Neznani program sva z Alanom dobro naštudirala in odpeljal sem ga lepo. Prehitel sem mislim da tri pilote, izničil zaostanek iz prvega dne. Priznam, pričakoval sem še boljše ocene, glede na to, kako so leteli ostali. Sledil je še en let znanega programa, ki sem ga tokrat odpeljal dobro - kaj dosti bolje v tem trenutku nisem sposoben. Po objavi rezultatov zopet majhno presenečenje - zopet zadnje mesto sicer z minimalnim zaostankom.

Nato so razdelili drugi neznani program, pol urce pred štartom. Ta pa je bil zaje...an #-o . Alan, ki je šel z nami, sicer brez modela zaradi težav z motorjem, si je vzel 15min časa, da je šel skozi figuro po figuro in vestno zraven pisal dodatne komentarje, medtem, ko sem jaz razdiral model zaradi polenja baterij. Let sem začel suvereno in natančno, ter dobro odpeljal začetno kombinacijo figur, nato pa je prišel humptybump, jaz pa veselo izvedem premet na vrhu figure...(zopet nula), takoj pokvarjeni naslednji dve figuri, zadnje dve tri so bile zopet solidne. Vseeno sem pristal zadovoljen, da sem to reč vsaj tako zvozil, kot sem jo. :lol: :lol:

Sledil je še prosti program, ki sem ga solidno, dokaj natančno odpeljal in požel enega močnejših aplavzov publike. Ocenjen pa je bil zopet zelo slabo, amo nekaj točk pred lokalnim matadorjem srednjih let, ki je napravil dva raztegnjena lupinga in dve počasni roli ob eni in isti muziki... #-o :lol: :lol:

No, seštevek ocen na kncu je dal sicer uradno predzadnje 11. mesto, vendar je pilot na 12.mestu predčasno odšel domov in ni opravil vseh štartov. Je bil pa moj zaostanek majhen, kar pomeni, da sem se "vozil z njimi" in da je bilo odstopanje v kvaliteti majhno.

Kakorkoli, najboljših 5,6 pilotov je res vrhunskih. Zahtevni, drugi neznani program so odpeljali, kot bi ga trenirali že dve leti. Res odlično. Ne morem se sicer znebiti občutka, da smo novinci a priori cepali nekaj nižje ocene kot izkušeni mački. To je občutil tudi mladi Nemec (Robert ..??), ki je končal na devetem mestu, čeprav je letel zelo solidno in po mojem prekašal kakega pred njim.

Vsekakor sem vesel, da sem se tekme udeležil, naučil sem se res veliko. Vesel sem, da sem vsaj v kakšnem štartu "kakega namahal". Prijelo me je, najbrž grem še kdaj v boj.. :lol: :lol: :lol:

LP

Robi
Priponke
Pred prvim nesrečnim startom..
Pred prvim nesrečnim startom..
IMG_2155_resize.JPG (60.93 KiB) Pogledano 4197 krat
drugi neznani program
drugi neznani program
DSC_3811_resize.JPG (86.26 KiB) Pogledano 4197 krat
Prvi neznani program
Prvi neznani program
DSC_3810_resize.JPG (74.14 KiB) Pogledano 4197 krat
Uporabniški avatar
RLogar
Profesor
Prispevkov: 1112
Pridružen: 22 Nov 2004, 21:37
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a RLogar »

Še nekaj slik, morda zvečer pripopam še kakšno... :wink:

LP

Robi
Priponke
Skupinska 2
Skupinska 2
IMG_2180_resize.JPG (69.16 KiB) Pogledano 4193 krat
Skupinska 1
Skupinska 1
IMG_2172_resize.JPG (59.14 KiB) Pogledano 4193 krat
Po uspešnem prvem neznanem programu
Po uspešnem prvem neznanem programu
IMG_2163_resize.JPG (48.06 KiB) Pogledano 4193 krat
Uporabniški avatar
3g
Profesor
Prispevkov: 1547
Pridružen: 26 Nov 2006, 18:36
Kraj: LJPZ-LJxx-LJMS
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a 3g »

tele ho

klap klap klap

=D> =D> =D> =D> =D> =D> =D>

lp
3g
I like airplane noise!

http://www.teleho.eu
Uporabniški avatar
JKP
Profesor
Prispevkov: 1086
Pridružen: 04 Maj 2005, 09:43
Kraj: Ptuj

Odgovor Napisal/-a JKP »

bravo naši...čestitam za udeležbo... =D> =D> =D>
Uporabniški avatar
REDBARON
Freak
Prispevkov: 779
Pridružen: 21 Jan 2005, 13:31
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a REDBARON »

Čestitke že za udeležbo in za rezultat =D> =D>
LP Peter
Uporabniški avatar
Živnorc
Dr. Modelar
Prispevkov: 3093
Pridružen: 22 Nov 2004, 09:54
Kraj: Kamnik

Odgovor Napisal/-a Živnorc »

...sej ni čudn, de si bil tazadn...

....slovenec ( ko mislijo da si slovak), z rusko zastavo s čudnim grbom, avijon pa v hrvaških barvah.... #-o
:lol: :wink:
Pridemo tudi na dom...

Lep dan še naprej!
Živnorc.
Uporabniški avatar
Parky
Dr. Modelar
Prispevkov: 3052
Pridružen: 12 Sep 2004, 18:24
Kraj: EU-Slovenia

Odgovor Napisal/-a Parky »

Živnorc napisal/-a:...sej ni čudn, de si bil tazadn...

....slovenec ( ko mislijo da si slovak), z rusko zastavo s čudnim grbom, avijon pa v hrvaških barvah.... #-o
:lol: :wink:
Mogu bi ga potemtakem prebarvat xD

Čestitke še z moje strani =D>
Lp,Borut
IksDe --->Das Hubschrauber Heli Team <---xD :car:
Uporabniški avatar
deepo
Profesor
Prispevkov: 1405
Pridružen: 02 Maj 2005, 11:49
Kraj: Deskle
Kontakt:

f3m

Odgovor Napisal/-a deepo »

Še nekaj slik z moje strani
Priponke
3.JPG
3.JPG (177.08 KiB) Pogledano 3740 krat
150 kubičen elektromotor v spinerju :)
150 kubičen elektromotor v spinerju :)
2.JPG (156.45 KiB) Pogledano 3740 krat
1.JPG
1.JPG (178 KiB) Pogledano 3740 krat
Uporabniški avatar
deepo
Profesor
Prispevkov: 1405
Pridružen: 02 Maj 2005, 11:49
Kraj: Deskle
Kontakt:

f3m

Odgovor Napisal/-a deepo »

....
Priponke
6.JPG
6.JPG (136.97 KiB) Pogledano 3735 krat
5.JPG
5.JPG (177.33 KiB) Pogledano 3735 krat
4.JPG
4.JPG (154.59 KiB) Pogledano 3735 krat
Uporabniški avatar
deepo
Profesor
Prispevkov: 1405
Pridružen: 02 Maj 2005, 11:49
Kraj: Deskle
Kontakt:

f3m

Odgovor Napisal/-a deepo »

...
Priponke
8.JPG
8.JPG (169.39 KiB) Pogledano 3730 krat
7.JPG
7.JPG (115.97 KiB) Pogledano 3730 krat
Uporabniški avatar
deepo
Profesor
Prispevkov: 1405
Pridružen: 02 Maj 2005, 11:49
Kraj: Deskle
Kontakt:

f3m

Odgovor Napisal/-a deepo »

Zmagovalci:

NATIONAL
1. Michael Romunski POL
2. Matej Šteigl CHE
3. Maurius Achilles GER

INTERNATIONAL
1. Daniel Koch CH
2. Julien Hecht FRA
3. Wolfgang Krahofer AUT
Priponke
international
international
10.JPG (139.52 KiB) Pogledano 3733 krat
national
national
9.JPG (136.27 KiB) Pogledano 3733 krat
cimer
Začetnik
Prispevkov: 45
Pridružen: 01 Jun 2004, 13:17
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a cimer »

Bravo Robi,

Ă�estitke za pogum, ne dvomim, da boš naslednjiè še boljši.
Lep pozdrav vsem!
Marko S.
Uporabniški avatar
Mipo
Dr. Modelar
Prispevkov: 3309
Pridružen: 15 Nov 2004, 11:59
Kraj: Vrtojba

Odgovor Napisal/-a Mipo »

Robi,

čestitam za odločitev in pogum, da se izpostaviš. Verjamem, da lahko v naslednjih letih posežeš tja, kamor si želiš. =D>

Miloš
Uporabniški avatar
mai2sky
Freak
Prispevkov: 593
Pridružen: 05 Dec 2003, 09:32
Kraj: Semič
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mai2sky »

Bravo Robi za prvi preboj preko lokalnih meja! Pot je narejena in odpira možnosti za naslednjič.

Lp
Igor
Uporabniški avatar
deepo
Profesor
Prispevkov: 1405
Pridružen: 02 Maj 2005, 11:49
Kraj: Deskle
Kontakt:

f3m

Odgovor Napisal/-a deepo »

Pa še posenetek Robijevega freestyla:

http://www.youtube.com/watch?v=LdZXZ2Ib ... =recentlik

LP
Uporabniški avatar
RLogar
Profesor
Prispevkov: 1112
Pridružen: 22 Nov 2004, 21:37
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a RLogar »

Hoj,

malo z zamudo (dopust), pa vendarle. Hvala vsem za vzpodbudo (razen norcu, ki je fouš kot ponavadi - če ga ni zraven mora pa na forumu ropotat :P :lol:).

Kot sem rekel, šel bom še na kako tekmo, to je sigurno. Najverjetneje naslednjo sezono, ta je več ali manj že pri kraju. Zadnja tekma je sicer čez 14 dni a je to premalo časa za potreben dodatni trening. Za neznane programe je treba namreč povaditi kar nekaj elementov in figur, ki se v njih pojavljajo.

Kar se uvrstitve tiče je pa napredek za 2 ali 3 mesti zelo blizu - že tokrat bi bilo dovolj le odpraviti napačno izvedene igure oz. nule (role v napačno smer, premet namesto hamptija, itd..). Za stopničke bo pa potrebnega precej več dela in pa na koncu koncev nov 3m model, o katerem pa zaenkrat še ne razmišljam.

Alan, hvala za slike in lep posnetek prostega programa. Še posebej hvala pa za pomoč na sami tekmi. =D> =D> =D>

LP

Robi
Odgovori

Vrni se na Prireditve, srečanja in tekmovanja