Pomoč pri izbiri motorja za turbino

Modeli s turbinskim pogonom (jet, pulzo jet, ducted fan & elektro)
Odgovori
Uporabniški avatar
matejmat46
Začetnik
Prispevkov: 39
Pridružen: 10 Nov 2008, 17:16
Kraj: Šentrupert

Pomoč pri izbiri motorja za turbino

Odgovor Napisal/-a matejmat46 »

Zdravo.

Prosil bi, da mi pomagate najti najmočnejši motor, ki bi po velikosti pasal na to turbino ...

http://www.hobbycity.com/hobbycity/stor ... oduct=4498

Motor naj bo iz Hobbykinga. Cena ni pomembna, teža tudi ne.
Sam se res ne znajdem na tem hobbykingu. Hvala že v naprej,

Matej Kalčič
Matej
Uporabniški avatar
matejmat46
Začetnik
Prispevkov: 39
Pridružen: 10 Nov 2008, 17:16
Kraj: Šentrupert

Odgovor Napisal/-a matejmat46 »

Kaj menite glede tega motorja ...

http://www.hobbycity.com/hobbycity/stor ... less_Motor

Letalo, na katero bom to montiral pa je F/A 18
* razpetina: 686mm
* dolžina: 980mm
* teža: 560g

Glede težišča pomojem ne bo problemov, saj je trenutni motor malo prelahek. Zanima me, kakšen regulator mi priporočate. 60A bo dovolj?
Matej
Uporabniški avatar
tornado
Dr. Modelar
Prispevkov: 2463
Pridružen: 17 Jan 2003, 01:00
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a tornado »

Ali komentarjem iz izkušenj ne verjameš? :-k :-k :-k
Lp Rado
Uporabniški avatar
matejmat46
Začetnik
Prispevkov: 39
Pridružen: 10 Nov 2008, 17:16
Kraj: Šentrupert

Odgovor Napisal/-a matejmat46 »

Verjamem vsem komentarjem odspodi, vendar ne škodi, če vprašam še koga na tem forumu.
Me je pa malo pretresu ta komentar in sem zdaj malo v dvomih glede teh kitajskih EDF sistemov. Čeprav ostali komentarji so vsi zadovoljni

This motor is good. Has no cooling and gets hot fast. Not suitable for 2.5 fan on 3S. Melted fan. Crashed. Zippy 3S2P 4400, turnigy 80, 2.5 inch five blade hoaye fan, 2.5 lbs thrust, maybe 100 mph after a dive in a home built 36 inch span twin boom jet. Veeeeeery hot motor.
This was just too much load for the higher kv so pick your hobby city motor wisely. It was fun while it lasted though, I may try 4S with lower kv, 4000 range.

Tako da nwm zdaj. Uporabil pa bom, če bom ...

KB28-47-08S 4900kv Brushless Motor
EDF Ducted Fan Unit 7Blade 2.5inch 64mm
60A nov thurnigy kontroler imam že doma, in nwm če se mi splača kupovat novega 80A.
imam tudi 3 pakete 3000mAh 3S 20C, tako da bo tudi to najbrž dovol. Upam samo, da se baterije pri polnem gasu ne bodo preveč segrevale, zaradi previsokega izkoriščanja toka. 80A kontroler bi bil za moje baterije lahko že usoden. Samo moje mnenje. Prizaneste mi, saj se v modelarstvu skoraj začetnik. Star sm 17let :), tako da sem na začetku moje modelarske poti xD :D :D
Matej
Uporabniški avatar
8pac
Profesor
Prispevkov: 1608
Pridružen: 07 Sep 2008, 15:26
Kraj: LJ

Odgovor Napisal/-a 8pac »

No jaz osebno imam tegale 4900kv kitajca sicer za propeler na enem modelu.
Z samim motorjem nisem lih najbol zadovoljen saj ima slab izkoristek, vendar ker ima visok kv bi se najberž dosti bolj obnesel v EDF-ju sam tega pa še nism probal. Kaj pa kaj takega http://www.hobbycity.com/hobbycity/stor ... v_for_70mm
ali pa http://mibomodeli.si/trgovina/index.php ... ts_id=6226
raktivec
Dr. Modelar
Prispevkov: 5182
Pridružen: 01 Mar 2005, 13:02
Kraj: švarcnbah

Odgovor Napisal/-a raktivec »

matejmat46 napisal/-a:
KB28-47-08S 4900kv Brushless Motor
EDF Ducted Fan Unit 7Blade 2.5inch 64mm
60A nov thurnigy kontroler imam že doma, in nwm če se mi splača kupovat novega 80A.
imam tudi 3 pakete 3000mAh 3S 20C, tako da bo tudi to najbrž dovol. Upam samo, da se baterije pri polnem gasu ne bodo preveč segrevale, zaradi previsokega izkoriščanja toka. 80A kontroler bi bil za moje baterije lahko že usoden.


1.) Toplo ti priporočam, da malce več modelarskih izkušenj nabereš na kakem drugem, bolje letečem modelu in ne ravno takim z impelerskim pogonom.
Bučka, da ti bo 80A regler uničil celice je že ena od takih, da ti lahko mirne duše pripišemo neuspeh. V kolikor se boš bal amperov in boš letel na polovičen plin boš še prej skuril motor ali regler-druga bučka...
2,) Z opisanim setupom nikakor ne boš prišel na maso modela 560 g, tehtal bo precej več.
3.) V impeler modele se načeloma daje dobre motorje in dobre impelerje, ne pa teh iz Hobbycitija.
4.) V impeler modele te velikosti se ne vtika celic, ki bi omogočale več kot 5 minutne polete, so enostavno pretežke. Načeloma se išče najnovejše celice z čim več Cji, da iz njih potegneš čim več glede na enoto mase modela. V model mase 560g bi recimo sodile celice z okrog 4 s 1.800 mAh, vsaj 30C in motor, ki bi iz njih vlekel 25-30 amperov. Zadeva bi letela kot metek!
6.) Sodeč po tvojem pisanju verjetno tudi modela nimaš kaj prida doteranega. Impeler model samo zaradi napačno zbrušenega vstopnika mimogrede izgubi tudi do 30% moči. Industrijski stiroporkoti imajo praviloma povsem zanič izdelane sesalno izpušne kanale in imajo ogromne izgube. Razen pri redkih dražjih izjemah je treba kanale povsem predelat in potem letijo kot je treba. Z to predelavo pridobiš MNOGO več kot z zamenjavo motorja ali impelerja. Slab dokaz tega je znani Multiplexov Twister, ki je en drek model dokler mu ne urediš sesalno izstopnega kanala. Po tem posegu postane dober kot vsi dobri impeler modelčki.
7.) F18 model z pogonom na en motor je poglavje zase, saj ima original dva motorja in potisna šoba je zato oblikovana vsaj v valj, če ne že kar v dva izpuha. Tu je treba biti posebno natančen pri presekih od impelerja do konca izpuha. Če se le malenkost zmotiš bo le bučalo, šlo pa nikamor, oziroma bo podobno smrklju.
8.) V kolikor si še vedno navdušen čim prej preidi na modele z 70 mm impelerji, ker bo vse precej enostavnejše in bolje leteče.
9.) Še enkrat: Pri impeler modelih pozabi na Hobbyking materiale, se ne izide. Tile modelčki so precej draga zadeva, če hočeš da "dobro" letijo. Dobro ne pomeni nekako tako kot kak akrobatski model, temveč kvečjemu kot neka obvladljiva in hitra kanta, saj so to navadno kopije nadzvočnih letal in imajo kronično pomanjkanje razpona, ter kril nasploh.
lp
Sašo
Uporabniški avatar
matejmat46
Začetnik
Prispevkov: 39
Pridružen: 10 Nov 2008, 17:16
Kraj: Šentrupert

Odgovor Napisal/-a matejmat46 »

8pac napisal/-a:No jaz osebno imam tegale 4900kv kitajca sicer za propeler na enem modelu.
Z samim motorjem nisem lih najbol zadovoljen saj ima slab izkoristek, vendar ker ima visok kv bi se najberž dosti bolj obnesel v EDF-ju sam tega pa še nism probal. Kaj pa kaj takega http://www.hobbycity.com/hobbycity/stor ... v_for_70mm
ali pa http://mibomodeli.si/trgovina/index.php ... ts_id=6226
Motor pri mibo, ki si mi ga poslal mi je zelo všeč, ker je prave velikosti, ter zelo močan. Ampak jaz bi raje malo cenejšo varianto. Glede tistega pri hk, je pa oblika malo čudna, ter prevelik je. 2,5 inch turbina ne bo pasala na njega, večje pa v arektivca ne morem dati.
Matej
Uporabniški avatar
matejmat46
Začetnik
Prispevkov: 39
Pridružen: 10 Nov 2008, 17:16
Kraj: Šentrupert

Odgovor Napisal/-a matejmat46 »

Najprej bi se vam lepo zahvalil za odgovor.
1. to me je strah, ker mi je eno celico že tako napihnilo, da sem jo moral vreči stran, saj je ena celica od treh spustila. Mel sem 25A kontroler(v tem modelu original) in 1300mah CoolPC 3S 20C baterijo. Baterija je 10x predraga za to kvaliteto, ki jo dobiš.
2. Toliko naj bi model tehtal prazen(sem skopiral z strani, kjer sem kupil, zgolj za info.)
3. 4. Ne bo 4S za ta EDF sistem, ki sem ga podal usoden?(zaradi preveč obratov na volt)
Drugače bi pa jaz zdaj najraje izbral najcenejšo varianto, se pravi HK. Zanima me, če mogoče poznate koga iz okolice Novega mesta, ki bi mi lahko pomagal in pregledal te sesalne in izstopne kanale pri F/A 18 in mi svetoval, kako se da kaj izboljšati. Je pa to moj prvi model reaktivca, tako da ne morem kar preskočit zdaj na kak drag zelo hiter model.

Še enkrat se vam zahvaljujem za vaš odgovor.
Matej
raktivec
Dr. Modelar
Prispevkov: 5182
Pridružen: 01 Mar 2005, 13:02
Kraj: švarcnbah

Odgovor Napisal/-a raktivec »

Vsak na svojem bregu. Slika

1.) Regler nima čisto nič z napihnjenimi celicami, kar ti očitno ne sede. Verjetno tudi napihnjena celica nima nič z prevelikim tokom...
2.) Prazen model z 560 g potrebuje 70 mm impeler in vsaj 500 w motor z ustreznim impelerjem, saj bo masa opremljenega zagotovo nad 1,1 kg.
3.) 3s ali 4s je odvisno od izbire motorja.

Takoj, ko si se odločil za impeler model te mase lahko pozabiš na poceni polet, pa naj bo model iz papirja ali zlata! V vsakem primeru potrebuje vsaj EDF Mego, Wemotecov impeler...

Da ne bo več utrujanja po forumu ti močno svetujem pregled http://www.rc-network.de/forum/forumdisplay.php?f=20
http://www.rcgroups.com/electric-ducted ... t-talk-12/
in tudi na tem forumu boš našel kako uporabno drobtinico.
lp
Sašo
Odgovori

Vrni se na Jet modeli