RCGF 62

Splošna debata o motorjih in modelih z eksplozijskim pogonom

Moderator: Mipo

Odgovori
ROBERT LESI
Razpravljalec
Prispevkov: 51
Pridružen: 05 Jul 2006, 20:10
Kraj: KISOVEC
Kontakt:

RCGF 62

Odgovor Napisal/-a ROBERT LESI »

Pozdravljeni imam problem z RCGF 62 prvič sem ga vžgau normalno nekaj časa sem ga utekau in po cca pou litra goriva sem nastavil maksimalni gas tako da lepo poje in prehod isto pa niske vrtlaje sem spustil na cca 1300rpm min res prfektno je laufu.

In nastopi težava motorja!!!!
ko ga hočem zagnati nabija nazaj tako močno de že kr fajn prsti bolijo razmišljal sem a je možno de dobi premal zraka de bi mogu štantgas mal odpret?

Prosil pa bi uporabnike tega tipa motorja naj mi priskoči napomoč ali pa če ima navodila od motorja bi biu enako veseu

v naprej hvala za odgovore.
ŠMD SPITFIRE
Uporabniški avatar
blazk
Tekmovalec
Prispevkov: 228
Pridružen: 24 Nov 2004, 09:31
Kraj: Zagorje ob Savi

linki

Odgovor Napisal/-a blazk »

Elektromotorji so ZAKON!... za zagon motorja!
Uporabniški avatar
s56vtb
Razpravljalec
Prispevkov: 156
Pridružen: 05 Apr 2006, 18:55
Kraj: VRHNIKA

vžiganje

Odgovor Napisal/-a s56vtb »

Sem imel podoben primer pri enem DLE 55. Motor je bil nastavljen na visoke vrtljaje, prehod in prosti tek. Po dolivanju goriva ga ni bilo moč več vžgati. Parkrat je mal nazaj vsekal in celo počil kot bi petardo vrgel.

V glavnem izkazalo se je da je loputa plina premalo odprta za prosti tek, sicer je prosti tek delal pri ogretem motorju, toda nastavitev lopute plina in spodnja igla sta bila čisto premalo odprta za zagon motorja. Občasno je sicer vžgal toda samo za sekundo. Na čok je vedno prijel za takt ali dva.

Odprli smo spodnjo iglo in motor je vžgal. Seveda je imel zalo nizek prosti tek in posledično je ugasnil. Loputo plina za prosti tek smo malo bolj odprli, tako da je pri tej nastavitvi spodnje igle zadeva zanesljivo delovala. Nato smo šli nastavljat še prehod in maksimalne vrtljaje.

lp Tomaž
LP Tomaž
Uporabniški avatar
mihasodja
Tekmovalec
Prispevkov: 291
Pridružen: 06 Feb 2005, 12:18
Kraj: Logatec

Odgovor Napisal/-a mihasodja »

Preverjeno deluje! :D
Odgovori

Vrni se na Splošni pogovori o modelih z eksplozijskim pogonom