PRAKTICA DCZ 8LM

Fotografiranje z modelom iz zraka

Moderator: Pisaneli

Odgovori
Uporabniški avatar
luigidon
Freak
Prispevkov: 564
Pridružen: 14 Jan 2004, 12:55
Kraj: Vir-Domžale

PRAKTICA DCZ 8LM

Odgovor Napisal/-a luigidon »

Nov, zgleda, da za to ceno zmogljiv fotoaparat je na obzorju. Danes sem ga dobil in nekaj testov je bilo narejenih.

Tole so podatki:
Tip: digitalni fotoaparat s 3.1 milijoni točk interpolirano do 8 miljonov točk, 4x digitalnim zoom objektivom, 16MB internega spomina, 2.0" TFT zaslonom
Goriščna razdalja-leče: F:3.0, f:8.34mm
Zoom: 4x digitalni
Fokusni obseg: standard; 1,5m-neskončno, makro; 50cm
Senzor: 3.1 CMOS milijonov točk
Resolucija: 3264x2448(interpolacija), 2592x1944(interpolacija), 2048x1536 in 1024x960 točk. Fine, Normal.
Ravnovesje bele barve: avtomatska in 4 ročne nastavitve
Kompenzacija osvetlitve: avtomatska in ročna - 2.0 EV do +2.0 EV
Hitrost zaklopa: 1 1/2 - 1/4000 sek.
Bliskavica: vgrajena-avtomatska s predbliskom proti rdečim očem, flash off način, flash on način.
Samosprožilec: elektronski s cca 10 sekundno zakasnitvijo
LCD zaslon: 2.0" TFT barvni
Video zapis: QVGA (320x240 točk) do 85 sek.
TV funkcije: PAL ali NTSC
Spomin: 16MB vgrajenega spomina razširljivega s SD spominskimi karticami
Format zapisa: JPEG, M-JPEG
Izhodi: USB 2.0, TV izhod
Napajanje: 2xAAA
Čas za izklop: 1 minuta, 5 minut, neomejeno

Dimenzije: 89.5 x 58 x 20mm.
Teža: 105g


Slikce so spodaj, zadnja vzorčna ni bila slikana pri najvišji reosluciji...Bom poslikal še kaj pri največji resoluciji, pa bom dal tudi original velikosti gor. Ampak zaenkrat se je fotoaparat zelo dobro odrezal. Edino kar me je zmotilo so občasne temne pikice na slikcah. Od ene 30 slikc, ki so bile danes poslikane, so imele takšne pikice tri...Original slikce si lahko dobite tule:

http://www.air-foto.net/praktica.zip 6MB dolg fajl......


lp
matjaz
Priponke
Tole je vzorčna slikca. Šele sedajle sem videl, da je nisem slikal pri polni resoluciji, tako, da bom slikal še kakšno pri polni, neinterpolirani resoluciji, pa bomo vidli potem....
Tole je vzorčna slikca. Šele sedajle sem videl, da je nisem slikal pri polni resoluciji, tako, da bom slikal še kakšno pri polni, neinterpolirani resoluciji, pa bomo vidli potem....
PHOT0001.jpg (97.5 KiB) Pogledano 1337 krat
Takole pa od zadaj....
Takole pa od zadaj....
16_2.JPG (9.88 KiB) Pogledano 1337 krat
Takole izgleda od spredaj....
Takole izgleda od spredaj....
1-963.jpg (4.46 KiB) Pogledano 1337 krat
---------------------
:D
Uporabniški avatar
luigidon
Freak
Prispevkov: 564
Pridružen: 14 Jan 2004, 12:55
Kraj: Vir-Domžale

Odgovor Napisal/-a luigidon »

Ok, dve testni slikci. Sicer sta zaradi foruma zmanjšani na 800x600 obe, ampak mislim, da sta prav fejst slikci.....

In sicer prva je posneta pri najvišji resoluciji čipa, druga pa je posneta pri najvišji interpolirani resoluciji, torej 8M. Kar me veseli je to, da interpolirana slikca sploh ni slaba. Ponavadi interpolacija pokvari sliko, ampak zaenkrat me tole še ni razočaralo....

Zanimivo je to, da sem obe slikci zmanjšal na 800x600 in shranil pri JPEG kvaliteti 75%. Druga, torej interpolirana slikca je imela potem 87kB, prva neinterpolirana slikca pa je imela 109kB.
Kar sem pa opazil je pa tudi to, da je interpolirana slikca malce temnejša oz. ima bolj povdarjene barve. Če pogledate samo barvo neba. Pri prvi slikci je bela, pri drugi slikci je temno modra....

Ker so za na forum slikcem očno pomanjšane, vam dajem na pogled še original slikce. Dobite jih tule:

http://www.air-foto.net/praktica1.zip


lp
matjaz
Priponke
Resolucija je interpolirana 8M pik.....
Resolucija je interpolirana 8M pik.....
PHOT0005.jpg (86.18 KiB) Pogledano 1327 krat
Resolucija 3,1M pik....
Resolucija 3,1M pik....
PHOT0002.jpg (99.4 KiB) Pogledano 1327 krat
---------------------
:D
Odgovori

Vrni se na Aerofotografija