E-savage -> predelava

Moderatorji: Nebec, jannyy, mihec87

Odgovori
Uporabniški avatar
Neo32
Freak
Prispevkov: 636
Pridružen: 19 Sep 2005, 22:27
Kraj: Radovljica

E-savage -> predelava

Odgovor Napisal/-a Neo32 »

Ok, glede na to da e-savage modelov v sloveniji niti ni tako malo, vam predstavljam mojega z slikami predelave (širjenje, brushless, dog bone)
Priponke
Nabava alu steeringa skupaj z servo saverjem
Nabava alu steeringa skupaj z servo saverjem
IMG_6243.JPG (146.26 KiB) Pogledano 9091 krat
Nabava nove karoserije, pobarvana bo v red bull barve (modra srebrna) skupaj z rb nalepkami
Nabava nove karoserije, pobarvana bo v red bull barve (modra srebrna) skupaj z rb nalepkami
IMG_6221.JPG (76.62 KiB) Pogledano 9091 krat
Dobil sem že deloma predelanega, kar mi je omogočilo lažje nadaljevanje
Dobil sem že deloma predelanega, kar mi je omogočilo lažje nadaljevanje
IMG_6127s.jpg (65.48 KiB) Pogledano 9091 krat
Uporabniški avatar
Neo32
Freak
Prispevkov: 636
Pridružen: 19 Sep 2005, 22:27
Kraj: Radovljica

nadaljevanje

Odgovor Napisal/-a Neo32 »

...
Priponke
novi servoti, ultra poceni na ebay (13kg, kovinski zobniki, 2 ležaja)
novi servoti, ultra poceni na ebay (13kg, kovinski zobniki, 2 ležaja)
IMG_6260.JPG (187.39 KiB) Pogledano 9083 krat
ker je karoserija za 1:8 model, e-savage pa je v osnovi 1:10, je bilo potrebno predelati nosilce karoserije
ker je karoserija za 1:8 model, e-savage pa je v osnovi 1:10, je bilo potrebno predelati nosilce karoserije
IMG_6250.JPG (131.63 KiB) Pogledano 9083 krat
nameščeno
nameščeno
IMG_6247.JPG (162.72 KiB) Pogledano 9083 krat
Uporabniški avatar
Neo32
Freak
Prispevkov: 636
Pridružen: 19 Sep 2005, 22:27
Kraj: Radovljica

nadaljevanje

Odgovor Napisal/-a Neo32 »

...
Priponke
po 4 urah ubadanja in merjenja rok, mi je nekako uspelo spraviti skupaj prednji par rok (ne se menit za desno kolo, ni hotelo sodelovati :)
po 4 urah ubadanja in merjenja rok, mi je nekako uspelo spraviti skupaj prednji par rok (ne se menit za desno kolo, ni hotelo sodelovati :)
IMG_6277.JPG (168.22 KiB) Pogledano 9078 krat
in paket, ki sem ga najbolj čakal, za borih 56$ sem dobil komplet roke, dog bone, zglobe, nosilce koles (podaljšane), 14 in 17 mm nastavki za kolesa in še par drobnarij
in paket, ki sem ga najbolj čakal, za borih 56$ sem dobil komplet roke, dog bone, zglobe, nosilce koles (podaljšane), 14 in 17 mm nastavki za kolesa in še par drobnarij
IMG_6282.JPG (173.19 KiB) Pogledano 9078 krat
predelava originalnega nosilca motorja, v osnovi je nemenjen 2 motorjema, sedaj pride samo eden
predelava originalnega nosilca motorja, v osnovi je nemenjen 2 motorjema, sedaj pride samo eden
IMG_6268.JPG (149.67 KiB) Pogledano 9078 krat
Uporabniški avatar
Neo32
Freak
Prispevkov: 636
Pridružen: 19 Sep 2005, 22:27
Kraj: Radovljica

nadaljevanje

Odgovor Napisal/-a Neo32 »

...
Priponke
predelava prednjega odbijača
predelava prednjega odbijača
IMG_6287.JPG (95.48 KiB) Pogledano 9074 krat
... vendar se je splačalo :)
... vendar se je splačalo :)
IMG_6283.JPG (148.85 KiB) Pogledano 9074 krat
potrebno je bilo veliko merjenja, rezanja (eno roko sem uničil), predelave sprednjega odbijača...
potrebno je bilo veliko merjenja, rezanja (eno roko sem uničil), predelave sprednjega odbijača...
IMG_6285.JPG (150.81 KiB) Pogledano 9074 krat
Uporabniški avatar
Neo32
Freak
Prispevkov: 636
Pridružen: 19 Sep 2005, 22:27
Kraj: Radovljica

nadaljevanje

Odgovor Napisal/-a Neo32 »

...
Priponke
še malo sestavljenega modela
še malo sestavljenega modela
IMG_6281.JPG (194.47 KiB) Pogledano 9065 krat
zglob, nosilec kolesa in dog bone, kateri pride namontiran na nove roke od savage X
zglob, nosilec kolesa in dog bone, kateri pride namontiran na nove roke od savage X
IMG_6295.JPG (229.19 KiB) Pogledano 9065 krat
nekje vmes so po 42 dneh čakanja prišli ležaji
nekje vmes so po 42 dneh čakanja prišli ležaji
IMG_6291.JPG (168.93 KiB) Pogledano 9065 krat
Uporabniški avatar
Neo32
Freak
Prispevkov: 636
Pridružen: 19 Sep 2005, 22:27
Kraj: Radovljica

Odgovor Napisal/-a Neo32 »

Tako zaenkrat sem prišel do sem, imam ene 2 težavi katere moram rešit in sicer:

- dogboni so predolgi in jih moram odrezati in skrajšati oz nabaviti kompatibilne
- zgornje roke se ne prilegajo najbolje, zadevo imam namen rešiti z nastavljivimi rokami od e-savage, katere bom podaljšal s pomočjo m 3 navojne palce


v bližnji prihodnosti naj bi dobil:
- brushless esc in motor (3000kv)
- amortizerje od savage X (so daljši od e-savage originalnih in imajo več hoda)
- nosilce baterij
- 17T 32P zobnik za zamenjavo za original 22 (več navora)
- 2,4 GHz pistolo
- nove LiFe baterije (4S 4500mAh)
- par drobnarij, da bo projekt uspešen

vendar glede na to da so paketi večinoma iz kitajske, ne pričakujem da bom kaj dosti delal pred novim letom...
Uporabniški avatar
Melly
Dr. Modelar
Prispevkov: 3879
Pridružen: 15 Feb 2007, 22:51
Kraj: Ankaran, Ocizla

Odgovor Napisal/-a Melly »

Za ležaje ti predlagam http://rcbearings.co.uk/
Pošlje v enem dnevu, poštnina poceni... 1 funt, zaloga, pa še v EU, 3-4 dni počakaš pa imaš.
lp Melly
Uporabniški avatar
Neo32
Freak
Prispevkov: 636
Pridružen: 19 Sep 2005, 22:27
Kraj: Radovljica

Odgovor Napisal/-a Neo32 »

ni za e-savage skoraj nobenih lezajev, sem iskal ze takrat, po dimenzijah se mi pa ni dalo naročevat, ker sem jih dobil na ebayu za 15 $, edino počakat je blo treba teh 42 dni... #-o
Uporabniški avatar
Melly
Dr. Modelar
Prispevkov: 3879
Pridružen: 15 Feb 2007, 22:51
Kraj: Ankaran, Ocizla

Odgovor Napisal/-a Melly »

Ah, če malo truda vložiš, spišeš dimenzije ležajev za e-savege bo Kevin z veseljem naredil komplet tudi za tvoj model... Takole sem mu spisal za trex450, za Protosa... pa še kaj popusta pade.

p.s. ko kupujem ležeje raje naročam po dimenzijah kot po opisu položaja na modelu, je manjša možnost napake.
lp Melly
Uporabniški avatar
Neo32
Freak
Prispevkov: 636
Pridružen: 19 Sep 2005, 22:27
Kraj: Radovljica

Odgovor Napisal/-a Neo32 »

Če bo še komu to koristilo, z veseljem spišem dimenzije ležajev, konec koncev imam časa na pretek da razstavim model in popišem ležaje oz jih primerjam z temi kitajskimi, katere sem dobil po pošti.

Nisem vedel da bi se dalo tudi tako dogovorit, če maš njegov mail bi te prosil da mi ga posreduješ, drugače ga bom že na njegovi strani našel.

LP
Uporabniški avatar
Melly
Dr. Modelar
Prispevkov: 3879
Pridružen: 15 Feb 2007, 22:51
Kraj: Ankaran, Ocizla

Odgovor Napisal/-a Melly »

Napiši spisek (dimenzije ležaja in kje je zmontiran po možnosti v angleščini). Potem pa pošlji "RC Bearings [[email protected]]"...
lp Melly
Uporabniški avatar
Knez
Freak
Prispevkov: 576
Pridružen: 22 Maj 2009, 13:25
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Knez »


Slika
Neo32 - Tole zgleda pa zlo lepo!
Komi cakam, da pobarvas body in pa vse instaleras in modificiras... ko koncas se pa dobimo na testni vozni :)
le tko naprej! 8)


P.s.: Nvtuning je mev na e-savage forumu tudi ta problem z axlami ,mislim da ga se ni resil...bom prv pocaku na tvojo resitev...
Savage Flux 5b ;)

Custom parts!
http://www.alza-racing.com/
Uporabniški avatar
TommyBoy
Freak
Prispevkov: 460
Pridružen: 06 Mar 2005, 22:45
Kraj: Kranj, Radomlje

Odgovor Napisal/-a TommyBoy »

Neo32 napisal/-a:Tako zaenkrat sem prišel do sem, imam ene 2 težavi katere moram rešit in sicer:

- dogboni so predolgi in jih moram odrezati in skrajšati oz nabaviti kompatibilne
Koliko mm pa so po tvoji oceni predolgi dogboni?

lp
Še to razbijemo pa gremo, ...
Uporabniški avatar
Neo32
Freak
Prispevkov: 636
Pridružen: 19 Sep 2005, 22:27
Kraj: Radovljica

Odgovor Napisal/-a Neo32 »

Knez: sem dal cel e-savage forum počez, če je že kdo našel rešitev, vendar nisem našel, se pa definitivno zmenmo za testno vožjo, ko bo fertik...

ah do spomlad bo že upam...


TommyBoy: problem pri ta debelih dogbonih je v temu da so približno 7 mm predolgi in zaradi 11 mm velikih krogel ne bodo pasali v šalčke katere imam na strani diferenciala (9mm), vendar zaenkrat sem si zamislil da dogbone odrežem, skrajšam, na eni strani poberem kroglo na 9mm, vstavim nov pin, na os vrežem navoje (M5) in dam odrejat tulec z M5 navojem vse skupaj sestaviti, na kocu pa še zvrtati 2mm luknjo tam kjer pride dogbone prišrauban skupaj (da se ne bi zadeva odvila)
Priponke
Evo dogbone pripravljen na obdelavo, skrbi me edino če se bo dalo vrezat navoj (če je kaljeno, ne bo nič)
Evo dogbone pripravljen na obdelavo, skrbi me edino če se bo dalo vrezat navoj (če je kaljeno, ne bo nič)
IMG_6304.JPG (240.51 KiB) Pogledano 5503 krat
Uporabniški avatar
Neo32
Freak
Prispevkov: 636
Pridružen: 19 Sep 2005, 22:27
Kraj: Radovljica

Odgovor Napisal/-a Neo32 »

dobil sem te dogbone, ki mogoče bi ustrezali po dolžini, vendar imajo premajhne krogle (7mm)

dogbone: http://cgi.ebay.com.au/ws/eBayISAPI.dll ... AQ:AU:1123

če bi dal delat nove po meri, bi mi prišel eden 15€, vendar če vse ostalo ne bo šlo, bo potrebno izbrati to varijanto #-o
Uporabniški avatar
TommyBoy
Freak
Prispevkov: 460
Pridružen: 06 Mar 2005, 22:45
Kraj: Kranj, Radomlje

Odgovor Napisal/-a TommyBoy »

Neo bereš moje misli :D :D :D
Tudi jaz sem razmišljal v tej smer. Če je material pretrd ga lahko razkališ tako da ga močno segreješ in pustiš da se ohladi na zraku. Samo nevem če je to najbolj pametno ker tako podreš kvaliteto materiala.
Druga varianta bi bila ta, da ti strugar podreja pušo v katero bosta oba konca dogbona tesno nalegala. Potem pač enostavno dogbona zalepiš v pušo z LOCTITE 628 (mislim da je prava oznaka). Ko je stvar zlepljena pa še zvrtaš luknjo in skozi zalepiš jeklen štift. Tako kot si sam predlagal.

lp
Še to razbijemo pa gremo, ...
Uporabniški avatar
Tilen321
Freak
Prispevkov: 485
Pridružen: 08 Sep 2008, 15:54
Kraj: Hrastnik

Odgovor Napisal/-a Tilen321 »

A ti je kul od Iskre brusilnik? (zadnjič sem vidu v merkurju za 40€ pa mislim vzet) :lol:
Uporabniški avatar
Neo32
Freak
Prispevkov: 636
Pridružen: 19 Sep 2005, 22:27
Kraj: Radovljica

Odgovor Napisal/-a Neo32 »

Tilen 231: lep čas sem uporabljal MiniCraftovega (12V) pa mi je stalno šlo na živce, ker je bilo potrebno štelat obrate z napetostjo (7-17V) in sem imel en smotan usmernik, kjer je blo potrebno za nastavitev napetosti odpret škatlo, umerit upor in spet sestavit, ta od iskre pa je zakon 220V, regulacija vrtljajev v samem vrtalniku (1-6), orodje ki ga dobiš zraven je bolj tko tko ampak za ta denar je odličen (kupljen pred pol leta v merkurju za 30 €)
Naj te opozorim za bodi previden z uporabo rezalne plošče, ker se ta z lahkoto polomi in pri teh vrtljajih, če ti jo odnese v glavo, ni ravno dober občutek (en teden so me spraševali, kdo me je nalomil :D )

TommyBoy: ja no za probat je, če ne bom mogel vrezat navoja pride v poštev puša in zaklepni pini, vendar me skrbi da mi zaradi navora tiste luknje od zaklepnih pinov tolk povečalo, da bo prevelka zračnost, čeprav, ideja je odlična, konec koncev bi lahko tulec naredil z notranjim premerom 4,90mm os sama pa je 4,95mm in dal dog bone zamrzniti tulec, bi pa segrel in dal skupaj da bi bil res tesn spoj, mislim brez zračnosti.
Uporabniški avatar
Neo32
Freak
Prispevkov: 636
Pridružen: 19 Sep 2005, 22:27
Kraj: Radovljica

esc in amortizerji

Odgovor Napisal/-a Neo32 »

Evo, prišla sta dva paketa:

- amortizerji za savage X (162mm) alu
- ezrun regler z napačnim motorjem 6000KV

Amortizerji so že na avtu (sprednji del) zaenkrat sem navdušen nad njimi, saj so za to ceno, odlično narejeni, edino kar sem opazil da bo potrebno zaščititi navoj z katerim se nastavlja trdota vzmeti, ker če ne ga bodo vzmeti kmalu pobrale.

Sam regler je 60A (max 380), nekoliko majhnih dimenzij, s še manjšim ventilatorjem, za začetek upam da bo zadostoval, ker mi je nekako prvi cilj obvladovanje modela, šele na ga bom posodobil z kakšnim močnejšim. Sam regler ima zaščito proti pregretju tako da upam , da bo zadeva zdržala, ker vem da je 60A regler minimum za tako težek model, vendar cena je bila ugodna, razlog da sem vzel prav ta model, pa je v tem da podpira do 3s lipote ali do 4s life celice (manjša napetost celice), kar pomeni da bo napetostno izkoriščen do konca upam da ne tudi tokovno :roll:
Priponke
Majhen paketek z še manjšo vsebino :)
Majhen paketek z še manjšo vsebino :)
IMG_6307.JPG (207.82 KiB) Pogledano 5325 krat
8Ă— alu amortizerji
8Ă— alu amortizerji
IMG_6306.JPG (263.88 KiB) Pogledano 5325 krat
Uporabniški avatar
Neo32
Freak
Prispevkov: 636
Pridružen: 19 Sep 2005, 22:27
Kraj: Radovljica

Odgovor Napisal/-a Neo32 »

Cez teden sem malo spet ustvarjal, kar mi je čas dopuščal, en dog bone sem uničil oz. sem krivo vrezal navoj in ko ga sestavim komplet skupaj je prevec kriv in bi trpeli lezaji na diferencialu, tako da bom počakal da gredo prazniki mimo in bova to skupej z drejarjem naredila.

Sem pa dokončno montiral ESC in 12V ventilator, ker originalen ventilator je namenjen napetosti do 8V, v kombinaciji z 4s life bi ga pa pokurilo.
Priponke
In še v funkciji... (vent se vrti, ampak zaradi zelo kratkega zapiralnega časa zaklopke zgleda da stoji)
In še v funkciji... (vent se vrti, ampak zaradi zelo kratkega zapiralnega časa zaklopke zgleda da stoji)
IMG_6336.JPG (245.71 KiB) Pogledano 5224 krat
Zaradi majhnosti ESC-ja sem za večji ventilator moral izdelati nosilec, ki se privijači na karoserijo
Zaradi majhnosti ESC-ja sem za večji ventilator moral izdelati nosilec, ki se privijači na karoserijo
IMG_6326.JPG (228.23 KiB) Pogledano 5224 krat
Uporabniški avatar
Hribi
Tekmovalec
Prispevkov: 278
Pridružen: 07 Jan 2007, 08:47
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Hribi »

Super ti tole predeluješ. Samo za info a mi lahko prosim poveš kje si kupu tele amortizerje.

Hvala

keep up the great work
" Pitch Black " Baja 5T

Spektrum DX3R
Uporabniški avatar
Neo32
Freak
Prispevkov: 636
Pridružen: 19 Sep 2005, 22:27
Kraj: Radovljica

Odgovor Napisal/-a Neo32 »

Amortizerji so iz ebay-a 50$ poštnina pa je bila zastonj in tudi prodajalec je napisal vrednost 10$, kar pomeni da se davka ni bilo potrebno plačati.

Drugače pa ebay je zakladadnica za modelarje, tudi vsi prodajalci, kar sem do sedaj imel z njimi opravka, so pošteni in ti gredo zelo na roko kar se tiče vrednosti paketov, da ti ni potrebno plačevati davkov oz carine.

Projekt se vrjetno nadaljuje po novem letu, ker do novega leta bom dežural v službi, po novem letu me čakata še dva izpita in diploma, tako da nekako do spomladi bi moral biti vozen, upam [-o<
Priponke
Evo zaščiteni navoji amortizerjev, to mi je uspelo danes naredit
Evo zaščiteni navoji amortizerjev, to mi je uspelo danes naredit
IMG_5999.JPG (203.98 KiB) Pogledano 5356 krat
Uporabniški avatar
Hribi
Tekmovalec
Prispevkov: 278
Pridružen: 07 Jan 2007, 08:47
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Hribi »

A mi lahko prosim poveš še točen ime amortizerjev, ker če vpišem BOOMRACING nič nenajdem.

Hvala
" Pitch Black " Baja 5T

Spektrum DX3R
Uporabniški avatar
Neo32
Freak
Prispevkov: 636
Pridružen: 19 Sep 2005, 22:27
Kraj: Radovljica

Odgovor Napisal/-a Neo32 »

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?Vi ... 2154wt_939

Evo direkten link do istih amortizerjev katere imam jaz, ponavadi prodajajo te amortizerje pod imenom modela, ne imenom proizvajalca amortizerjev, recimo savage shocks, e-savage shocks,...
Uporabniški avatar
Neo32
Freak
Prispevkov: 636
Pridružen: 19 Sep 2005, 22:27
Kraj: Radovljica

brushless

Odgovor Napisal/-a Neo32 »

No prispel je še novi motor 3000kv in lipoti za novo komando, ki še vedno čaka nekje v carinskem skladišču v sloveniji. Zakaj vem da je v sloveniji, ker so lipoti poslali 3 dni po temu, ko so mi poslali komando... Ah ja, sej jim ne zamerim, zihr majo gužvo...
Priponke
lipo oddajniški pack za novo 2,4 ghz komando
lipo oddajniški pack za novo 2,4 ghz komando
IMG_6354.JPG (251.91 KiB) Pogledano 5279 krat
motor na svojem mestu, zaenkrat še original 22 zobnik, vendar bom vrjetno moral iti na manjši zobnik, ker ima motor kar visok kv
motor na svojem mestu, zaenkrat še original 22 zobnik, vendar bom vrjetno moral iti na manjši zobnik, ker ima motor kar visok kv
IMG_6346.JPG (236.33 KiB) Pogledano 5279 krat
Odgovori

Vrni se na 1:8 OFF-ROAD