Problem pri Baji ss

Moderatorji: jannyy, mihec87, Čur

Odgovori
Uporabniški avatar
yt4l
Začetnik
Prispevkov: 26
Pridružen: 14 Jun 2009, 15:41
Kraj: Frankolovo

Problem pri Baji ss

Odgovor Napisal/-a yt4l »

Imam naslednji problem:
Med sprejemnikom in servotom za zavoro in plin imam Fail safe vmesnik ( https://www.cool-pc.org/productdetail.php?prodid=4183 ). Ko izključim odajnik (SPEKTRUM DX-2 2,4GHZ DSM) se servo za zavoro za nekaj sekund premakne v položaj za zaviranje in nato v prvotni položaj tako da zavore ne držijo več. Sprejemnik pa je SPEKTRUM SR300 DSM 2,4GHZ. Poskusil sem z drugo RV napravo in sprejemnikom in deluje pravilno. Če kdo ve kaj bi bilo narobe naj prosim pove!

Lep pozdrav
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Kolikor sem zasledil iz navodil na internetu ima ta sprejemnik vgrajen failsafe. Kako imaš nastavljen failsafe na sprejemniku?
Uporabniški avatar
yt4l
Začetnik
Prispevkov: 26
Pridružen: 14 Jun 2009, 15:41
Kraj: Frankolovo

Odgovor Napisal/-a yt4l »

fail safe nisem nič spreminjal v navodilih ki so zraven ne piše nič o fail safe funkciji če imaš druga navodila mi jih prosim pošlji
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Eto to sem našel na spektrumovi strani http://www.spektrumrc.com/ProdInfo/File ... ons_.1.pdf .

Ko izklopiš oddajnik, na tem himoto failsafe zasveti rdeča lučka ter prestavi v nastavljeno pozicijo(zavora), kakšne barve pa sveti ko vrne servo v nevtralo?
Uporabniški avatar
yt4l
Začetnik
Prispevkov: 26
Pridružen: 14 Jun 2009, 15:41
Kraj: Frankolovo

Odgovor Napisal/-a yt4l »

Ja za par sekund sveti rdeča ko pa se servo vrne v nevtralen položaj pa zelena lučka. To kar piše v teh navodilih, ki si mi jih ti poslav ni ne duha ne sluha v navodilih ki so bila zraven. Bom sprobal pa bomo vidl
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Sedaj lahko da bom kakšno neumno ven vrgel ker nisem čisto 100% če to deluje tako. Toda možno da ko sprejemnik izgubi signal to himoto failsafe zazna ter se aktivira, potem pa pride v igro sprejemnikov failsafe zato potem himoto failsafe misli da je s signalom vse ok.
cimer
Začetnik
Prispevkov: 45
Pridružen: 01 Jun 2004, 13:17
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a cimer »

Failsave se pri spectrumu nastavlja takrat, ko seznaniš (zbindaš) oddajnik in sprejemnik. Ko sprejemnik izgubi signal, preidejo vsi izhodi sprejemnika v failsave pozicijo. Da boš dobil željen rezultat, moraš ponovno seznaniti oddajnik in sprejemnik in pri tem paziti, da imaš roèko za plin v željeni failsave poziciji.
Lep pozdrav vsem!
Marko S.
Uporabniški avatar
yt4l
Začetnik
Prispevkov: 26
Pridružen: 14 Jun 2009, 15:41
Kraj: Frankolovo

Odgovor Napisal/-a yt4l »

Točno tako kot je CIMER napiso. failsafe vmesnik sn pa odstrano.

Hvala za pomoč
Odgovori

Vrni se na Modeli v merilu 1:5