SPLOŠNO - Začeti, mogoče pa le..? TEMA ZA HELI ZAČETNIKE

Akrobatski in 3D modeli
Odgovori
Uporabniški avatar
Odisej
Freak
Prispevkov: 506
Pridružen: 06 Jul 2005, 17:00
Kraj: Vrhnika
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Odisej »

Hja... te "igrače" so definitivno cenejše za popravila (manj stvari ki se lahko polomijo), samo je pa "pravi helikopter" dosti lažje obvladljiv. Vseeno upam, da boš najprej probal na simulatorju, pa ne pričakuj da bo tudi v živo tko izi :wink:

Jst letim helije nekje dve leti se mi zdi, pa sem začel z glih malo boljšim kot je tisti na linku, potem pa nabavil nekaj boljšega... zdej pa računam, da bo božiček prinesel kako osvežitev 8) Ne morem ravno rečt, da nevemkaj znam, samo glede na to, da sem začel sam (brez inštruktorja, kakršnekoli pomoči pri trimanju etc.) sem vesel, da ga znam dvignit, naredit krog... pa počas grem naprej.

Sicer pa tut največji profi lahko naredi totalko =P~

lp
Peter
Uporabniški avatar
mongo56
Tekmovalec
Prispevkov: 301
Pridružen: 07 Sep 2007, 17:36
Kraj: Slovenj Gradec

Pomoč pri izbiri

Odgovor Napisal/-a mongo56 »

Zdravo,

že lep čas se odločam za nakup elektrohelikopterja a do zdaj zanj enostavno ni bilo dovolj časa.
Prebral sem malo morje gradiva o rc helikopterjih, tako na tem forumu kot na drugje na internetu.
Letenje v simulatorju (RealFlight G3.5) mi ne povzroča več težav (tail-in, tail-out, inverted letenje, rotacije,...), najbrž pa to pomeni kvečjemu poznavanje kontrol (če sploh).
Malo sem se razgledal pri nas in v tujini v rangu 200-250€ in naletel na slednje:

(1.) http://cgi.ebay.de/DRAGONFLY-60-LIPO-HU ... dZViewItem
(2.) http://cgi.ebay.at/Walkera-Dragonfly-DF ... dZViewItem
(3.) http://cgi.ebay.at/NEUHEIT-original-Wal ... dZViewItem

Najraje bi si kajpak omislil kakšnega T-Rex-a (po nasvetih na forumu) a mi je 400-450€ enostavno preveč (sploh za 1. helikopter).
Lame in podobna FP navlaka mi takisto ne diši (mislim, da bi se FP helikopterja prehitro naveličal).
Vsi trije heliji so si (vsaj meni) izredno podobni. Prvi ima novejši giroskop, drugi in tretji baterijo z večjo kapaciteto, tretji pa ima še brezkrtačni motor in boljši regulator. Ostale karakteristike so več ali manj enake.
Torej, kaj kupiti? Prvega, drugega(tretjega) ali mogoče nekaj čisto drugega? ](*,)

Najlepša hvala za nasvete in pomoč ;)

edit: Bolj kot berem rcgroups forum, bolj opažam, da bo veliko bolj pametno dodati tistih 150€ in vzet T-Rexa (walker se očitno drži izjemnem sloves pokvarljive elektronike). Mimogrede, ve kdo za kakšno ugodno ponudbo T-Rex kompleta (po možnosti RTF).
Uporabniški avatar
Parky
Dr. Modelar
Prispevkov: 3052
Pridružen: 12 Sep 2004, 18:24
Kraj: EU-Slovenia

Odgovor Napisal/-a Parky »

Vzemi T-Rexa boš imel vsaj pošten helikopter ... poglej pri slov. trgovinah oz. jih povprašaj za RTF !

Drugače pa uporabi funkcijo IŠČI ... je veliko napisanega v T-Rex helikopterjih ...

;)

Lp
Lp,Borut
IksDe --->Das Hubschrauber Heli Team <---xD :car:
Uporabniški avatar
ajnstajn
Freak
Prispevkov: 577
Pridružen: 13 Avg 2006, 09:58
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a ajnstajn »

Poslušaj parkyjev nasvet, ima prav. Pa jaz tudi nisem nameraval dati 400+ € za prvi "orenk" heli, enostavno zato, ker nisem imel še nobene predstave kako stvari stojijo. Ugani, kaj se je zgodilo...končal sem na 900+ evrih :wink: in ni mi žal.
Uporabniški avatar
Saphir
Freak
Prispevkov: 866
Pridružen: 17 Nov 2004, 16:58
Kraj: Domžale
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Saphir »

Pozdravljen!

S to poceni "šaro" (plastik fantastik IGRAČE ) proizvajalci dodobra zavajajo začetnike pri vstopu v čudoviti svet modelov helikopterjev. "Pravi" modeli niso nikoli bili in nikoli ne bodo poceni... ampak užitek, ki ga nudijo pri letenju je vreden vsakega centa :wink:
Poglej, glede na to, da v simulatorju že dobro letiš večino faz letenja pomeni, da ne boš zadovoljen, če bo pravi model samo lebdel in naredil kako piruetko, ne? Zato vsi našteti modeli odpadejo... Kar potrebuješ je že omenjeni T-Rex 450...ampak naj te že vnaprej opozorim, da zaradi svoje velikosti ni najbolj primeren za začetek. Morda bi razmislil o GAUI Hurricane 550 z osnovnim pogonskim kompletom in kakšnimi cenejšimi LiPo paketi, ker ne potrebuješ HI-performance modela. Na forumu je lastnik enega od njih Phoenix in kot razberem iz postov je zelo zadovoljen =D> Cena je pa tudi tam,tam v primerjavi z malim Rexom... Velja razmisliti.

lp,Simon
fly it like u stole it
Uporabniški avatar
Saphir
Freak
Prispevkov: 866
Pridružen: 17 Nov 2004, 16:58
Kraj: Domžale
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Saphir »

Da celotno stvar predstavim še s številkami...
Mali T-Rex-450 te pride tuto completto 1000 EUR (model, elektronika, polnilec, naprava, celice)

Sedaj pa vzemimo pod drobnogled še Hurricana (cene so zaokrožene):

GAUI Hurricane 550 KIT (motor + ESC).......300
3 x Futaba S3151.......................................90
GY-401 + S9254 ........................................200
Polnilec (Ultramat 17)...za 6S (!!!)................150
Naprava FF-6 T6EXP 2,4GHz.........................175
Celice LiPo 6S ~2100mAh...........................140

Total: 1055 EUR

+ poceni deli,...

Na tvojem mestu bi šel v to smer
Priponke
size.jpg
size.jpg (82.44 KiB) Pogledano 5449 krat
fly it like u stole it
Uporabniški avatar
ajnstajn
Freak
Prispevkov: 577
Pridružen: 13 Avg 2006, 09:58
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a ajnstajn »

Pa še na tem forumu imaš dve temi o gradnji in letenju s hurricaneom, tukaj imaš gradnjo in te stvari tudi v obliki filmčkov. Meni so za t-rexa zelo pomagali + še kakšno teoretično stvar zveš (npr. kaj so tiste krivulje za gas in pitch)... :wink:
Uporabniški avatar
mongo56
Tekmovalec
Prispevkov: 301
Pridružen: 07 Sep 2007, 17:36
Kraj: Slovenj Gradec

Odgovor Napisal/-a mongo56 »

Hvala za izčrpen odgovor Saphir =D>
Očitno mi res ne preostane drugega. Bom pač nekaj časa pri kruhu in vodi ter ta čas vadil na simulatorju :)

edit:
http://cgi.ebay.de/NEW-30-Size-Hurrican ... dZViewItem
http://cgi.ebay.de/30-Size-Hurricane-55 ... dZViewItem
-> najbrž je ta s kovinsko glavo boljša izbira

560€+70€(poštnina)+130€(carina)=~800€
300€ razlike ni ravno malo (v primerjavi s cenami pri nas/Avstrija/Nemčija). Je pa vprašanje, če je vredno rizika (večina komentarjev na ebayu je sicer pozitivnih, a vseeno).
Uporabniški avatar
Saphir
Freak
Prispevkov: 866
Pridružen: 17 Nov 2004, 16:58
Kraj: Domžale
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Saphir »

Ja Ebay je lahko precej riziko. Na tvojem mestu bi najprej kontaktiral trgovino MIBO v Logatcu in naj ti sestavijo komplet na katerega bo sigurno kakšen % skonto. Novo je le NOVO, sploh pa za tisto razliko...raje kupi malo kasneje in novo. Samo moj nasvet...

lp,Simon
fly it like u stole it
Uporabniški avatar
mongo56
Tekmovalec
Prispevkov: 301
Pridružen: 07 Sep 2007, 17:36
Kraj: Slovenj Gradec

Odgovor Napisal/-a mongo56 »

Helikopter na ebayu ni rabljen ;)
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Mongo56, od kod si?

Če te zanima karkoli okrog Hurricana 550 kar vprašaj. Lahko se dogovoriva za ogled in demonstracijo. Ima precej prednosti pred manjšim t-rex 450, predvsem pa je vse ceneje, kar bo na začetku dobrodošlo.
Uporabniški avatar
ajnstajn
Freak
Prispevkov: 577
Pridružen: 13 Avg 2006, 09:58
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a ajnstajn »

A ima ultramat 17 balanser že vgrajen?
Uporabniški avatar
mongo56
Tekmovalec
Prispevkov: 301
Pridružen: 07 Sep 2007, 17:36
Kraj: Slovenj Gradec

Odgovor Napisal/-a mongo56 »

Phoinix napisal/-a:Mongo56, od kod si?

Če te zanima karkoli okrog Hurricana 550 kar vprašaj. Lahko se dogovoriva za ogled in demonstracijo. Ima precej prednosti pred manjšim t-rex 450, predvsem pa je vse ceneje, kar bo na začetku dobrodošlo.
Sem iz Slovenj Gradca (študiram pa v Mariboru). Vsekakor bi izredno rad zadevo enkrat videl v živo ;)
oconnor
Začetnik
Prispevkov: 12
Pridružen: 26 Apr 2008, 18:08

Začetek..:)

Odgovor Napisal/-a oconnor »

Lep pozdrav vsem ljubiteljem helijev..

nekaj časa že razmišljam o nakupu helija ker me je nekaj časa navdušilo ko sem bil na letališču v našem koncu. Sprva sem hotel kupiti nekaj večjega recimo raptor 30 ampak potem ko pa sem ugotovil, da letenje s helijem ni mačj kašelj sem se odločil za walkero 22e. Ni draga, pa za učenje recimo da bo .. Sicer začetki so bolj lomljivi :))

Zanima me če je kdo iz gorenjske da se ukvarja s tem, pa kje se dobivate ker sem popolnmoma nor na helije.. in se veselim učenja .. vendar mislim da rabim pomoč, da mi nekdo pokaže kako in kaj, kajti kar preberem po internetu... mi nekako ne potegne .. še vedno mislim da je boljše če to izvem iz prve roke ..:))

lepo se imejte pa veliko uspešnih poletov.

LP

Mare
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Pozdravljen Mare!

Dobrodošel na forumu in med helikopteraši!

Od kod pa si? Gorenjska je velika :D

Kako ti služi walkera? Si že letel, ali si v fazi nabave?
oconnor
Začetnik
Prispevkov: 12
Pridružen: 26 Apr 2008, 18:08

Odgovor Napisal/-a oconnor »

LP

sem iz okolice bleda ... Walkera služi ... kupil sem jo 3 dni nazaj pa se je napihnila ena celica pri bateriji tako da bo čez vikend počival.. :evil:

ste vi z gorenjske ??

LP

Mare
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Ujej, napihnjena celica. Sožalje. Koliko izkušen imaš z lipo baterijami?

Prosim, ne vikat. V hobiju smo vsi enaki :D

Sem iz Smokuča, blizu Žirovnice. To je vse okolica Bleda :D E-helikopteraš je še moj sovaščan Staš, poleg tega pa je še "Smily" - Miha iz Radovljice in "observer 2" - Samo z Jesenic. Toliko je meni znanih forumašev, sem pa prepričan da je še kar nekaj e-helikopterašev, ki pa niso na forumu.
oconnor
Začetnik
Prispevkov: 12
Pridružen: 26 Apr 2008, 18:08

Odgovor Napisal/-a oconnor »

no potem pa smo blizu :) drugace se iz mosenj ce ti je kaj znano :)

ja moja zelja je .. nauciti se kako obvladati helikopter .. mislim da bom rabil nekaj nasvetov, ker sprva sem mislil da je to podobno kot rv letalo ampak sem se motil :) tako da bi bil vesel ce mi zaupate kje se dobivate, da vas pridem malo pogledat :)

drugace pa razmisljam o nakupu raptorja E620 .. ima ze kdo kake izkusnje z njim .. (ne me narobe razumeti - razmisljam o nakupu ko pridobim nekaj izkusenj :))

LP
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Hehe, okolica Bleda :D...

Zaenkrat se gorenjski helikopteraši ne dobivamo še nikjer, razen na svojih travnikih :D Je pa postalo zelo popularno nedeljsko srečanje v Krtini.

Tvoje želje so povsem uresničljive, zahtevajo pa nekoliko več pozornosti kot npr. rv letala.

Še eden, ki se je navdušil nad e-raptorjem :D Tvoja izbira je zelo požrešna kar se tiče baterij. Kuri od 6S navzgor, kar postane pregrešno drago pri večjih kapacitetah. Pri 3,5 kg vzletne mase boš potreboval konkretno kapaciteto, že za lebdenje, da boš prišel nad 5 minut letenja z eno baterijo.

Cenejša alternativa ti je 550 razred, torej TT Raptor 550 ali GAUI Hurricane 550. Slednjega letim tudi sam in je bistveno cenejša varianta v tem velikostnem razredu.
oconnor
Začetnik
Prispevkov: 12
Pridružen: 26 Apr 2008, 18:08

Odgovor Napisal/-a oconnor »

Ja okolica bleda napišem zato ker to vsi poznajo :) :)

ja o tem bom pa razmislil... raptor 550 je precej cenejši tko da za začetek je bolje da se tako odločim... Sicer pa če polomim walkero, bo raptor še nekaj časa počakal :)

prosil bi pa še če mi lahko nekdo razloži razliko med nitro heliji in heliji na baterije?
kaj je boljše oz kaj se bolj obnese ?


upam da me obvesstite kje boste v bližnji prihodnosti leteli.

hvala
LP
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Crashi se dogajajo. Sicer je res bolje, da se ti to dogaja na cenejših helikopterjih, po drugi strani se pa kar nekaj crashov lahko naredi prav zaradi tega "cenejši". S cenejšimi komponentami pride nezanesljivost.

Razlika med nitro in elektro, hmm, večna dilema.
Nitro - glasen, masten, kratek čas med leti
Elektro - tih, nemasten, čakaš polnjenje baterij

Cenovno sta baje tam tam, bi bilo pa zanimivo narediti eno konkretno primerjavo, da potrdimo ali ovržemo te domneve.
oconnor
Začetnik
Prispevkov: 12
Pridružen: 26 Apr 2008, 18:08

Odgovor Napisal/-a oconnor »

se pravi ce se odlocim za raptorja e550 ne bo slaba odlocitev, ali priporocate kaj drugega oz. kak druh heli? mogoce e620, sicer ne vem v cem je bistvena razlika, razen v ceni :)

v mislih imam tole : http://www.der-schweighofer.at/web/prod ... rodID=1217


ter fino bi bilo ce mi kdo priporoci kaksno komando naj kupim... kaksen cenovni razred zadostuje za helije ..

je ta ok ? http://www.der-schweighofer.at/web/prod ... &prodID=28

hvala

LP
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Pa dajva kar tukaj, mogoče bo še koga zanimalo. Skupaj poglejva če je helikopter primeren za tebe.

Prvo začniva tam kjer se vse konča in kjer se vse začne:

- Koliko si pripravljen odšteti za helikopter in minimalno potrebno opremo, da lahko začneš leteti?
- Kako velik helikopter bi želel imeti in kaj bi z njim počel (normalno letenje ali 3D)?
- Želiš imeti komponente, ki so dražje in zanesljive, ali se nagibaš k temu da komponenta opravlja svojo nalogo, četudi kdaj pa kdaj odpove?

Čim bolj natančno odgovori na te dve vprašanji, jaz se bom pa potrudil izhajati od tu naprej.
oconnor
Začetnik
Prispevkov: 12
Pridružen: 26 Apr 2008, 18:08

Odgovor Napisal/-a oconnor »

- za vse skupaj od 1000 evrou do najvec 1200 evrou .. s komandami seveda:)
- sprva bi ga imel za učenje nato pa postopoma za napredovanje v 3d, nočem pa vsake pou leta menjati helija.. :)
- komponente pa ne vem ce je vsota ki sem jo pripravljen odsteti za helija dovolj visoka za zanesljive komponente potem ja, drugace bom moral biti zadovoljen s tem da komponenta opravi svoje delo..

LP
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Prvo ti priporočam branje te teme, da se vsaj približno opredeliš glede velikosti helikopterja. Cene helikopterjev se razlikujejo tako glede na velikost, kot glede na materiale. Enako velja za cene rezervnih, ki so nezanemarljiv del tekočih stroškov letenja.

viewtopic.php?t=24097
Odgovori

Vrni se na Elektro helikopterji