Oblikovanje in izdelava kril

Pomembne informacije, pomoč, vprašanja&odgovori začetnikom z modeli letal/helikopterjev

Moderatorji: Pisaneli, luigidon, JKSniper, alien2108

Odgovori
Uporabniški avatar
B-1B
Razpravljalec
Prispevkov: 81
Pridružen: 23 Jul 2008, 19:23
Kraj: Maribor

Oblikovanje in izdelava kril

Odgovor Napisal/-a B-1B »

Pozdravljeni,

kot vrjetno veste, je na netu ogromno slik, na katerih so v treh različnih pogledih narisana oz. skicirana letala. Tam je ponavadi narisan tudi prerez trupa na večih mestih, tako da je z malo truda možno izdelati rebra zanj.
Vendar pa na težavo naletimo pri izdelavi kril, saj za njih (razen pri zelo redkih izjemah) teh preprezov ni.
Sedaj pa nimam pojma, kako se naj lotim izdelave takšnega krila. V mojem primeru gledam predvsem na potniška letala (na prvem mestu vsekakor stoji MD-11 ali pa DC-10, morda B777, A330...)

Prosil bi za pomoč, če se je morda že kdo s tem ukvarjal ali pa morda ve, kje bi lahko dobil podrobnejše podatke o krilih oz. kako jih naj izdelam.

Tukaj pa prilagam en link, kako je mojster izdelal tri letala MD-11, vendar mi za pomoč žal ne odpiše:
http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=311839

Slika
Slika
gas
Freak
Prispevkov: 468
Pridružen: 11 Feb 2008, 11:24
Kraj: Cerkvenjak

Odgovor Napisal/-a gas »

Uporabniški avatar
B-1B
Razpravljalec
Prispevkov: 81
Pridružen: 23 Jul 2008, 19:23
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a B-1B »

To sicer že mam, ampak vseeno hvala :)
zigazaga
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 28 Okt 2008, 09:48
Kraj: nova gorica

Odgovor Napisal/-a zigazaga »

tle si poglej če boš kej dubu


http://www.mibomodeli.si/trgovina
raktivec
Dr. Modelar
Prispevkov: 5182
Pridružen: 01 Mar 2005, 13:02
Kraj: švarcnbah

Odgovor Napisal/-a raktivec »

Kolikor vem so to navadno precej velike makete izdelane iz stiroporja oplankanega z balso. Zaradi zelo voluminoznih trupov jih izvotlijo in poustijo do 50 mm debelo steno. Pri velikih modelih z razponom nad 3 m se menda obnesejo originalni profili. Model ne leti bistveno slabše, izgleda pa kot pravi. Krila izdelaš podobno kot za velike akrobatske modele, le z tanjšo oplato in lažjim nosilcem.
lp
Sašo
Rixy
Tekmovalec
Prispevkov: 256
Pridružen: 08 Sep 2006, 20:50
Kraj: Starše/Maribor

Odgovor Napisal/-a Rixy »

Evo na tem naslovu boš našel vse za izdelavo Airbusa A320...

Pred časom sem ga imel namen tudi sam sestaviti, ampak se za projekt iz razloga pomanjkanja časa nisem odločil, pa še en mi je malce ponagajal, ker očitno ni želel izrezati zadev, kljub temu da bi mu pošteno plačal... :(
Uporabniški avatar
B-1B
Razpravljalec
Prispevkov: 81
Pridružen: 23 Jul 2008, 19:23
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a B-1B »

Ta link je dan že nekaj postov višje in ga dobro poznam. Sicer pa, gradnja DC-10 že lepo napreduje ;)
Rixy
Tekmovalec
Prispevkov: 256
Pridružen: 08 Sep 2006, 20:50
Kraj: Starše/Maribor

Odgovor Napisal/-a Rixy »

Ups, sorry, očitno sem spregledal. #-o

Boš kaj predstavil projekt tukaj na forumu?
Odgovori

Vrni se na Oddelek za začetnike