JETI 2,4Ghz Duplex moduli

Izkušnje z RV napravami, sprejemniki, servomehanizmi

Moderator:

Odgovori
maki
Razpravljalec
Prispevkov: 189
Pridružen: 30 Nov 2004, 20:50

JETI 2,4Ghz Duplex moduli

Odgovor Napisal/-a maki »

Odlocitev je padla. Nabavil sem module priznanega ceskega proizvajalca JETI. Zakaj, hmm, veliko obljubljajo s svojo "duplex" tehnologijo. Telemetrija v realnem casu, priklop do 8 senzorjev, moznost priklopa dveh sprejemnikov v istem modelu in se bi lahko nasteval. Prijetno presenecenje je bilo ko sem razpakiral 8-kanalni sprejmenik. V prilozenih navodilih je veliko vec napisanega kot je pa na netu! Skratka sprejemnik ima vgrajene razlicen mesalnike (mislim da jih je osem), ki jih lako sprogramiras kar z JETIBOX !! Zanimivo za tiste ki imajo slabse oddajnike (manj miksov).
Kompletni sistem sem nabavil kartule.

Najvec pa povedo jasno slike.
Priponke
Takole sem testiral pred vgradnjo.
Takole sem testiral pred vgradnjo.
DSCN1611 copy.jpg (72.08 KiB) Pogledano 9774 krat
Koncna montaza v oddajnik. Na sreco je ravno prav pricel odvecni nastavek na rocki.
Koncna montaza v oddajnik. Na sreco je ravno prav pricel odvecni nastavek na rocki.
DSCN1614 copy.jpg (74.38 KiB) Pogledano 9774 krat
... in ze merimo s telemetrijo
... in ze merimo s telemetrijo
DSCN1616 copy.jpg (61.84 KiB) Pogledano 9774 krat
prije stavljanja jezika u pogon ukljuci mozak!
maki
Razpravljalec
Prispevkov: 189
Pridružen: 30 Nov 2004, 20:50

zal ne gre vse na enkrat

Odgovor Napisal/-a maki »

tule so se preostale slike celotnega sistema.
Priponke
priprava vseh delov (in obvezno branje navodil)
priprava vseh delov (in obvezno branje navodil)
DSCN1608 copy.jpg (59.76 KiB) Pogledano 9759 krat
modul je se "v zraku" vendar ze obratuje
modul je se "v zraku" vendar ze obratuje
DSCN1611 copy.jpg (72.08 KiB) Pogledano 9759 krat
vsi sestavni deli sistema
vsi sestavni deli sistema
DSCN1613 copy.jpg (64.75 KiB) Pogledano 9759 krat
prije stavljanja jezika u pogon ukljuci mozak!
maki
Razpravljalec
Prispevkov: 189
Pridružen: 30 Nov 2004, 20:50

Odgovor Napisal/-a maki »

Moram priznati, da sem prijetno pozitivno presenecen na raznimi nastavitvami (ceprav moja cescina malce sepa :-? ) sem moral dolocene dele veckrat predelati, da sem razumel pomen, to mislim prevsem pri moznostih mesanja - radovednost pac. Osnovne nastavitve so enostavne, predvsem s pomocjo JETIBOX-a, brez zadeva povsem funkcionira, vendar ni bil moj namen samo obratovanje na novem pasu. Kaksna dobro prevedena angleska navodila bi bila sicer kar dobrodosla predvsem za zacetnike.

Modul je v osnovi namenjen "vsem" oddajnikom, vendar ocitno pase s prve v GR tako s prikljucki kot po velikosti :lol:
V prihodnjih dneh sledi se test na terenu in seveda dosega, kolkor bo cas dopuscal.
prije stavljanja jezika u pogon ukljuci mozak!
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Ha, pa bova dva. Jaz še čakam najnovejšo verzijo TU modula iz rc-easy.
Addendum from 29.10.2008 from 04.11.2008 to the duplex transmitter modules with new software programmed. Wir werden die Duplex Module nur mit dieser neuen Software ausliefern. We are the only duplex modules with this new software delivery. Es handelt sich nicht um Funktionelle Fehlerbereinigungen, sondern um neue Softwareversion die das verwendete Hoppingverfahren erweitert. It is not a functional bug fixes, but new software version of the procedure used hopping expanded. Empfänger sind nicht betroffen, weil sie die Informationen bei erneuten Anbindung (pairing) von dem Sendermodul drahtlos bekommen. Recipients are not affected because the information when they re-connection (pairing) from the transmitter wirelessly receive module.

Nachtrag vom 06.11.2008: Bei der Sendermodulentwicklung ist die Software an aktuelle EU Richtlinien angepasst. Addendum from 06.11.2008: With the transmitter module is the development of software to current EU directives.

Nachtrag vom 07.11.2008: Bei den Sendermodulen für Deutschland (rc-easy Modifikation) werden neue, mechanisch verbesserte Antennen verwendet. Addendum on 07.11.2008: At the station modules for Germany (rc-easy modification) are new, improved mechanically antennas used. Wir erwarten die Lieferung der Duplextechnik (die jetzt keine weiteren Modifikationen bekommt ) für den Deutschlandvertrieb zwischen dem 14-20 November. We expect the delivery of the duplex technology (which now gets no further modifications) for the distribution of Germany between 14-20 November. 1-2 Tage später wird geliefert. 1-2 days later will be delivered. Der Termin der Anlieferung an uns der 7.11.2008 wurde nicht eingehalten. The date of delivery to us of 7.11.2008 was not respected. Durch die Verwendung mechanisch-elektrisch besserer Antennen werden ein paar Tage Verzögerung in Kauf genommen. By using mechanical and electrical antennas are better for a few days delay in purchases made.

Klartext: Die Auslieferung verspätet sich ca. um 14 Tage, (ich denke im Vergleich zu anderen Lieferanten durchaus gute Zahl). Plain: Extradition delayed for about 14 days, (I think in comparison to other suppliers perfectly good number).
Uporabniški avatar
Marko Mencin
Freak
Prispevkov: 728
Pridružen: 02 Dec 2004, 20:25
Kraj: LJ-Barje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Marko Mencin »

Hojla!

Tole pa je zanimiva zadeva!
Že nekaj časa razmišljam o dopolnitvi na moji MC22. Očitno bi bila lahko tole prava stvar.

Marko
We is E-xperts.
Mighty
Razpravljalec
Prispevkov: 136
Pridružen: 21 Jan 2006, 14:55
Kraj: Radovljica

Odgovor Napisal/-a Mighty »

Mene pa zanima, če se da Jetijev 2,4GHz oddajnik vgraditi tudi v Graupnerjev MX12?
Meditate on this I will...
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Zdi se mi da ni na seznamu. Kljub temu je kljukica pri other transmitters, kateri pa so v tej rubriki pa ne vem. TU je univerzalni vgradni modul.

Tile so:

Slika
Uporabniški avatar
Klemen SU27
Freak
Prispevkov: 782
Pridružen: 29 Nov 2004, 06:15
Kraj: Bejgne-DG-Ligojna flugplac

Odgovor Napisal/-a Klemen SU27 »

To bo še veselo :D
Big and Scale is beautiful!
http://www.aerozaprega.si
maki
Razpravljalec
Prispevkov: 189
Pridružen: 30 Nov 2004, 20:50

Odgovor Napisal/-a maki »

Sem 99% preprican da gre, sem te dni pokukal v MX16s in gre sigurno, celo konektor mogoce pase, glede na to da je za en pin krajsi razpored je pa enak kot na mc24. Z MX 12 ne bo tezav, ker ima se vec prostora v skatli in se da prav lepo prekljapljati med 2,4G in klasiko npr. s safety switch ali pa jumper, prav tako gre z mc12.
prije stavljanja jezika u pogon ukljuci mozak!
Uporabniški avatar
Električar
Tekmovalec
Prispevkov: 310
Pridružen: 13 Sep 2006, 16:16
Kraj: Novo mesto

Odgovor Napisal/-a Električar »

Kaj pa z FC-16?
maki
Razpravljalec
Prispevkov: 189
Pridružen: 30 Nov 2004, 20:50

Odgovor Napisal/-a maki »

glede na to da je univerzalni modul potrebujes + - in signal iz koderja oddajnika, obicajno je to tam kjer je priklop za FMS ipd.
potem funkcionira kot da imas prilkopljen FMS
prije stavljanja jezika u pogon ukljuci mozak!
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

No, pa sem presedlal. Vgradil sem TU modul v mx-22 brez kakršnih koli težav. Da ne izgleda čudno, sem izpraznil 35MHz modul in ga zapolnil z drobovjem jeti duplex, anteno pa speljal do mesta, kjer je bila prej 35MHz antena.
Uporabniški avatar
rantov
Tekmovalec
Prispevkov: 382
Pridružen: 13 Nov 2006, 23:06
Kraj: Godešič

Odgovor Napisal/-a rantov »

Zdravo!
Mene tole tudi precej zanima. Imam Futabo FF7 na 2.4Ghz in je zakon. Zdaj razmišljam ali bi mojo MC24 predelal ali pa kupil FX30. Ali je že kdo probal domet? V prospektu sicer piše "do meje vidnega". Zelo dvoumna izjava. Meja vidnega je zelo odvisna od velikosti modela, a ne? A je mogoče kdo probu če zadeva dela s Futabinimi sprejemniki? Čehi sicer navajajo da ne. Se mi pa zdi precej podoben sistem. Futaba sicer trdi, da ima svoje čipe, ampak.... Me prav zanima.
Lp
Uporabniški avatar
skorp_jon
Profesor
Prispevkov: 1329
Pridružen: 09 Avg 2006, 09:02
Kraj: Beltinci

Odgovor Napisal/-a skorp_jon »

Z futaba sprejemniki sigurno ne deluje.

1. vprašanje kakšno kodiranje uporabljajo
2. protokol prenosa je sigurno drugačen
3. futaba menjuje med večimi frekvencami kot jeti
itd...
Futaba 12FG & Taranis Q X7
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Uporabniški avatar
Melly
Dr. Modelar
Prispevkov: 3879
Pridružen: 15 Feb 2007, 22:51
Kraj: Ankaran, Ocizla

Odgovor Napisal/-a Melly »

Phoinix napisal/-a:No, pa sem presedlal. Vgradil sem TU modul v mx-22 brez kakršnih koli težav. Da ne izgleda čudno, sem izpraznil 35MHz modul in ga zapolnil z drobovjem jeti duplex, anteno pa speljal do mesta, kjer je bila prej 35MHz antena.
Ohišje za TX modul dobiš na XPS ali Graupnerju kot rezervni del.

http://www.xtremepowersystems.net/prodd ... XPS-J1CASE
lp Melly
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Sem kar 35MHz skanibaliral. Sem ga dve sezoni skušal prodat, a brez uspeha... sedaj ima posodobljeno drobovje :)
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Za vse uporabnike Jeti Duplex:

They are aware of this problem and it was caused by quality issue with some unspecified part (most likely wrong batch from their supplier) used in their modules. Only small quantity of Duplex modules is affected by this freezing problem.

To find out if your Duplex module is affected or not you have to download ID checking program first (download link is on my blog) and put your TX ID number there. In case your Duplex TX module is fully functional you will get O.K. message. Otherwise you are supposed to return your module to JETI Model for a repair/replacement. You can do that thru your dealer you bought Duplex from.

They apologize for inconveniences caused.

http://www.rcgroups.com/forums/showthre ... 1873&pp=50


Testni program: http://www.pina.cz/?dl=17


Moj TU modul je dobil "CHECK UP", tako da gre na krajši izlet na češko.

Za razliko od IFS je pa custumer support od Jetija 1A+++ Ne samo da priznajo napako, berejo forume in sprejemajo smiselne želje uporabnikov.
maki
Razpravljalec
Prispevkov: 189
Pridružen: 30 Nov 2004, 20:50

Odgovor Napisal/-a maki »

S tem da ni receno ce je modul iz zadnje serije da je o.k ali pa od rc-easy...
moj je recimo iz prve serije v2 pa je ok, jih je pa nekaj iz povsem zadnje serije (nakupa) pa niso o.k.. Sem pa preprican da bodo tole v JETI-ju uredili v korist modelarjev :D :D
lp
prije stavljanja jezika u pogon ukljuci mozak!
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

maki napisal/-a:S tem da ni receno ce je modul iz zadnje serije da je o.k ali pa od rc-easy...
moj je recimo iz prve serije v2 pa je ok, jih je pa nekaj iz povsem zadnje serije (nakupa) pa niso o.k.. Sem pa preprican da bodo tole v JETI-ju uredili v korist modelarjev :D :D
lp
Tako je. V1 sicer deluje ampak ampak V2 deluje na drugačen način. Tale napaka V2, zaradi katere jih vlečejo nazaj, naj bi imeli neko drugo napako, ki izvira iz outsorcinga, torej iz delov, ki jih sami ne delajo. Module, katere pošljemo nazaj ne bodo nadgrajevali ampak zamenjali z novimi.
maki
Razpravljalec
Prispevkov: 189
Pridružen: 30 Nov 2004, 20:50

Odgovor Napisal/-a maki »

mogoce si spregledal, moj V2....
tudi po zamenjavi lahko dobis modul ki se zacne s st. 1xxxx 8)
prije stavljanja jezika u pogon ukljuci mozak!
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Vse kar bo prišlo od Jetija naj bo 1xxxx ali 2xxxx ima zadnji firmware torej V2 in preverjene outsorcing komponente.
bellanca
Tekmovalec
Prispevkov: 244
Pridružen: 23 Sep 2007, 12:50
Kraj: Trate

Odgovor Napisal/-a bellanca »

Bom kar tukaj vprašal glede Jeti 2,4GHz modula , namreč nevem se odločit
ali bi moj Hitec optic 6 nadgradil z tem modulom ali pa rajši kupil Futabo FF-6 2,4GHz , oboje me pride približno enako z sprejemnikom vred. Katero je boljše kvalitete?
Uporabniški avatar
sasokog
Razpravljalec
Prispevkov: 139
Pridružen: 14 Nov 2008, 10:57
Kraj: Nova Gorica
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a sasokog »

bellanca napisal/-a:Bom kar tukaj vprašal glede Jeti 2,4GHz modula , namreč nevem se odločit
ali bi moj Hitec optic 6 nadgradil z tem modulom ali pa rajši kupil Futabo FF-6 2,4GHz , oboje me pride približno enako z sprejemnikom vred. Katero je boljše kvalitete?
Moje skromno mnenje je FF-6 2,4GHz.
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Kvaliteta v končni fazi ne vem če bo pri katerem koli vprašljiva. Futaba je zunaj že leta in je preizkušen sistem, Jeti pa je ravnokar prišel na trg z 2,4GHz sistemi in ima nekaj poporodnih težav. Jeti je sicer nekoliko bolj napreden 2,4GHz sistem, saj futaba še nima telemetrije, vendar, če boš menjal ta trenutek, vzemi Futabo, dolgoročno pa vsaj jaz prisegam na Jeti.
Odgovori

Vrni se na RV naprave