SLO F3A program za 2005 in 2006

Pogovori o akrobatskih modelih in letenju
Uporabniški avatar
mai2sky
Freak
Prispevkov: 593
Pridružen: 05 Dec 2003, 09:32
Kraj: Semič
Kontakt:

SLO F3A program za 2005 in 2006

Odgovor Napisal/-a mai2sky »

Zdravo!

Program, ki bi ustrezal vsem, je težko sestaviti. Prejšnja leta sem ga sestavljal od nule. Ker pa letimo že nekoliko bolje in je pri nasih sosedih dovolj primernih programov predlagam v izbor:

1. AVSTRIJSKI NACIONALNI RC-III
Program ima 19 figur s skupno težo 50 tock. Povprečna teža figur je 6,5% več kot iz našega programa 2004. Program je tekoč brez "akrobatskih" vložkov. Praktično vse figure so nam že znane. Program se dobi na naslovu:
http://www.prop.at/programme/rc3_new.html

2. ŠPANSKI NACIONALNI F3A-B za 2004. Ima 16 figur skupne teže 44 točk. Dve figuri imata celo težo 5 tock. Program je po točkah za cca 11% težji od našega iz 2004. Zadeva je zahtevnejša in dinamičnejša. Figure bi bilo treba dobro opisati. Denimo 15-ta mi ni čisto jasna - nekako se mi ne izide. Po tabeli, ki jo imam iz drugega vira, bi morala biti drugače narisana. Ampak to so že detajli…
Program si lahko ogledate na naslovu:
http://www.acro3d.com/t%C3%A9cnica_de_v ... 0vuelo.htm

3. ŠVICARSKI MEDREGIONALNI (IRM) za 2004. Program ima 15 figur skupne teže 39 tock. Program je po točkah za cca 5% težji od nasega iz 2004. Je atraktiven a figure niso nevarne. Primerno letenja na hrbtu in celo dva dinamicna valjčka (2,5 tocno). Pri nas nismo tekmovalno se leteli: figure M, 1,5 dinamičnega valjcka, trikotnega lupinga z valjčkom zgoraj.
Program si ogledate na naslovu (glejte stran 53):
http://www.stud.unisg.ch/users/jspillma ... lement.pdf

4. ŠVICARSKI REGIONALNI (RM) za 2004. Program ima 15 figur skupne teže 33 točk. Je za 10% lazji od našega iz 2004. Program si ogledate na istem naslovu kot zgoraj na strani 49.

5. NEMŠKI F3A-B-06 za 2005 in 2006
Program ima 19 figur s skupno težo 38 tock. Povprečna teža figur je 19% manjša kot iz našega programa 2004. Program je tekoč, korekten in relativno nezanimiv za gledalce. Dobi se ga naslovu:
http://www.f3a-efactor.de/docs/365181%20web.pdf

Predlagam, da se skupno odločimo za pravega, nato prevedemo obstoječe v slovenščino in kaj korigiramo, ce je potrebno. Meni osebno sta lepa španski ali švicarski IRM program. Morda bi samo dve ali tri figure naredil malo lažje.

Tekma bo vsaj ena v Beli krajini in sicer prvi zadnji teden junija ali prvi teden julija. Za drugje še nič ne vem. V igri so se MD Prlek, AK Kranj, MD NG...

Dobrodošel bo kakršenkoli predlog. :roll:

Lp
Igor
sasos
Freak
Prispevkov: 713
Pridružen: 19 Sep 2003, 02:21
Kraj: Postojna
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a sasos »

Jaz se bolj ali manj strinjam z vsemi predlaganimi programi. Ker je potrebno izbrati le enega, glasujem za svicarski IRM program.
Lahko pomagam pri prevodu/priredbi.

Eno tekmo bo organiziralo tudi Društvo modelarjev Betal, predvidoma v mesecu maju ali juniju oz. takrat, ko bomo uskladili urnike.

LP, Saso
Uporabniški avatar
Marko1
Freak
Prispevkov: 648
Pridružen: 18 Nov 2004, 18:04
Kraj: Vrhnika
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Marko1 »

Živijo!

V letošnjem letu sem si sestavil moj prvi akro model in začel tudi "trenirati" junior program. V omenjeni debati nisem zasledil nobenih predlogov za zamenjavo ali izboljšavo le tega zato predlagam da ga pustimo takega kot je. Sam osebno menim da junior program ni težak, ampak za lepo odpelan program moraš tudi kar lepo število štartov naredit da prideš do kakega rezultata. Ko bom pa malo bolj uleten se bom pa pridružil tudi seniorjem. Kar se pa tiče programa senior boste pa že pametno izbrali.

Lep pozdrav Marko Frank
ivan
Razpravljalec
Prispevkov: 65
Pridružen: 21 Nov 2004, 20:33
Kraj: MMK Logatec

Odgovor Napisal/-a ivan »

Živjo!
Od nastetih programov bi najraje (poizkušal) letet švicarsko IRM verzijo
(str 51)
Upam tudi na izvedbo tekme F3A v organizaciji MMK Logatec, če dobimo pisto vsaj za en dan.

lp
ivan
Uporabniški avatar
mai2sky
Freak
Prispevkov: 593
Pridružen: 05 Dec 2003, 09:32
Kraj: Semič
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mai2sky »

Zdravo!

Skupaj s Sasotom sva zacela delati na SLO verziji IRM. Morda kako figuro se nariseva malo drugace (poenostaviva). Koncava predvidoma v 10-14 dneh. Casa za treninge bo dovolj.

V JUNIOR se ne bom mesal. Lahko ostane kot je, ce je taka zelja.

V 2005 se obetajo tekme: MD Prlek, MD Bela krajina, MD Betal, MMK Logatec. Vec jih nimajo niti Nemci na nacionalnem nivoju. Predlaga, da uskladimo se termine:
- MD Bela krajina predlaga 25.06. z rezervo 02.07.

Lp
Igor
Uporabniški avatar
Dr. MadMan
Razpravljalec
Prispevkov: 135
Pridružen: 15 Nov 2004, 13:02

Odgovor Napisal/-a Dr. MadMan »

Kar se mene tiče mi je tudi najbolj všeč IRM program. Upam da mi letos uspe priletet na kako tekmo :oops:

JUNIOR program naj ostane takšen kot je saj je narejen z namenom da se privabi čimveč podmladka in z vsakoletnimi spremembami postane to kontraproduktivno.
Uporabniški avatar
Mefisto
Razpravljalec
Prispevkov: 120
Pridružen: 01 Jan 2005, 10:09
Kraj: Matenja vas

Odgovor Napisal/-a Mefisto »

Dober dan !

Kot eden začetnikov in, če bo model do takrat zdržal, potencialnih tekmovalcev, se pridružujem mnenju, da JUNIOR program ostane tak, kot je bil lanski. Še posebno, ker mislim, da praktično skoraj ni bil preizkušen (razen Prekmurja).
Pozdrav !

Bojan
ivan
Razpravljalec
Prispevkov: 65
Pridružen: 21 Nov 2004, 20:33
Kraj: MMK Logatec

Odgovor Napisal/-a ivan »

Živjo!
Tekma od MMK Logatec bo pa 8. 10. 2005.

lp
ivan
franjo
Začetnik
Prispevkov: 12
Pridružen: 13 Dec 2004, 13:58
Kraj: Radenci

Odgovor Napisal/-a franjo »

Zdravo!
Ak Prlek bo organiziral F3Ajunior,F3A in F3A-X tekmo
dne 21.5.2005; Vzletišče Veržej
LP Franjo
Uporabniški avatar
Brane
Dr. Modelar
Prispevkov: 4585
Pridružen: 15 Nov 2004, 12:30
Kraj: Moste

Odgovor Napisal/-a Brane »

franjo napisal/-a:Zdravo!
Ak Prlek bo organiziral F3Ajunior,F3A in F3A-X tekmo
dne 21.5.2005; Vzletišče Veržej
LP Franjo
Ali bosta kategoriji F3A in F3A- X ločeni in če kako, do sedaj menda ni bilo važno s kakšnim modelom nastopiš na tekmi :-k
Kaj bo, ko se razve, da so nekatere kopije že boljše od originalov???
Uporabniški avatar
mai2sky
Freak
Prispevkov: 593
Pridružen: 05 Dec 2003, 09:32
Kraj: Semič
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mai2sky »

Zdravo!

Z Franjom iz AK Prlek sva se o tem pogovarjala malo sirse in ugotovila, da:
- na nacionalnem nivoju v Avstriji, Nemciji in Svici modeli niso loceni po FAI pravilih,
- je to mozno, ce bo dovolj tekmovalcev,
- Franjo je predlagal, da bi bil F3A-X program daljsi (nekaj figur vec),
- jaz sem predlagal, da bi F3A-X leteli 2x F3A program in 1x neznani program, ki bi ga piloti sestavili pred tekmo. Vsak iz nabora F3A figur (po FAI) predlaga vec figur po formuli (15 figur / stevilo tekmovalcev). Ce jih je 5 to pomeni, da vsak predlaga 3 figure. Trening ni mozen.

Ce AK Prlek to uspe, bomo tiste 3 dodatne pokale kupili tudi na tekmi za 4. pokal Bele krajine.

Lp
Igor
franjo
Začetnik
Prispevkov: 12
Pridružen: 13 Dec 2004, 13:58
Kraj: Radenci

Odgovor Napisal/-a franjo »

Tudi sedaj nebo važno s kakšnim modelom prideš na tekmo.
Poizkusiri bomo samo drugačno razvrstitev:
F3A junior- enostavni modeli brez posebnih omejitev
F3A - modeli do velikosti 200 x 200 cm
F3A X - večji modeli od razpona kril 210 cm

LP Franjo
Uporabniški avatar
Brane
Dr. Modelar
Prispevkov: 4585
Pridružen: 15 Nov 2004, 12:30
Kraj: Moste

Odgovor Napisal/-a Brane »

Moram priznati, da se taka delitev ne sklada z mojimi predstavami o tem kako naj bi se F3A kategorija razvijala.
Zakaj :-k
Če se bo z F3A-X modeli letelo več in bolj zahtevne programe, potem se lahko zgodi, da bo bazična kategorija ( 2 x 2 m ) v katero sodijo tudi specialni F3A modeli, odrinjena v drugi plan, kar pa je nesprejemljivo.
Program se da bolje izpeljati z specialnim F3A modelom, kot s še tako dobrim F3A-X modelom, ki je obvezno posnetek pravega akrobatskega letala in ima vedno tudi svoje muhe, ki pa jih pravi F3A modeli nimajo (ali pa jih imajo vsaj manj, saj niso vezani na obliko nekega pravega akrobata).
Ko se bo konkurenca zaostrila in ko bo dejansko štelo samo precizno letenje in ne tudi atraktivnost modela, bodo vsi, ki se jim gre za vrhunski rezultat, nastopali z specialnimi F3A modeli, saj bodo drugače v podrejenem položaju.
F3A kategorija v okviru pravil 2x2 m in precizno letenje, mora ostati osnova in "top" kategorija, F3A -X kategorija z programom in obveznim "Free stylom" na koncu, pa bi bila bolj za popestritev, lahko se pa šteje tudi posebej.
Neznani program bi jaz dodal za finale prvim trem ali petim, po znanem programu (odvisno od možnosti, časa in števila nastopajočih)
Približno tako si jaz to predstavljam, a to je samo moje mnenje :roll:
Kaj bo, ko se razve, da so nekatere kopije že boljše od originalov???
Uporabniški avatar
mai2sky
Freak
Prispevkov: 593
Pridružen: 05 Dec 2003, 09:32
Kraj: Semič
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mai2sky »

Zanimivo in trezno razmisljanje Brane. Morda res hocemo prevec kar takoj? Zelja po popestritvi je namrec res velika. To ni nic slabega samo pravo formulo je treba najti.
Pogledam se malo naokoli, da se ne bomo mantrali s toplo vodo. Nekaj je pa zagotovo, pri nas ne premoremo pravih 2x2 specialk zadnje generacije. To nista Franjova Extra 330 in Ivanov Tiin, ki pa se temu se najbolj priblizata.

Lp
Igor
Uporabniški avatar
Dr. MadMan
Razpravljalec
Prispevkov: 135
Pridružen: 15 Nov 2004, 13:02

Odgovor Napisal/-a Dr. MadMan »

Ne vem zakaj bi ločevali F3A in F3A-X modele, če pa je vse skupaj na tekmi 5-10 tekmovalcev. Koliko bi bilo sploh modelov ki spadajo v F3A-X kategorijo? Mislim da jih lahko preštejemo na prste ene roke kakšnega mizarja :wink:
Skratka dokler na tekmi ne bo vsaj 5 modelov, ki bi spadali v F3A-X kategorijo ne vidim razloga za ločevanje in delanje dodatnih stroškov klubom ki že itak komaj zberejo za organizacijo tekme.
Se pa strinjam, da bi uvedli neznani program vendar bi ga pripravil organizator in ga dal pilotom pred začetkom tekme. Na koncu pa se bi štela ocena neznanega programa recimo v razmerju 80:20 (80- znani 20 neznani). Nekako podobno imajo stvar organizirano na Novi Zelandiji.
Uporabniški avatar
mai2sky
Freak
Prispevkov: 593
Pridružen: 05 Dec 2003, 09:32
Kraj: Semič
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mai2sky »

Zdravo!

@Dr.MadMan
Gregor ze dolgo nisi bil na F3A tekmi, ceprav rezultate racunamo s tvojim programom. F3A-X modelov je vec kot F3A (do 5 kg). Tudi vec kot pet (regularna tekma) jih je. Trenutno so F3A v manjsini. Ker pa so nasi F3A vecinom podhranjeni (motorsko), niso v prednosti glede na F3A-X kot si misli Brane. Zanimivo, da je pri nas priliv v F3A-X vecji kot v F3A ceprav so vecji modeli drazji.
Ideja, da bi nekaj spremenili je nastala zaradi zelje, da bi z vec pestrosti pritegnili vec pilotov. S tem, ko bi locili F3A in F3A-X bi mlajsim dali vec vzpodbude, ker so takoj bolj konkurencni s svojimi obicajno sibkejsimi modeli.

Da ne bo pomote. Zaradi mene lahko letimo skupaj. Ce pa se najde ustrezna formula za vecjo popularizacijo, sem pa takoj za.

Lp
Igor
Uporabniški avatar
Dr. MadMan
Razpravljalec
Prispevkov: 135
Pridružen: 15 Nov 2004, 13:02

Odgovor Napisal/-a Dr. MadMan »

Res je da nisem bil aktiven na tekmah sem jih pa spremljal kot gledalec in če me spomin ne vara na zadnji tekmi v Metliki sta bila mislim da dva modela ki bi pasala v kategorijo F3A-X. To da se loči velike modele da bi se spodbudilo podmladek je OK vendar se bojim da se bo zadeva izjalovila tako kot v sezonah ko sta bili kategoriji ločeni.
Res je da v sloveniji nastaja vedno več velikih modelov, ki bi spadali v F3A-X kategorijo vendar jih na tekmo nekako ni. Upam da se bodo moja modrovanja izkazala za napačna in da bo čimveč velikih atraktivnih modelov dejansko na tekmi ne samo po delavnicah in lokalnih modelarskih letališčih.
sasos
Freak
Prispevkov: 713
Pridružen: 19 Sep 2003, 02:21
Kraj: Postojna
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a sasos »

Tekma DM Betal v kategoriji F3A in F3A-junior bo v soboto, 7. maja 2005, rezervni datum je sobota, 14.maj., na modelarski stezi v Zagonu pri Postojni.


Jaz mislim, da zaradi premajhnega števila tekmovalcev in premajhne razlike med specialnimi F3A in večjimi modeli kategorij ni smiselno deliti.

Zdi pa se mi neznani program popestritev dogajanja v kategoriji F3A. Ker bo očitno pri nas organizirana prva tekma, predlagam da je neznani program poskusno sestavljen iz 9 figur, ki jih tekmovalci sestavimo cca. pol ure pred prvim letom. Dovoljene so samo dogovorjene figure, predlagam tiste, ki smo jih že leteli v preteklih letih oz. letos, pri čemer so seveda možne vse pozitivne in negativne izpeljanke oz. kombinacije z različnimi valjčki. Poudarek je na tem, da je program lažji od znanega.
Ker bo vse skupaj poskusno, bo skupni rezultat v razmerju 80:20 v korist znanega programa. Če bi se zadeva obnesla, bi se razmerje postopno nagibalo v obratno smer, torej bi bil na koncu poudarek na neznanem programu, kot je na vseh podobnih tekmah v tujini.



Predlogi in mnenja dobrodošla.

Pozdrav, Šantelj Sašo
Uporabniški avatar
Brane
Dr. Modelar
Prispevkov: 4585
Pridružen: 15 Nov 2004, 12:30
Kraj: Moste

Odgovor Napisal/-a Brane »

mai2sky napisal/-a:Zdravo!

@Dr.MadMan
Trenutno so F3A v manjsini. Ker pa so nasi F3A vecinom podhranjeni (motorsko), niso v prednosti glede na F3A-X kot si misli Brane. Zanimivo, da je pri nas priliv v F3A-X vecji kot v F3A ceprav so vecji modeli drazji.


Lp
Igor

No :-k saj nisem govoril o motorsko podhranjenih modelih, govoril sem o specialnih F3A modelih - najnovejše generacije - da sedaj to preciziram, ki pa so v boljšem položaju za izvajanje akrobacuj od kateregakoli F3A-X modela.
Če se bo kategorija lepo razvijala, slej ko prej bo interes vsaj nekaterih, da si nabavijo pravo F3A mašino, tako drago pa tak model vseeno ne pride, pa tudi ravno po neki svetovni špici, že kar v začetku ni treba posegati, da bi imel res dober F3A model, pa tudi sprememb sedaj ni toliko, da bi bilo za računati, da bo model v dveh letih zastarel. Celo jaz razmišljam da bi si enega spravil skupaj, pa zaradi sinovih moto dirk, komajda lahko računam, da bi lahko prišel na kakšno tekmo, pa še zanimivo mi je free style letenje veliko bolj, a F3A je le osnova za vse in pomeni nekakšen nivo obvezne izobrazbe modelarja. Prav zato me v bistvu čudi, da vsaj nekaj takih modelov pri nas že ne leti, kajti vem, da nekaterim F3A pomeni bistveno več kot meni.
Kdor pa misli, da je njegov (10 ali pa še več let star, dejansko ali pa po konceptu) model z npr. 10 kubično Webro in resonanco, še čisto dober, zato, da se prepriča, da mu še ni treba zapraviti denarja za nov model, ta naj pa ne jamra, da so F3A-x modeli v nadrejenem položaju, ker temu ni tako. Vsi z dobro motoriziranimi F3A-X modeli so ta denar že zdavnaj zapravili in to večkratno.
Kaj bo, ko se razve, da so nekatere kopije že boljše od originalov???
Uporabniški avatar
mai2sky
Freak
Prispevkov: 593
Pridružen: 05 Dec 2003, 09:32
Kraj: Semič
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mai2sky »

Kdor pa misli, da je njegov (10 ali pa še več let star, dejansko ali pa po konceptu) model z npr. 10 kubično Webro in resonanco, še čisto dober, zato, da se prepriča, da mu še ni treba zapraviti denarja za nov model, ta naj pa ne jamra, da so F3A-x modeli v nadrejenem položaju, ker temu ni tako.
@Brane
Slo je za ugotovitev stanja na nasi sceni ne pa jamranje. Se enkrat ali dvakrat preberi! Nasa bistvena tezava 1999-2004 je bila: premali priliv novih pilotov.

@Ostali
V AK Prlek so razmisljali kako popestriti zadevo, da bi bil morda priliv pilotov vecji. Razmisljanja so sla malo levo in desno. Sklepa se nimamo oz. formule ne vemo. Dejstvo je, da bo se najboljse tisto, kar bo nekdo uspel realizirati. Vse tekme so medklubske in niso vezane na posebna, razen na dogovorna, pravila. Drzavnega prvenstva nimamo, ker ga nihce ne organizira: stroski, zapleteno, poraba casa.

Ce se ozremo po nemskem F3A prvenstvu 2004:
- imeli so 4 tekme,
- so dobro organizirani in predvsem stevilcni. Stevilo tekmovalcev v kategorijah: junior 15, hobby 28, sport 10, ekspert 23.
- letijo skupaj F3A in F3A-X,
- neznani program so leteli samo na zadnji lanski tekmi. Kako so ga ocenjevali moram se enkrat pogledati v FMT ali MFI (zadnji stevilki), ce to sploh pise. Zdi sem mi, da ocena ni sla v skupni sestevek za prvenstvo. Program so sestavili sami piloti pred tekmo iz nabora figur F3A.

Lp
Igor

PS: Na stevilo prebivalcev je pri nas vec F3A tekmovalcev kot v D.
Uporabniški avatar
Brane
Dr. Modelar
Prispevkov: 4585
Pridružen: 15 Nov 2004, 12:30
Kraj: Moste

Odgovor Napisal/-a Brane »

Se opravičujem za neprimerno izbran izraz, jamranje, res ni bil primeren, na forumu je pa očitno treba paziti na vsako besedo, ni pa tudi prvič da je kakšen komentar razumljen ostreje kot je bil napisan.
K bolj produktivnim temam :-k
Problem razvoja F3A vidim tudi v tem, da mnogi preveč varčujejo (mo ) pri vlaganju v tehniko(sodobne modele), zato nekako zadostuje že nekoliko ostarela tehnika (in način letenja), kar vse skupaj drži v nekem zaostanku.
Problem premajhnega števila gledalcev.
Razen za poznavalce, F3A letenje za naključnega obiskovalca relativno nezanimivo. Zato je za popestritev in privabljanje gledalcev nujna uvedba free styla, oz v F3A imenovanega Artistic Aerobatic.
Kaj bo, ko se razve, da so nekatere kopije že boljše od originalov???
Uporabniški avatar
Marko Mencin
Freak
Prispevkov: 728
Pridružen: 02 Dec 2004, 20:25
Kraj: LJ-Barje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Marko Mencin »

Da še jaz kaj rečem na to temo.
Tako, kot jaz vidim stvar, je problem tudi v tem,da večino precizno letenje nekako utesnjuje. Ali je to povezano s splošnim svobodnejšim načinom življenja, je pa že druga tema. Sam pa nekaj zanesljivo vem; na večih frontah se je težko boriti, zlasti če želiš priti na nek višji nivo.
Prevedeno to pomeni, da si niti finančno niti časovno ne morem privoščiti
sodelovanje v večih kategorijah na višjem nivoju. Lahko imam več modelov za različne zvrsti, a le na enem področju imam lahko konkurenčen model in čas, da letenje z njim dobro obvladam, skratka, odločiti se moram, kje bom sodeloval. Trenutno imam v mislih F3A.
Pravi model za to kategorijo pa seveda veliko stane, še zlasti, če želim biti nekje na vsaj povprečnem nivoju kvalitete modela(da o najnovejših trendih niti ne govorim)
Slovenske razmere so trenutno takšne, da za sodelovanje ne potrebuješ
takšnega dragega modela, da bi vtej kategoriji lahko začel. Mogoče je v pomanjkanju novih t ekmovalcev problem v neobveščenosti. Junior je mogoče leteti z vsakim modelom s krilci, za senior pa zadostujejo že modeli a la MAJESTRO(145eur), GHOST 120(185eur),ACROKING(298) itd.
Kdor želi elektro verzijo, lahko izbere REBELOVE ACRO(340eur) ali manjši ARTIST(229euro)
LP
Mare Barje
We is E-xperts.
Uporabniški avatar
Živnorc
Dr. Modelar
Prispevkov: 3093
Pridružen: 22 Nov 2004, 09:54
Kraj: Kamnik

Odgovor Napisal/-a Živnorc »

Halo, evo še mene....

Kaj je Mare hotel s tem povedati?!

Važni so prsti in ne model. Če veliko voziš in do potankosti poznaš svoj model, lahko ravno tako lepo letiš kot milijonsko specialko...
Vrhunski tekmovalci imajo po en ali pa več enakih (rezervnih) modelov in z njimi trenirajo dneve in dneve... mi pa imamo po nekaj modelov vseh vrst in kategorij, enkrat vzamemo enega, enkrat drugega, s tem pa se menjajo občutki v prstih in s tem reakcije v glavi, tako, da se ne moremo enačiti s profiji. Tudi ne smemo pozabiti, da nam je to hobi in ne služba! in je pomembna družabnost med nami modelarji! ...pa vseeno vlada foušija med nami, neka tekmovalnost, kdo je boljši....razne stare in nove zamere, ostali, ki pa se ne marajo vključiti v te kroge, pa modro ostanejo doma...
Ljudje radi pridejo na prireditve, kjer je dobro vzdušje, s tem pa se pozabi na občutke manj ali pa večvrednosti, pozabimo na tremo... s tem pa posledično dosežemo tudi boljše rezultate....

Če se kdo čuti manjvrednega zaradi manjšega in cenejšega modela, naj mu bo modelar z zanj trenutno nedosegljivim modelom za vzor in naj ga spremlja cilj, da bo tudi on nekoč imel tak model..
Vse pride ob svojem času.
Tudi sam sem dolgo čakal, da sem si privoščil model svojih sanj. Se je treba pač nečemu odreči in si na račun tistega privoščiš kaj drugega.
Pretiravati pa ne gre! Zakaj bi vse vložil v nek drag model, ki ga lahko v trenutku uničiš. Zapomniti si velja, da je to prestiž, ki si ga ne more privoščiti vsakdo. Za to je po mojem mišljenju bolje imeti model cenejšega razreda, pa imeti več užitja z njim, ker nimaš stalno občutka, da voziš po zraku igračo, ki je naprimer lahko nekajkrat dražja od starega nevarnega avtomobila v katerem se prevažaš sam ali pa celo tvoja družina...
...torej:
Čim manj čvekanja in NA PISTE TRENIRAT. S čvekanjem ne boste izboljšali svojega letenja, tako kot se ne boste naučili s knjigo pod povštrom [-X .
Pridemo tudi na dom...

Lep dan še naprej!
Živnorc.
Uporabniški avatar
Marko Mencin
Freak
Prispevkov: 728
Pridružen: 02 Dec 2004, 20:25
Kraj: LJ-Barje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Marko Mencin »

Mimogrede, v vednost za elektro navdušence:
Pri Mateju (TOP-MODELTEHNIK) so ugodno BK regulatorji (Lipo) 70-3p
(okrog22ksit) in 75-3p (-8-24celic, 3-8lipo)-29990sit.
Nimam % od prodaje-press!

Mare Barje
We is E-xperts.
Uporabniški avatar
bruhpilot
Profesor
Prispevkov: 1431
Pridružen: 14 Dec 2004, 17:38
Kraj: blizu Šentilja

Dragi modeli - F3A

Odgovor Napisal/-a bruhpilot »

:P prsti so za kvaliteto letenja bolj pomembni, kot vrednost modela (cena)! Način letenja nekega letala izraža v glavnem samo pilota, letalo je samo pripomoček 8)

Čeprav sem zelo navdušen modelar se zavedam da so naše leteče škatle samo - IGRAČKE. Tudi nekatera prava letala so samo igrače - npr. vsa akrobatska letala. So samo za zabavo in vzpodbujanje tekmovalnosti in tu in tam katerega, ki je hotel biti več kot drugi, pa je npr. nižje od drugih letel, zaradi tega spravijo na drugi svet. To še ne pomeni, da to ni samo IGRA!

Zato se pa res ne splača vlagat zadnji tolar v letalno igračko! Veselje in fascinacija sta lahko večja pri cenejšem modelu :lol: Rajši vlagajte denar v donosnejše naložbe!

lp
Aleš
Zadnjič spremenil bruhpilot, dne 01 Apr 2005, 14:37, skupaj popravljeno 2 krat.
Odgovori

Vrni se na Akrobatsko in 3D letenje