pomoč pri 1:8,1:10 off road

Moderatorji: Nebec, jannyy, mihec87

Odgovori
selic
Začetnik
Prispevkov: 17
Pridružen: 12 Jul 2008, 19:31
Kraj: celje

pomoč pri 1:8,1:10 off road

Odgovor Napisal/-a selic »

naj se predstavim.ime mi je marcel sem iz okolice celja.modelarstvo ze spremljam več let in zdaj sem se odločiv vstopiti seveda v off road.sam mislim da bi za začetek kupil rabljen nitro monster truck ali big foot.zanima me ali je bolje 1:10 ali 1:8 ščim se da tekmovati ali se sploh da.odšteti mislim okoli 150-200 evrov.je to dovolj ali premalo.kateri modeli so primerni in če ima gdo katerega za prodat.najraje bi pa prosil če je kdo iz okolice celja da bi se dobil in bi mi malo podrobno prikazal in opisal off road.se opravičujem za vsa neumna vprašanj in nevšečnosti.

prosim za vse nasvete in odgovore

hvala
ghost rider for ever-die or live
escape
Razpravljalec
Prispevkov: 156
Pridružen: 01 Dec 2007, 16:46

Odgovor Napisal/-a escape »

pozdravljen
kod vsak začetnik ima veliko ''neumnih'' uprašanj
osebno mnenje:
-raje kupi 1/8 buggy,truggy ali pa kaj drugega ker jih več tekmuje s temi modeli
-priporočam ti xray ali murgen zanje so deli dobavljivi v slo.
-za te modele boš moral odšteti več: 350 do 500 €(novi) ker za 150-200€ ne dobiš kvalitete

to bo za enkrat

lp

aljaž
selic
Začetnik
Prispevkov: 17
Pridružen: 12 Jul 2008, 19:31
Kraj: celje

Odgovor Napisal/-a selic »

se zahvaljujem za nasvete.se opravičujem.
ghost rider for ever-die or live
escape
Razpravljalec
Prispevkov: 156
Pridružen: 01 Dec 2007, 16:46

Odgovor Napisal/-a escape »

selic
Začetnik
Prispevkov: 17
Pridružen: 12 Jul 2008, 19:31
Kraj: celje

Odgovor Napisal/-a selic »

hvala za vse informacije.

zanima me če je vredu carson specter nov rtr komplet.okoli 300 evrov.ali se splača xraya rabljenega brez rv(samo model brez servotov...).in koliko še stanejo druge komponente kot so rv,servo motorji...,če kupim model brez rv.

zahvaljujem se za odgovore.

l.p.marcel
ghost rider for ever-die or live
[peugeot]
Tekmovalec
Prispevkov: 245
Pridružen: 07 Dec 2004, 18:08
Kraj: Blejska Dobrava (Slovenia)
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a [peugeot] »

http://ropret.net/
selic
Začetnik
Prispevkov: 17
Pridružen: 12 Jul 2008, 19:31
Kraj: celje

Odgovor Napisal/-a selic »

hvala za informacije

malo sem zbega eni pravijo naj kupim buggy drugi truggy in tretji big foot seveda vse v 1:8 merilu.

zanima me kaj od tega naštetega ima boljše pospeške,vozne lasnosti,pri katerim je več akcije.prosim za mnenja.

se zahvaljujem

l.p.marcel
ghost rider for ever-die or live
žigafirename
Začetnik
Prispevkov: 24
Pridružen: 26 Sep 2008, 10:51

Odgovor Napisal/-a žigafirename »

lp! Moje ime je Žiga in se odločam o nakupu buggy-a 1:8, in sem v dilemi glede nakupa(saj sem še začetnik). Odločam se med modeli:
HYPER 8.8 1:8 RTR
HYPER 8 BUGGY RTR 1/8 4WD HOBAO
S8 BX TEAM BUGGY LRP 1/8 4WD O.MOTOR
In bi bil zelo hvaležen če bi mi lahko nekdo svetoval glede nakupa.

Hvala LP
[peugeot]
Tekmovalec
Prispevkov: 245
Pridružen: 07 Dec 2004, 18:08
Kraj: Blejska Dobrava (Slovenia)
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a [peugeot] »

kot je ze escape rekel in jaz potrdil, je bolje kupiti x-ray ali mugen ;) sam imam mugna, katerega ti prodam za cca 300€, vec na ZS!

med tvojo izbiro pa se ne spoznam na niti enega. tudi nic dobrega/slabega nisem zasledil o njih.

kot sem rekel mugen ali x-ray, sploh ce mislis resno vzeti ta hobi ;)
http://ropret.net/
žigafirename
Začetnik
Prispevkov: 24
Pridružen: 26 Sep 2008, 10:51

Odgovor Napisal/-a žigafirename »

Ali mogoče poznaš kakšno stran kjer bi si lahko ogledal modele mugen in x ray in da bi bile naveden tudi cene modelov?
[peugeot]
Tekmovalec
Prispevkov: 245
Pridružen: 07 Dec 2004, 18:08
Kraj: Blejska Dobrava (Slovenia)
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a [peugeot] »

http://ropret.net/
simon740
Razpravljalec
Prispevkov: 121
Pridružen: 04 Sep 2008, 14:26

Odgovor Napisal/-a simon740 »

najprej se moraš odločit kaj bi z modelom počel. Jaz sem tud začetnik in ker npr. nisem imel tolk znanja sem sem se prehitro zaletev pri nakupu. Gledal sem samo da bi poceni prišel skoz , ampak pri tem hobiju na žalost tako ne gre. V moji nevednosti sem kupil Carsona King Of Dirt RTR in moram reči da avto sam po sebi ni tako slab, vendar namesto da bi se v naprej posvetoval z nekaterimi mojstri s tega foruma, kaj v bistvu pomeni sam RTR za divje vožnje po progah (tam tak model lahko najbolje izkoristiš ) sem seveda avto brezglavo kupil. Rezultat - po parih normalnih skokih in močnih zavojih, je najprej šel papa servo motor za smer in pa sami amortizerji so zaželi puščat, kar pomeni seveda stroški. Skratka, RTR ni za vožnje, za kakršne takšen avto je. Raje bodi mal potrpežljiv, našparaš in kupiš nekaj konkretnega. Zdaj novo je malo dražje vse skup, ampak novo je novo, rabljene pa se tudi da kupiti od kakšnega forumaša, ki je sam motor lepo utekel. Sem pa npr vozil svojga, pol pa kolega npr Mugna z dobrim motorjem in moram reči, da se razlika nenormalno opazi -praktično tisti avti dobesedno "letijo" in v zavojih, kot po zraku. MOje mnenje, kupi boljše- boš zelo zadovoljen. Malo preberi poste strokovnjakov po forumih in se odloči

Simon :wink:
Uporabniški avatar
MINICIRRUS
Tekmovalec
Prispevkov: 331
Pridružen: 22 Sep 2008, 20:07
Kraj: Idrija

Odgovor Napisal/-a MINICIRRUS »

zanima me ali ima kdo izkušnje s tem modelom.Dobre in slabe lastnosti. hvala.





http://shop.mantua-model.si/index.php?i ... &cat_id=21
3D yak
3D parkmaster
3D extra
Odgovori

Vrni se na 1:8 OFF-ROAD