3D elektro

Pogovori o akrobatskih modelih in letenju
Uporabniški avatar
Tomba
Tekmovalec
Prispevkov: 277
Pridružen: 22 Nov 2004, 08:54
Kraj: Slov. Konjice

3D elektro

Odgovor Napisal/-a Tomba »

Pozdravljeni,

Razmišljam o 3D modelu, pa me malo zanima, kaj se da dobit !

Pogoji;
-ELEKTRO
-razpon od 1m do 1,5m
-klasično grajen (pene niso zaželjene)
-ARF (nimam časa za zlaganje)

Imel bi ga za zabavo in učenje hoveringa, torej bi moral iz mesta potegnit vertikalo...

Zanima me torej kaj je na trgu na voljo, kje dobit ?
Zaželjeni so tudi predlogi setupa !

lp,
tomo
GRAVITY SUCKS
Vombat
Tekmovalec
Prispevkov: 360
Pridružen: 01 Avg 2004, 08:35
Kraj: Novo mesto

Odgovor Napisal/-a Vombat »

ThreeDee je tak model. Prodaja ga topmodeltehnik
Uporabniški avatar
Tomba
Tekmovalec
Prispevkov: 277
Pridružen: 22 Nov 2004, 08:54
Kraj: Slov. Konjice

Odgovor Napisal/-a Tomba »

Vombat napisal/-a:ThreeDee je tak model. Prodaja ga topmodeltehnik
Hmm, v spletni ponudbi ga ni...al pa sem jaz slep :wink:

A ima še kdo kak predlog, malo sem brskal in do sedaj našel:
-Kabriolin
-mini diabotin
-mini laser 3d

a kdo kaj od tega ???
GRAVITY SUCKS
Vombat
Tekmovalec
Prispevkov: 360
Pridružen: 01 Avg 2004, 08:35
Kraj: Novo mesto

Odgovor Napisal/-a Vombat »

Joj sori, sem se zmotil. Dobi se ga v Mantui: http://www.mantua-model.si
Uporabniški avatar
mai2sky
Freak
Prispevkov: 593
Pridružen: 05 Dec 2003, 09:32
Kraj: Semič
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mai2sky »

Zdravo!

Poglej si opis in filmček od X-FREE na http://www.unlimited-rc.com/.
Nekaj slikic je tudi na moji strani http://www2.arnes.si/~sspnmako/my_models.htm

Zlaganja ni ravno veliko. Moram pa priznati, da moj še ni poletel zaradi pomanjkanja časa. Bo pa zagotovo konec zime.

Lp
Igor
Uporabniški avatar
Brane
Dr. Modelar
Prispevkov: 4585
Pridružen: 15 Nov 2004, 12:30
Kraj: Moste

Odgovor Napisal/-a Brane »

Vombat napisal/-a:ThreeDee je tak model. Prodaja ga topmodeltehnik
Zelo mi je žal, a to nikakor ni model ki bi se po današnjih standardih lahko imenoval 3D model.
Meni je zelo padel v oči model Freestyle Rush od firme Eurolight ( www.eurolight.aero ), prav močno me ima, da bi si ga privoščil, pa tudi to kar si ze sam predlagal Tomba, so dobri modeli.
Žal imam resno pripombo, za zabavo in za učenje raje izberi deprončka :D
Kaj bo, ko se razve, da so nekatere kopije že boljše od originalov???
Uporabniški avatar
Brane
Dr. Modelar
Prispevkov: 4585
Pridružen: 15 Nov 2004, 12:30
Kraj: Moste

Odgovor Napisal/-a Brane »

Brane napisal/-a: Žal imam resno pripombo, za zabavo in za učenje raje izberi deprončka :D

Obrazložitev: 3D modeli za zabavo in za učenje gredo velikokrat po tleh, ko se ti to zgodi z deprončkom, boš ne glede na kreš, letel ko bodo baterije polne, če imaš le 5 min epoxi na lagerju, saj so te sorte modeli zelo preprosti za popravila.
Popravilo katerega od zgoraj naštetih lesenih modelov, velikosti kot jo omenjaš, bo trajalo vsaj 20 x, 30 x, ali morda celo 50 x dalj in če ne boš nabavil kar kake tri, boš po vsakem kiksu kak teden brez modela za zabavo in učenje.
Oglasi se enkrat, da ti naredim eno orenk demonstracijo letenja z Shock Flyerjem, pa boš videl, da za zabavo in učenje ne rabiš zapraviti 10 x več.
Kaj bo, ko se razve, da so nekatere kopije že boljše od originalov???
Uporabniški avatar
Tomba
Tekmovalec
Prispevkov: 277
Pridružen: 22 Nov 2004, 08:54
Kraj: Slov. Konjice

Odgovor Napisal/-a Tomba »

Brane napisal/-a:
Brane napisal/-a: Žal imam resno pripombo, za zabavo in za učenje raje izberi deprončka :D

Obrazložitev: 3D modeli za zabavo in za učenje gredo velikokrat po tleh, ko se ti to zgodi z deprončkom, boš ne glede na kreš, letel ko bodo baterije polne, če imaš le 5 min epoxi na lagerju, saj so te sorte modeli zelo preprosti za popravila.
Popravilo katerega od zgoraj naštetih lesenih modelov, velikosti kot jo omenjaš, bo trajalo vsaj 20 x, 30 x, ali morda celo 50 x dalj in če ne boš nabavil kar kake tri, boš po vsakem kiksu kak teden brez modela za zabavo in učenje.
Oglasi se enkrat, da ti naredim eno orenk demonstracijo letenja z Shock Flyerjem, pa boš videl, da za zabavo in učenje ne rabiš zapraviti 10 x več.
Vse kar si napisla je res, ampak, o depronarjih sem dobil negativno mnenje ko sem si pri kolegu ogledoval nekega depron-trainerja (1,5m-6ccm3) in je vse zgledalo tako :-? čudno :-? vse se je nekam zvijalo, ogromno "lufta" na krmilnih površinah, ipd...
Takrat sem dobil nek odpor do depronarjev in podobnih zadev, čeprav mi tale x-flayer iz EPP-ja hodi po glavi. Res bi moral videti te modele "v akciji"

@ Brane Če v teh mrzlih dneh kaj letiš, bi se kako nedeljo (manj vetrovno) res pripeljal pogledat kako demanstracijo...rajše 5jurjev za bencin, kot pa 30jurjen preveč za model :wink:

lp,
tomo
GRAVITY SUCKS
Uporabniški avatar
Brane
Dr. Modelar
Prispevkov: 4585
Pridružen: 15 Nov 2004, 12:30
Kraj: Moste

Odgovor Napisal/-a Brane »

S Shock Flyerjem letim vsak dan 8) samo da ni preveč vetra, če bo pa čas in primerno vreme greva pa lahko tudi v Lesce z Yakom, morda pa tudi z Elefun-om, če bom že dobil baterije.
Priponke
ASIDSC05601.jpg
ASIDSC05601.jpg (18.78 KiB) Pogledano 7981 krat
Kaj bo, ko se razve, da so nekatere kopije že boljše od originalov???
Uporabniški avatar
extremist1
Tekmovalec
Prispevkov: 397
Pridružen: 03 Apr 2004, 22:44
Kraj: lj

Odgovor Napisal/-a extremist1 »

Po zvoku na filmčku se sliši,da je zadevica močna.
Pomojem bi bilo možno dvigniti gajbo pira na višino rok :lol: :lol: :lol: :)
Uporabniški avatar
Brane
Dr. Modelar
Prispevkov: 4585
Pridružen: 15 Nov 2004, 12:30
Kraj: Moste

Odgovor Napisal/-a Brane »

Tole bo šlo danes prvič v zrak :D Challenger II
Priponke
ASIDSC05651.jpg
ASIDSC05651.jpg (12.19 KiB) Pogledano 6698 krat
Kaj bo, ko se razve, da so nekatere kopije že boljše od originalov???
Uporabniški avatar
Tilen
Razpravljalec
Prispevkov: 169
Pridružen: 11 Jul 2003, 08:09
Kraj: Logatec

Odgovor Napisal/-a Tilen »

Kako se pa kaj odnesejo 3d iz stiroporja? Ali se jih težje popravlja?



lp
I feel the need for speed
Uporabniški avatar
Brane
Dr. Modelar
Prispevkov: 4585
Pridružen: 15 Nov 2004, 12:30
Kraj: Moste

Odgovor Napisal/-a Brane »

Tilen napisal/-a:Kako se pa kaj odnesejo 3d iz stiroporja? Ali se jih težje popravlja?



lp
Lažje kot se popravljajo stiro modeli se ne popravlja noben model. V praksi to pomeni, da če npr. depronski model še tako usuješ #-o (da se npr. prelomi na pol) bo z nekaj spretnosti in 5 minutnega epoxija, do takrat, da se napolnijo prazne baterije, spet sposoben za letenje :o :D =D>
Kaj bo, ko se razve, da so nekatere kopije že boljše od originalov???
Uporabniški avatar
luigidon
Freak
Prispevkov: 564
Pridružen: 14 Jan 2004, 12:55
Kraj: Vir-Domžale

Odgovor Napisal/-a luigidon »

Tule je konkreten primer z depronom:

http://www.modelarji.com/forum/viewtopic.php?t=3270

lp
matjaz
---------------------
:D
Uporabniški avatar
Tilen
Razpravljalec
Prispevkov: 169
Pridružen: 11 Jul 2003, 08:09
Kraj: Logatec

Odgovor Napisal/-a Tilen »

Samo stiropor je mal drugačen. Hitro se pozna noter kakšna luknja.
A pa je kaj trpežnejši kot depron ali je slabši?
Dario
Začetnik
Prispevkov: 10
Pridružen: 06 Dec 2004, 22:20

Odgovor Napisal/-a Dario »

Tudi če se kakšna luknja pojavi al pa se kej strga se ne sekirat, ker se to zakrpa v 1 minuti. Zraven modela si kupi še plato deprona, iz katerega se da praktično izrezati še 1 model, pa še ti precej ostane za razna popravila. Ne pozabit seveda na kak epoksi, jaz osebno raje uporabljam neostik posebej za stiropor + sprej aktivator, ki naredi neostik res sekunderdno lepolo + na tone raznih selotejpov :D
Je pa res, da po nešteto majhnih popravilih rata model ali pretežek ali zvit (v mojem primeru) od nog do glave =P~
Uporabniški avatar
Brane
Dr. Modelar
Prispevkov: 4585
Pridružen: 15 Nov 2004, 12:30
Kraj: Moste

Odgovor Napisal/-a Brane »

Kje pa se dobi Neostik za stiropor in aktivator zanj, meni gre prav orenk na živce ker skoraj nikjer kjer prodajajo UHU lepila ne dobiš lepila UHU Por.
Ali je Neostik za stiropor prav tako elastičen, kot običajni Neostik.
Zadnjič spremenil Brane, dne 07 Jan 2005, 11:37, skupaj popravljeno 1 krat.
Kaj bo, ko se razve, da so nekatere kopije že boljše od originalov???
Uporabniški avatar
luigidon
Freak
Prispevkov: 564
Pridružen: 14 Jan 2004, 12:55
Kraj: Vir-Domžale

Odgovor Napisal/-a luigidon »

UHU por sem jaz dobil pri gasilcu, drugače sem ga pa videl tudi v Astra Chemo v Jaršah.....

Če hočeš ti lohk enga vzamem..

lp
matjaz
---------------------
:D
Uporabniški avatar
Tilen
Razpravljalec
Prispevkov: 169
Pridružen: 11 Jul 2003, 08:09
Kraj: Logatec

Odgovor Napisal/-a Tilen »

Dario napisal/-a:Tudi če se kakšna luknja pojavi al pa se kej strga se ne sekirat, ker se to zakrpa v 1 minuti. Zraven modela si kupi še plato deprona, iz katerega se da praktično izrezati še 1 model, pa še ti precej ostane za razna popravila. Ne pozabit seveda na kak epoksi, jaz osebno raje uporabljam neostik posebej za stiropor + sprej aktivator, ki naredi neostik res sekunderdno lepolo + na tone raznih selotejpov :D
Je pa res, da po nešteto majhnih popravilih rata model ali pretežek ali zvit (v mojem primeru) od nog do glave =P~
Amak jez govorim za stiropor ne depron, torej ne morem iz ene plate deprona narest nov del ker je ta iz stiroporja.


lp
I feel the need for speed
Uporabniški avatar
Brane
Dr. Modelar
Prispevkov: 4585
Pridružen: 15 Nov 2004, 12:30
Kraj: Moste

Odgovor Napisal/-a Brane »

luigidon napisal/-a:UHU por sem jaz dobil pri gasilcu, drugače sem ga pa videl tudi v Astra Chemo v Jaršah.....

Če hočeš ti lohk enga vzamem..

lp
matjaz
Saj ko bom kaj hodil po Ljubljani, bom potem sam tja zavil, vseeno hvala :D
Kaj bo, ko se razve, da so nekatere kopije že boljše od originalov???
Uporabniški avatar
Brane
Dr. Modelar
Prispevkov: 4585
Pridružen: 15 Nov 2004, 12:30
Kraj: Moste

Odgovor Napisal/-a Brane »

Tilen napisal/-a:
Dario napisal/-a:Tudi če se kakšna luknja pojavi al pa se kej strga se ne sekirat, ker se to zakrpa v 1 minuti. Zraven modela si kupi še plato deprona, iz katerega se da praktično izrezati še 1 model, pa še ti precej ostane za razna popravila. Ne pozabit seveda na kak epoksi, jaz osebno raje uporabljam neostik posebej za stiropor + sprej aktivator, ki naredi neostik res sekunderdno lepolo + na tone raznih selotejpov :D
Je pa res, da po nešteto majhnih popravilih rata model ali pretežek ali zvit (v mojem primeru) od nog do glave =P~
Amak jez govorim za stiropor ne depron, torej ne morem iz ene plate deprona narest nov del ker je ta iz stiroporja.


lp
S stiroporom je podobno, če se ti model iz stiropora prelomi na pol, odlomi krilo, ali pa kaj drugega, enostavno zamešaš primerno količino 5 minutnega epoxija, namažeš mesto preloma stisneš skupaj malo počakaš, in zopet vržeš v zrak. Podobno je če namazeš s sekundarjem za stropor, samo če nimaš aktivatorja (za stiropor) zna malo dlje trajati, pa še bolj krhek spoj je kot z epoxijem. Tudi dober in zelo elastičen je pa UHU Por, pa spet malo dlje traja da sigurno prime.
Lahko pa z UHU jem namažeš obe površini malo počakaš, da se malo posuši in potem stisneš, to pa drži skoraj takoj, le nekoliko srečne roke je potrebno imeti, da počena dela sedeta skupaj od prve, ker osušeno lepilo takoj zagrabi in ne pusti več premikanja.
Kaj bo, ko se razve, da so nekatere kopije že boljše od originalov???
Dario
Začetnik
Prispevkov: 10
Pridružen: 06 Dec 2004, 22:20

Odgovor Napisal/-a Dario »

UHU mi ni bil nikoli preveč všeč, neostik za depron pa aktivator sprej sem pa jaz nabavu v švajgiju. Nimam pa pojma če se ga da dobit kje v sloveniji.
Uporabniški avatar
extremist1
Tekmovalec
Prispevkov: 397
Pridružen: 03 Apr 2004, 22:44
Kraj: lj

Odgovor Napisal/-a extremist1 »

Uporabniški avatar
extremist1
Tekmovalec
Prispevkov: 397
Pridružen: 03 Apr 2004, 22:44
Kraj: lj

Odgovor Napisal/-a extremist1 »

UHU mi ni bil nikoli preveč všeč
UHU je čist super lepilo!
Boljši so seveda artikli PACER.
Sicer jih naši prodajalci prodajajo stare artikle.
Tko ,da ni čudno ,da ne prime =D>
Uporabniški avatar
buco
Tekmovalec
Prispevkov: 251
Pridružen: 22 Sep 2003, 15:30
Kraj: selnica ob dravi
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a buco »

al pa alliance je tut zlo dober model od ripmaxa =D>
FG TO JE ZAKON

NISEM TAKO BOGAT DA BI KUPOVAL POCENI

GRAUPNER HOTT 2,4GHZ

LETALSKI CENTER MARIBOR
Odgovori

Vrni se na Akrobatsko in 3D letenje