ASSAN moduli 2,4Ghz

Izkušnje z RV napravami, sprejemniki, servomehanizmi

Moderator:

Odgovori
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3221
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

AssanF je Futaba,spodaj na strani je slika razvrstitve kontaktov na modulu.

http://www.drivecalc.de/circuits/Assan_picsd.html
Slika
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

AlesZ napisal/-a:AssanF je Futaba,spodaj na strani je slika razvrstitve kontaktov na modulu.

http://www.drivecalc.de/circuits/Assan_picsd.html
Hvala!
Zdej pa sam akcija, ker za tisti konekotor v napravi ni težav, ker sem si prej shranil sliko. Upam, samo da dobim čim prej ostale drobnarije, tako da skompletiam do vikenda.
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

Moja naprava predelana :D
Še poslikam za vikend.
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

Če komu koristijo kaj slike za predelavo, sem malce poslikal.
najprej sem se lotil naprave. Odvil sem matično ploščo in previdno prispajkal servo kabel na pine konektorja, ko sem imel to narejeno, sem vse skupaj privil nazaj in se lotil konektorja za 2,4GHz modul. Uporabil sem dvovrstično letvico z 13,8mm dolgimi pini. Za to sem uporabil 2x5 letvico, ki sem ji najprej odstranil pine na eni strani in nato ostale zakrivil za 90°, da je konektor kar se da nizek. Naspajkal sem žice in vse skupaj dal v termo bužirko. Na koncu sem še za vsaki primer premazal s sekundnim lepilom, da se ne bi pini premikali po plastiki, kar se zna hitro zgodit v primeru neprestane menjave modulov.
Na modulu sem moral odspajkati konektor za anteno in ga zamenjati za ležečega, ker drugače ne bi šel modul v napravo. Tistega originalnega sem nato upoabil pri anteni. Kdor bo želel odspajkat ta konektor, bo moral najprej ločiti obe ploščici, ki ju povezuje skupaj dvovrstična letvica. Sam sem to naredil s pumpico za odspajkovanje. Lotil sem se na tistem delu, kjer letvica gleda manj ven iz vezja. Ko sem zamenjal konektor, sem vse skupaj zaspajkal nazaj in zapakiral v termo skrčljivo folijo.
Pri kablu ni bilo neke znanosti, ker sem dobil kabel z konektorjem na eni strani, tako da sem rabil samo še prispajkat tistega pri anteni. Tu sem uporabil del 3,5mm konektorja, da sem naredil oklep okoli srednjega voda.
Najprej sem olupil nekje 1cm kabla in pletenico zavigal nazaj, tako da se je naredila nekaka kepica, ki je mela enak premer, kot je notanji premer cevke in nataknil cevko na kabel.. Srednji vod sem skrajšal, olupil in prispajkal na sredinski pin. Na koncu sem previdno potisnil cevko proti konektorju in jo prispajkal s svinčenim cinom (rabi nižjo temperaturo za taljenje kot tisti brez svinca, tako da je manjša možnost poškodbe izolacije na konektorju), na koncu sem samo še pospajkal pletenico na cevko.
Ker ima odprtina za anteno premer 10,3mm, sem uporabil cevko izdelano iz steklenih vlaken na kalupu premera 10mm, ki mi je ostala od modelov raket. da bi prilepil vse kar se da na sredino, sem si pomagal z anteno, ki sem jo malce povil s selotejpom, tako da je šla lepo tesno v cevko in premazal del konektorja in antene s formulo five, da se ne bi prijelo med seboj. Nato sem zmešal epoxi in ga zgostil s tixi, tako da sem dobil gosto pasto. Najprej sem namazal na tistem delu, kjer je antena in potisnil cevko na anteno, nato pa še ostali del zalil z maso. Ko se je zadeva posušila, sem previno odvil anteno in obdelal cevko do roba mase. Na spodnji strani sem toliko skrajšal cevko, da se je coleten del lepo skril v napravo.
To je to, danes sledi še test na terenu.
Zadnjič spremenil Krist, dne 18 Okt 2008, 09:32, skupaj popravljeno 1 krat.
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

Drugi del
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

Tretji del...
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

To je to
Uporabniški avatar
shqwarch
Profesor
Prispevkov: 1482
Pridružen: 02 Avg 2006, 20:24
Kraj: Nisem Profesor, Sem Razpravljalec :) ;)
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a shqwarch »

JP. To izgleda prav seksi, intimno, skrito ne pa one dovge štrleče antene. Sam tudi že več časa razmišljam, da bi tak modul zataknil v FC 16 samo zaenkrat ne ostaja denarja vuška. Vseeno bi me pa zanimalo, ker se verjetno ubadaš tudi z elektroniko kako je izvedeno samo na treh pinih povezava med matično in modulom ter kako je z napajanjem. Namreč imam pomisleke, ker nekateri so delali celo študijo okoli tega, ti pa si samo zaspajkal tiste tri žice s konektorji in menjal priključek za anteno na modulu ter povezavo med anteno in tem modulom. :-k :-k :-k
Slika
Uporabniški avatar
mato
Freak
Prispevkov: 971
Pridružen: 22 Dec 2004, 15:56
Kraj: Slovenj Gradec

Odgovor Napisal/-a mato »

Če si boš vzel časi in še enkrat prebral to temo, boš videl, da se vedno povežejo samo tri žice (GND, UBAT in SIGNAL).

In v vseh temah, ki sem jih prebral po vseh forumih, je enako, samo tri žice. Ne vem, od kje tebi take ideje. #-o
Lp Matej
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

@shqwarch
Mislim, da ti je mato odgovoril na to uprašanje. Jaz sem samo sledil napotkom s tega foruma in linkov, ki sem jih dobil.

Sem pa danes sprobal zadevo na terenu. Prvo sem opravil test brez antene, ker nisem imel pomočnika, sem dal gas na 1/3 in se odpravil na sprehod. Prišel sem do 100m in nobenih težav, bi še nadeljeval, pa se mi ni dalo hodit...
Sledil je test okoli ušes, šele nato sem se pričel vspeljat z modelom. Vspenjal sem se toliko časa, dokler sem model videl, seveda brez težav.
Potem pa sem še malce pojadral. Skratka zadeva deluje odlično.
Uporabniški avatar
shqwarch
Profesor
Prispevkov: 1482
Pridružen: 02 Avg 2006, 20:24
Kraj: Nisem Profesor, Sem Razpravljalec :) ;)
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a shqwarch »

mato napisal/-a:Če si boš vzel časi in še enkrat prebral to temo, boš videl, da se vedno povežejo samo tri žice (GND, UBAT in SIGNAL).

In v vseh temah, ki sem jih prebral po vseh forumih, je enako, samo tri žice. Ne vem, od kje tebi take ideje. #-o
Jah no sam nekateri so res delali "znanost" ker so menjavi upore pred tem vse izmerili, pa saj je useeno. Še zmeraj me zanima, če je za priklop dober tudi priključek učitelj učenec ali kako se že reče(ni merilnih inštrumentov da bi se poiskalo ustrezne pine).
Slika
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

shqwarch napisal/-a:
mato napisal/-a:Če si boš vzel časi in še enkrat prebral to temo, boš videl, da se vedno povežejo samo tri žice (GND, UBAT in SIGNAL).

In v vseh temah, ki sem jih prebral po vseh forumih, je enako, samo tri žice. Ne vem, od kje tebi take ideje. #-o
Jah no sam nekateri so res delali "znanost" ker so menjavi upore pred tem vse izmerili, pa saj je useeno. Še zmeraj me zanima, če je za priklop dober tudi priključek učitelj učenec ali kako se že reče(ni merilnih inštrumentov da bi se poiskalo ustrezne pine).
Kdor se je lotil zadeve še na začetku, je imel kar dela, jaz sem preprosto naredil tisto, kar se je obneslo ostalim.
Mislim da Assan ponuja tudi to varjanto, ki jo ti želiš, samo Hobby King je nima v ponudbi.
Je pa nekdo tako predelal Cockpit SX.
http://www.drivecalc.de/circuits/Assan_pics.html
Verjetno bi to delovalo tudi na tvoji napravi.
Pri Multiplexu je to fino, da lahko izklopiš RF modul na zelo preprost način. Če si pogledaš konektor, se lepo vidi povezan 3. in 5. pin skupaj. To je vsa umetnost pri mpx, za ostale pa ne bi vedel več povedat.
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3221
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

X8D
Remodels the conventional transmitter by user
Transmitter with separate transmission module, such as EVO transmitter series.
Slučajno sem opazil tale modul.......nisem pa našel še nobenih slik....
Slika
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

AlesZ napisal/-a:
X8D
Remodels the conventional transmitter by user
Transmitter with separate transmission module, such as EVO transmitter series.
Slučajno sem opazil tale modul.......nisem pa našel še nobenih slik....
Jah HK jih še nima v ponudbi...
Uporabniški avatar
TommyBoy
Freak
Prispevkov: 460
Pridružen: 06 Mar 2005, 22:45
Kraj: Kranj, Radomlje

Odgovor Napisal/-a TommyBoy »

Zdravo!
No pa je še ena komanda predelana na 2.4 giga.
Predelal sem mojo 19-ko. Vgradil sem assan modul.
Na samo elektroniko nisem nič posegal in menjal upore itd.
Malo sem sfriziral ohišje modula, tako da sem vse skupaj lahko spravil v komando.
Še slikici:
Priponke
Zaradi načina pritrditve modula sem anteno lahko privil na originalni konektor.
Zaradi načina pritrditve modula sem anteno lahko privil na originalni konektor.
Picture 008.jpg (96.12 KiB) Pogledano 5714 krat
Modul v komandi. Pritrjen je z čepki, ki so v luknjah za stikala.
Modul v komandi. Pritrjen je z čepki, ki so v luknjah za stikala.
Picture 010.jpg (90.48 KiB) Pogledano 5714 krat
Še to razbijemo pa gremo, ...
bavmir
Razpravljalec
Prispevkov: 65
Pridružen: 01 Dec 2004, 20:56

Odgovor Napisal/-a bavmir »

Ima kdo iskušnje z predelavo FX-18 na 2,4 GHz, obdržal bi rad tudi 40MHz.
Uporabniški avatar
Melly
Dr. Modelar
Prispevkov: 3879
Pridružen: 15 Feb 2007, 22:51
Kraj: Ankaran, Ocizla

Odgovor Napisal/-a Melly »

Miran, predelava ni zahtevna. Poiščeš tri žice, ki gredo na oddajniški modul, ena je napajanje, ena masa ena pa signal in te povežeš na assan. Kako narediš preklop pa je tvoja odločitev. Jaz imam najraje vse povezano brez stikal, lahko pa daš en preklopnik (kvaliteten) med napajanje za modul 40MHz in assan.
Samo enkrat, ko boš šel na 2,4GHz boš počasi vsa letala spremenil v 2,4GHz...
lp Melly
Uporabniški avatar
čavka
Profesor
Prispevkov: 1605
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:45
Kraj: Besnica

Odgovor Napisal/-a čavka »

O predelavah je že precej opisanega. Tudi sam sem eni stari MC-12 dodal ASSAN modul, za vsak slučaj pa še stikalo, da lahko še vedno uporabljam 40 mega modul. Bolj interesantne se mi zdijo meritve, do kje je stvar uporabna. Danes sem se malo vozil okrog z 7 kanalnim sprejemnikom z dolgo anteno. Med kucli po tleh je brez problema delalo na 600 metrov. Me zanima, če je še kdo meril domet?????
Pa lep dan še naprej............Aleš
Uporabniški avatar
mato
Freak
Prispevkov: 971
Pridružen: 22 Dec 2004, 15:56
Kraj: Slovenj Gradec

Odgovor Napisal/-a mato »

Od 5 do 7km na višini enega metra (odvisno od sprejemnika), če mi spomin dobro služi.
Lp Matej
Uporabniški avatar
Fido
Razpravljalec
Prispevkov: 192
Pridružen: 09 Jul 2008, 14:04
Kraj: Črnomelj

Odgovor Napisal/-a Fido »

A obstajajo tudi 2,4 Ghz moduli za Mx-12??

Lp!
Miha
Uporabniški avatar
Električar
Tekmovalec
Prispevkov: 310
Pridružen: 13 Sep 2006, 16:16
Kraj: Novo mesto

Odgovor Napisal/-a Električar »

Nameravam vgraditi 2.4 modul v FC-16 in me zanima, ali je obvezno odklopiti staro anteno pri uporabi 2.4 modula ali lahko kar obe anteni delujeta istočasno (star modul in anteno bi kar pustil tako, kot sta)?

Nadalje me zanima mnenje - ali Assan ali Jeti Duplex?
Uporabniški avatar
shqwarch
Profesor
Prispevkov: 1482
Pridružen: 02 Avg 2006, 20:24
Kraj: Nisem Profesor, Sem Razpravljalec :) ;)
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a shqwarch »

Ja odvisno kaj rabiš? Tule se večina poslužije Assan modulov verjetno zaradi ugodne cene, ker jih uglavnem nabavljajo v HCju in delujejo vredu. Drugače tudi ta Jeti se mi ne zdi slab je pa res ali rabiš kake bonbončke kot so telemetrija za MUI, MT in MGPS. Tukaj ga tudi prodajajo in je zraven podano precej podatkov.
Slika
Uporabniški avatar
Melly
Dr. Modelar
Prispevkov: 3879
Pridružen: 15 Feb 2007, 22:51
Kraj: Ankaran, Ocizla

Odgovor Napisal/-a Melly »

Električar napisal/-a:Nameravam vgraditi 2.4 modul v FC-16 in me zanima, ali je obvezno odklopiti staro anteno pri uporabi 2.4 modula ali lahko kar obe anteni delujeta istočasno (star modul in anteno bi kar pustil tako, kot sta)?

Nadalje me zanima mnenje - ali Assan ali Jeti Duplex?
Poglej, če boš imel oba priklopljena bo poraba dvakrat većja (približno), posledično se bo baterija prej spraznila. Pa še ni najbolj pametno imeti dva oddajnika prižgana naenkrat, če ne zaradi drugega pa zaradi drugih modelarjev z letali v zraku. Je pa dobro izbrati kvaliteten preklopnik, da ne bo problemov.

Jeti Duplex je prava izbira, če te nekoliko višja cena ne moti. Napram drugim priznanim sistemom je pa cenejši, sploh sprejemniki, je pa res trenutno še malo uporabnikov, ker je še precej nov sistem.
lp Melly
Uporabniški avatar
Električar
Tekmovalec
Prispevkov: 310
Pridružen: 13 Sep 2006, 16:16
Kraj: Novo mesto

Odgovor Napisal/-a Električar »

Melly napisal/-a: ... dobro izbrati kvaliteten preklopnik, da ne bo problemov.
Kaj je mišljeno s kvalitetnim preklopnikom? Ne vem, če je to pri FC-16 sploh izvedljivo, vsaj kolikor sem gledal v notranjost naprave. Se pa strinjam, da je glede varnosti bolje odklopiti star modul/anteno.
Uporabniški avatar
Fido
Razpravljalec
Prispevkov: 192
Pridružen: 09 Jul 2008, 14:04
Kraj: Črnomelj

Odgovor Napisal/-a Fido »

A se da predelati MX-12 na 2.4 Ghz s temi moduli??

Lp!
Miha
Odgovori

Vrni se na RV naprave