ASSAN moduli 2,4Ghz

Izkušnje z RV napravami, sprejemniki, servomehanizmi

Moderator:

Odgovori
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3221
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

gregio napisal/-a:Kere assabive sorejemnike uporabljate s krajšo ali daljšo anteno?
Antena-aktivna je vedno samo zadnji del tisti cca 3 cm dolg olupljen del.......razlike v sprejemu med tema dvema praktično ni.....dolgo anteno vzameš če jo moraš speljati iz modela ven (karbonski trup).......drugače pa antena pri assanu izgleda takole...?
Priponke
Assan.JPG
Assan.JPG (9.78 KiB) Pogledano 5251 krat
Slika
gregio
Razpravljalec
Prispevkov: 105
Pridružen: 15 Nov 2004, 19:00
Kraj: logatec

Odgovor Napisal/-a gregio »

A se lahko assanov hack modul napaja z 3s lipo?
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

Če se ne motim, gre v vse naprave. MPX je edina izjema, ki ima samo 6 celic NiMh ali 2S za napajanje, ostali so vsi na 8 celicah (ali švoh 3S LiPo)


Pri Assanih s dvema antenama je samo ena aktivna, druga je zgolj za "rezervo"
Meni do sedaj še ni nikoli Assan zatajil, pa imam kar nekaj ur naletenih z njim.
Komaj pa čakam nove sprejemnike, ki se bodo lahko direktno napajali z 1 ali 2S lipo paketom.
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3221
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

gregio napisal/-a:A se lahko assanov hack modul napaja z 3s lipo?
poglej po tehničnih podatkih,če se prav spominjam je območje od 6V-16V,vsaj v spominu imam to...
Slika
Uporabniški avatar
Brane
Dr. Modelar
Prispevkov: 4585
Pridružen: 15 Nov 2004, 12:30
Kraj: Moste

Odgovor Napisal/-a Brane »

Ali kdo ve, zakaj ta modul ne paše v MC 24

http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... oduct=8287

ali gre zgolj za kako oviro na ohišju, ki se jo reši z brusilnikom, ali je kaj bolj problematičnega.
Kaj bo, ko se razve, da so nekatere kopije že boljše od originalov???
FANATIC
Razpravljalec
Prispevkov: 135
Pridružen: 04 Feb 2009, 09:31
Kraj: Pod hribom

Odgovor Napisal/-a FANATIC »

Brane napisal/-a:Ali kdo ve, zakaj ta modul ne paše v MC 24

http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... oduct=8287

ali gre zgolj za kako oviro na ohišju, ki se jo reši z brusilnikom, ali je kaj bolj problematičnega.
Modul gre v postajo in dela sam problem imaš z anteno ker je narejena za hand postaje.
Uporabniški avatar
URAN8
Freak
Prispevkov: 524
Pridružen: 23 Nov 2004, 22:29
Kraj: Radeče

Odgovor Napisal/-a URAN8 »

Lahko pa uporabiš enega od teh http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... enna_Cable, http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... ended_Wire, podaljškov da anteno spelješ iz ohišja naprave. A hack modul pa ne pride v poštev?
LP Andrej
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

Brane, ne poznam MC-24 da bi vedel kje bi bil problem, vendar imam sam dva Assana in sicer je eden za podoben način vgradnje kot ta, ki si ga pokazal (prva slika), eden pa je tako imenovani "hack modul" (druga slika).

Pri prvem je pomembno, da je ohišje popolnoma enako kot je originalni modul na oddajniku. Jaz sem ga nabavil za Hitec Optic, ki ima snemljiv oddajniški modul na spodnji strani ohišja. Tale moj Assan ima popolnoma enako obliko kot originalni modu, zato je zamenjava hitra in enostavna.. bi rekel klip-klap.
Ni bilo treba nič obdelave, niti lotanja.
Je pa morda nerodno to, da je antena (2,4GHz) sedaj na precej neprijetnem mestu na oddajniku.. spodaj, kar jo lahko pri nepazljivem rokovanju ali kakem padcu poškoduje ali odlomi, kajti njen navoj je prilotan direktno na tiskano vezje in nima ravno neke velike trdnosti. V tem vidim šibko točko tega sistema. Morda je tudi šibka točka sistema tudi ta, da če ne klikneš modul res do konca, bi se znalo zgoditi, da bi pri preveliki vnemi (mahanje in tresenje oddajnika, modul počasi zlezel ven in izgubil kontakte...)... čeprav (tok-tok na les) sam še nisem imel kake težave te sorte.


Pri drugem (hack modul) pa je bistvo, da ga lahko vgradiš v notranjost oddajnika, ter pritrdiš priključek za anteno kamorkoli na ohišju, kolikor ti pač dopušča dolžina kabla.
Tu imaš bolj proste roke in lahko daš domišljiji prosto pot.
Je pa treba par stvari zvrtati, zlotati itd....

LP Mitja
Priponke
"Hack modul" daje več svobode, a zahteva nekaj več dela in spretnosti za vgradnjo.
"Hack modul" daje več svobode, a zahteva nekaj več dela in spretnosti za vgradnjo.
IMG_3851.JPG (98.69 KiB) Pogledano 4727 krat
Zamenljiv modul..ki nadomesti originalnega.
Zamenljiv modul..ki nadomesti originalnega.
IMG_3850.JPG (68.7 KiB) Pogledano 4727 krat
Uporabniški avatar
URAN8
Freak
Prispevkov: 524
Pridružen: 23 Nov 2004, 22:29
Kraj: Radeče

Odgovor Napisal/-a URAN8 »

hack modul je zelo elegantna rešitev, nič ne gleda ven na neobičajnih mestih, je vse "kao" original.
Takole imam jaz rešeno na RoyalEVO
Priponke
DSC03397.JPG
DSC03397.JPG (140.55 KiB) Pogledano 4708 krat
DSC03399.JPG
DSC03399.JPG (124.2 KiB) Pogledano 4708 krat
DSC03395.JPG
DSC03395.JPG (135.98 KiB) Pogledano 4708 krat
LP Andrej
Uporabniški avatar
čavka
Profesor
Prispevkov: 1605
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:45
Kraj: Besnica

Odgovor Napisal/-a čavka »

Brane, jaz imam v moji 22-ki tisti modul ki si ga omenjal, ampak takrat ko sem ga jaz vgrajeval, drugega ni bilo. Zdaj pa je najbolj uporaben hack modul, kot je rekel Mitja.....
V moji je modul pod desnimi stikali, se ravno luknje izhajajo, treba pa je bilo ohišje modula kar precej zrezat....
Na levi pa imam stikalo za preklop med 40 mega in 2.4....
Priponke
IMG_3362.jpg
IMG_3362.jpg (190.01 KiB) Pogledano 4688 krat
Pa lep dan še naprej............Aleš
Uporabniški avatar
Brane
Dr. Modelar
Prispevkov: 4585
Pridružen: 15 Nov 2004, 12:30
Kraj: Moste

Odgovor Napisal/-a Brane »

Hvala za odgovore, v bistvu mi je sedaj jasno kako in kaj, dilema pa še vedno ostane.
1.Kupiti modul v ohišju , ga vtakniti noter namesto sedajšnega, kupiti zraven še tisti adapter oz vmesnik za anteno in vse lepo nekje zgoraj pripeljati ven.
2. Kupiti hack modul, ga vgraditi in (kaj ne boljšega) to izvesti tako, da s stikalom lahko preklapljaš med 35MHZ in 2,4Giga .

V prvem primeru me skrbi (pa ne prehudo) da je izstop antene iz modula tako obrnjen, da bi kljub vmesniku kaj pogledalo iz ohišja, v drugem primeru me pa skrbi (malo bolj) sama elektro izvedba, čeprav je bilo objavljenih že kar nekaj uporabnih slik, pa vseeno, nikoli ne veš, kako bo, ko bo treba cvikati žičke in ciniti po napravi 8-[ realno imam o teh zadevah vseeno nekoliko premalo pojma, da bi za silo vedel kako tam notri stvar špila.
Kaj bo, ko se razve, da so nekatere kopije že boljše od originalov???
Uporabniški avatar
mato
Freak
Prispevkov: 971
Pridružen: 22 Dec 2004, 15:56
Kraj: Slovenj Gradec

Odgovor Napisal/-a mato »

Mogoče samo razmisli še v smer Corone. Po prebranem naj bi bila najboljša nizkocenovna nadgraditev. Pa še ceneje je.
Čeprav sam z Assanom nisem nikoli imel problemov.
Lp Matej
Uporabniški avatar
FLOJA
Razpravljalec
Prispevkov: 141
Pridružen: 22 Okt 2007, 16:55
Kraj: Kranj

ASSAN

Odgovor Napisal/-a FLOJA »

Živjo

Moj kolega je vgradil Corono in je imel velike težave s sprejemniki, ki so odpovedovali nepredvideno (po 5 minutah, po 30 minutah ali pa tudi ne), zato je raje namontiral ASSAN-a in sedaj nima problemov.

Brane, če se boš odločil za ASSAN-a se poveži s Čavko, on ima kolega, ki vgradnjo ASSAN-a obvlada (tudi meni in še mnogim je vgradil Hack modul) in vsem zadeva deluje brez problemov.

Lep pozdrav Janez
Nikoli ne scagaj
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

Meni je Assan všeč, ker ima tudi take majčkene sprejemnike... tale mala žverca na primer, je 6 kanalna..

Pogrešam pa kakšno veliko sprejemniško škatlco, kia bi dajala občutek varnosti tudi v kakšni veliki ropotajoči krači. Taka mala stvarca ti pade na poden v večjem modelu, pa jo ne najdeš več :lol: :lol: #-o .. samo slišiš jo, ko nekje ropota :lol: :lol:
Priponke
mere: 45 x 18 x 7 mm
mere: 45 x 18 x 7 mm
X8R6M.jpg (62.33 KiB) Pogledano 6137 krat
Uporabniški avatar
mato
Freak
Prispevkov: 971
Pridružen: 22 Dec 2004, 15:56
Kraj: Slovenj Gradec

Re: ASSAN

Odgovor Napisal/-a mato »

FLOJA napisal/-a:Živjo

Moj kolega je vgradil Corono in je imel velike težave s sprejemniki, ki so odpovedovali nepredvideno (po 5 minutah, po 30 minutah ali pa tudi ne), zato je raje namontiral ASSAN-a in sedaj nima problemov.

Brane, če se boš odločil za ASSAN-a se poveži s Čavko, on ima kolega, ki vgradnjo ASSAN-a obvlada (tudi meni in še mnogim je vgradil Hack modul) in vsem zadeva deluje brez problemov.

Lep pozdrav Janez
Merodajen bi bil podatek, katero verzijo je imel.
Prva verzija je res povzročala nekaj težav, enako je bilo pri ASSAN-u. Z drugo verzijo so oboji odpravili težave.

Za CORONO sedaj trdijo, da je naspidiran SPEKTRUM, saj naj bi delala kar na treh kanalih. ASSAN na enem, SPEKTRUM pa dela na dveh.
Lp Matej
Uporabniški avatar
bray
Freak
Prispevkov: 927
Pridružen: 04 Maj 2006, 20:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a bray »

Ultralajt napisal/-a:Meni je Assan všeč, ker ima tudi take majčkene sprejemnike... tale mala žverca na primer, je 6 kanalna..
Majhnost teh sprejemnikov je tudi pri meni eden od razlogov zakaj sem na assanu. Drugi je pa cena. ;) Pogresam samo tak mali 6 kananli sprejemnik s tadolgo anteno in pa povratni kanal kot pri jetiju ali hitecu. Skoda, da hitec/aurora nima tako majhnih sprejemnikov.

Corona ima pa toliko razlicnih 2.4G sistemov, da je cela zmeda. In seveda med sabo niso kompatibilni. Dvomim, da je tisti, ki se prodaja pri HC tako ugodno v kompletu s sprejemnikom res zadnja verzija.
I didn't know it was impossible when i did it!
http://www.sdgpslogger.com
http://bpp-blog.blogspot.com
Uporabniški avatar
mato
Freak
Prispevkov: 971
Pridružen: 22 Dec 2004, 15:56
Kraj: Slovenj Gradec

Odgovor Napisal/-a mato »

bray napisal/-a: Corona ima pa toliko razlicnih 2.4G sistemov, da je cela zmeda. In seveda med sabo niso kompatibilni. Dvomim, da je tisti, ki se prodaja pri HC tako ugodno v kompletu s sprejemnikom res zadnja verzija.
Je zadnja verzija in podpira vse sprejemnike. In tudi nobene zmede ni več, ker so prvo slabo ali nedelujočo verzijo umaknili iz prodaje.

Sicer pa kmalu poročam iz lastnih izkušen, kot sem pred leti o ASSAN-u.

Brane, tebi bi pa predlagal, glede na tvoje znanje, da si kupiš komando, ki je že original narejena na 2.4GHz. S tem namreč odpade pretvarjanje signala in je komanda bistveno bolj odzivna.

Nekje na forumu je filmček, kako komanda z ASSAN modulom zamuja. Nebi verjel, če ne bi videl.
Lp Matej
gregio
Razpravljalec
Prispevkov: 105
Pridružen: 15 Nov 2004, 19:00
Kraj: logatec

Odgovor Napisal/-a gregio »

Kje kupujete poleg hobbycitya assanove sprejemnike?
Uporabniški avatar
Brane
Dr. Modelar
Prispevkov: 4585
Pridružen: 15 Nov 2004, 12:30
Kraj: Moste

Odgovor Napisal/-a Brane »

Hja, sedaj postaja bolj komplicirano, kot sem mislil. No ravno nove naprave sedaj nebi kupoval, ker mi obstoječa čisto v redu dela , bi pa preizkusil 2,4G tako da bo zaenkrat sigurno obstoječa predelana. Assan mi cenovno ustreza, pa tudi model na katerem ga bom preizkusil je že pripravljen. Edino, če je nova Corona res tako dobra :-k
Kaj bo, ko se razve, da so nekatere kopije že boljše od originalov???
Uporabniški avatar
mato
Freak
Prispevkov: 971
Pridružen: 22 Dec 2004, 15:56
Kraj: Slovenj Gradec

Odgovor Napisal/-a mato »

Če hočeš biti 100% potem se odloči za ASSANa.
V teoriji je sicer CORONA boljša, ampak ASSAN je že dlje na sceni in že nekaj časa ni slišati, da bi imeli kakšne probleme.

Kar se pa same predelave tiče, je pa zadeva sila preprosta in boš brez težav lahko vse naredil sam.
Če pa napišeš, za katero komando gre, pa ti prilepim še slikovna navodila.
Sam sem predelal že 3 komande, pa nimam veliko znanja o elektriki.
Lp Matej
ARF
Razpravljalec
Prispevkov: 89
Pridružen: 19 Jun 2006, 16:57
Kraj: Radovljica

Assan vgradnja v MC 12

Odgovor Napisal/-a ARF »

Pozdravljeni.

Odločil sem se, da moja veteranka MC 12 potrebuje pomladitev.
Na vrh top liste je prišel Assan, nabava HK.

Tako je izgledala MC 12 pred posegom na pomladitveni mizi:
Slika

Še v predelu bodoče priključitve:
Slika

Po izvedeni priključitvi in ožičenju:
Slika

Še predel stikala napajnja odajniških modulov.
Opazite mojo željo po zanesljivosti delovanja, zato sem izbral izvedbo drsnega stikala (dvojno) za preklop "+" napajanja in stalni priklop "-" napajanja.
Slika
Zadnjič spremenil ARF, dne 23 Feb 2010, 12:14, skupaj popravljeno 1 krat.
ARF or RF
ARF
Razpravljalec
Prispevkov: 89
Pridružen: 19 Jun 2006, 16:57
Kraj: Radovljica

Assan vgradnja v MC 12

Odgovor Napisal/-a ARF »

Še pogled končne pozicije modula v postaji.
Med modul in obstoječe tiskano vezje sem dal dodatno izolacijo, saj "špičke" iz vezja MC 12 zlahka predrejo tanko folijo Assan modula.
Med Assan modul in izolacijo sem dal lepilo, da preprečim kasnejše "sprehajanje" Assan modula po MC 12.
Pozitivno sem presenečen nad trdnostjo - zanesljivostjo natika priključkov Assan modula na pine MC12 postaje.
Slika

Pozicija in izbira drsnega stikala naj bi dala zanesljiv kontakt in preprečila "lahkega po pomoti" preklopa med oddajniškima moduloma.
Slika
Zadnjič spremenil ARF, dne 23 Feb 2010, 12:14, skupaj popravljeno 1 krat.
ARF or RF
ARF
Razpravljalec
Prispevkov: 89
Pridružen: 19 Jun 2006, 16:57
Kraj: Radovljica

Assan vgradnja v MC 12

Odgovor Napisal/-a ARF »

Še finale - test delovanja.

Najprej test 35MHz:
Zelena ledica pod napisom 35MHz kaže delovanje 35MHz oddajnika.
Rdeča ledica na levi strani kaže na izklopljen 2,GHz oddajnik.
Poleg rdeče ledice je "mrtva" ledica od statusa 2,4 GHz oddajnika.
Slika

Še test s sprejemnikom in servo motorji, DELUJE.
Slika

Test 2,GHz.
Preklop drsnega stikala.
Ledica pod napisom 35MHz gori rdeče, oddajnik 35MHz nima napajanja.
Ledica na levi strani gori zeleno, oddajnik 2,4GHz ima napajanje.
Poleg zelene "napajalne" ledice gori tudi zeleno obarvana ledica od statusa 2,4GHz oddajniškega modula.
Slika

Sledi uglaševanje oddajnika in sprejemnika 2,4GHz.
Test s servoti. DELUJE

Slika
ARF or RF
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

Po dolgem času sem se včeraj le lotil vgradnje Assan hack modula v MX-16s. Mislim, da sem odlašal zato, ker sem se podzavestno bal, da bom kaj zaj....

Ker je MX-16s naprava s sintetizatorjem (izbira poljubne oddajne frekvence v določenem pasu) in se pri vklopu pojavi vprašanje o izbitiri kanala in njegovem vklopu, me je zelo zanimalo, kaj se bo zgodilo s tem delom procedure ob vklopu, ko bo zadeva pripeta na Assan 2,4G modul.

No, zadeva je preprosta.

Po vklopu RV oddajnika, se na zaslonu pojavi vprašanje o kanalu. Enostavno ga potrdim in nato preklopim klecno stikalo na Assan modul.
Če pa vprašanja o vklopu kanala ne potrdim, zadeva vseeno deluje, le na zaslonu nenehno utripa številka kanala. Vendar zadeva vseeno deluje.

Preveril sem tudi, kaj se zgodi, če ob vklopljeni napravi preklapljam med 40MHz in 2,4Ghz. Zadeva deluje b.p.

Pri vgradnji modula sem imel kar nekaj "težav", kajti, kamorkoli sem modul postavil (na mesta, ki sem jih videl na razlagah o predelavi po forumih), je ohišje vedno sedlo nekako na tesno ali celo ni šlo skupaj.
Zato sem izbral za modul mesto tik ob oddajnikovem akumulatorju in z dremelom odbrusil dvoje tankih reberc na ohišju.
Žičke sem pritrdil v ohišje z lepilnim trakom, da niso napoti gibljivim delom mehanizmov komandnih ročic. Bilo bi precej neprijetno, če bi gibanje mehanizma počasi premikastilo kakšno žico....

Kar se tiče same vezave, je pa šlo takole:

Na ploščico oddajnega modula gresta dve vrsti kablov. Enih je veliko v šopu, drugi šop pa vsebuje pa rdečo, črno in rumeno žico.

Te žice sem kak cm od konentorja odščipnil. Nanje sem nalotal trižilni kabel (tisti za podaljševanje kablov servomotorjev)
Povezal sem pa zadevo na sledeč način:
Žice, ksem jih odščipnil, tisti del, ki prihaja iz večjega tiskanega vezja, sem speljal na dvopolno klecno stikalo in assan hack modul. Na klecno stikalo sem na sredinske kontakte zalotal rdečo in črno žico. Rumeno žico (signal) pa sem razcepil v dva kraka. En krak sem zalotal na rumeno žičko konektorja na originalnem oddajniškem modulu, drugi krak pa na rumeno žičko na Assan modulu.
na stikalo sem na skrajne kontakte nalotal nove žice (črna in rdeča...enaka orientacija-polariteta kot sredinski žički).
Žičker iz enega konca stikala sem speljal na Assan modul (črna in rdeča), žočke z drugega konca stikala pa na preostali dve žički na konektorju originalnega modula (črna in rdeča).

Torej je rumena žica (signal) sedaj po novem poleg vezave na originalni modul, povezana še z Assanom.
Napajanje modulov (črna minus, rdeča plus) pa se preko klecnega stikala preklaplja med originalnim modulom in Assan modulom.

Anteno, diodo in klecno stikalo sem montiral v primerno velike izvrtine na prednjem levem spodnjem delu ohišja oddajnika. Klecno stikalo sem postavil tako, da če ka premaknem v smeri origginalne antene, naprava deluje na 40MHz, če pa ga klecnem v smeri male antene, pa naprava deluje na 2,4GHz. Rdeče/zelena dioda pa najavi če Assan deluje (ter seveda predirljiv pisk modula).

Je bil pa kar mrzel tuš, ko sem po predelavi prvič vkopil napravo! Ni delalo!!! Sem si mislil, sedaj sem ga pa fajn usral!
No, pa se je izkazalo, da sem le konektor akumulatorja potisnil premalo globoko v vtikač. Ko sem priklopil aku kot se spodobi, je srce zaigralo, ker je delalo tako kot mora.

Če bo komu tale zapis v pomoč....

LP Mitja
Uporabniški avatar
Bor00
Tekmovalec
Prispevkov: 428
Pridružen: 04 Mar 2007, 18:35

Odgovor Napisal/-a Bor00 »

Jst mam tud predalenao MX16. Jst sem 35Mhz modul pustil kar v komadi, assana sem zvezal kar direkt zraven nasignall ( tako da v teoriji delata oba na enkrat) ampak zato zberem pri vklopu NO in stem izklopim 35Mhz modul. Namesto navadne antene sem tja zmontiral 2,4Ghz in stem komanda zgleda k origin :)
Odgovori

Vrni se na RV naprave