F3J Bolgarija 14 in 15.7.2007

Moderator: Pisaneli

Odgovori
Uporabniški avatar
CINX
Profesor
Prispevkov: 1212
Pridružen: 16 Nov 2004, 08:33
Kraj: Poljane nad Šk. Loko
Kontakt:

F3J Bolgarija 14 in 15.7.2007

Odgovor Napisal/-a CINX »

Drug teden točneje v četrtek 12.7. se nekaj tekmovalcev v kategoriji F3J odpravlja na tekmovanje v Bolgarijo.
To leto na tekmo predvidoma odrinemo Primož Prhavc, Nikolaj Činku, Jan Hlastec in pa Primož Rižner. No zame še ni povsem zagotovo, ker še nimam potnega lista, delat sem ga dal šele danes :oops: Na srečo pa je na pomoč priskočila Letalska zveza Slovenije in mi uredila prioriteto pri izdaji potnega lista [-o< Tako, da upanje na potni list ostaja. Pa nej še gdo plune čez LZS [-X

No, če koga zanima kaj v zvezi z to tekmo, je nekaj lanskoletnih podatkov in kaj se bo dogajalo na letošnji tekmi na temle naslovu:

http://www.f3j-bulgaria.hit.bg/
Zadnjič spremenil CINX, dne 05 Jul 2007, 11:28, skupaj popravljeno 3 krat.
Uporabniški avatar
pan hlastek
Razpravljalec
Prispevkov: 102
Pridružen: 26 Dec 2006, 18:47
Kraj: Slov. Konjice

Odgovor Napisal/-a pan hlastek »

Niko upam da boš uredil zadevo z potnim listom in da bomo v Bolgariji štirje. Primož pa lani ni zmagal! [-X Zmagal je Arijan Hucaljuk, ki je tako pobral 2 Shadowa( 1 za zmago med seniorji, 1 pa za zmago med juniorji)


Lp jan
There is no need to be Perfect, you just have to have a Vision!!
Uporabniški avatar
CINX
Profesor
Prispevkov: 1212
Pridružen: 16 Nov 2004, 08:33
Kraj: Poljane nad Šk. Loko
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a CINX »

Ja malo površno sem pregledal lanske rezultate :oops: bil je prvi po predtekmovanju in ne po flayoffu. Jan hvala za opozorilo.
Pasport pa mora bit do cajta fertik, itak :lol:
Uporabniški avatar
rsquattro
Freak
Prispevkov: 649
Pridružen: 04 Sep 2005, 18:21
Kraj: Kamnik/Ribno/Bled

Odgovor Napisal/-a rsquattro »

Chinks, ne boj se. Delal sem na upravni enoti, na oddelku kjer sprejemajo naročilo potnih listov. Če imaš na zahtevku P - prioritetno, je zadeva pri tebi lahko že v manj kot štirih dneh, tudi v času dopustov, ko veliko ljudi vloži zahtevek.

Lepo se imejte v Bolgariji!

LP
Hangflieger
Uporabniški avatar
CINX
Profesor
Prispevkov: 1212
Pridružen: 16 Nov 2004, 08:33
Kraj: Poljane nad Šk. Loko
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a CINX »

Potni list je že doma :lol: še podelamo, kar je za podelat, počakamo na četrtek in gasa :lol:
Uporabniški avatar
rsquattro
Freak
Prispevkov: 649
Pridružen: 04 Sep 2005, 18:21
Kraj: Kamnik/Ribno/Bled

Odgovor Napisal/-a rsquattro »

Udeleženci že doma?

Na forumu smo željni rezultatov, ker na uradni strani ni še nič =P~ =P~ =P~


Sta le dve fotografiji. In na eni je Jan hlastec na I. stopnici! =D> če to drži čestitke!
Hangflieger
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

rsquattro napisal/-a:Udeleženci že doma?
Na forumu smo željni rezultatov, ker na uradni strani ni še nič =P~ =P~ =P~
Sta le dve fotografiji. In na eni je Jan hlastec na I. stopnici! =D> če to drži čestitke!
a je to?

Slika
Uporabniški avatar
pan hlastek
Razpravljalec
Prispevkov: 102
Pridružen: 26 Dec 2006, 18:47
Kraj: Slov. Konjice

Odgovor Napisal/-a pan hlastek »

Ja Luka, res je! Med juniorji sem osvojil prvo mesto, za nagrado pa sem dobil čisto novega Shadowa z specialnim dizajnom :lol: :P Razmere na tekmi so bile zares zahtevne, vendar če bi odpravili nepotrebne napake pri pristankih bi lahko bili vsi štirje v fly off-u.

Res hvala celi ekipi za pomoč =D>

P.S. slike bodo naložili drugi ker sem jaz pozabil vzeti fotoaparat


Lp jan
There is no need to be Perfect, you just have to have a Vision!!
meda
Razpravljalec
Prispevkov: 104
Pridružen: 04 Feb 2006, 18:00
Kraj: Ižakovci

Odgovor Napisal/-a meda »

Zdravo!

Vse čestitke Janu za osvojeno prvo mesto med mladinci in tudi ostali ekipi za dusežene rezultate, mogoče več sreče s pristanki prihodnjič.

lp Damjan/Metod
Uporabniški avatar
CINX
Profesor
Prispevkov: 1212
Pridružen: 16 Nov 2004, 08:33
Kraj: Poljane nad Šk. Loko
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a CINX »

No, da se končno malo oglasimo!

Hvala Mitja, da si objavil rezultate!!!


Že Jan je napisal, da je bila tekma izredno zahtevna in polna preobratov. Sam sem bil v soboto po končanih štirih turnusih in končanem dnevu na izrednem devetem mestu. Potem pa nedelja peti turnus ena VELIKA NEUMNOST in vse je šlo v maline. V šestem pa izredno močan veter z balončki, v takih pogojih še nikoli nisem letel in brez iskušen nimaš kaj pričakvat. Vedno, ko je pihal tako močan veter sem raje čukal doma, kot pa da bi letel, leteti v takih razmerah na tekmi pa je povsem nekaj normalnega.
Prvi turnus v soboto vse je šlo kot po maslu razen pristanka, katerega sem naredu malo preveč živčno in model sem zabil v tla tako močno da mi je napokal centroplan in pa še polomil sem rep. Čas je bil vrhunski 9.56,76 pristanek 95.
Drugi turnus zaradi polomljenega repa na Shedowu sem moral vzet Experienca in moram napisat, da je to moj najbolje taktičnjo odleten let na kateri koli tekmi. Pravilno ocenjena situacija pravočasni prelet kakih 400 metrov v novo dviganje, vsi ostali, ki so ustrajali na istem mestu so počasi curili jez pa sem v dveh minutah popel v strato. Vendar pa se mi je naredilo nekaj nepričakovanega. Pri pristanku se mi je zataknil levi flap in namesto na točki sem pristal kakih petdeset metrov stran in dobil sem samo 840 točk namesto 1000. Pomočnik je bil kolega Saša Pečinar odličen F3J pilot iz Hrvaške.
Tretji turnus. Še sedaj se mi ježi koža, ko pomislim na ta turnus in na to kako odlično sem odletel zadevo. Trije smo po treh minutah bili čisto v podnu in iskali še zadnje šanse. Čeprav sem bil najnižji sta oba druga tekmovalca šla pristat in ostal sem sam in neko cuzal nulco na štirih petih metrih, pri tem pa se je iz Turškega tabora slišalo v angleščini bo, ne nebo, bo, ne nebo in naenkrat je odleplo avijon pa z vetrom v stratosfero. Pri tem sem ga odpeljal zelo daleč od sebe in obvezno sem se okoli sedme minute moral odpeljat nazaj saj bi bil drugače povratek nemogoč. Takoj, ko sem zapustil dviganje pa sem padel v tak abvind da sem minuto in pol samo curil in nujno je bilo treba it v pristanek in ne moreš verjet ko sem malo vijugal, da bi še kaj našel sem na kakih desetih metrih in 100 m stran zopet našel dviganje in jotico sem spet dvigni na varno in tako odpeljal, do konca. Pristanek pa je bil malo slabši in sicer 90.
Četrti turnus stratosfera. Jotico sem edini zapeljal dirktno v veter le ta pa je šla v luft kot z dvigalom. Nato se mi je pridružil še nekdo le ta pa mi je nakoncu zaradi mojega zelo slabega pristanka vzel tisočko pristal sem v samo mislim, da okloli 70, 80 točk.
Konec letalnega dneva in neverjetno deveto mesto.
Peti in šeti nedelja brezveze raje pozabim.

Primož Prhavc in Jan Hlastec sta odletela tekmo odlično in še enkrat čestitke Janu za dosežen uspeh. Primož Rižner zaradi bolezni v soboto ni moral dati vsega iz sebe prav gotovo tudi zato verjetno za njega malo skromnejša uvrstitev, nam je pa v nedeljo demonstriral kaj so to velemojstri, ko je kar tri minute vozil na kakih šestih metrih in ostal skoraj do konca , zmanjkalo mu je kakih dvajset sekund.

Čeprav sem pred odhodom računal na uvrstitev okoli 20 mesta sem iskreno povedano razočaran nad nedeljo. Še posebaj nad petim turnusom saj sem se pustil odpeljat v abvind in to z vetrom, pa čeprav sem se na začetku pravilno odločil ostati v skupini in vsi razen mene so ostali do konca. Po tem turnusu sem dobil potrdilo za to kar sem v sebi non stop gojil in kle se več ne dam. Ampak zdaj je kar je. Z tem sem si tudi verjetno zapravil tisto na kar sem računal, da bo prišlo šele čez kake dve leti ali tri. Bojo pa še šanse tko, da je potebno še odpravit napake, ki jih delam in se še malo uletet in spoznat z vetrovnim vremenom.

Bulgarija. Zelo lepa dežela z zelo prijaznimi ljudmi, odličnim pivom in hrano . Ceste pa so katastrofalno slabe. No si zaradi počasne vožnje vsaj lahko dobro ogledaš okolico.
Spoznal sem, kar nekaj ljudi, ki že dolgo letijo v F3J med njimi tudi tiste najboljše. Z kolegi iz Hrvaške smo se zabavali, da se reče in se parkrat nasmejali do solz. Bil sem že na parih mednarodnih tekmah še takrat, ko sem tekmoval v F5J, vendar se do sedaj še nisem tako zabaval in še nikjer ni bilo tolko smeha.
Da ne pozabim. Organizacija tekme je bila odlična, vse je štimalo, hrana je bila super in prav presenetilo me, ko sem videl, da je organizator postavil točini pult kjer je lahko vsak od tekmovalcev popil mrzlega piva kolikor ga je hotel. Sodov pa ni nikoli zmanjkalo :lol:

Z te tekme sem marsikaj odnesel in se veliko naučil, za kaj več pa bo potrebno še malo potrenerat. No pa še mal sreče in bo.
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

=D> =D> Dober opis dogajanja, pa rezultati tut..
Uporabniški avatar
Bošti
Tekmovalec
Prispevkov: 214
Pridružen: 15 Nov 2004, 23:25
Kraj: Pokoše, na sončni strani Pohorja
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Bošti »

=D> =D> Bravo naši!!

Lp, Boštjan
"if it looks good, it will perform well"
Burt Rutan
Uporabniški avatar
rsquattro
Freak
Prispevkov: 649
Pridružen: 04 Sep 2005, 18:21
Kraj: Kamnik/Ribno/Bled

Odgovor Napisal/-a rsquattro »

Chinks, malo dopolnjujem tvoje dolgo poročilo =D>

Praviš, da ti je pomagal odličen hrvaški pilot Saša Pečinar. Izbrskal sem fotografijo z eurotura v holiču na slovaškem maja 2004. Takrat se je veselil 2. mesta


LP
Priponke
DSC02150.JPG
DSC02150.JPG (46 KiB) Pogledano 3339 krat
Hangflieger
Uporabniški avatar
breny
Freak
Prispevkov: 474
Pridružen: 29 Avg 2005, 09:06
Kraj: Mozirje

Odgovor Napisal/-a breny »

Čestitke tudi z moje strani! =D> =D>

LP Brane
35 MHZ, Ch 76
Uporabniški avatar
pan hlastek
Razpravljalec
Prispevkov: 102
Pridružen: 26 Dec 2006, 18:47
Kraj: Slov. Konjice

Odgovor Napisal/-a pan hlastek »

Da malo pogrejem temo še slike:

Chinks je bil ful vesel kr je dobro odletel
Slika

Tole je bilo v zadnjem letu (roke so se mi tresle 200 na uro) na srečo sem kljub vetrovnemu vremenu ostal v zraku do konca in naredil 1000
Slika

Tule pa že veselje z novim Shadowom
Slika
There is no need to be Perfect, you just have to have a Vision!!
Uporabniški avatar
CINX
Profesor
Prispevkov: 1212
Pridružen: 16 Nov 2004, 08:33
Kraj: Poljane nad Šk. Loko
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a CINX »

Jan kaj nebi bil vesel!!! Tole je blo prvi dan po pregledu rezultatov po štirih turnusih. Bil sem na devetem mestu, če pa nebi bilo težav z flapom, ko se mi je zahaklav pa bi bil okoli šestega mesa ali celo petega. Kar je bilo za drugo tekmo na evroturu in mojo osmo tekmo nasploh v F3J hudo. No drug dan sem vse pokvaril. Ampak zaloge je še ogromno, v modelu prav tako pa tudi pri meni. Upam, da se bo forma še naprej dvigovala, do kam bomo pa vidl. :lol:
Odgovori

Vrni se na Prireditve, srečanja in tekmovanja