Dominator FSI 7

Vse od načrtovanja, izdelave do letenja z modeli letal iz stiropora, deprona, EPP pene, itd.

Moderator: carcar

Odgovori
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Dominator FSI 7

Odgovor Napisal/-a Krist »

Za vikend je nastal en nov model in sicer Dominator FSI 7. Gre za pomanjšano različico lesenega modela. Model je v celoti izdelan iz deprona z nekaj minimalnimi ojačitvami iz karbona in balze. Trenutno je leteč Andrejev (*brokenwing) model, moj pa je še v gradnji. Da ne bojo ostajale stvaritve samo v moji lasti, bom v najkrajšem možnem času popravil načrt za splošno uporabo, tako, da se boste tisti, ki se odločite za gradnjo lahko vsaj malo znašli iz njega.
Andrejev model ima 312g vzletne mase in leti s combo setom za 16$ iz UH odlično. Na polovici gasa lebdi, na polnega pa lepo pospeši v vertikalo.
Še nekaj slik
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

načrt je narisan :D
To je to.
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

Popravek načrta + verzija v pdf-ju in dxf-u
link
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

moj je tudi leteč. :D
Kompleten tehta 309g z 3S 900mAh 12C X-power paketom, z 3S 1000mAh 25C modell expert paketom pa tehta 335g. Sam model pa ima 233g brez akumulatorja. Kitajski motor služi namenu, saj pri malo več kot 1/3 gasa lebdi, na polnem pa kar lepo pospeši ne glede na položaj modela. Model leti hrbtno enako kot normalno, je zelo lepo vodljiv in stabilen (za 10s sem ga pustil letel naravnost na glavo obrnjenega brez da bi imel prstov na komandi, pa ni zavil).
Če se kdo odloči za gradnjo, bom dodal še nekaj slik detajlov, ki jih ni v načrtu, tako da bo videt, kako je to pri meni izvedeno.
Uporabniški avatar
Svetelj
Razpravljalec
Prispevkov: 137
Pridružen: 06 Apr 2006, 16:15
Kraj: Šenčur pri Kranju

Odgovor Napisal/-a Svetelj »

:o a so propelerji vedno zako zviti?? :o :o
Modelarstvo je pač drag špas [-X :roll: :lol:

35 Mhz, ch 61, 79
Šenčur
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

Ja, k ne veš :lol:
To je samo optična prevara, pač fotoaparat tako vidi, drugače so kraki lepo poravnani.
Uporabniški avatar
AirKiller
Tekmovalec
Prispevkov: 262
Pridružen: 29 Avg 2005, 19:58
Kraj: Nova Gorica

Odgovor Napisal/-a AirKiller »

zgleda kot da bi ga v rikverc vozil :lol:
o_O
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

Tut to bo ta model dočakal :D
Uporabniški avatar
RAF
Tekmovalec
Prispevkov: 226
Pridružen: 04 Feb 2007, 14:26
Kraj: Rodine

Odgovor Napisal/-a RAF »

Končno mi je uspelo downloadat načrt. Preprosta konstrukcija in lep končni rezultat =D> . Nekaj materiala bi se še dalo odstranit. Naprimer 4mm balzo v trupu in kakšna luknja v rebrih bi odvzela še nekaj gramov. Pri mojem Edge-u sta rebri iz 3mm deprona, požarna stena pa iz dveh plasti 3mm deprona (notranja plast je še izrezana).
Priponke
Zelo korajžna prednja stena
Zelo korajžna prednja stena
IMAG0026-1.JPG (31.15 KiB) Pogledano 5113 krat
IMAG0025-1.JPG
IMAG0025-1.JPG (43.42 KiB) Pogledano 5113 krat
IMAG0021-1.JPG
IMAG0021-1.JPG (44.57 KiB) Pogledano 5113 krat
Brez zdravega strahu pred tlemi
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

Ja no, tista 4mm balza bi lahko bila komot tanjša, pa tut kaka luknja v njej bi lahko bila, samo moj namen je gradit predvsem dovolj trden in lahek model.je pa fino, ko imaš vsa rebra nalepljena na ta vzdolžni nosilec, ker potem samo lepo zakriviš depron po konstrukciji in pustiš nekaj ur da se lepo skrivi, tako da pri lepljenju ni prevelikih napetosti v materialu. Za krivljenje deprona je seveda obvezna uporaba širokega selotejpa. Mislim da je oblikovanje deprona bilo že velikokrat opisano na našem forumu pa tudi tujih.
Recimo eleroni bi lahko bili komot iz 3mm balze, ostali del krila pa iz 5mm deprona (ker nisem dobil 5mm deprona, sem zlepil 2 kosa 3mm deprona z lepilom v spreju).Oba modela sta nekje enako težka, edino moj pogon je konkretno močnejši, tako da moj model izstreli pri povnem plinu, pa še moj motor je 15g lažji.
Uporabniški avatar
˙brokenwing
Razpravljalec
Prispevkov: 109
Pridružen: 19 Jan 2007, 16:13
Kraj: Nm

Odgovor Napisal/-a Ë™brokenwing »

Ker mi je nagajal internet se oglašam šele sedaj. Modelček leti odlično, predvsem mu ležijo ala f3a akrobacije(počasne role, hrbtni leti, let na nož je prava poslastica =D> ), tudi hoovrat se seveda da, vendar je podobno kot prva različica iz balze v hoovru dokaj nestabilen, toruque role mi s tem modelom še ni uspelo izvesti. Prvi let je bil strašljiv, saj je bilo krilo iz 3 mm deprona in z eno samo 2.5mm karbonsko palico veliko prešibko in je poleg zvijanja celo padalo v flutter. Težavo sem rešil z smrekovima letvicama, ki sem ju prilepil pod krilo. Masa se je res povečala za nekaj gramov, vendar je krilo sedaj dovolj močno za vsakovrstne akrobacije.
Drznost manevrov je pogojena z dvema dejavnikoma: izkušenostjo pilota in dejstvom, da ima/nima dovolj denarja/znanja za nov model.

Slika
Uporabniški avatar
mobil11
Freak
Prispevkov: 535
Pridružen: 15 Feb 2004, 14:30
Kraj: Bizeljsko

Odgovor Napisal/-a mobil11 »

LP (G)(Z)oran
http://www.gorankroselj.com/
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

Izgleda enako, samo je bil kupljen drugje. Kolikor sem pogledal, je ta motor po zmoljivostih enak mojemu, tako, da ne bi smel bit problem. Je pa res divji, malo pobrskaj po mojih postih, pa boš našel video testa šišmiša z tem motorjem.
Odgovori

Vrni se na Modeli iz penastih materialov