Kater koaksial helikopter?

Debata o modelih: PicoZ, Hummingbird, Sabre, Dragonfly, MicroBell, Ikarus Piccolo, Walkera in podobnih
Odgovori
Uporabniški avatar
Odisej
Freak
Prispevkov: 506
Pridružen: 06 Jul 2005, 17:00
Kraj: Vrhnika
Kontakt:

Kater koaksial helikopter?

Odgovor Napisal/-a Odisej »

Živjo!

Mlajši brat si želi helikopterja... zaenkrat leti na simulatorju, svojega mu še ne upam dat za pelat, pa se mi zdi, da bi bilo fino, če bi začel na kakem "malo lažjem". Na trgu je polno teh koaksialnih helijev z dvojnim propelerjem, pa me zanima, kaj priporočate (aja, pa obvezno 4ch, ker se mi zdi 2ch brezveze)...

Vidim, da vas ima že kar nekaj take varijante, pa me zanima, kateri se na splošno bolje obnese, kar se tiče stebilnosti, rezervnih delov, nabave cene?


lp
Peter
Uporabniški avatar
Moho
Freak
Prispevkov: 558
Pridružen: 17 Jan 2007, 20:57
Kraj: Medvode

Odgovor Napisal/-a Moho »

Po mojem mnenju je najbolj da si kupi lamo ali pa bella. Modela sta skoraj identična,razen vpetja krakov-elis. Pri lami se dokaj hitro zložijo ob morebitnem trku, seveda ob odvzetem plinu. Bell te opcije nima. Sta pa obadva narejena za notranje prostore oz. tudi zunanje če ni vetra.Najbolje je leteti zjutraj al pa zvečer, ker se ozračje umiri.

Veliko modelarskih užitkov!

Lp Miha
Uporabniški avatar
Odisej
Freak
Prispevkov: 506
Pridružen: 06 Jul 2005, 17:00
Kraj: Vrhnika
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Odisej »

Hmm... bela ima mibo, se lamo dobi kje pri nas?? Kaj pa je najcenejša varjanta?
borisk
Zagrizenec
Prispevkov: 273
Pridružen: 20 Jun 2002, 01:00
Kraj: šmarje

Odgovor Napisal/-a borisk »

baje pri nebcu...
Uporabniški avatar
Moho
Freak
Prispevkov: 558
Pridružen: 17 Jan 2007, 20:57
Kraj: Medvode

Odgovor Napisal/-a Moho »

Živjo!!!

Najbolj, da se glede nakupa obrneš na Primus R. Tam res vejo kako se tem rečem streže. Boš ornk stvar kupu, pa še kej koristnega zvedu. Sam k Nebcu ne jet k tm se mu gre pa sam za dnar, pa nima pojma o helijih.
Govorim iz lastnih izkušenj. :D
http://www.primusr.com/

ali pa tel 040 300 300

lp Miha
Uporabniški avatar
Boeing
Freak
Prispevkov: 710
Pridružen: 15 Nov 2004, 15:03
Kraj: Rogaška Slatina

Odgovor Napisal/-a Boeing »

Moho, dej, umiri se. Resno.

Tvoje obnašanje je _rahlo_ otročje, če ne celo žaljivo.


Sem in še vedno kupujem pri obeh, pri nebcu in pri primusu. Oba imata strogo profesionalen a človeški odnos do stvari in točno vesta kaj delata, rade volje svetujeta in pomagata, velikokrat še celo več, kot bi od prodajalca sploh pričakoval. Odnos do kupca je več kot korekten (pri obeh).

Tako da taki izpadi ne pašejo na ta forum, še posebej zato ker NISO RESNIČNI.


Če pa imaš ti s komerkoli slabe izkušnje, pa prosim to uredi na relaciji ti-prodajalec in ne vlači umazanega perila po forumih.
Ko segaš po zvezdah, ne skrbi če katero izmed njih zgrešiš. Morebiti ujameš Luno...
Uporabniški avatar
Parky
Dr. Modelar
Prispevkov: 3052
Pridružen: 12 Sep 2004, 18:24
Kraj: EU-Slovenia

Odgovor Napisal/-a Parky »

Se strinjam z Boingom, tudi jaz imam dobre izkušnje z obema.

Lp
Lp,Borut
IksDe --->Das Hubschrauber Heli Team <---xD :car:
Uporabniški avatar
Moho
Freak
Prispevkov: 558
Pridružen: 17 Jan 2007, 20:57
Kraj: Medvode

Odgovor Napisal/-a Moho »

No me veseli da imate dobre izkušnje tako pri enemu kot pri drugemu.
No jst sm sam hotu svoje povedat in pomagat po SVOJIH izkušnjah. Lepo da vi nimate takih izkušenj in ste z obema zadovoljni. Hvala Bogu!
Naj bo tako še naprej, da bosta zadovoljen kupec kot tudi sam prodajalec. Da ne bo zadovoljen samo prodajalec!
Pa brez zamere iz kater koli smeri!!

LP Miha
Uporabniški avatar
Odisej
Freak
Prispevkov: 506
Pridružen: 06 Jul 2005, 17:00
Kraj: Vrhnika
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Odisej »

Ok, hvala za enkrat! Se mi zdi da se bom v petek ko grem iz ljubljane ustavil kar pri nebcu.

Kar se mojih izkušenj tiče: Z Nebcem nisem imel nikoli problemov, res pa je, da mi je bil en prodajalec zelooo zoprn, samo ga že nekaj časa nisem videl.
Pa tudi pri primusu sem že marsikaj naročal, pa tudi še nisem imel problemov.
Tako da se mi zdi, da imajo naše trgovine kar vredu "osebje", tudi kar se podkovanosti o modelarstvu tiče!

Še vedno je pa tako, da če pač komu ne ustrezajo cene, lahko vedno naroča preko luže... samo za 120€ se pač ne splača od kitajcev naročat (sem preveril - oz. bi se splačalo pri 5+ komadih)...


Lp

Peter
mbmav
Začetnik
Prispevkov: 39
Pridružen: 10 Avg 2005, 20:00
Kraj: Domžale

Odgovor Napisal/-a mbmav »

Nebec nima na zalogi nobene LAME V3. :(

Pravi da jih dobi okrog 10.2.2007.

LP.Milan
NeoTO
Razpravljalec
Prispevkov: 156
Pridružen: 27 Avg 2006, 08:55
Kraj: Ločica ob Savinji

Odgovor Napisal/-a NeoTO »

Nebec nima na zalogi nobene LAME V3.

Pravi da jih dobi okrog 10.2.2007.

LP.Milan
:D
To je pa največji problem Nebca. Takrat ko rabiš zadeve, nima nič na zalogi, ali pa mu manjkajo ravno najpomembnejši deli... Potem pa še zgovarjanje, da tudi distributer nima itd. Če to poslušaš en mesec, potem se ti zameri... Žal so moje izkušnje pri njemu pač take, res pa je, da si je do sedaj še zmeraj vzel čas.
Lp,
Matevž
Uporabniški avatar
Odisej
Freak
Prispevkov: 506
Pridružen: 06 Jul 2005, 17:00
Kraj: Vrhnika
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Odisej »

Ah ti smola :cry:

No ja, glede na to, da ne bo nič, sem si naročil eno tole lamoV3 (eSky) preko eBaya, prišla me bo pa nekje 88€ (vključno s carino), čakal bom pa tudi kakih 10dni :wink:

Hvala za ideje in veselo letenje še naprej!




lp
Peter
Uporabniški avatar
Moho
Freak
Prispevkov: 558
Pridružen: 17 Jan 2007, 20:57
Kraj: Medvode

Odgovor Napisal/-a Moho »

Oj Peter!

A mi lohk posreduješ stran od eBaya, da mal pogledam.
Veliko užitkov pri letenju!!! :D :D

Lp Moho
Uporabniški avatar
Odisej
Freak
Prispevkov: 506
Pridružen: 06 Jul 2005, 17:00
Kraj: Vrhnika
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Odisej »

imaš na zs...
Uporabniški avatar
urban_pustovrh
Začetnik
Prispevkov: 42
Pridružen: 22 Jan 2005, 18:26
Kraj: škofja loka

Lama v3 ali WP MICRO 47G INDOOR35 MHz V05

Odgovor Napisal/-a urban_pustovrh »

Kot v naslovu omenjeno me zanima katerega od modelov bi izbrali vi? cenovno je zelo podobno. Zanimajo me predvsem "vozne lastnosti"

lp Urban
Slika
Uporabniški avatar
ajnstajn
Freak
Prispevkov: 577
Pridružen: 13 Avg 2006, 09:58
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a ajnstajn »

Pozdravljen!

Lame nisem nikoli letel, imam pa bella in lahko rečem, da je vredu izbira za začetek, saj zame :D No, kako leti pa si lahko pogledaš na linku, na katerem jaz letim z bellom :wink:
http://www.dvdzdaj.com/jonas/ (to je le del pol urnega filma)
Samo, da veš, nisem nek profi, letim ga okoli 1 leto (od tega je bil pol leta v omari zaradi kreša, nisem znal rešit problema). Vedeti moraš še to, da moj heli ne leti več tako, kot iz škatle. Moj je bistveno manj miren, da o polepljenih rotorjih sploh ne govorim :D Na filmčku se tudi vidi, kaj se zgodi, če rotorja zadaneta drug ob drugega (prehitro ustavljanje na filmčku, edini kreš) Tukaj tudi prvič letim v večjem prostoru in sem se mogoče malo preveč upal :D
Upam, da sem ti kaj pomagal.

lp
Uporabniški avatar
Moho
Freak
Prispevkov: 558
Pridružen: 17 Jan 2007, 20:57
Kraj: Medvode

Odgovor Napisal/-a Moho »

Pozdravlen Urban!
Glede mojih izkušenj o teh dveh modelih bi reku, da bi raj vzel lamo. Sam mam namreč lamo, pa se stvar dobro obnese. Z bellom še nism letu,vendar pa sm na forumu spoznal da imajo lastniki Bella kar velike težave. Jst takih težav še nism mel,zaenkart in upam da pri tem tudi ostane. :D :D
Kar se pa tiče razlik (na forumu že dostkrat povedano) ima lama zložjive elise, kar se pri trkih izkaže kot dobrodošlo!
Upam, da sem ti kej olajšav izbiro! :wink:
Zj pa najhitrej v eno trgovino, da se pilotiranje lahko začne!!! :D :D
Veliko užitkov pri vožnji!

Lp Moho :D :D
Odgovori

Vrni se na Mikro-elektro helikopterji