Antonov 3m.

Načini, postopki in tehnike gradnje modelov letal, uporaba in obdelava materialov in predstavitev gradnje modelov s slikami.

Moderatorji: Pisaneli, Krist

Odgovori
Uporabniški avatar
tone vidensek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2126
Pridružen: 21 Nov 2005, 20:04

Antonov 3m.

Odgovor Napisal/-a tone vidensek »

Ker običajno delamo plane za tekmovalno sezono za drugo leto sem si tudi jaz zamislil svoj novi model.Višinski rep mi je pred leti podaril Primož Rižner ,kati ta oblika me spominja na lete z modro ljubljansko Bonanco.
Tudi današnje razpetine se gibljejo okoli treh metrov in tako bo bodoči model imel to razpetino poleg že izbranega imena.Gradnja bo taka,ki jo gonim že vrsto let-klasika v moderni materialni izvedbi.Prikazane slikice torej nazorno kažejo tudi moje bodoče članstvo v trometerskem razredu F5j .Tako bom poleg ultra lahke izvedbe 2,60m 850gr imel še eno težko izvedbo okoli 1,6kg z možnostjo balsta ,ki mi bo koristila v težjih pogojih.Take in podobne zaključke sem zasledil v lanski tekmovalni sezoni. :wink: O:)
Priponke
IMG_0727.jpg
IMG_0727.jpg (57.67 KiB) Pogledano 4394 krat
IMG_0725.jpg
IMG_0725.jpg (31.17 KiB) Pogledano 4394 krat
IMG_0721.jpg
IMG_0721.jpg (45.67 KiB) Pogledano 4394 krat
Uporabniški avatar
tone vidensek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2126
Pridružen: 21 Nov 2005, 20:04

Antonov 3m.

Odgovor Napisal/-a tone vidensek »

Slikici prikazujeta srednji in prednji del novega modela za sezono 2007.Zanimivo je le to ,da je bila kot osnova za povijanje s karbonsko tkanino vzeta "hilzna" težkega protiletalskega mitraljeza iz 2.svetovne vojne.(menda iz težkega rušilca Bismark) :whistle:
Priponke
IMG_0737.jpg
IMG_0737.jpg (55.04 KiB) Pogledano 4010 krat
Uporabniški avatar
Kladu
Profesor
Prispevkov: 1306
Pridružen: 29 Mar 2005, 15:09
Kraj: Center Evrope-Šiška
Kontakt:

Re: Antonov 3m.

Odgovor Napisal/-a Kladu »

tone vidensek napisal/-a:Zanimivo je le to ,da je bila kot osnova za povijanje s karbonsko tkanino vzeta "hilzna" težkega protiletalskega mitraljeza iz 2.svetovne vojne.(menda iz težkega rušilca Bismark) :whistle:

Tonček, kdo je pa uspel izvleči iz globin to hilzno?
Bizmark je že na prvem bojnem krstu prestregla Kraljeva mornarica in ga potopila.

Hilzna te dimenzije nima veze s teškim mitraljezem. Premer zrna teškega mitraljeza je do cca. pol palca (12,7 mm).

To mi deluje bolj hilzna od 40 mm flaka

Lp

Tomaž
Davno nazaj smo na balso v vrstah čakali!!!!!!!!
Didi
Razpravljalec
Prispevkov: 120
Pridružen: 17 Dec 2004, 21:19
Kraj: kranj

Antonov 3m

Odgovor Napisal/-a Didi »

To pa bo mrcina!

Čakam na nadaljevanje gradnje. Veliko zadovoljstva pri tej gradnji.

Lep pozdrav Edo
Nikoli ni prepozno!!!
Slowfly
Profesor
Prispevkov: 1015
Pridružen: 11 Jun 2003, 19:04
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Slowfly »

Tone, to je bil pa evidenten poskus zastraševanja nasprotnikov! (hilzna težkega protiletalskega mitraljeza z Bissmarcka) :o Ampak so te očitno takoj razkrinkali! Pa več sreče prihodnič!


8) 8)

lp
Uporabniški avatar
tone vidensek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2126
Pridružen: 21 Nov 2005, 20:04

Antonov 3m.

Odgovor Napisal/-a tone vidensek »

Ker ne utegnem vsak dan gledati vse programe modelarske TV ,nadaljujem zgodbo nesrečne hilzne.Ker se kladuček ne mislim prepirati zaradi nekaj mm.kakšni kanoni so streljali tisto kuglo iz tiste hilzne,lahko mirne duše pogledaš v moj karbonski trup-kajti nemška pedantnost je gravirala tudi naboje za to barko.
Hilzna je prišla po prometni dolgi poti v naše kraje.Očividci splovitve in odhoda te bojne ladje so povedali:Zaradi hitrega odhoda so pozabili naložiti te patrone in ,da se ne-bi zverina zopet vrnila v pristan ,so jih nalagali na manjše čolne in prevažali do Bismarka.En tovor je nesrečno padel v čoln,prebil dno čolna in obležal v plitvini. Tega so nato.....
Oficir ki je storil to napako nevede so ga takoj poslali na oni svet.
Nadaljujem s slikami gradnje Antonova 3m.
:-({|= Bajoneta sta iz durala(komandna plošča sestreljene leteče trnjave) Iz kere lukne sem to potegnu ne bom povedu!
Priponke
IMG_0723.jpg
IMG_0723.jpg (46 KiB) Pogledano 3572 krat
raktivec
Dr. Modelar
Prispevkov: 5182
Pridružen: 01 Mar 2005, 13:02
Kraj: švarcnbah

Odgovor Napisal/-a raktivec »

Če rabiš kuglo za spiner povej. Temperiranja ne priporočam.Slika



p.s.

Kje si dobil dural iz armaturke? Sem mislil, da so vsega porabili za glavnike.
lp
Sašo
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

Haha...
Na koncu bojo tebe in tvoj model še borci iz druge svetovne vojne lovil po letališču:D
Uporabniški avatar
carcar
Profesor
Prispevkov: 1045
Pridružen: 28 Avg 2005, 08:48

Odgovor Napisal/-a carcar »

Zihr ma celo klet letalskih delov :lol: :lol: :lol:


=D> =D> =D>

lp :D
_____a.k.a @ Moderator Modeli iz penastih materialov____
Uporabniški avatar
pegasus
Dr. Modelar
Prispevkov: 2847
Pridružen: 14 Okt 2002, 01:00
Kraj: Heidelberg

Odgovor Napisal/-a pegasus »

Veš da ... bo izpod omare privlekel še kakega dvojnega sršena in ga našraufal na tega Antonova :lol:
Uporabniški avatar
Kladu
Profesor
Prispevkov: 1306
Pridružen: 29 Mar 2005, 15:09
Kraj: Center Evrope-Šiška
Kontakt:

Re: Antonov 3m.

Odgovor Napisal/-a Kladu »

tone vidensek napisal/-a:Ker ne utegnem vsak dan gledati vse programe modelarske TV ,nadaljujem zgodbo nesrečne hilzne.Ker se kladuček ne mislim prepirati zaradi nekaj mm.kakšni kanoni so streljali tisto kuglo iz tiste hilzne,lahko mirne duše pogledaš v moj karbonski trup-kajti nemška pedantnost je gravirala tudi naboje za to barko.
Hilzna je prišla po prometni dolgi poti v naše kraje.Očividci splovitve in odhoda te bojne ladje so povedali:Zaradi hitrega odhoda so pozabili naložiti te patrone in ,da se ne-bi zverina zopet vrnila v pristan ,so jih nalagali na manjše čolne in prevažali do Bismarka.En tovor je nesrečno padel v čoln,prebil dno čolna in obležal v plitvini. Tega so nato.....
Oficir ki je storil to napako nevede so ga takoj poslali na oni svet.
Nadaljujem s slikami gradnje Antonova 3m.
:-({|= Bajoneta sta iz durala(komandna plošča sestreljene leteče trnjave) Iz kere lukne sem to potegnu ne bom povedu!

:oops: :oops: :oops:
Tone, pa sploh ne zgledaš in ne deluješ tako star.

Se bom umaknil v ilegalo, tam smo zmagovalci 8)

Tomaž
Davno nazaj smo na balso v vrstah čakali!!!!!!!!
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13475
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

Tone, mislim, da je ideja o uporabi praznega tulca naboja genialna, saj je lepo gladek, koničen in ima še eno zoženje za prehod v repno palčko.

Skratka, zelo poceni in hitra varianta za kalup!

Ne vem, zakaj mnogi modelarji s foruma spregledajo bistvo v nekaterih postih in raje glodajo manj pomembne izjave, ji jih komentirajo, samo da tema zaide z začrtane poti....

LP Mitja
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

Ultralajt napisal/-a:Tone, mislim, da je ideja o uporabi praznega tulca naboja genialna, saj je lepo gladek, koničen in ima še eno zoženje za prehod v repno palčko.

Skratka, zelo poceni in hitra varianta za kalup!

Ne vem, zakaj mnogi modelarji s foruma spregledajo bistvo v nekaterih postih in raje glodajo manj pomembne izjave, ji jih komentirajo, samo da tema zaide z začrtane poti....

LP Mitja
Sam sem pred kratkim prišel na idejo, da bi uporabil kar kalup od tekmovalne rakete, ker ima premer 40mm, glih prav za spiner. Zadaj pa je 11mm, tako da bi lepo vanj sedla karbonska palica navita na 10mm kalupu.
Uporabniški avatar
Kladu
Profesor
Prispevkov: 1306
Pridružen: 29 Mar 2005, 15:09
Kraj: Center Evrope-Šiška
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Kladu »

Ultralajt napisal/-a:Tone, mislim, da je ideja o uporabi praznega tulca naboja genialna, saj je lepo gladek, koničen in ima še eno zoženje za prehod v repno palčko.

Skratka, zelo poceni in hitra varianta za kalup!

Ne vem, zakaj mnogi modelarji s foruma spregledajo bistvo v nekaterih postih in raje glodajo manj pomembne izjave, ji jih komentirajo, samo da tema zaide z začrtane poti....

LP Mitja
Spoštovani Dr. Modelar

Tako stvar, kot je tulec granate, ki je bila namenjena vojni ladji Bismarck je daleč zanimivejša, kot pa je izdelava trupa.
To je bila največja vojna ladja (42 000 t izpodriva, hitrost 30 vozlov), zgrajena do konca II.svetovne vojne. Nemci so jo zgradili za nadzor transportnih poti preko Atlantskega oceana. Že ob prvi bojni nalogi (spomladi 1940) so jo skupaj z žepno križarko Prinz Eugen preganjali Britanci s kompletno Atlantsko floto. Ob prvem srečanju je Bismarck v 7 minutah zadel ponos Angleške flote težko bojno križarko Hood in jo potopil skupaj z 1422 člani posadke. (zadeli so jo z razdalje 22 000 m). Zadeta je bila tudi križarka Prince of Wales, ki se je morala vrniti v Anglijo na popravilo.
Zaradi poškodb (zadet je bil rezervoar za nafto) se se Nemci odločili, da odplujejo v Brest na popravilo. Britanska flota je zgubila radarski kontakt z Bismarckom. Njen položaj je odkril leteči čoln Catalina. S torpednim napadom letal z letalonosilke so Bismarcku onesposobili krmilo, tako da je manevriral z zmanjšano hitrostjo. Dohitela ga je zasledovalna flota in začel se je topniški boj. Po neenakem boju je od Bismarcka ostala plavajoča razbitina in milostni napad torpedov jo je potopil, skupaj s 2190 člani posadke. Preživelo jih je le 110.
To je bila prelomna bitka na morju, kjer je letalstvo pokazalo vso svojo moč in prednosti.
Britance žal to ni izučilo, saj so kasneje pred Singapurjem ob poskusu napada na Japonske transportne poti ob letalskem napadu izgubili popravljeno Prince of Wales in 32 000 t vojno ladjo Repulse.

Glede na zgodovino osebno ne bi nikoli uporabil take spominske trofeje za izdelavo trupa. Obstaja morje manj vrednih predmetov, ki se jih da porabiti za ta namen. Ali pa celo izdelati.

Toliko o genialni ideji.

Haugh govoril sem!

Tomaž
P.S. Tonček, oprosti ker ti smetim temo. Ampak forum je pač za izražanje mnenj. Se vidiva, hvala še enkrat za skico profila.
Davno nazaj smo na balso v vrstah čakali!!!!!!!!
Uporabniški avatar
MATJAŽ
Freak
Prispevkov: 879
Pridružen: 19 Sep 2005, 20:16
Kraj: KAMNIK

Odgovor Napisal/-a MATJAŽ »

TONE tole pa zgleda res hudo :o =D>
modelarstvo je ta bol':D/
Uporabniški avatar
Roberto
Dr. Modelar
Prispevkov: 8651
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:16
Kraj: Idrija

Odgovor Napisal/-a Roberto »

Mislim, da bi bilo že v času Bismarka bolj pametno če bi na teh hilznah navijali trupe ne pa tlačili vanje smodnik in ostalo svinjarijo.

Tonček Go On. Make Love not War ...

:lol:
.
Grunf pravi: Ko vrijedi leti, ko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi !
.
Uporabniški avatar
crt
Tekmovalec
Prispevkov: 267
Pridružen: 16 Dec 2004, 19:08
Kraj: ljubljana

Odgovor Napisal/-a crt »

Kladu napisal/-a:To je bila največja vojna ladja (42 000 t izpodriva, hitrost 30 vozlov)
Nak! Tirpitz je bil večji 42.900 ton prazen, 52.600 poln; Bismarck 41.700 prazen, 50.900 poln. :D
Pameti je na svetu vedno enaka količina, število ljudi se pa povečuje.
Odgovori

Vrni se na Gradnja in projekti