Leplenje elaporja

Vse od načrtovanja, izdelave do letenja z modeli letal iz stiropora, deprona, EPP pene, itd.

Moderator: carcar

Odgovori
bostjanb
Začetnik
Prispevkov: 15
Pridružen: 27 Sep 2006, 10:54

Leplenje elaporja

Odgovor Napisal/-a bostjanb »

Ok. Tudi jaz sem uspel z navadnim sekundnim CA lepilom zlepit celoten model, sedaj pa imam velik problem, ko želim zlepiti zlomljen del, ki nima več gladkih površin. Pokupil sem vsa obstoječa sekundna lepila na trgu pa nič, tudi v Mitolu mi niso znali pomagat naprej. Oni svetujejo GEL - tudi ne pomaga.
Zato vprašanje:
ali je kdo lepil zlomljen elapor in predvsem kako ga je zlepil. 8)
AndrejV
Začetnik
Prispevkov: 50
Pridružen: 10 Maj 2006, 14:24
Kraj: Ljubljana

Re: Leplenje elaporja

Odgovor Napisal/-a AndrejV »

bostjanb napisal/-a: Pokupil sem vsa obstoječa sekundna lepila na trgu pa nič, tudi v Mitolu mi niso znali pomagat naprej.
Nic? Kot, kako nic?

Dosti elaporja se mi je ze odtrgalo, pa mi je CA se vedno resil problem.

Kombiniram pa zelo redkega (zleze globoko v razpoke) in gostega. Se malce aktivatorja, da ti ni potrebno drzati skupaj, pa je.

Selotejp ob trupu pa tudi ni odvec.


Sem zacetnik, tako da...
bostjanb
Začetnik
Prispevkov: 15
Pridružen: 27 Sep 2006, 10:54

Lepljenje elaporja

Odgovor Napisal/-a bostjanb »

Nic, pomeni da lepilo sploh ni prijelo. Poskusil sem tudi s kombinacijo gela in tekočega lepila pa še vedno ne prime. Kar se pa tiče aktivatorja pa me zanima kje ga je možno kupiti. Npr. Merkur ali v bolj specializiranih trgovinah.
AndrejV
Začetnik
Prispevkov: 50
Pridružen: 10 Maj 2006, 14:24
Kraj: Ljubljana

Re: Lepljenje elaporja

Odgovor Napisal/-a AndrejV »

bostjanb napisal/-a:Nic, pomeni da lepilo sploh ni prijelo. Poskusil sem tudi s kombinacijo gela in tekočega lepila pa še vedno ne prime. Kar se pa tiče aktivatorja pa me zanima kje ga je možno kupiti. Npr. Merkur ali v bolj specializiranih trgovinah.
Si ne znam predstavljati, da lepilo nebi prijelo. Umazan stik verjetno ni.

Kaj pa modelarske trgovine?
Recimo, http://www.mantua-model.si/ ,...
bostjanb
Začetnik
Prispevkov: 15
Pridružen: 27 Sep 2006, 10:54

Odgovor Napisal/-a bostjanb »

Sem zlepil. Namesto sekundnega sem vzel dvokomponentno lepilo in oblepil z lepilnim trakom. Zdaj drži, do naslednjega strmoglavljenja.
Uporabniški avatar
Pastakl
Tekmovalec
Prispevkov: 294
Pridružen: 23 Dec 2005, 20:16
Kraj: Vrhnika

Odgovor Napisal/-a Pastakl »

Jaz vedno popravim kar z dvokomponentnim, v primeru da ne pomaga CAK za stiropor
Uporabniški avatar
Icoman
Freak
Prispevkov: 624
Pridružen: 23 Nov 2004, 16:10
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Icoman »

Neostik je ZAKON za EPP
šmergl itaq rulz
bostjanb
Začetnik
Prispevkov: 15
Pridružen: 27 Sep 2006, 10:54

Lepljenje elaporja

Odgovor Napisal/-a bostjanb »

Ja takole je, zanimivo, da sekundno lepilo takoj prime na ravnih površinah, takoj ko pa se zadevšna zlomi in so stiki hrapavi, pa sekudno ne prime več. Problem nastane takrat, ko z modelom letiš in se ti na terenu kaj zlomi pa bi rad to takoj popravil in ne gre. Za takrat imam v rezervi vedno PATEX selotejp. Srebrni ali črni trak, ki zares prime in tudi drži. Prav tako ojača strukturo elaporja, da ne poči kar tako. Neumno je le to, da ponavadi zadevščina poči tam kjer se ta selotejp konča.
Moj model tako sploh ni več bel ampak srebrn, ker sem že celotnega prelepil. Ja saj vem, ampak na Postojnskem pač malo bolj pogosto piha burja kot drugje.
Uporabniški avatar
acrobat
Razpravljalec
Prispevkov: 80
Pridružen: 18 Jan 2005, 21:56
Kraj: Gorenjska

Odgovor Napisal/-a acrobat »

Moj prijatelj je lepil z pistolo za 2jurja ki ti stopi lepilo,ne vem kako se ji tocno rece.Dobis jo povsod merkur,obi,bauhaus,.....
bostjanb
Začetnik
Prispevkov: 15
Pridružen: 27 Sep 2006, 10:54

Leplenje

Odgovor Napisal/-a bostjanb »

Ja vem, sem probal in funkcionira, vprašanje je samo kako dolgo in kako močno drži.
Hvala.
AČKO
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 17 Dec 2007, 11:36
Kraj: SL.BISTRICA

LEPILO ZA ELAPOR

Odgovor Napisal/-a AČKO »

IMEL SEM PROBLEME Z LEPLRNJEN ELAPORJA NAJBOLJ DRŽI DVOKOMPONENTNO LEPILO COSMOFEN KI PA NI V REDNI PRODAJI (POKLIČI 041382914)
gregio
Razpravljalec
Prispevkov: 105
Pridružen: 15 Nov 2004, 19:00
Kraj: logatec

Odgovor Napisal/-a gregio »

A se da z mlekolom lepit elapor?
Uporabniški avatar
airforce
Profesor
Prispevkov: 1015
Pridružen: 27 Okt 2006, 12:13
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a airforce »

Ja, z mekolom se da lepit.
Lep pozdrav
Medard
Odgovori

Vrni se na Modeli iz penastih materialov