Naze 32

Letalne naprave z enim ali več rotorji na elektro pogon.

Moderatorji: Krist, SUKHOI

Odgovori
scorpioncek
Freak
Prispevkov: 489
Pridružen: 21 Mar 2004, 23:10

Re: Naze 32

Odgovor Napisal/-a scorpioncek »

bray napisal/-a:
scorpioncek napisal/-a:BT modula in GPSa ne moreš hkrati uporabljati ali se motim?
BT in GPS lahko. GPS se priklopi na pina 3=Tx in 4=Rx na stranskem konektorju kamor se drugače priklopijo signali iz sprejemnika. Težje pa BT in OSD hkrati, ker se priklopita na iste pine (Tx in Rx). Čeprav bi tudi to šlo.
Si mi bral misli, ko sem se zatipkal :) mislil sem na BT in OSD. Oboje bi slo???


Pa se nov harakiri na rev5, zgleda dobro, v opisu pa je se link do teme
https://www.youtube.com/watch?v=WQqlDCu ... ata_player
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: Naze 32

Odgovor Napisal/-a scrat »

Ja baje, da tudi najnovejsi baseflight zna sedaj posh in rth. S katerim loaderjem pa dajete harakiri gor in s katerim potem stimate pide?

@bray: a potem minimosd uporablja gps podatke od priklopljenega gpsa na plato?
Uporabniški avatar
bray
Freak
Prispevkov: 927
Pridružen: 04 Maj 2006, 20:57
Kontakt:

Re: Naze 32

Odgovor Napisal/-a bray »

@scorpioncek: Nisem probal ampak mislim da bi šlo. BT priklopiš normalno (Tx in Rx) minimOSD z mavlinkom pa recimo preko diode ali 10k upora na Tx...verjetno bi šlo tudi direkt ampak je boljše, če je nekaj vmes. BT uporabljaš za nastavitve, ko je quad na tleh in ni arman. Ko pa armaš pa naze32 preklopi na mavlink protokol, ki ga razume minimosd. Ker sta protokola različna se tudi nebi smela "motiti".

@scrat: Tako je. Če so GPS podatki že v naze32 in če je povezava do minimosd zaradi drugih podatkov nima smisla dodajat še enega GPS sprejemnik.
I didn't know it was impossible when i did it!
http://www.sdgpslogger.com
http://bpp-blog.blogspot.com
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: Naze 32

Odgovor Napisal/-a scrat »

bray napisal/-a:@scorpioncek: Nisem probal ampak mislim da bi šlo. BT priklopiš normalno (Tx in Rx) minimOSD z mavlinkom pa recimo preko diode ali 10k upora na Tx...verjetno bi šlo tudi direkt ampak je boljše, če je nekaj vmes. BT uporabljaš za nastavitve, ko je quad na tleh in ni arman. Ko pa armaš pa naze32 preklopi na mavlink protokol, ki ga razume minimosd. Ker sta protokola različna se tudi nebi smela "motiti".

@scrat: Tako je. Če so GPS podatki že v naze32 in če je povezava do minimosd zaradi drugih podatkov nima smisla dodajat še enega GPS sprejemnik.
Thx! Takoj v pondelk nabavim :)
Uporabniški avatar
AirLord
Tekmovalec
Prispevkov: 384
Pridružen: 20 Jan 2012, 19:30

Re: Naze 32

Odgovor Napisal/-a AirLord »

Vceraj sva za Scratom zrihtala tudi mojo platko rev4. Gor sva naložila Harakiri. Priklopit je treba še GPS in potem za FPV še minimaOSD. Sem včeraj na hitro na hitro priklopil vse skupaj in stestiral še RC Timer-ove motorje pancakes 5010 530kv in sem full zadovoljen. Z malo predelave so ratali top motorji za 16 EUR/kos, novi afro reglerji jih sukajo odlično in ni nobenih težav. Vsaj za enkrat kaže tako, upam, da se bodo tako obnašali tudi, ko bo šlo zares...
Scrat hvala še enkrat za tvojo pomoč.
ZephyR clone FWP
Quad MV15 670 FP
Quad MV2 450 FP
QAV250 FP
ET gear: LoggerV3, OSD Pro, Guardian, Eagle eyes GS
RC link:FR Sky,2,4Ghz DHT-U
Video link: TS351+RC305, 5,8Ghz, 200mW,
FatShark base VG
SC2000 PZ0420
NEX-5N; MOBIUS
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: Naze 32

Odgovor Napisal/-a scrat »

AirLord napisal/-a:Vceraj sva za Scratom zrihtala tudi mojo platko rev4. Gor sva naložila Harakiri. Priklopit je treba še GPS in potem za FPV še minimaOSD. Sem včeraj na hitro na hitro priklopil vse skupaj in stestiral še RC Timer-ove motorje pancakes 5010 530kv in sem full zadovoljen. Z malo predelave so ratali top motorji za 16 EUR/kos, novi afro reglerji jih sukajo odlično in ni nobenih težav. Vsaj za enkrat kaže tako, upam, da se bodo tako obnašali tudi, ko bo šlo zares...
Scrat hvala še enkrat za tvojo pomoč.
NP.
scorpioncek
Freak
Prispevkov: 489
Pridružen: 21 Mar 2004, 23:10

Re: Naze 32

Odgovor Napisal/-a scorpioncek »

Katero verzijo sta dala gor? 2.6?

Sem pa našel zanimiv post glede BARO funkcije (post #10)

http://fpvlab.com/forums/showthread.php ... goes-wrong
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: Naze 32

Odgovor Napisal/-a scrat »

Gor sva dala 2.5 verzijo.
scorpioncek
Freak
Prispevkov: 489
Pridružen: 21 Mar 2004, 23:10

Re: Naze 32

Odgovor Napisal/-a scorpioncek »

sta probala kako dela baro?

jaz imam 2.5 gor pa ni baro dobro delal, razmišljam da bi probal z 2.6
Uporabniški avatar
AirLord
Tekmovalec
Prispevkov: 384
Pridružen: 20 Jan 2012, 19:30

Re: Naze 32

Odgovor Napisal/-a AirLord »

Ne še, hexa je še v delu in pa manjkajo propi, ki bodo iz kitajske hodili zgleda še kar en lep čas zgleda, če bodo letos bo krasno ampak se bojim, da ne kakor zadnje čase vse zamuja ](*,) bo treba pač počakat lepo v miru brez panike...
ZephyR clone FWP
Quad MV15 670 FP
Quad MV2 450 FP
QAV250 FP
ET gear: LoggerV3, OSD Pro, Guardian, Eagle eyes GS
RC link:FR Sky,2,4Ghz DHT-U
Video link: TS351+RC305, 5,8Ghz, 200mW,
FatShark base VG
SC2000 PZ0420
NEX-5N; MOBIUS
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: Naze 32

Odgovor Napisal/-a scrat »

Evo...en moj posnetek od včeraj. 11 dni star baseflight iz github-a na Naze32 rev5 plati.

Default PID-i za GPS PosH. Meni se zdi ok. GPS je ujel 10 satelitov.

http://www.youtube.com/watch?v=GkNA_nCsTM4
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Naze 32

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Ravno nastavljam zadevo pa ne vem če je to ok..Funkcija midrc glede na link https://code.google.com/p/afrodevices/w ... tVariables mam nastavljeno 1520(futaba) in piše da naj potem kanale natrimam na to vrednost ampak nikakor ne gre ,natrimam lahko na dosti blizu vrednosti kanalov so med oz se ustalijo 1520+-2(ko pomigam z ročko ter spustim v nevtralo so vsakič različne vrednosti v razponu+-2) je to ok?

Edit:
Našel z googlom da je to normalno..bom pustil kot je zaenkrat pa kasneje mogoče probam z deadband and yawdeadband funkcijo...
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
scorpioncek
Freak
Prispevkov: 489
Pridružen: 21 Mar 2004, 23:10

Re: Naze 32

Odgovor Napisal/-a scorpioncek »

Scrat,katero verzijo priporočaš za rev.4 platko za uporabo GPSa?

Grem spet počasi v akcijo..
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: Naze 32

Odgovor Napisal/-a scrat »

Čist tazadno k jo dobiš preko baseflight configuratorja. TC je enkrat napisal, da so vsi revisioni plat podprti v najnovejših verzijah FW-ja.
scorpioncek
Freak
Prispevkov: 489
Pridružen: 21 Mar 2004, 23:10

Re: Naze 32

Odgovor Napisal/-a scorpioncek »

se pravi da kar je tukaj noter je OK? Malo me bega ker je tole samo 3 dni strao, se pravi da je bilo nekaj speminjano...

https://github.com/multiwii/baseflight/tree/master/obj
Uporabniški avatar
AirLord
Tekmovalec
Prispevkov: 384
Pridružen: 20 Jan 2012, 19:30

Re: Naze 32

Odgovor Napisal/-a AirLord »

scrat napisal/-a:Čist tazadno k jo dobiš preko baseflight configuratorja
Če nimaš naloženga na PC-ju baseflight configuratorja si ga naloži oz ga dodaj k aplikacijam v chromu, tam boš potem našel opcijo za posodobitev z zadnjim FW.
ZephyR clone FWP
Quad MV15 670 FP
Quad MV2 450 FP
QAV250 FP
ET gear: LoggerV3, OSD Pro, Guardian, Eagle eyes GS
RC link:FR Sky,2,4Ghz DHT-U
Video link: TS351+RC305, 5,8Ghz, 200mW,
FatShark base VG
SC2000 PZ0420
NEX-5N; MOBIUS
scorpioncek
Freak
Prispevkov: 489
Pridružen: 21 Mar 2004, 23:10

Re: Naze 32

Odgovor Napisal/-a scorpioncek »

Glihkar poštimal ja

super filmček, ko pozabiš malo na te zadeve

https://www.youtube.com/watch?v=rj6IXA2hDW0#t=151
scorpioncek
Freak
Prispevkov: 489
Pridružen: 21 Mar 2004, 23:10

Re: Naze 32

Odgovor Napisal/-a scorpioncek »

Da dodam še en zelo zanimiv "film" (film pravim zato ker je kino formata kar se dolžine tiče :lol: ). Noter je zajeto veliko nasvetov in razlag tako da si ga je dobro pogledat.
Povezavo NAZE32+minimOSD+GPS prikaže zelo dobro in ni potrebe po spremalnju večih forumov in iskanju info. Tukaj je vse noter.

https://www.youtube.com/watch?v=ikKH_6SQ-Tk

Pa še link do foruma, kjer je tudi slika zgoraj omenjene povezave (vidi se jo tudi v videu).

http://fpvlab.com/forums/showthread.php ... post441182


Splača se pogledat komplet film ker je res veliko razlage noter.
scorpioncek
Freak
Prispevkov: 489
Pridružen: 21 Mar 2004, 23:10

Re: Naze 32

Odgovor Napisal/-a scorpioncek »

Danes me je pa naze32 malo presenetil...negativno

Scrat si mogoče kaj slišal o takem problemu?

Je bilo pa takole:

naložim zandnji hex fajl gor, kalibriram acc in magnetometer, v CLIju nastavim mincommand in ustavim motorje ob zagonu, preverim motorje če štartajo ob istem signalu skratka vse štima.

Grem na travnik (še dobro da je visoka trava) in vzletim.
Sprobam akro način, sprobam level način, sprobam baro opcijo, vse štima, celo višino drži bolje kot prej. Potem malo letim sem ter tja v level načinu in kar naenkrat se quad obrne ostro levo na glavo in ker sme bil od tal oddaljen samo kakšne 3m se quad zakadi z motorji naravnost v travo. Na srečo jih je trava ustavila tako da sem lahko odklopil baterijo.

Zgodilo se je namreč nekaj podobnega kot da bi se plata obesila. Ni več reagirala na komando, motorjev se ni dalo ugasnit, nič...

Si rečem, mogoče kakšna motnja ko sem stikala premikal pa se ji je zmešalo...

Na srečo nič polomljenega in vzletim še enkrat tokrat v akro načinu in v zraku prestavim v level mode za avtomatsko poravnavo. Quad lepo leti cele 2 minuti nato pa zopet težava. Obrat in padec na glavo.

Zopet trava rešuje situacijo. Nič polomljenega, diagnoza enaka kot prej - platka se je obesila.

Si rečem da probam zopet in držim quada v rokah in simuliram let nakar se zgodi enako, motorji podivaljajo, quad se hoče prevrnit, tokrat naprej. vendar ga ne izpustim. Izključim kabel in zadeva ostane v rokah.

Ne vem kaj bi lahko bil vzrok temu???

Sem pa opazil eno stvar. Medtem ko sem imel platko priključeno na PC preko USB kabla in sem opazoval kaj se dogaja z signali komande, mi je povezava z PCjem zmrznila. Krivil sem PC pa mislim sedaj da je tole povezano.
Platka se je obesila...

Čudno...grem iskat info....

Še mogoče info: ne uporabljam PPM, sprejemnik/oodajnik je frsky. V bistvu je vse isto kakor pred pol leta le da je sedaj gor baseflight prej sem imel pa harakiri 2.5
Zadnjič spremenil scorpioncek, dne 18 Apr 2014, 19:50, skupaj popravljeno 1 krat.
scorpioncek
Freak
Prispevkov: 489
Pridružen: 21 Mar 2004, 23:10

Re: Naze 32

Odgovor Napisal/-a scorpioncek »

Nisem čisto edini, vidim pa da ni nobenega odgovora

http://www.multiwii.com/forum/viewtopic.php?f=17&t=4587
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: Naze 32

Odgovor Napisal/-a scrat »

Ali si slučajno kaj z gps-om delal-? Ker sem to ugotovil z enim modelom iz fpvlab foruma...a imaš gps? Plus ali uporabljaš FrSky in imaš CPPM vključen - vseh 8 kanalov preko enega kabla? Navodilo timecopa je, da ko naložiš nov FW na plato, greš v CLI in napišeš: defaults in potem pritisneš enter. Počakaš, da naredi reboot in nato potem kalibriraš acc in mag...itn,...pomoje tega nisi naredil in ga mede še kaj od harakirija. Jaz nimam teh težav.
scorpioncek
Freak
Prispevkov: 489
Pridružen: 21 Mar 2004, 23:10

Re: Naze 32

Odgovor Napisal/-a scorpioncek »

Nimam GPSja gor, uporavbljam frsky samo niti ne uporabljam telemetrije niti PPM. Vse je tako kot je bilo ko je delalo. Bom pa še probal stisnit defaults da vidim kaj bo potem.
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: Naze 32

Odgovor Napisal/-a scrat »

scorpioncek napisal/-a:Nimam GPSja gor, uporavbljam frsky samo niti ne uporabljam telemetrije niti PPM. Vse je tako kot je bilo ko je delalo. Bom pa še probal stisnit defaults da vidim kaj bo potem.
Samo v info. PPM - gre vse preko svoje žice....CombinedPPM pa gre vse preko ene žice.
scorpioncek
Freak
Prispevkov: 489
Pridružen: 21 Mar 2004, 23:10

Re: Naze 32

Odgovor Napisal/-a scorpioncek »

testiral z default funkcijo - nič drugače...

Sem pa v CLI videt da se pojavljajo I2C errorji. Timecop pravi da se to ne sme dogajat in da je plata najverjetneje zanič.

Ni mi jasno zakaj sedaj ko sem samo dal original baseflight gor...
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: Naze 32

Odgovor Napisal/-a scrat »

scorpioncek napisal/-a:testiral z default funkcijo - nič drugače...

Sem pa v CLI videt da se pojavljajo I2C errorji. Timecop pravi da se to ne sme dogajat in da je plata najverjetneje zanič.

Ni mi jasno zakaj sedaj ko sem samo dal original baseflight gor...

Kot sem ti napisal na mwii forumu...probi še enkrat z harakiri. Če dela, imej harakiri....samo vseeno nabavi še eno platko za rezervo.
Odgovori

Vrni se na Multirotorji