F3A tekma za "IV. pokal Pr'Kurah", ODPOVEDANO!!!

Moderator: Pisaneli

Uporabniški avatar
Živnorc
Dr. Modelar
Prispevkov: 3093
Pridružen: 22 Nov 2004, 09:54
Kraj: Kamnik

Odgovor Napisal/-a Živnorc »

...a ne gre ena pesem takole...
volim, volim volim samo sebe...
...pa še to ne vsi...no ja vsak tadrug, al pa tatret, če je kdo dvakrat zase volu...
Pridemo tudi na dom...

Lep dan še naprej!
Živnorc.
Uporabniški avatar
tomazslo
Profesor
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22 Jun 2010, 19:07
Kraj: Kranjska Gora
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a tomazslo »

Prav nič vam ne zavidam takih sosedov, saj tu je tud podobno, vedno se pa najde kaka skupina brihtnežev, ki mora vse, pa četudi je koristno, zminirati.
Upam, da boste našli primerno novo lokacijo, uredili vse papirje, potem naj se pa civilne inciative "j....", ker samo iščejo svojo politično promocijo za naslednjo stopničko in si sami sebi dokazujejo, kako so oh in sploh, zraven pa naredijo prav oni največ škode (številni primeri, ne samo vaš). Tako kot je nekdo zapisal, motivacija mladih za modelarsvo, da se ne podajajo v droge in drugačne vode, da so ustvarjalni inovativni ...to vse skupaj ne šteje nič, šteje pa inciativa, kjer nekaj generalov pošilja svoje ovčke v ogenj, zraven pa ovčke sploh ne pokapirajo, kako jih izigravajo in izkoriščajo v svoje čisto določene namene.
Uporabniški avatar
SUKHOI
Profesor
Prispevkov: 1141
Pridružen: 11 Okt 2007, 20:14
Kraj: Vir
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a SUKHOI »

Malo za čitat... Se najdejo zelo zanimivi in uporabni podatki o letalski inšpekciji...

http://www.mzp.gov.si/si/delovna_podroc ... ki_promet/
Počasi se daleč pride, hitr pa še dlje.
http://www.micra-tech.com

LP Miha
Uporabniški avatar
SUKHOI
Profesor
Prispevkov: 1141
Pridružen: 11 Okt 2007, 20:14
Kraj: Vir
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a SUKHOI »

Zdi se mi, da sem v zakonu o letalstvu prebral, da se kot letalna naprava upošteva šele od 50 kg dalje, tako da tile zračni koridorji naj ne bi veljali, razen tistega strogega okoli samega letališča in nuklearke.
Počasi se daleč pride, hitr pa še dlje.
http://www.micra-tech.com

LP Miha
Miha_z
Razpravljalec
Prispevkov: 156
Pridružen: 28 Sep 2009, 09:21

Odgovor Napisal/-a Miha_z »

Samo za informacijo vsem zainteresiranim.
Proti osebam navedenim zgoraj bo podana kazenska ovadba. Njihov forum sem kolikor se je dalo prekopiral, ker gre za zelo ostre besede, ki so v skladu z veljavno zakonodajo kaznivo dejanje. Zaradi interesa preiskave konkretnih dejanj ne bom navedel. Vso dokazno gradivo se hrani pri meni in je bilo v kopiji predano organom pregona.

O njihovih "namenih in akcijah" bom kot vesten državljan in prebivalec Ljubljane obvestil vse Uprave pravnih oseb do katerih so negativno nastrojeni in škodljivi. Priporočil jim bom še ustrezne pravne postopke s katerimi lahko proti tej skodljivi druščini ukrepajo!

Ker iz pisanja na njihovem forumu prepoznam tudi osebne žaljitve določenih fizičnih oseb, bom zaradi javne žalitve civilno ovadil lastnika spletne strani.

Globoko se opravičujem za tako rigorozne ukrepe, vendar hkrati tudi verjamem, da je potrebno z vsemi pravnimi sredstvi preprečiti pohod tej "civilni iniciativi", ki očitno jemlje zakon v svoje roke. Jaz bom namreč v zalogu s sinom nabiral rožice in opazoval ptičke kadar meni paše in ne kadar se ti samodržci spomnejo. PIKA!
lp,
M
p.s. Jutri nabiram s sinom rožice na kmetijskih zemljiščih v zalogu! S policijskim spremstvom, ki naju bo obvarovalo pred temi divjaki!
Uporabniški avatar
T0RN4D0
Dr. Modelar
Prispevkov: 2979
Pridružen: 15 Feb 2010, 20:40
Kraj: sevnica

Odgovor Napisal/-a T0RN4D0 »

No, tistim, ki se nas spor ne tiče bi morda svetoval da ne prilivamo olja na ogenj s šimfanjem ene ali druge strani... že tako bo vse postalo osebno in lahko razmere hitro postanejo nevzdržne, ko bo ena stran začela organizirati pylon tekmovanja ob nedeljah, drugi bodo pa še res kaj splužili...
Fly it like you stole it!
teddy1908
Tekmovalec
Prispevkov: 254
Pridružen: 27 Dec 2004, 15:19

Odgovor Napisal/-a teddy1908 »

206. člen zakona o letalstvu, Uradni list RS, št. 81/2010

Do uveljavitve predpisov iz 40. člena tega zakona se zrakoplovi razvrščajo glede na:

1. vrsto: na zrakoplove težje od zraka (letalo, giroplan, helikopter, mahokrilec, jadralno letalo, ultralahke letalne naprave in druge letalne naprave) in zrakoplove lažje od zraka (prosti balon, vezani balon in zračna ladja);

2. kategorijo: na prometno kategorijo, splošno kategorijo (neakrobatska, polakrobatska in akrobatska) in posebno kategorijo (amatersko izdelan zrakoplov, eksperimentalen zrakoplov, ultralahka letalna naprava in podobno);

3. namen uporabe: kot zrakoplovi za prevoz oseb in stvari, zrakoplovi za prevoz tovora, zrakoplovi za dela v kmetijstvu in gozdarstvu, zrakoplovi za športno dejavnost, zrakoplovi za usposabljanje letalskega osebja, zrakoplovi za prvo pomoč in druge;

4. največjo dovoljeno maso pri vzletanju: na zrakoplove z maso: od 50 do 2750 kg, od 2751 do 5700 kg, od 5701 do 27000 kg, od 27001 do 72000 kg in nad 72001 kg.

Glede na razporeditev po masi, naši "zrakoplovi" ne pašejo v pristojnost zakona o letalstvu, saj so (vsaj upam) vsi lažji od 50 kg.

LP Tedi
Flying, by itself, is not paintful; it's the landings that can hurt you.
robertjur
Profesor
Prispevkov: 1036
Pridružen: 21 Nov 2004, 03:05

Odgovor Napisal/-a robertjur »

Bravo Tedy!! =D>
To pomeni da inšpektorji nimajo pojma kaj počnejo!!
Ali pač pod pritiskom "skupnosti" morajo nekaj narest!
Nekako se morajo znebijt nadležnih prijaviteljev.
Robert
robertjur
Profesor
Prispevkov: 1036
Pridružen: 21 Nov 2004, 03:05

Odgovor Napisal/-a robertjur »

Komisija za kulturo, pripravo prireditev in informiranje
mag. Marija Minka Jerebič (predsednca)
Boštjan Avguštinčič
Frančiška Avsec

PREDSEDNICA KOMISIJE ZA KULTURO!! ?? :o :o
Ta pa res ve kaj je kultura =D> #-o #-o

Ženska je že stara lisica in zveze ji niso problem. Zato pa je bil inšpekor čist hin ko je moral narest kar mu ni odgovarjal.

Marija Minka Jerebič
Ministrstvo za kulturo Republike Slovenije
[email protected]

Tajnica ministra za kulturo.

Je pa res de vtakne nos čisto povsod he he!
Robert
mzakelj
Profesor
Prispevkov: 1171
Pridružen: 24 Nov 2009, 12:27
Kraj: Godowich

Odgovor Napisal/-a mzakelj »

Nevoščljivost je huda stvar. Sram naj jih bo vse kateri so proti modelarstvu. Da mulc svojo žepnino zapije ali zakadi (THC čiki :) ) , se nobeden kaj dosti ne pritožuje, ko pa večmesečno žepnino zlije v en model, pa naj bo to letalo, avto, ali čoln, pa vsi ponorijo. Očitno bi radi ti ljudje naredili iz mladih same narkomane in pijance. Sam zase moram reči, da odkar se ukvarjam z modelarstvom ne pijem več tako kot sem včasih, ko se nisem imel kam za parkirat tako rečeno in sem blodil v oštarijo in se ga napil ko zmaj. No saj sedaj tudi pride kak dan ko se ga močno vžemo, samo to je posledica sreče, da kak otrok rodi .... Poglejte dragi Krajan koliko mularije poseda okrog in ima rdeče oči kot rak. Ne rečt da je to od sonca, ali kaka naravna bolezen. Zakajeni so mulci ker sami s seboj ne vedo kaj bi počeli. Da ne govorim o računalnikih, kateri so odlične zadeve, ampak spet priklenjejo mulca v sobo, kar ni dobro za njegove oči, da ne govorim o kompletnem zdravju. Modelarstvo je odličen šport, mogoče na čase kar drago, ampak če se z pametjo dela je super. Vsaka mama ve točno kje je mulc ko je na letališču, in jo ne skrbi da bi padel v slabo družbo, alkohol, mamila. Sam imam nečaka, katerega bom zasvojil z modelarstvom da bo zrastel v pridnega in tehnično podkovanega človeka. Že sedaj leta okrog modelov in ko sem mu kupil malega foxa, se prav zabava z njim. Njegovi starši so izredno naklonjeni modelarstvu in ker je iz Ljubljane , mislim da če bodo Kure še obstajale ga bom seznanil z njimi. Toliko za vse skeptike glede modelarstva.
Uporabniški avatar
bruhpilot
Profesor
Prispevkov: 1431
Pridružen: 14 Dec 2004, 17:38
Kraj: blizu Šentilja

Odgovor Napisal/-a bruhpilot »

:evil: Joj, stalno se najde kak nepotrpežljivi egocentrični bedak, kot v tem primeru tukaj. Več je ljudi v okolici mod. letališča, več je možnosti za potencialne idiote. Tudi mi to poznamo.

Dečki, jaz vam želim da vam rata proti takim Krajanom ipd., ki si zdravijo komplekse. Na srečo je tako, da škodoželjnost in maščevalnost najbolj razžira in škodi tistemu, ki jo izvaja :P Torej je nekaj pravice na svetu :D
Zadnjič spremenil bruhpilot, dne 28 Maj 2011, 22:22, skupaj popravljeno 1 krat.
lp Aleš
Jet fan, acro fan, scale fan, heli fan, glider fan
GSM 031 387 358
Uporabniški avatar
tomazslo
Profesor
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22 Jun 2010, 19:07
Kraj: Kranjska Gora
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a tomazslo »

Kaj res ne zna nihče napisati pravilno odgovor tej inciativi.
Z modeli do 5kg lahko letimo povsod, kjer nam lastnik zemljišča dovoljuje, ne glede na to, ali smo člani klubov ali ne. Zemljišče SLP je javno dobro in ga uporabljajo lahko vsi državljani in na tem zemljišču ne potrebujemo nobenih papirjev, če so modeli lažji od 5 kg.. Nad 5 - 50 kg teže mora biti narejen plan letenja, torej potrebuješ tudi ustrezen prostor, kjer lahko tak plan tudi predvidiš. Plan letenja se pokaže inšpektorju, če pride v kontrolo in je interni akt, ki ga ni treba pošiljati na nobeno institucijo. V nočnem času na izmerjeni lokaciji pritožbe od 22-6 ure hrup ne sme presegati 40dB.
Tudi mi smo imeli podoben problem, pa letimo izključno samo elektro modele, ko so nam drugi uporabniki SLP omejevali letenje, češ da jih moti, da se ne morejo sprostiti in podobno.
Kar se tiče odgovornosti ob morebitnih škodnih posledicah, vsak nosi polno odgovornost, je pa pametno imeti to zavarovano, kar je možno tudi pri zavarovalnici Triglav.
To je v kratkem vse. Okoli registracije piste, organizacije tekmovanj in mitingov in podbno so pa malo drugačni postopki, ki jih pač sprovedejo tisti, ki potrebujejo te papirje. Če sem se dogovoril z lastnikom zemljišča, da mi dovoli uporabo dela njegove parcele in, če ne mislim prirejati tekmovanj, teh papirjev ne rabim v kolikor se držim zgoraj napisanega.
Tako so mene podučili in tega se držim in nimam problemov, če pa kak jamra, mu pač to tudi obrazložim.
Uporabniški avatar
Klemen P
Dr. Modelar
Prispevkov: 2369
Pridružen: 25 Feb 2011, 15:14
Kraj: na vasi ..

Odgovor Napisal/-a Klemen P »

A še kdo bere njihov forum,kakšne klobase zdej piše una (kot se je poimenovala)kmetica Šorli :lol:
Ta pa res nima čist pospravljen pod streho #-o
Uporabniški avatar
Živnorc
Dr. Modelar
Prispevkov: 3093
Pridružen: 22 Nov 2004, 09:54
Kraj: Kamnik

Odgovor Napisal/-a Živnorc »

Živijo Tomaž!

Kot si opazil, so na njihovem forumu daleč zašli s teme, ki se je začela o hrupu, ki ga povzročajo nekateri modeli.
Hrup modeli definitivno povzročajo. So glasni. Ta hrup se da izmeriti, ne pa da se samo reče, da je preglasno. Mi smo ta hrup tudi dali izmeriti. Rezultati so pokazali, da je hrup povzročen z najglasnejšim letalom ki ga kurjani premoremo, daleč pod dovoljeno mejo. In to ob upoštevanju za dovoljene meje hrupa v naselju. Ker člani Civilne iniciative Zaloga to dobro vedo, da nas zakonsko zaradi hrupa ne bi uspeli pregnati, so se poslužili drugih trikov, kako se nas znebiti. Poklicali so Letalskega inšpektorja, ki je slučajno prišel do moje tel. št. in sva se dogovorila za srečanje na "pisti". Meni osebno ne bi bilo treba priti, vendar sva se vseeno dobila, oz. dobili, ker je prišlo še nekaj prijateljev.
Pustili smo si čas, da inšpektor napiše, kar sledi po vseh zakonih, nato bo potrebno seveda vse preučiti in kaj storiti.
Obstaja več možnosti, kako bi lahko nemoteno leteli z modeli, to ni nobena skrivnost, tudi v Civilni iniciativi vse to vedo. ...oz. to vesta samo ene dva, ki sta po prispevkih sodeč na njihovem forumu gonilna sila, ostali pa se oglašajo tja v tri dni brez da bi kaj razmišljali...
Če še kdo bere njihov forum, se prav lepo vidi, da so morali tisti bevskači utihniti, ker si samo nabirajo minus točke, sedaj pa se oglaša samo še eden, ki zna z besedami, lepo slovesko napisati, celo razume se, kaj je hotel povedati...skratka izobražen človek...in ga glede tega spoštujem. Je pa še vedno ozko usmerjen v tisto, kar on vidi, ostali pa mu nagonsko sledijo. Žalostno.
Verjamem, da če ti gre ena stvar na živce, se ta stvar sčasoma samo še stopnjuje in na koncu ...poči živc. Ali pa ne, če si tak človek, da to veselo izkoriščaš in podpihuješ še ostale, da jim gre to na živce, čeprav jim sprva sploh ni šlo...
Človek je narejen tako, da so nekateri rojeni za vodje, nekateri jim slepo sledijo, ostali pa znajo razmišljati po svoje. Tako je po celem svetu. Vodja plemena...ostali jim sledijo..
...Cerkev: vsi poznamo njihovo hierarhično lestvico...ovčke jim sledijo. ( ne me narobe razumeti: z vero in Cerkvijo ni nič narobe, v osnovi učijo vse lepo in prav, skrbi me to, kakšnji ljudje med njimi jo širijo in kaj ti ludje počnejo.)
... Politika: vsi poznamo in vemo, da (kot pravi stari ljudski rek) "ko je jači, taj tlači!"

Primer: Nek norc ustanovi versko sekto...vse člane prepriča, da se na koncu vsi skupinsko zažgejo....in vsi srečni umrejo..

Podobno pri civilni družbi: osmim gremo na živce in podpihujejo cel Zalog in okolico, da gremo tudi njim na živce, da bodo močnejši, če jih bo več....in na koncu dobijo celo štiri glasove...

Ko sem že začel o njihovih članih, ki se oglašajo na forumu:
Nočem nobenega žaliti, vendar ...mejduš, da bi od človeka s takšno izobrazbo in službo na ministrstvu za kulturo pričakoval malo več inteligence in vsaj malo poznavanja bontona (dobro vemo o kateri gospe se pogovarjamo).
..da ne govorim o gospodu strojevodji, ko mimo mene ponoči poganja lokomotivo s 140 dB, pa še hupa čez železniške prehode...potem pa pravi, da mora podnevi spati...
...da ne govorimo, ko po Zalogu in okolici po hišah "legalno" trosijo letake in vsiljujejo ljudem svoje mišljenje in podpihujejo vse proti vsem...
...ko so vsi tisti, ki so na forumu CD najglasnejši, skregani z vsemi sosedi...celo na smrt skregani med sabo v sami civilni družbi...
..boh se usmili...
....
...
..
.
se mi ne da več pisati. [-o<
Zadnjič spremenil Živnorc, dne 28 Maj 2011, 21:47, skupaj popravljeno 1 krat.
Pridemo tudi na dom...

Lep dan še naprej!
Živnorc.
Uporabniški avatar
Živnorc
Dr. Modelar
Prispevkov: 3093
Pridružen: 22 Nov 2004, 09:54
Kraj: Kamnik

Odgovor Napisal/-a Živnorc »

...da ne bo treba preklapljati na drug kanal:

no fantje zdej pa tko:
mene ne moti če ste me poimenovali kmet - prav sem kmet - samo prosim da mi napište da sem kmet brez zemle ker davkov ne mislim plačevat!!!!!!!!!
no zdej pa ti japi posluši - na telem našem forumu je bandjera rosa napisu da je objavu natečaj za fotko ki se bo vrtela tle gor na prvi strani........ker vidim da si človk pri stvari in da znaš vrtet aparat dej prjav se....... naslov je [email protected] e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Če ga želite videti, omogočite Javascript. ........v tisti rubriki kjer o vsem tem piše......je en krajan napisu da bi tudi on fotke poslov..........in nekdo mu je odgovoril naj jih pošle na naslov [email protected] e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Če ga želite videti, omogočite Javascript. ........tko da jaz predlagam da jih lahko tut njim pošlješ in te bodo že usmerjal.......jaz itak da nobenga ne poznam......sam vem da so fejst ljudje in se boš lohka z nimi vse zmenu...........zdej pa še eno o unih modelih tam pod debcem......tam se srečavajo otroci in očetje........večinoma.....ali pa kar cele družine.......njihovi avijončki se dvignejo tudi do kakšnega metra v višino........samo tako nagravžno pa ne brnijo...... od kod so ti ljudje ne vem.......pa me tudi ne zanima.......ker se njihov zvok nikamor ne sliš.......
ampak zdej pa še besedo o telih modelih........a veste kolk sem jaz ponosna Založanka da sem kmetica brez zemlje:
1 mam kmečko pamet in nisem tko učena kot ste vi ki se delate bolj glupe kakor ste in vaš IQ ne premore niti že 9,99 %
na srečo ste to dokazali z vašim oglašanjem in poznavanjem zakonodaje..........matr kolk ste pametni.......sam tega pa ne veste da na tuji zemlji ne smete spuščat vaših modelov......niti tega ne veste da morte met dokumente........niti tega ne veste da morate imeti dovoljenja pristojnih institucij..........niti..........ma kaj čem pisat itak da nič ne veste
2 pa vi kar mene tožite.......a vam pošljem podatke........a mogoče še davčno številko......da vam bo lažje......zdej ko vas vidim da ste ostali kot žabe na suhem brez mlake?????????3 wau.......da ste stručkoti tehnično podkovani v modelarstvu vem..........da ste pa še o mamilih sem tudi zvedela...... kako svoj naraščaj in žlahtin učite ste tut povedal..........samo nisem si pa mislila da se spoznate še na delo inšpektorja pa nisem zvedela........no in če vam bo že inšpektor napisal moje ime in priimek upam da ga bo pravilno iz umlautom zapisu.......... če rabte še kakšen podatek da bo odločba bol popolna vam lahko takoj povem.........morda številko nederčka?????????? pri vas se res neikoli ne ve kaj vse vi rabite!!!!!!!!!!
4 mater kolk ste vi pametni.........da vse to obvladate obvladate politiko u nulo..........mater da niste vi kakšni odpadli tajkuni k čisto vse veste.......ziher ste bili bi baronici in baronu slovenskega gradbeništva v poduku!!!!!!!!!!
5 da pa se še na volitve spoznate.........ej majkemi kapo vam dol.........pa vi sgte geniji.........sej veste tisti o katerih je Einstain govoril......med genijem in norcem je samo mišji korak!!!!!!!!!!!a veste kaj fantje.......ups.......neodrasli otroci gospodje Modelarji.........a veste da mi ni žav da je bila danes v Zalogu in okolici takšna tišina........ampaki takoj ko si boste najdl nov plac.......ok to vam ne bo problema......ker mate frendov ful povsod.........da tujine sploh ne omenjam.........mi pa takoj sporočite ( aja a rabte moj naslov ) ......vas poiščem in prnesem gajbo plesa in se bomo zavrtel ob kakšnem kolu .......sej veste tako na poskok......jaz kmet bom svirala in vi bedanci boste na poskok plesal!!!!!!!!!!!!!
komi čakam...........aja...........a rabte kej solate za flancat?????????????kaj pa fižola.........če boste tega mojga posadil........vam obljubim da boste tako prdel.......da boste svoje eroplančke prehitel.......mater pol pa ne vem če bo zadost samo Agencija za letalstvo.........bo moral predsednik ustanovit še Ministrstvo za letenje modelov in modelarčkov!!!!!!!!na fižolčkov pogon!!!!!!!!!!!!!!

:lol: :lol: #-o

...ej, najboljša pa je tista na fižolčkov pogon.. :lol: :lol: :lol:
Pridemo tudi na dom...

Lep dan še naprej!
Živnorc.
Uporabniški avatar
Entrainer
Razpravljalec
Prispevkov: 153
Pridružen: 16 Nov 2005, 22:34

Odgovor Napisal/-a Entrainer »

Predlagam, da ne mešamo več driske naprej in storimo tako kot je predlagal tomazslo oz. dopolnemo kar nam manjka. Ob prvi priložnosti pa zapiknikarimo ... :kronik:

lpR
Profesionalni maneken notranje lepote.
---------------------------------------------
http://modelarstvo.noir.si
Uporabniški avatar
Entrainer
Razpravljalec
Prispevkov: 153
Pridružen: 16 Nov 2005, 22:34

Odgovor Napisal/-a Entrainer »

Živnorc napisal/-a: ...ej, najboljša pa je tista na fižolčkov pogon.. :lol: :lol: :lol:
Norc, imam občutek, da bi se dobro ujela. ;)
Profesionalni maneken notranje lepote.
---------------------------------------------
http://modelarstvo.noir.si
Uporabniški avatar
Živnorc
Dr. Modelar
Prispevkov: 3093
Pridružen: 22 Nov 2004, 09:54
Kraj: Kamnik

Odgovor Napisal/-a Živnorc »

...očitno sem se zmotil o tistem, da morajo biti tiho....ali pa je prišlo do tega, da jih ne morejo več krotiti... :cry:
Pridemo tudi na dom...

Lep dan še naprej!
Živnorc.
robertjur
Profesor
Prispevkov: 1036
Pridružen: 21 Nov 2004, 03:05

Odgovor Napisal/-a robertjur »

Matr dns je blo pa pr kokah fletn!! Sonček po dežju pa tak blažen mir!! Obenih nasilnežev :lol:
Sam jest sem letal..... še čaplje so šle raj peš #-o #-o
Se mi zdi da če bo zdej tko de bi loh kako grobarsko dejavnost tam fural :wink:
Robert
Uporabniški avatar
Živnorc
Dr. Modelar
Prispevkov: 3093
Pridružen: 22 Nov 2004, 09:54
Kraj: Kamnik

Odgovor Napisal/-a Živnorc »

[-X [-X o ti, ti nasilnež ti... [-o< #-o
Pridemo tudi na dom...

Lep dan še naprej!
Živnorc.
Uporabniški avatar
tomazslo
Profesor
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22 Jun 2010, 19:07
Kraj: Kranjska Gora
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a tomazslo »

Živnorc napisal/-a:Živijo Tomaž!

Kot si opazil, so na njihovem forumu daleč zašli s teme, ki se je začela o hrupu, ki ga povzročajo nekateri modeli
Ma te civilne inciative so samo za zgago, povsod, ne sam pri vas...nekaj " generalov"hoče politično napredovati in s pridom usmerjajo svoje "ovčice" v ogenj po kostanj, oni se pa od zad smejejo...tko k s napisal o tropu. V resnic pa največkrat naredijo samo škodo. Pr nas je bil tud primer, ko so nasprotovali podrtju starega kampa in urediti novega sodobnega, in so toliko sitnarili, da danes ni ne starega več in tud novega ne. pa je imel invsestitor voljo in denar.
Pa pustmo to, k ne paše v modelarstvo. Jaz vam želim, da se vam zadeve obrnejo čim preje v vašo korist in da še naprej letite in se ne ubadate z inciativo in išpektori, sam sem celo prepričan, da je inšpektor naredil samo nekaj, da je volk sit in koza cela in, da vam je svetoval kakšni naj bodo naslednji koraki. Inciativo pa pustite čim bolj na off, ker najbolj je hudo, ko se nekdo hoče dokazovati in kregati, pa pri tem nima sogovornika....ljudje pa tud niso butasti, da b v nedogled nasedali takim fintam.
Čim preje uredite zadeve, pa vas tudi jaz pridem kaj obiskat in na kak polet, veliko sreče.
mzakelj
Profesor
Prispevkov: 1171
Pridružen: 24 Nov 2009, 12:27
Kraj: Godowich

Odgovor Napisal/-a mzakelj »

Definijcija kmeta:

Kmet obdeluje zemljo za ljudi

Kmetavz pa ljudi zaradi zemlje.

Vi kateri imajo naziv kmet in jebejo sistem, naj si spremeni nickname. :evil:

( ne velja za kak kmetijsko, agrarni forum ) :D
Uporabniški avatar
Brane
Dr. Modelar
Prispevkov: 4585
Pridružen: 15 Nov 2004, 12:30
Kraj: Moste

Odgovor Napisal/-a Brane »

Živnorc napisal/-a: ...ej, najboljša pa je tista na fižolčkov pogon.. :lol: :lol: :lol:
Glede na to da mnogim iz te družbe niti lastna specialnost ne gre dobro od rok, potem ni niti nič čudnega, da se iz fižolčkovega pogona delajo norca.

V resnici gre morda za gorivo prihodnosti, na Jesenicah ( pa najbrž še kje) se že vozijo avti na pogon na metan, ki ni prav daleč od tistega kar pride iz naše riti, ko naredi prrrrrrrrrrrrd, se pravi, da delajo na fižolčkov pogon.
Menda je to gorivo ekološko bistveno bolj sprejemljivo od katerega koli goriva, ki je produkt nafte, čeprav ni ravno žlahtnega vonja.
Kaj bo, ko se razve, da so nekatere kopije že boljše od originalov???
Uporabniški avatar
Živnorc
Dr. Modelar
Prispevkov: 3093
Pridružen: 22 Nov 2004, 09:54
Kraj: Kamnik

Odgovor Napisal/-a Živnorc »

Živijo!

Ker vem, da CD prebira našo temo, bom odgovor Založanu napisal kar tule, ker nimam namena se učlanjevati na njihov forum.

Založan je napisal:
ej, faca jype. Zdele sm mal visu na vašmu forumu od 81 strani dalje. Lohk rečm, da eni zapisi niso nčkej bl nedoužni od telih tle gor. mene glih neki ful ne mot tole brenčanje, ga pa slišm. ok. vaš frend je napisu da je roputajne balzam za ušesa??? ok. sej men tut paše, č kšna mašinca nal zagrmi, pa se mal gume cvrejo. Sam če folk to mot, pa res lohk rečejo in prosjo, da se glih u nedelo ne gon po luft s taglasnim avijončkom. un stric občan je parket dobr zapisu, da je treba mal nazaj stopt, pa dejte se kej pametnga raj zment ne pa da se tle dr..... kdo lohk več gnojnce na kšnga zlije. A vam ni jasn, da mamo kmetauzarji več gnojnce na raspulago in da bomo zmagal. Brez veze. tm na vaši strani je en stric tut že douh nazaj napisu, da se ne dr.... po forumu, k se boste zaplezal in točn to je tut zdej ratal. A neb šli raj na en pirček pa se puguvorl??? K utroc ste majke mi!!! D mormo mi mulci take starim kozlom pisat tu mač. mal se zamislte kermu se dela škoda in kdo bo tle putegnu.

G. Založan:
Očitno ste eden mlajših in razumnih, ki ne izbira besed naključno in napiše karkoli mu v tistem trenutku pride na pamet.

Verjamem, da ljudje hočejo mir v nedeljo, lahko se pritožijo, lahko povedo svoje...seveda da lahko...
Mi smo to upoštevali. Tudi sam sem šel v stroške in nabavil drag propeler, ki je mnogo tišji od starega. Naredili smo meritve hrupa...samo zaradi pritožb CD in ugotovili, da tudi tu ni nič spornega...
...lahko bi s CD sklenili dogovor, da ob nedeljah ne letimo s tavelikimi glasnimi modeli...
...potem pa bi se oglasila babi, da ko gre s svojim vnukom Lukcem ob sobotah mimo na sprehod, bomo morali nehati leteti še ob sobotah...
...pa nam potem ostanejo dnevi med tednom, ko smo itak vsi skoraj do večera v službah, pa pridemo letet, pa se oglasi g. Josip, da mora počivat, ko gre na nočno.... pa potem jaz vzamem dopust, da grem med tednom leteti dopoldan..pa se spet oglasi npr. g.Josip, ker je ravnokar prišel z nočne ( sorry Josip, da uporabljam vaše ime)..

To je isto, da bi sklenili kompromis z vašo CD in bi od vas zahtevali, da utišate in odstranite najglasnejše in najbolj "tečne" vaše člane Civilne iniciative Zalog...in če se oglasi še kdo, ponovite postopek in to delajte toliko časa, da bo mir.
In bo sklenjen kompromis. Ne bo ne modelarjev, ne CIZ.

Vem kaj boste rekli...da je to, kar sem napisal otročje. Res je otročje. Pojdite lepo od začetka od prve strani brat vaš forum in se zamislite že pri naslovu. Ko boste obdelali tematiko Modelarji, pojdite še na druge teme in se zamislite v kakšni družbi se gibljete.

To je to. Pa brez zamere. Nisem hotel žaliti nikogar.
Pridemo tudi na dom...

Lep dan še naprej!
Živnorc.
Uporabniški avatar
buco
Tekmovalec
Prispevkov: 251
Pridružen: 22 Sep 2003, 15:30
Kraj: selnica ob dravi
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a buco »

spet ena veika debata po dolgem času po tisti debati ko ste zajebavali wbmarja iz mbja wbmar vam je takrat lepo svetoval da se kurjani registrirate na upravni enoti v ljubbljani



lp aleš
FG TO JE ZAKON

NISEM TAKO BOGAT DA BI KUPOVAL POCENI

GRAUPNER HOTT 2,4GHZ

LETALSKI CENTER MARIBOR
Odgovori

Vrni se na Prireditve, srečanja in tekmovanja