Modelarska trgovina v Hong Kongu - (do 2010)

Karkoli se vam zdi zanimivo, vredno ogleda,..., objavite tukaj!
Zaklenjeno
Uporabniški avatar
Električar
Tekmovalec
Prispevkov: 310
Pridružen: 13 Sep 2006, 16:16
Kraj: Novo mesto

Odgovor Napisal/-a Električar »

Na enemu tujih forumov sem bral, zakaj je cena teh celic nizka - kupujejo le zelo velike količine (1000 in več kosov), zaradi velikih količin pa nimajo v ponudbi vseh celic v različnih konfiguracijah (2S, 3S, 4S, 5S). Vsekakor bom naročil eno 2200 mAh 3S, ker se moram na lastne oči prepričati ali so OK ali ne.
Uporabniški avatar
mobil11
Freak
Prispevkov: 535
Pridružen: 15 Feb 2004, 14:30
Kraj: Bizeljsko

Odgovor Napisal/-a mobil11 »

tole je pa vsebina mojega paketa. Trgovina je izpolnila vsa moja pričakovanja zato bom še kdaj kakšen paketek naročil :lol: =D>
Priponke
,,., 001.jpg
,,., 001.jpg (100.9 KiB) Pogledano 4241 krat
LP (G)(Z)oran
http://www.gorankroselj.com/
Uporabniški avatar
mato
Freak
Prispevkov: 971
Pridružen: 22 Dec 2004, 15:56
Kraj: Slovenj Gradec

Odgovor Napisal/-a mato »

Poročaj, kako se obnese 4-kraka elisa.
Lp Matej
Uporabniški avatar
carcar
Profesor
Prispevkov: 1045
Pridružen: 28 Avg 2005, 08:48

Odgovor Napisal/-a carcar »

Pri našem naročilu so pa tokrat malo kitajci zamočili:

-poslan je bil en konektor manj
-kristu so poslali "napačen" servo
-poslana nista bila 2 motorja...

tak da je tokrat ocena samo 3 :lol: :lol:


Regler sem danes preizkusil in sem za ta denar zadovoljen z njim 8)

Slika
Slika

Všeč mi je ker ima tako dolg kabel za v sprejemnik(30 cm)
:o


lp
_____a.k.a @ Moderator Modeli iz penastih materialov____
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

uničevalec napisal/-a:Ja tut jaz sem pred kratkim nekaj naročil pa me zanima kako dolgo ste čakali na pošiljko ker jaz čakam že 3 tedne!
Če si slučajno naročal med njihovimi prazniki, potem boš čakal malo dlje. Lahko pa je tudi kak kos v tvojem paketu, ki ni na zalogi, zato boš tudi čakal. Če pa izbereš EMS hitro pošto, bo paket veliko hitreje pri tebi, kot pri navadni letalski.
Uporabniški avatar
uničevalec
Razpravljalec
Prispevkov: 96
Pridružen: 02 Feb 2007, 16:13
Kraj: Celi svet
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a uničevalec »

Ja pa pa še prav imaš!To sem jaz naročil ravno 12.2.in takrat so se začeli njihovi prazniki če se ne motim.
Za EMS hitro pošto pa hvala jo bom naslednjič uporabil tokrat sem naredil napako ker sm dal navadno!
Hvala ti me je že skrbelo :D
Čmarko

SAM DA ROPOTA
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

EMS hitra pošta pride bolj v poštev pri težjih paketih. Drugače pa navadna tudi ni tako počasna, vsaj pri mojem prvem naročilu ni bila. Da je paket prispel so carine, je trajalo 6 dni. Je pa res, da lahko pri EMS pošti ves čas spremljaš, kaj se dogaja s tvojim paketom.


Vsem, ki imate namen nakupovati v tej trgovine, priporočam, da se registrirate na njihovi strani. Marsikatera stvar je cenejša za člane, opija wish list, zgodovina in status nakupov, sledenje pošiljk,...
Uporabniški avatar
˙brokenwing
Razpravljalec
Prispevkov: 109
Pridružen: 19 Jan 2007, 16:13
Kraj: Nm

Odgovor Napisal/-a Ë™brokenwing »

za zdaj dobre izkušnje, servota za 4$ sta pršla zapakirana kot neka huda digitalca. sicer nista zelo hitra, izredno počasna pa spet ne, v nevtralo pa se lepo vrneta in ne trzata, idealno za poceni depronkote
Drznost manevrov je pogojena z dvema dejavnikoma: izkušenostjo pilota in dejstvom, da ima/nima dovolj denarja/znanja za nov model.

Slika
Uporabniški avatar
mato
Freak
Prispevkov: 971
Pridružen: 22 Dec 2004, 15:56
Kraj: Slovenj Gradec

Moja prva testna pošiljka

Odgovor Napisal/-a mato »

Ekola, tole prišlo brez doplačila česarkoli. Vrednost 23$.
Za naslednjo pošilko, pa so me že terjali za račun. Vrednost pošiljke 97$.
Me zanima, kje je meja, do katere ti nič ne zaračunajo, ampak samo pošljejo naprej?

Če povzamem še vsebino paketa. Močno odsvetujem nakup: 02501/3786 Standard Bearing Joints 2x22x5.5 variations
Ta zadeva ima lufta do Pariza in nazaj. Ostalo je videti OK.
Priponke
Nakup.JPG
Nakup.JPG (73.76 KiB) Pogledano 4636 krat
Lp Matej
Uporabniški avatar
jokeR
Tekmovalec
Prispevkov: 405
Pridružen: 23 Jan 2006, 19:34
Kraj: petrovče

Odgovor Napisal/-a jokeR »

9g hextronik za 4$ zelo priporočam. Kupil sem 4 komade in usi delajo zelo dobro trzajo popolno nič nevtralna lega je v nulo so v rangu HS55 (za moje pojme bolši). Imam tud dva packa 2S 1700mha delata tudi BP (napetost pred polnenjem je bila 3,9V na vsako celico) :D
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

Po novem tudi JETI v prodaji!
Uporabniški avatar
uničevalec
Razpravljalec
Prispevkov: 96
Pridružen: 02 Feb 2007, 16:13
Kraj: Celi svet
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a uničevalec »

Lep pozdrav!

Ja pred kratkim sem jokal in stokal,da mojega naročila še ni bilo in me je že rahlo skrbelo,da s tem ne bo nič!
Ampak pred kakšnim tednom se je tudi meni nasmejalo in paket je prispel!Vse je lepo in prav razen tega da so mi očitno pozabili poslati 10 kom.3.5 konektorjev kar me je stalo okoli 8 eurov!
Vsa ostala roba se mi zdi kar zadovoljivo dobra in sem zadovoljen,li-po sem premeril so tut OK tako da nimam kaj dosti dodati!
Bomo še naročali :D :D :D
Čmarko

SAM DA ROPOTA
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

Danes sva z Andrejem opravila test 4 kanalnega mini sprejemnika od Corone. Še vedno ne morem verjet, da tako poceni zadeva dela tako neverjetno. Najprej sva naredila test z zloženo oddajniško anteno in sem bil kar presenečen, ko je sprejemnik na 60m daleč še vedno deloval odlično, šele 65 meter mu je nagajal. Servoti so rahlo trzali (res komaj opazno) potem pa čisto obmirovali. Ker je bil sprejemnik v Kolibriju, sva si privoščila še nekaj testov med letom. Model sva malo močneje vrgla iz roke in ko je model letel lepo naravnost, sva izklopila oddajnik. Po 5s sva ga vklučila nazaj in čakala še dodatni 2-3s, da je oddajnik začel normalno delovat ( pri MPX evo traja nekaj sekund, da se naprava postavi in preskenira kanal) in model pristala k nogi. Med tem časom je model nadaljeval letenje v isti smeri, brez kakršnega koli trzanja servomotorjev.
Šlo pa je za Corona RS410 Single Conv. 4CH Micro Rx 35Mhz
Uporabniški avatar
krux666
Razpravljalec
Prispevkov: 124
Pridružen: 23 Mar 2006, 15:17
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a krux666 »

V povezavi s katero komando?
LP
Krux
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

krux666 napisal/-a:V povezavi s katero komando?
Multiplex Royal EVO 12 SYNTH
Uporabniški avatar
Matjaž_Černivc
Profesor
Prispevkov: 1260
Pridružen: 15 Nov 2004, 14:04

Odgovor Napisal/-a Matjaž_Černivc »

...na njihovi strani piše da poštnine za sprejemnik ni...kaj pa če poleg naročiš še kvarc?
Uporabniški avatar
uničevalec
Razpravljalec
Prispevkov: 96
Pridružen: 02 Feb 2007, 16:13
Kraj: Celi svet
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a uničevalec »

Lep pzdrav!

Ja za določene izdelke res ni poštnine vendar če kaj naročiš še zraven vrjetno poštnina bo!Na strani imaš tudi cene poštnine in v tvojem primiru bi bila 2 eura in mislim da se vseeno splača!
Čmarko

SAM DA ROPOTA
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

Ja poštnina bo za tisti kvarc. Drugače pa sem že imel idejo, da bi jim pač predlagal, če bi lahko pri naročilu tega sprejemnika dodali še kvarc brez poštnine, ker tista 2g ne pomenta veliko za poštnino. Po mojem bi se še kdo strinjal z mano.
Uporabniški avatar
uničevalec
Razpravljalec
Prispevkov: 96
Pridružen: 02 Feb 2007, 16:13
Kraj: Celi svet
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a uničevalec »

Sigurno se strinjam, če se da zakaj pa ne sam piskusit je treba pomojem tut ne bojo komplicirali za tista 2 grama!
Čmarko

SAM DA ROPOTA
Uporabniški avatar
Boeing
Freak
Prispevkov: 710
Pridružen: 15 Nov 2004, 15:03
Kraj: Rogaška Slatina

Odgovor Napisal/-a Boeing »

No, še jaz svoj pisker...

Naročil sem 2x 2200mAh 3S paketka, lipo fire bag in lipo monitor. Obvestilo o prispeli pošiljki sem dobil domov v 4 dneh od takrat, ko sem dobil mail, da je šel paket na pošto. Svaka čast.

Zapakirano je bilo približno podobno, kot če bi pošiljali okoli dele za star-wars ladjo - skratka odlično, roba je prispela nepoškodovana, vsak del posebej zavit v več ovojev mehurčkov, baterije še posebej v trd karton...

Pomerim vsako celico posebej, vse ok - v prvem paketu so bile vse 3.91, v trugem pa 3.92V. Balanser je imel z vsakim paketom cca minuto dela, da jih je spravil v red, kar se meni zdi odlično.

Praktičnih izkušenj in meritev še nimam tako da niti ne morem komentirati, mislim pa da se bojo lipojke odrezale tako, kot se spodobi.


1:0 za kitajce =D>
Ko segaš po zvezdah, ne skrbi če katero izmed njih zgrešiš. Morebiti ujameš Luno...
Uporabniški avatar
pegasus
Dr. Modelar
Prispevkov: 2847
Pridružen: 14 Okt 2002, 01:00
Kraj: Heidelberg

Odgovor Napisal/-a pegasus »

No, k vsi tolk hvalite ... mal kontre:

Naročil (in plačal!!) sem lipote za decathlona sredi februarja. Po treh mesecih še vedno čakam, da jih dobijo in mi jih pošljejo. Verjetno so v tem času iz obresti pridelali cekinov še za en paket ... :^o
Vsekakor moje prvo, edino in zadnje naročilo tam.
Uporabniški avatar
mato
Freak
Prispevkov: 971
Pridružen: 22 Dec 2004, 15:56
Kraj: Slovenj Gradec

Odgovor Napisal/-a mato »

Zato se pa naroča samo tisto, kar je na zalogi. Jaz ostalega sploh ne gledam.

Na tvojem mestu bi jim pa pisal mail in naročil nekaj, kar imajo na zalogi.
Lp Matej
Uporabniški avatar
Boeing
Freak
Prispevkov: 710
Pridružen: 15 Nov 2004, 15:03
Kraj: Rogaška Slatina

Odgovor Napisal/-a Boeing »

Pegasus...

verjetno ti je ob naročilu pisalo, da določenega izdelka ni na zalogi in da bo cel paket počakal, dokler ne pride.... vsaj jaz sem dobil takšno obvestilo in stvar se je iztekla po vnaprej določenem scenariju...

Sicer pa večina lipotov pride do konca naslednjega tedna, tako da malo zatečnari po mailu, pa bo...

lp
j
Ko segaš po zvezdah, ne skrbi če katero izmed njih zgrešiš. Morebiti ujameš Luno...
Uporabniški avatar
truplo
Freak
Prispevkov: 638
Pridružen: 28 Apr 2005, 11:02
Kraj: Dubai - UAE

Odgovor Napisal/-a truplo »

pegasus napisal/-a:No, k vsi tolk hvalite ... mal kontre:

Naročil (in plačal!!) sem lipote za decathlona sredi februarja. Po treh mesecih še vedno čakam, da jih dobijo in mi jih pošljejo. Verjetno so v tem času iz obresti pridelali cekinov še za en paket ... :^o
Vsekakor moje prvo, edino in zadnje naročilo tam.


tudi sam sem februarja preko banke nakazal denar...jim večkrat poslal email ce so denar dobili...jim celo poslal SWIFT potrdilo pa se vedno nic!!!!!!!! :evil:
...nevem kaj delajo!!!!!!! tudi na banki so rekli da verjetno obracajo denar....... :evil: :evil: :evil:
I was so broke growing up...if I wasn`t a boy...I`d have nothing to play with!
lp Nejc
Uporabniški avatar
dejci23
Freak
Prispevkov: 749
Pridružen: 29 Mar 2005, 13:25
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a dejci23 »

Pozdravljeni,

Malce spremljam tole temo o trgovini iz Hong-Konga pa bi rad dodal le tole kar so napisali meni...

- v Februarju in Marcu mesecu so nekatere proizvodnje zaprte zaradi praznikov, ki naj bi jih imeli v Hong-Kongu, če je to res ne vem ... posledično se dobava določenih artikov zavleče
- prejšnji teden so imeli cel teden zaprto trgovino
- trenutno jim zaradi velikega navala naročnikov primanjkuje delovne sile (leak of manpower)

V kolikor imate nek kos v naročilu dlje časa na backorderju svetujem, da jih preko maila kontaktirate in jih poprosite, da naredijo t.i. "Order Split". To pomeni, da razdelijo vaše naročilo na dva dela, na artikle, ki so na backorderju in artikle na zalogi. Tako bodo lahko artikle, ki so na zalogi poslali prej. Kaj pomeni to s pogleda stroškov dvokratnega pošiljanja ne vem, predlagam pa, da jih v istem mailu povprašate tudi o tej zadevi.

Toliko z moje strani, jih pa ne zagovarjam, še vedno sem mnenja, da so slovenski dobavitelji zanesljivejši.

Še en pameten nasvet: v kolikor boste še naročali, naročajte le tiste artikle, ki so na zalogi in nimajo statusa "BACKORDER"!!!
Zaklenjeno

Vrni se na Vpisi novico, povezavo,...