Graupner HoTT 2.4GHz (mx-12/16/20)

Izkušnje z RV napravami, sprejemniki, servomehanizmi

Moderator:

Odgovori
BPL
Začetnik
Prispevkov: 25
Pridružen: 13 Nov 2011, 17:03
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a BPL »

Dobil sem navodila v angleščini, vse štima razen ene stvari:
Ko priklopim baterijo na regler, mi zategne ailerona, ter nato spusti nazaj v nevtralen položaj. Zategne jih pa tako močno, da mi je v enem že zdrobilo zobnike.
Mogoče zna kdo odpraviti to zadevo??
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Vklopiš prej model kot pa komando mogoče+nastavitev failsafe?
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3221
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

gusar napisal/-a:
AlesZ napisal/-a:Li-Po.....3.7V
Li-Ion....3,6V
Li-Fe.....,3,3V
Če misliš kupit novo verzijo mx16 Hot deluje na 4x Nimh se pravi max. 6V ne moreš uporabit niti 2S lipo. je pa opcija da uporabiš Lion
Li-FeS2 Lithium Battery 1.5V
S čim h****a pa naj zdaj to polnim.......še malo pa bo potrebno akumulatorje in polnilce kupovat v kompletu..........
Polniš v programu Lipo :P
.........??
Warning: This is a non-rechargeable battery. Do not recharge, disssemble or incinerate
vbistvu ne najdem da bi to bili akumulatorji......lahko sem pa spregledal.........
Slika
BPL
Začetnik
Prispevkov: 25
Pridružen: 13 Nov 2011, 17:03
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a BPL »

Vedno vklopim najprej komande, nato šele model. Tudi failsafe nastavitve niso vzrok.
Uporabniški avatar
gusar
Freak
Prispevkov: 828
Pridružen: 05 Dec 2004, 12:19
Kraj: Štajerska

Odgovor Napisal/-a gusar »

AlesZ napisal/-a:
gusar napisal/-a:
AlesZ napisal/-a:Li-Po.....3.7V
Li-Ion....3,6V
Li-Fe.....,3,3V S čim h****a pa naj zdaj to polnim.......še malo pa bo potrebno akumulatorje in polnilce kupovat v kompletu..........
Polniš v programu Lipo :P
.........??
Warning: This is a non-rechargeable battery. Do not recharge, disssemble or incinerate
vbistvu ne najdem da bi to bili akumulatorji......lahko sem pa spregledal.........
TrustFire LiFeS2 2900mAh Lithium 1.5V AA Batteries (2-Pack)
(click here for product details)
Imam 4 kose in so odlične!

lp
Zadnjič spremenil gusar, dne 19 Jan 2012, 12:26, skupaj popravljeno 1 krat.
MKM
Uporabniški avatar
spiky
Tekmovalec
Prispevkov: 436
Pridružen: 31 Mar 2008, 12:46
Kraj: Mengeš

Odgovor Napisal/-a spiky »

BPL napisal/-a:Ko priklopim baterijo na regler, mi zategne ailerona, ter nato spusti nazaj v nevtralen položaj.
Si že poizkusil "sub trim" na komandi dat na nulo in prestavit ročice na servotih? Mogoče ob vklopu najprej vrže na nulo servotov; in šele potem na nulo komande :-k
Zgolj predvidevam....



LP Izi
RFM Fox F5D
Mibo Flash F5B
Mibo Osa F5B
X-TAZE F3P
Messerschmitt Bf 109 Funfighter
HobbyKing® Go Discover FPV
KingKong HEX 300 FPV

Fr'SKY X9D - TARANIS
Uporabniški avatar
skorp_jon
Profesor
Prispevkov: 1329
Pridružen: 09 Avg 2006, 09:02
Kraj: Beltinci

Odgovor Napisal/-a skorp_jon »

Ta problem sem že videl in moram ti povedat da boš moral zamenjat servo motorje. Nimam pojma zakaj pri enih servo motorjih zategne na polno. Pri drugih pa ostane v nevtrali. Pomoje na začetku ko se vklopi sprejemnik servoju pošlje neke podatke, ki niso pravilni in potem servo napačno reargira.
Futaba 12FG & Taranis Q X7
BPL
Začetnik
Prispevkov: 25
Pridružen: 13 Nov 2011, 17:03
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a BPL »

Pozabil povedat, da mi tudi ostali servoti trznejo (samo v mejah normale), trenutni imam vgrajene tiny-s servote, probal sem pa tudi z HS-82MG Hitec in dela popolnoma isto.
Probal sem tudi end pointe znižat na 50% pa še vedno enako trznejo.

Spiky bom probal še tvoj nasvet, čeprav nevem čisto točno kako misliš, bom odpisal ko probam.
Uporabniški avatar
spiky
Tekmovalec
Prispevkov: 436
Pridružen: 31 Mar 2008, 12:46
Kraj: Mengeš

Odgovor Napisal/-a spiky »

BPL napisal/-a:čeprav nevem čisto točno kako misliš
- snameš ročice s servotov
- prižgeš komando in daš sub trime na nulo
- vklopiš model in počakaš tiste pol sekunde, da se servoti scentrirajo in nehajo trzat
- natakneš ročice nazaj gor; tako da bosta elerona čimbolj poravnana s krilom
- izklopiš vse skupaj


Takoj, ko boš ponovno vklopil model, bo jasno ali je bila stvar v sub trimu ali ne. :wink:





LP Izi
RFM Fox F5D
Mibo Flash F5B
Mibo Osa F5B
X-TAZE F3P
Messerschmitt Bf 109 Funfighter
HobbyKing® Go Discover FPV
KingKong HEX 300 FPV

Fr'SKY X9D - TARANIS
Uporabniški avatar
skorp_jon
Profesor
Prispevkov: 1329
Pridružen: 09 Avg 2006, 09:02
Kraj: Beltinci

Odgovor Napisal/-a skorp_jon »

Dvomim da je subtrim. Subtrim v nobenem servo motorju ne gre v celoti kolikor ima servo hoda.
Futaba 12FG & Taranis Q X7
BPL
Začetnik
Prispevkov: 25
Pridružen: 13 Nov 2011, 17:03
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a BPL »

Tudi sub trim sem probal, ni nič bolje. Cele komande sem že pregledal večkrat in ne najdem niti ene stvari več, ki bi lahko bila :-?

mogoče edino, če priklopim na pc in naložim kakšen nov software?
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3221
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

Katere naprimer tele....
http://www.dealextreme.com/p/trustfire- ... -pack-7260
Please note: these are primary batteries (disposables) so please do not recharge them.
disposables
.....za enkratno uporabo
Slika
Uporabniški avatar
gusar
Freak
Prispevkov: 828
Pridružen: 05 Dec 2004, 12:19
Kraj: Štajerska

Odgovor Napisal/-a gusar »

AlesZ napisal/-a:Katere naprimer tele....
http://www.dealextreme.com/p/trustfire- ... -pack-7260
Please note: these are primary batteries (disposables) so please do not recharge them.
disposables
.....za enkratno uporabo
Imam jih kakšno leto, sem jih polnil do sedaj 4x brez problema ........sicer so moje sive ne modre, po karakteristikah bi naj bile identične, ker so v skrčki točnih podatkov ne morem prebrat.... polnim jih lahko max. z 1C
MKM
BPL
Začetnik
Prispevkov: 25
Pridružen: 13 Nov 2011, 17:03
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a BPL »

Zadevo sem začasno rešil, to sem pa naredil tako da sem servotom na aileronih minuse zvezal s stikalom.
Torej najprej prižgem komande, nato modelu dam napajanje (mignejo servoti na repu) in potem še prižgem stikalo, ki vklopi še ostala dva servota.
zadeva zaenkrat dela.
Uporabniški avatar
gusar
Freak
Prispevkov: 828
Pridružen: 05 Dec 2004, 12:19
Kraj: Štajerska

Odgovor Napisal/-a gusar »

BPL napisal/-a:Tudi sub trim sem probal, ni nič bolje. Cele komande sem že pregledal večkrat in ne najdem niti ene stvari več, ki bi lahko bila :-?

mogoče edino, če priklopim na pc in naložim kakšen nov software?
Kakšen sistem 2,4Ghz imaš na MX 16 in kateri sprejemnik uporabljaš?
MKM
BPL
Začetnik
Prispevkov: 25
Pridružen: 13 Nov 2011, 17:03
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a BPL »

Uporabljam sprejemnik gr-16 ( http://mibomodeli.si/trgovina/index.php ... ts_id=7212 ),
za kakšen sistem pa nevem točno, gledal sem v navodilih pa nisem nič našel, mogoče hott sistem?

Oddajnik "naj" bi bil isti kot tale:
http://mibomodeli.si/trgovina/index.php ... ts_id=7084
Uporabniški avatar
gusar
Freak
Prispevkov: 828
Pridružen: 05 Dec 2004, 12:19
Kraj: Štajerska

Odgovor Napisal/-a gusar »

BPL napisal/-a:Uporabljam sprejemnik gr-16 ( http://mibomodeli.si/trgovina/index.php ... ts_id=7212 ),
za kakšen sistem pa nevem točno, gledal sem v navodilih pa nisem nič našel, mogoče hott sistem?

Oddajnik "naj" bi bil isti kot tale:
http://mibomodeli.si/trgovina/index.php ... ts_id=7084
To je starejša verzija mx 16 in pa HOTT , imaš samo ta sprejmnik?
MKM
BPL
Začetnik
Prispevkov: 25
Pridružen: 13 Nov 2011, 17:03
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a BPL »

ja samo ta sprejemnik, danes sem prvič letel z graupnerco, vse v redu, edino range ko sem delal range test se mi je zdel, da ni šans da nese 4km.
Uporabniški avatar
gusar
Freak
Prispevkov: 828
Pridružen: 05 Dec 2004, 12:19
Kraj: Štajerska

Odgovor Napisal/-a gusar »

BPL napisal/-a:ja samo ta sprejemnik, danes sem prvič letel z graupnerco, vse v redu, edino range ko sem delal range test se mi je zdel, da ni šans da nese 4km.
Kakšen rezultat si dobil pri range testu? tisto o 4km je irelevantno pri normalni uporabi.
MKM
BPL
Začetnik
Prispevkov: 25
Pridružen: 13 Nov 2011, 17:03
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a BPL »

V primerjavi z turnigy 9x je crknu na pol poti (2x do 3x hitreje). Dobesedno koliko km oz. metrov sem testeru ti ne morem povedat, ker so bili objekti umes. Je pa lepo da te opozori, ko ti začne signal pešat.
Uporabniški avatar
gusar
Freak
Prispevkov: 828
Pridružen: 05 Dec 2004, 12:19
Kraj: Štajerska

Odgovor Napisal/-a gusar »

BPL napisal/-a:V primerjavi z turnigy 9x je crknu na pol poti (2x do 3x hitreje). Dobesedno koliko km oz. metrov sem testeru ti ne morem povedat, ker so bili objekti umes. Je pa lepo da te opozori, ko ti začne signal pešat.
Range test je druga zadeva-poglej v navodila kako se to naredi. Meril si realni domet, če so vmes objekti in kakšne druge ovire...podatek ni realen, če si prebereš malo o delovanju sistema 2,4Ghz
MKM
BPL
Začetnik
Prispevkov: 25
Pridružen: 13 Nov 2011, 17:03
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a BPL »

Bom probu enkrat v kratkem. Je kdo mogoče probal že priklopit 3s lipo baterijo na graupnerco??
Uporabniški avatar
Aleks
Tekmovalec
Prispevkov: 443
Pridružen: 27 Avg 2005, 19:09

Odgovor Napisal/-a Aleks »

BPL napisal/-a:Bom probu enkrat v kratkem. Je kdo mogoče probal že priklopit 3s lipo baterijo na graupnerco??
Rhino 2620 mAh 3S, dela normalno. Zoprno edino jemanje ven za priklapljanje na servisne priključke.
BPL
Začetnik
Prispevkov: 25
Pridružen: 13 Nov 2011, 17:03
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a BPL »

Še neki :D danes sem letu ene 200-300m višine in mi je na vsake tolk cajta zapiskala komanda po 3x, pa ene parkrat samo po enkrat. Je kr dost pihal, baterija je bila pa 10,3v. Čutil nisem nič da bi kaj zajebaval signal...??
Uporabniški avatar
nitrometan
Freak
Prispevkov: 761
Pridružen: 18 Jul 2010, 14:36
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a nitrometan »

Čutil nisem nič da bi kaj zajebaval signal...??
Problem pri 2,4GHz (digitalni sistemi) zna biti problem to, da ko si na robu dometa ne dobiš "opozorilnih moten" kot naprimer pri 35MHz (analogni sistemi), ampak ko sprejemnik ne prepozna več signala te preprosto zabriše ven dokler spet ne dobi veljavnega sprejema.
Tukaj nam pa priskoči na pomoč dvosmerna komunikacija, ki napravi sporoča moč signala, naprava pa potem cvili ali nekako drugače opozarja :)

Vprašanje za tvoje piske pa je, kako je bila antena obrnjena... :wink:
NE KLIČ HUDIČA !!!

It just MIGHT be IDIOT RESISTANT but NOTHING is IDIOT PROOF !! :lol:

LP Andraž
Odgovori

Vrni se na RV naprave