Depronkoti

Pogovori o akrobatskih modelih in letenju
Odgovori

Katir model bi imeli?

Glasovanje se je zaključilo dne 11 Jan 2011, 17:30

Yak 54
8
38%
Mx-2
7
33%
Raven
6
29%
 
Skupaj glasov: 21

Uporabniški avatar
pete_
Tekmovalec
Prispevkov: 306
Pridružen: 01 Apr 2009, 12:50
Kraj: Vrtojba

Odgovor Napisal/-a pete_ »

Živjo,

za pante jaz uporabljam "tessa clear" mislim da je naziv. Lahko uporabiš tudi Micropor, ta lepilni z vlakni za to sploh ni najboljši ker je pretežek.
Lp,

Peter
Uporabniški avatar
Melly
Dr. Modelar
Prispevkov: 3879
Pridružen: 15 Feb 2007, 22:51
Kraj: Ankaran, Ocizla

Odgovor Napisal/-a Melly »

Še boljši od Tese je no name Merkurjev lepilni trak, nekoliko je tanjši, super se prime deprona, pa še zvije se dobro.
lp Melly
Uporabniški avatar
ALEX_R
Profesor
Prispevkov: 1131
Pridružen: 16 Apr 2007, 16:28
Kraj: Ajdovščina

Odgovor Napisal/-a ALEX_R »

Do porabim manj prostora ;)

Slika
Uporabniški avatar
snoopy
Freak
Prispevkov: 788
Pridružen: 18 Avg 2007, 13:18
Kraj: Posavec

Odgovor Napisal/-a snoopy »

Melly napisal/-a:Še boljši od Tese je no name Merkurjev lepilni trak, nekoliko je tanjši, super se prime deprona, pa še zvije se dobro.
V merkurju ne obstajajo več. Preveril na Jesenicah, Kranju, Naklem, Rudnik,...

Naročil sem jih direktno od proizvajalca.

LP
vaja dela mojstra..
Uporabniški avatar
T0RN4D0
Dr. Modelar
Prispevkov: 2979
Pridružen: 15 Feb 2010, 20:40
Kraj: sevnica

Odgovor Napisal/-a T0RN4D0 »

Mislim da za depron pante je bolj ali manj vseeno kater selotejp uporabiš. Glavno da se prime in ni pretežak. Sam uporabljam kar aero barvnega...
Fly it like you stole it!
jaki 3
Tekmovalec
Prispevkov: 276
Pridružen: 08 Sep 2008, 13:07

Odgovor Napisal/-a jaki 3 »

Potem sem uporabil kar sem našel.xd
Evo še par slik.:) :lol:
Priponke
023.jpg
023.jpg (137.43 KiB) Pogledano 3022 krat
025.jpg
025.jpg (126.14 KiB) Pogledano 3021 krat
026.jpg
026.jpg (156.34 KiB) Pogledano 3020 krat
jaki 3
Tekmovalec
Prispevkov: 276
Pridružen: 08 Sep 2008, 13:07

Odgovor Napisal/-a jaki 3 »

:wink:
Priponke
022.jpg
022.jpg (137.72 KiB) Pogledano 3018 krat
Jakob :lol:
jaki 3
Tekmovalec
Prispevkov: 276
Pridružen: 08 Sep 2008, 13:07

Odgovor Napisal/-a jaki 3 »

Imam pa en problem...
In sicer. Imam tale motor pa tele prope.
Motor : http://www.hobbycity.com/hobbyking/stor ... oduct=6547
Propi : http://www.hobbycity.com/hobbyking/stor ... duct=10046 (samo da so moji črni)

Propeler nikakor noče lepo'sesti' na motor in ga moram stalno popravljat da je pravilno da ne vibrera. Pa tudi ti 'haklci' za gumice so tako kratki da komaj zatakneš dve gumici za njih (se vidi da sem že nekaj pacov s sekundnim). Da bi jih odvil pa dal noti kašne daljše vijake ni možno ker tega 'haklca' nikakor ni možno odšraufat.

Glavni problem je to da propeler noče lepo sesti. To z gumicami mi že nekako uspe rešiti.

Kako bi vi rešili to? je že kdo imel podoben primer?
Priponke
019.jpg
019.jpg (100.61 KiB) Pogledano 3008 krat
020.jpg
020.jpg (106.78 KiB) Pogledano 3007 krat
021.jpg
021.jpg (61.24 KiB) Pogledano 3006 krat
Jakob :lol:
Uporabniški avatar
ALEX_R
Profesor
Prispevkov: 1131
Pridružen: 16 Apr 2007, 16:28
Kraj: Ajdovščina

Odgovor Napisal/-a ALEX_R »

Uporabiti moraš samo eno gumico...
jaki 3
Tekmovalec
Prispevkov: 276
Pridružen: 08 Sep 2008, 13:07

Odgovor Napisal/-a jaki 3 »

Ja po pa propeler odleti.
Jakob :lol:
Uporabniški avatar
ALEX_R
Profesor
Prispevkov: 1131
Pridružen: 16 Apr 2007, 16:28
Kraj: Ajdovščina

Odgovor Napisal/-a ALEX_R »

Majo vsi tako in ne odleti...
Uporabniški avatar
T0RN4D0
Dr. Modelar
Prispevkov: 2979
Pridružen: 15 Feb 2010, 20:40
Kraj: sevnica

Odgovor Napisal/-a T0RN4D0 »

Če je luknja v propelerju prevelika obstaja ena takšna mala aluminjasta T podložka, ki jo položiš v propeler in ti luknjo zmanjša za tisti milimeter... Kje bi jo pa našel pa pojma nimam.

Ena opcija je tudi, da sredino propelerja zaliješ z lepilom, in zadevo na novo prevrtaš s primerno majhnim svedrom.

Propsaver se sicer zelo verjetno da odšraufat, ampak če daš gor tapravo gumico mislim da ne bi smelo biti težav...
Fly it like you stole it!
jaki 3
Tekmovalec
Prispevkov: 276
Pridružen: 08 Sep 2008, 13:07

Odgovor Napisal/-a jaki 3 »

Gor sem dal obe gumici ki so zraven pa je še zmerej odletelo.

Da bi zalil luknjo bolj težko. Ker tista 'os' na motorju je ene 3mm dolga. Zgornji del je debel kakih 6mm potem se pa razširi na 8 mm. Tako nekako.
Ne da se ga odšraufat ker je očitno z loctitom fikseran gor.
Kašna gumica pa bi bila taprava?
Jakob :lol:
Uporabniški avatar
T0RN4D0
Dr. Modelar
Prispevkov: 2979
Pridružen: 15 Feb 2010, 20:40
Kraj: sevnica

Odgovor Napisal/-a T0RN4D0 »

Tiste rumene gumice zraven so prešvoh. Daj gor en dovolj majhen in debel o-ring (črna okrogla tesnila).

Kaj je težkega pri zalivanju propa? Lahko ga tudi nastaviš točno na sredino na motorček, zaliješ z gostim sekundnim in dodaš kapljico aktivatorja...

Če bo luknja prevelika in stvar ne bo lepo sedla ti bo sigurno vibriralo.
Fly it like you stole it!
jaki 3
Tekmovalec
Prispevkov: 276
Pridružen: 08 Sep 2008, 13:07

Odgovor Napisal/-a jaki 3 »

Ok. Bom probov prvo z o-ringom. Če pa še zmeraj ne bo šlo bom pa zalil.
Jakob :lol:
Uporabniški avatar
ALEX_R
Profesor
Prispevkov: 1131
Pridružen: 16 Apr 2007, 16:28
Kraj: Ajdovščina

Odgovor Napisal/-a ALEX_R »

Pomoje je še najbolje prvo zalepiti eno stran pa zaliti in pole narest novo lukno...
jaki 3
Tekmovalec
Prispevkov: 276
Pridružen: 08 Sep 2008, 13:07

Odgovor Napisal/-a jaki 3 »

Sem zalil luknjo in na novo zvrtal. Zdaj pa je tako ko more bit.:D
O-ringa nisem mogel gor napet pa sem vzel kar navadno gumico jo enkrar dal na pol zahaklal in zdej je tko ko je treba. :D :D
Jakob :lol:
Uporabniški avatar
T0RN4D0
Dr. Modelar
Prispevkov: 2979
Pridružen: 15 Feb 2010, 20:40
Kraj: sevnica

Odgovor Napisal/-a T0RN4D0 »

Navadna gumica ne vem če bo dolgo špilala... Če bo, pol tko nevermind, če ne pa poišči primeren obroček al pa ga nabij gor s pomočjo kakšnega izvijača... :)
Fly it like you stole it!
jaki 3
Tekmovalec
Prispevkov: 276
Pridružen: 08 Sep 2008, 13:07

Odgovor Napisal/-a jaki 3 »

Dokr bo bo. :wink:
Bom probv dobit obroček. Za zdaj bo mogla bit pa gumica.;9 sm probavov tut z izvijačom pa ni šli nikakor. tut segrevov sm ga d bi se raztegnu...xd
Jakob :lol:
Uporabniški avatar
klemen7
Profesor
Prispevkov: 1178
Pridružen: 21 Jun 2008, 18:28
Kraj: Dolenja Trebuša/Ljubljana

Odgovor Napisal/-a klemen7 »

jao komplicirate. Kup si GWS prop 8x4.3 SF pa po oringe pejt u merkur na oddelek s tesnili pa ti ne bo treba nč vrtat pa zalivat z lepilom pa ne vem kaj še use #-o zakaj bi kompliciral če ni treba...
https://www.argentglobalnetwork.com/?klemen7
Uporabniški avatar
T0RN4D0
Dr. Modelar
Prispevkov: 2979
Pridružen: 15 Feb 2010, 20:40
Kraj: sevnica

Odgovor Napisal/-a T0RN4D0 »

MA to s propelerji pa motorčki je loterija, ker običajno niso nikjer notranje dimenzije objavljene... In potem ima GWS SF malo manjšo luknjo kot DD, različne dimenzije imajo različne luknje, potem imaš prop saverje kjer je vsak malo večji hub že problematičen...

Sicer pa pri nas boš čakal par dni na propeler (in plačal samo poštnino za tri komplete iz kitajske), kitajce boš čakal 3 tedne, doma imaš pa celo vrečo propelerjev ki imajo milimeter preveliko luknjo in jih porihtaš v 15 minutah... Naj naredi vsak kot mu paše, jst vem katero možnost bi izbral...
Fly it like you stole it!
Uporabniški avatar
klemen7
Profesor
Prispevkov: 1178
Pridružen: 21 Jun 2008, 18:28
Kraj: Dolenja Trebuša/Ljubljana

Odgovor Napisal/-a klemen7 »

T0RN4D0 napisal/-a:In potem ima GWS SF malo manjšo luknjo kot DD, različne dimenzije imajo različne luknje, potem imaš prop saverje kjer je vsak malo večji hub že problematičen... .
Od kje pa teb to zdej? Mel sem usaj 50 GWSjev pa še noben ni mel premejhne al pa prevelike lukne vsi so pašal na prop saver(od kitajca pa do Axija zdej) tko kot je treba...

Nekateri res prou hočete odkrivat toplo vodo (kot npr. ti) tam kjer je bla odrita že 5 let nazaj...tega res ne bom nikol razumel pa brez zamere...
https://www.argentglobalnetwork.com/?klemen7
Uporabniški avatar
ALEX_R
Profesor
Prispevkov: 1131
Pridružen: 16 Apr 2007, 16:28
Kraj: Ajdovščina

Odgovor Napisal/-a ALEX_R »

Jaz imam GWS ,malo lufta ima, ampak to ne upliva nevem kaj...
Uporabniški avatar
T0RN4D0
Dr. Modelar
Prispevkov: 2979
Pridružen: 15 Feb 2010, 20:40
Kraj: sevnica

Odgovor Napisal/-a T0RN4D0 »

klemen7 napisal/-a:
T0RN4D0 napisal/-a:In potem ima GWS SF malo manjšo luknjo kot DD, različne dimenzije imajo različne luknje, potem imaš prop saverje kjer je vsak malo večji hub že problematičen... .
Od kje pa teb to zdej? Mel sem usaj 50 GWSjev pa še noben ni mel premejhne al pa prevelike lukne vsi so pašal na prop saver(od kitajca pa do Axija zdej) tko kot je treba...

Nekateri res prou hočete odkrivat toplo vodo (kot npr. ti) tam kjer je bla odrita že 5 let nazaj...te ga res ne bom nikol razumel pa brez zamere...
Pri 4 paketih GWS propelerjev imajo 3 različno velike luknje. Od treh malih motorčkov s propsaverji sta pa dve velikosti osi oziroma "izrastkov" na katerih sedi propeler...

A po tvojem bi moral zmetat vse stran in kupit tisto kombinacijo ki lepo paše skupaj? #-o
Fly it like you stole it!
Uporabniški avatar
ALEX_R
Profesor
Prispevkov: 1131
Pridružen: 16 Apr 2007, 16:28
Kraj: Ajdovščina

Odgovor Napisal/-a ALEX_R »

klemen7 napisal/-a:
T0RN4D0 napisal/-a:In potem ima GWS SF malo manjšo luknjo kot DD, različne dimenzije imajo različne luknje, potem imaš prop saverje kjer je vsak malo večji hub že problematičen... .
Od kje pa teb to zdej? Mel sem usaj 50 GWSjev pa še noben ni mel premejhne al pa prevelike lukne vsi so pašal na prop saver(od kitajca pa do Axija zdej) tko kot je treba...

Nekateri res prou hočete odkrivat toplo vodo (kot npr. ti) tam kjer je bla odrita že 5 let nazaj...tega res ne bom nikol razumel pa brez zamere...

Sam če si meu 50 propu si mogu bet pa res profesionalc de si use uniču..jst sm meu do zdej največ 5 propu...kko je pa tep uspelo met 50 mi je pa že čudno...
Odgovori

Vrni se na Akrobatsko in 3D letenje