TURNIGY Cobra

Debate o Hydro & Mono colnih.

Moderatorji: KlemenR, Intruder, brejker, StEEm

Uporabniški avatar
brejker
Dr. Modelar
Prispevkov: 4065
Pridružen: 20 Feb 2006, 21:38
Kraj: Kamnik
Kontakt:

Re: TURNIGY Cobra

Odgovor Napisal/-a brejker »

tintek napisal/-a: Zanima me še kako je najbolje ta čoln pobarvati, najverjetneje bom uporabil avtomobilske barve ki so na vodni osnovi čez pa nanesel lak, vendar ne vem kako se bo barva prijela saj je površina zelo gladka, bi bilo smiselno prej čoln zbrustiti?

LP Tine
To pa že izgleda nečemu podobno :) Zmatiraj površino preden barvaš. Seveda. Brusni papir granulata cca. 800. Če boš lakiral potem zmatiraj komplet površino čolna, da se bo tudi lak imel kje za prijeti. Uporabi 2k lak. Tisti v spreju grejo dol skupaj z izolir trakom in pokrovom 8-[
www.okarbon.eu
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Re: TURNIGY Cobra

Odgovor Napisal/-a tintek »

Na mono1 sem uporabil kar vodne barve ki se uporabljajo za barvanje osebnih avtomobilov, namešal mi jo je lokalni avtoličar, barva se dobesedno pere in meša z vodo zraven pa mi je dal nek lak ki je kar precej gost ampak vse skupaj se vsaj na lesu prekritem z steklenimi vlakni dobro obnese, tako da bom uporabil kar enako barvo in enako barvno shemo.

LP
LP Tine

Kaj malga tut postružim
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3221
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Re: TURNIGY Cobra

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

Pred barvanjem prebrišem celotno površino z jekleno volno.Če delam barvno shemo tudi prehode zaradi zaščitnega traku pobrusim s tem.Zadnje projekte sem barval z "dupli color premium" spreji in nato še zaščitil s prozornim lakom,stvar še drži,lepilni trk jo ne odtrga............
Priponke
IMGP2114.JPG
IMGP2114.JPG (148.69 KiB) Pogledano 1826 krat
Slika
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Re: TURNIGY Cobra

Odgovor Napisal/-a tintek »

Pozdravljeni!

Spet so prišli umes avtomobilski projekti tako da se je malo zavleklo :oops: No te dni sem se utrmil in delal na čolnu, čoln je zdaj rtr oziroma pripravljen na test, le nekaj popravkov bo še potrebno pri zadnjem delu osi, saj le ta precej otresa, ker nimam prav izdelane puše, saj bo to kar projekt z zelo mirno roko in zelo nabrušenim nožem v stružnisi da postružim tisto tanko pušo.

Vgradil sem še tg9 eco servo motor, zavijanje na kopnem deluje odlično le ne vem še kako bom zatesnil luknjo kjer gre skozi os na krmilo, kakšna ideja? imam sicer tiste "harmonika" gumico vendar je velikosti ca 3cm kar pa ne pride v poštev, razmišljal sem da bi naredil iz gume krogec in na sredi le prebodel in skozi potisnil os ter gumo prilepil na trup.

Ampak tale primerjava esc-ja z motorjem mi še vedno ne gre najbolje v oči, saj je esc verjetno težji od samega motorja, ob testu pomerim tok in po potrebi vgradim manjšega (bral sem da uporabljajo 25A...)

Pa še nekaj slik, a sem bil preveč zatopljen v delo zato sem kar malo pozabil na slikanje.

Napeljava ifuzije:
Slika

Vhod izhod hladilne vode:
Slika

Motor in esc v nosu, esc bo moral iz nosa saj je težišče na slabi polovici:
Slika

Servomotor turnigy tg9 eco:
Slika

Propeler in krmilo:
Slika

2200mAh 2s turnigy lipo
Slika

Napeljava hladilne vode:
Slika

Ko bo prilika vstavim še sprejemnik in opravim test:
Slika

To bo to zaenkrat upam na čimprejšnji test potem pa popravki in barvanje.

Kaj pa kabina? zakaj sta zraven tisti dve prozorni foliji? Je kdo probal z kakšnimi tesnili, original način nameščanja kabine mi je kar ušeč, ampak najbrž ga ni čez selotejp.

LP
LP Tine

Kaj malga tut postružim
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3221
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Re: TURNIGY Cobra

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

...
Priponke
img_3218AA.jpg
img_3218AA.jpg (76.81 KiB) Pogledano 1753 krat
Slika
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Re: TURNIGY Cobra

Odgovor Napisal/-a tintek »

Super hvala za idejo.

LP
LP Tine

Kaj malga tut postružim
Odgovori

Vrni se na Hydro & Mono