Hot Bodies Ve8

Moderatorji: Nebec, jannyy, mihec87

Odgovori
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Re: Hot Bodies Ve8

Odgovor Napisal/-a tintek »

Ah 4mm so mal boljš pa je čist dost, edino kar je tu toplega je baterija ker je le 20c imel sem včasih 6mm ampak sem po vseh modelih šel na 4mm saj so se izkazali pa še priklapljanje je lažje.

LP
LP Tine

Kaj malga tut postružim
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Re: Hot Bodies Ve8

Odgovor Napisal/-a tintek »

No kaj so pri tekno mislil z temi ojačitvami ne vem vem pa da sem sam mislil da vseeno ne gre za tolikšne sile saj mi je kaj kmalu pošil karbonski nosilec in odtrgalo pokrov diferenciala ki je ubistvu iz zelo tanke plastike.

Zato sem "pokrov" izdelal kar iz 5mm karbona tako sem pridobil tudi več prostora za izdelavo močnejše vzdolžne ojačitve:

Pri prejšnji ojačitvi je pošila vilica na karbonu saj je bila precej šibka:
Slika

"pokrov" diferenciala iz 5mm karbona:
Slika

Zgleda pa tako:
Slika

LP
LP Tine

Kaj malga tut postružim
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: Hot Bodies Ve8

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

No, menda bo sedaj tole drzalo skupaj..
Te ne skrbi, da bi bil mogoce model prevec tog?
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Re: Hot Bodies Ve8

Odgovor Napisal/-a tintek »

Ja tudi na to sem pomislil ampak gremo probat in čarat naprej :D/
LP Tine

Kaj malga tut postružim
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Re: Hot Bodies Ve8

Odgovor Napisal/-a tintek »

Pozdravljeni!

Danes spet mal kosil zelenje ki poganja po progi, tokrat skoraj brez poškodb, sem pa proti koncu opazil da iz modela prihajajo čudni zvoki pa tudi model se je grel kot še nikoli, bil pa je še vedno v mejah normale ampak ponavadi je mlačen.
Ojačitve so zdržale, kako pa se model obnaša ne bi znal povedat saj je proga vedno drugačne vlažnosti kar se pozna na oprijemu tako da bomo vidl ampak pelje se čisto OK.

Uglavnem pridem domov, model na mizo in šravfat. nakar sem ugotovil da so v motorju šli ležaji. zanima me kaj svetujete nabavit gledal sem navadne in keramične vendar ji tukaj http://www.rcbearings.co.uk/index.php?route=common/home ni na zalogi.
Navadni so po slab funt keramični pa po 3. ima kdo izkušnje z slednjimi se jih splača oz kje dobiti kvalitetnejše ležaje za motor, najbrž gumijasti ne pridejo v poštev zaradi temperature?

Je pa zanimivo da vsak motor ki ga sestavim rata preveč podložk četudi vse 3x preverim se od nekje nakuha da ga na koncu ne morem zapreti :)

Najbrž se kaj takega ne izplača kupovati:
http://www.ebay.co.uk/itm/HOBBYWING-BRU ... 51bbf7e360

LP Tine
LP Tine

Kaj malga tut postružim
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: Hot Bodies Ve8

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

Tole kar si objavil naceloma zelo priporocajo - Boca bearings: http://www.bocabearings.com/
Kar se kvalitete tice so baje v samem vrhu, kaj je res pa..

Sicer pa pri taksni ceni kot si jo omenil (tisti RC bearings) naroci kar imajo na zalogi. Jih bos precej zamenjal predno bos prisel do vrednosti Boca lezajev, pa naj bodo jekleni ali keramicni.

Sam sem na 3650 inrunnerju originalne lezaje nadomestil kar z obicajnimi in se danes dela brez tezav.
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3146
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Hot Bodies Ve8

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Vse ta male ležaje dobiš iz zaloge v MM intercom (lj)
Imajo tako kitajske kot japonske. Dobava naslednji dan v nabiralnik.
Lp
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Re: Hot Bodies Ve8

Odgovor Napisal/-a tintek »

Pozdravljeni!

Ležaje sem naročil kar v trgovini kjer sem že večkrat jemal to je v www.rcbearings.co.uk
Poštnina 3funte traja pa nekje 2-3dni

za dva ležaja eden od teh keramičen sem z poštnino odštel 8€.

Motor razdrl izbil original ležaje očistil "flančne" in nabil nove ležaje seveda nežno, ležaji so 100% do konca v ležišču ampak mi je kljub temu zmanjkalo nekje 3-4mm da bi se motor zaprl, nevem zakaj ampak to se mi ni zgodilo prvič vse je na svojemu mestu pa ne rečem če bi šlo za stotinke ampak mm??? kakorkoli vzamem ven eno distančno podložko tako da je imel rotor kake 0,5mm lufta not vn saj razumete. Spravim skupaj in testiram motor trese kot nor in se greje ](*,)

Motor še enkrat podrem pregledam in sestavim tako kot mora bit ampak je rotor še vedno 3-4mm predolg da bi se prednji in zadnji pokrov zaprla. Potem pa sem postružil nove dstančne podložke da je bil rotor brez zračnosti ampak ga vseeno ni stiskalo in zdaj motor prede kot nov.

Kako se bo pa keramični ležaj obnesel pa bomo videli.


Mimogrede na ve8 sem spredaj namontiral še ščitnike za nosilce amortizerjev.

Slika

Slika

LP
LP Tine

Kaj malga tut postružim
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: Hot Bodies Ve8

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

Tole zverino smo v soboto pogresali v Blatnem Dolu.. :wink:
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Re: Hot Bodies Ve8

Odgovor Napisal/-a tintek »

Pozdravljeni!

Danes ispraznil 2 paketa ne da bi uporabil kakršnokoli orodje, skratka avto gre odlično zdaj ko sem ga mal "upgrejdal" ni težav z njim razen seveda če pride do prevelikih sil.
Ležaji v motorju so kot kaže ok motor se ne greje preveč, zvoki vsi normalni, karbonske ojačitve zdržijo karoserija ne pade nikoli več dol, skratka same pohvale nafilaš baterije in gasa.
Moram rečt da od kar imamo "domačo" progo je model naredil kar nekaj uric kajti vožnja z njim je pravi užitek, le še nekaj paketov baterij po potrebno nabavit.

Še ena slika iz terena proga sicer še vedno čaka na delovno akcijo ampak je vseeno super vozna.

Slika

LP
LP Tine

Kaj malga tut postružim
blu
Razpravljalec
Prispevkov: 127
Pridružen: 10 Feb 2011, 11:13
Kraj: Velenje

Re: Hot Bodies Ve8

Odgovor Napisal/-a blu »

ql proga tale zgori, ko bi js tut mej kj takega blizu...

evo mogoče je čas da še sam mal predstavim svojga :P

Model je odličen, vzdržljiv, zelo vodljiv, pač odličen :) preživeu je kar nekaj trpinčenja...

takole recimo grem na izlet, za to je mogoče maloenkost velik model...
Slika

po takelem pa te pride punca iskat, ko neve niti kje si je :)
Slika

nekako spucan rečmo...
Slika


edina stvar ko sem jo opazu do zdaj in da me je zmotla je to, da je v sprednji levi roki luft, torej premika se naprej in nazaj (vodoravna lega).
nisem še ugotoviu kaj in zakaj, pač mal več se miga kot da je sam razmigan od obrabe...
ko si bom uzeu en dan več časa za razdret vse skupaj
Slika

evo in še glih danes dobu nove gume in bo treba spet it na teren po majnši pauzi.
Slika
Slika
http://www.erepublik.com/en/referrer/mojlek
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: Hot Bodies Ve8

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

Zracnost v smeri naprej-nazaj ni ravno problematicna, pac poleg roke dodas kaksno podlozko primerne velikosti in problem je resen. Bolj je zanimivo, ko roka dobi zracnost v smeri notri-ven od modela, takrat kaj drugega od menjave roke ne ostane.
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Re: Hot Bodies Ve8

Odgovor Napisal/-a tintek »

Super lepo je šlišat da je še kak zadovoljen uporabik tega modela. Kako se ti obnese gens motor sem malo gledal za 1:10 majo kar mamljive cene.

Glede luftov pa zanimivo pri teh buggijih, nisem se moral načuditi koliko luftov je imel model že takoj ko sem sestavil kit zdaj pa sploh ko je stvar še malo obrabljena (govorim o prednjih končnikih) kolesa imajo luft gor dol levo desno skratka na vse strani ampak model se še kar pelje super mogoče malo slabše odkar sem zadaj montiral rumene vzmeti bom šel kar nazaj na original.

Je pa tudi samo vzmetenje precej "zaribano" nekako trdo pravzaprav celo škripa če model pritisnem ob tla ampak ni nobene umazanijem kako bi bilo če bi pine pri rokah malo namazal najbrž bi nastalo sranje, je že kdo probal?

LP
LP Tine

Kaj malga tut postružim
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Hot Bodies Ve8

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Za podmazat kak dry lube, ali pa za verige ipd..pač da ni mastno in ne lepi nase ničesar..
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
blu
Razpravljalec
Prispevkov: 127
Pridružen: 10 Feb 2011, 11:13
Kraj: Velenje

Re: Hot Bodies Ve8

Odgovor Napisal/-a blu »

Podloška mislim da ne pride v poštev ker se točno tuki miga ko je slikan ona palcka od spredaj. Deluje kot da nekaj ni prisravfan ampak je verjetn tok razmigana ona palcka in notr roka, ampak samo na sprednjem delu in samo levo desno, nic gor dol (torej sam v sprednjem delu noter ven od modela)...

Koncniki imajo minimalno lufta, se vidi da je bol tekmovalni avto, imajo vsi ostali modeli vec lufta tut mini erevo z alu koncniki... Amoizerji mal skripajo ampak to sploh ni motece med voznjo opravljajo odlično delo. Pa seveda model tudi nisem kupiu nov.

Motor je odličen, malenkost glasen ampak dober, tut greje se sploh ne dost. Navora sploh prevec (leopard 2000Kv in pa 150A xerun regler)
http://www.erepublik.com/en/referrer/mojlek
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Re: Hot Bodies Ve8

Odgovor Napisal/-a tintek »

Ta vikend spet navozil neaj uric, kilometrov kakorkoli ampak danes tik pred temo mi je uspelo "zlomiti" zadnji nosilec amortizerjev TEKNO stvar je tako na oko malo preveč ošvohena saj je 6 lukenj praktično na kupu:
Sem pa obe roki premaknil v spodnjo zunanjo luknjo in tower je še vedno uporaben.

Slika

Avto pridno nabira urice vse lepo lavfa mogoče temperatura motorja malč visoka (tako da se ga še težko drži).

Slika


Sem pa danes še malo štopal run time, žgal sem ga na polno po progi, umes parkrat pobral glede na to, da je proga majhna max 2min odbitka.

4s 5000mAh 25-30c turnigy softcase (precej nove) točno 20min do izklopa
4s 5000mAh 20C turnigy hardcase (tiste za 30$ 3 sezone stare) 18min do izklopa takoj ko pridejo te baterije na lager jih naročim saj se obnesejo super za svojo ceno.

LP
LP Tine

Kaj malga tut postružim
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Re: Hot Bodies Ve8

Odgovor Napisal/-a tintek »

Pozdravljeni!

Z avtom je kar pestro, tako zelo da mi je zadnič uspelo zlomiti "neuničljiv" odbijač.

Ker ga prodajajo z doživljensko garancijo sem na TBR samo poslal mail z slikami in naslovom in v tednu dni sem dobil novega povsem brezplačno =D>

Slika

LP
LP Tine

Kaj malga tut postružim
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: Hot Bodies Ve8

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

Kaj za boga si pa pocel, da si zlomil ta odbijac? :o
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Re: Hot Bodies Ve8

Odgovor Napisal/-a tintek »

Skakal skakal in skakal, najbrž je večkrat pokasiral kak kamen na robu kjer je prepognjen ker je bilo videt da ni bila celotna površina odtrgana istočasno.

Mal bo še za zvozit avto potem pa na generalko saj mi sprednje roke že pošteno trokirajo, sem mislil da so prazni amortizerji ampak so povsem polni brez dolivanja.

LP
LP Tine

Kaj malga tut postružim
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: Hot Bodies Ve8

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

Vedno pristajas "na nos," da odbijac tako trpi? :lol:
Z voznjo pride do obrabe materiala, ce ja ta normalna bos pa seveda presodil sam.
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Re: Hot Bodies Ve8

Odgovor Napisal/-a tintek »

No ne bi rekel, pristanki z tem avtom so res lepi ampak kot sem že omenil ima avto resne tečave z prednjim vzemtenjem, tudi če pristaneš vodoravno model zabije v tla.

Zakaj je temu tako ne vem, amortizerji in vzmeti so ok le roke nekaj trokirajo bom videl ko bo model šel pod generalno.

LP
LP Tine

Kaj malga tut postružim
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Re: Hot Bodies Ve8

Odgovor Napisal/-a tintek »

Ekola pri zadnji vožnji sem zlomil še en pin pri zadnjem kolesu in čas je bil da gre model na generalno saj je naredil kar nekaj uric po zadnjem temelitem čiščenju, pregledu, nastavitvami...

Slika

Avto najprej na grobo razstavil:
Slika

Nato se lotil posameznih sklopov, najprej prednji del, diff in zobniki popolnoma OK dolil par kapljic olja četudi diff ni bil niti masten zunaj torej ni puščal.
Zamenjal sem roke saj so bile stare malo napokane obrabljene in pretegnjene so pa še vozne, menjal sem še stabilizatorje ker so bili ravno pri roki in nekaj drobnarije.

Slika

Večkrat sem potarnal kako zablokirane imam prednje roke avto je ob prvem skoku počepnil in tam ostal razlog je bil da roke niso imele popolnoma nič zračnosti prmikale so se zelo tesno, problem sem rešil tako da sem malenkost (0,5mm) porezkal nosilec rok:
Slika

Predni del popolnoma obnovljen:
Slika

In progress:
Slika

Ker se mi je prednji TBR odbijač zlomil sem starega recikliral in ga uporabil kot zadnji skidplate, kater je bil tudi dodobra dotrajan:
Slika

Slika

Slika

Kar nekaj slik manjka ampak saj ni kaj videt avto je popolnoma očiščen namazan skratka malo drugače kot nov 8)

Bil pa sem neverjetno presenečen saj so bili vsi 4 amortizerji polni olja in pravtako vsi trije diffi.

LP
LP Tine

Kaj malga tut postružim
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: Hot Bodies Ve8

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

Torej so diffi in amortizerji nekaj vredni, super. Imate na progi veliko skal v tleh ali kaj je razlog za tako obrabljen zadnji skid plate? Zanimivo, da so prednje in zadnje luknje na identicnih mestih, so tudi ohisja diferenciala enaka spredaj/zadaj?
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Re: Hot Bodies Ve8

Odgovor Napisal/-a tintek »

Tako je tudi kamni so po progi ampak zdaj že veliko več kot jih je bilo je pa res da se ga po progi nažiga in se avta ne špara ena skakalnica je precej velika in super za uničevanje modelov :)

Tako je luknje so na enakih mestih, ker so odišja identične spredaj zadaj kar je super za zalogo rezervnih delov.

LP
LP Tine

Kaj malga tut postružim
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Re: Hot Bodies Ve8

Odgovor Napisal/-a tintek »

Ojačitve smo končrno pripeljali do te stopnje da že lep čas držilo.

Danes odpeljal par krogov kaj več ne saj se mi je odlepila ena guma katero sem danes zalepil zgleda ni bilo dovolj časa.
Ve8 je pridobil novo karoserijo JQ z obdelavo Advance Design Painting, efekti so kot vedno osupljivi, šele od bliže se pokažejo vsi detajli in prelivanje baru. Namontiral pa sem tudi nove Beta gume.

Slika

Slika

Slika

LP Tine
LP Tine

Kaj malga tut postružim
Odgovori

Vrni se na 1:8 OFF-ROAD