Šoderjama v hočah

Pomembni dogodki...

Moderatorji: tornado, bostjan9a, John

Odgovori
Uporabniški avatar
mimi01
Freak
Prispevkov: 590
Pridružen: 16 Sep 2005, 15:27
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a mimi01 »

Ne skrbi webmar, prepusti zadeve nam. Bomo že poskrbeli, da bo tako kot mora bit.
L.P. Simon :D
Nur ein bischen Boote fahren!
Uporabniški avatar
Intruder
Dr. Modelar
Prispevkov: 2285
Pridružen: 16 Nov 2004, 22:56
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a Intruder »

Simon, ste se že kaj dogovorili?

Jan
Uporabniški avatar
mimi01
Freak
Prispevkov: 590
Pridružen: 16 Sep 2005, 15:27
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a mimi01 »

Kolikor vem, se je ata. Mi bo sporočil, ko pride danes domov iz službe.
L.P. Simon :D
Nur ein bischen Boote fahren!
Uporabniški avatar
Jaro
Freak
Prispevkov: 722
Pridružen: 20 Maj 2003, 10:48
Kraj: Izlake

Odgovor Napisal/-a Jaro »

Intruder napisal/-a:Ju3 imam v planu imeti grill z 10 povabljenimi...kam moram klicat?

Jan
Pridem tudi jaz!

Bom imel s seboj 2 platoja piva!

Upam, da si povabil tudi Webmarja. Saj ni sam kriv...
Lep pozdrav,

Jaro

___________________________________
"Zeit ist weg! Letzte Runde!" (Ivan Kneys)
Rafter
Začetnik
Prispevkov: 22
Pridružen: 07 Jan 2005, 19:44
Kraj: Southern District of Maribor
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Rafter »

Mater, ste čudni. Vsi se samo nekaj na veliko pogovarjate, da bi pa nekdo stvari formaliziral, to pa ne!

Vsaka površina v SLO ima lastnika. Tudi omenjena gramoznica. In zakaj mislite, da lahko vsak uporablja tudi tisto, za kar lastnika niti vprašal ni? Ali se lahko jaz pripeljem na Tromostovje in začnem z gokartom noret po njem? Ali pa na Rožniku s kros motorjem? Ali pa pa po Šmarni gori s quadom? Seveda ne, ker me bo lastnik pregnal (v omenjenih primerih verjetno MOL).

Pa s tem še zdaleč ne mislim primerjati modelčkov z zgoraj omenjenimi prevoznimi sredstvi. tudi jabolk ne moreš iti kar trgat v nek sadovnjak.

Ko pa vam kaj ne paše, pol pa znate tolči - ja, je slab dostop, ni košev za smeti itd....
----------------------
+386 41 757-257, +386 40 757-257
[email protected]
www.raftingnamuri.com
----------------------
Uporabniški avatar
A6_quattro
Profesor
Prispevkov: 1169
Pridružen: 08 Sep 2006, 15:11
Kraj: lj

Odgovor Napisal/-a A6_quattro »

Jaro upam da res ne bom zejn pa glej da ze ohlajenga prpeles :) Aja pa lacen bom tud :)
Uporabniški avatar
brejker
Dr. Modelar
Prispevkov: 4065
Pridružen: 20 Feb 2006, 21:38
Kraj: Kamnik
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a brejker »

Ladijca "na dalinca" ni taka grožnja kot gokart.
Če jih je več. Bi že bil problem. A če je okolica navajena
ljudi ki neslabonamerno hodi spuščat ladijce v vodo...
Pospravli pa bomo za seboj.
Tok se pa ja mamo radi :roll:
www.okarbon.eu
Uporabniški avatar
AIRGHANADA
Freak
Prispevkov: 976
Pridružen: 30 Nov 2006, 22:41
Kraj: Marburg
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a AIRGHANADA »

Draga gmajna! Močno dvomim, da bodo ribiči dovolili kakršne koli moteče dejavnosti na oz. ob vodi. Nenazadnje bo vsak, ki bo tam lovil, za svoj užitek moral plačat. Ne znam si predstavljat, da bo npr. Jouža iz Miklavža mirno prebavljal, nervozno brnenje brezščetinarja na vrhuncu svojih obratov. Še posebej, ker je moral kupit letno oz. dnevno dovolilnico, si organizirat vikend, kupit boilije in vso ostalo hrano ter pijačo :kronik:.

Če se ne motim ima sedaj gramoznico čez BigFish company, ki je menda v vodo vložil kar nekaj sredstev. Eni pravijo temu smrdljive ribe drugi pa kapitalni ciprinidi.

Seveda vem, da se bo sedaj našel nekdo, ki je trdno prepričan, da se bo ribiškemu lobiju postavil po robu. Vedite, večurno, nepremično bolščanje v plovec čudežno vpliva na človekovo dušo, predvsem na trmo in razumevanje časa ter prostora.

Ker sem faca in se ne bi rad nobenemu zameril, vam predlagam, da se odpeljete malo dlje, do kraja Brunšvik na Dr. Polju. Tam je še ena gramoznica, z dvema "bazenoma" (no vsaj nazadnje je ko sem bil tam sta bila dva). Mislim, da je ta majhen "bazen" kot nalašč za vas (žal samo letam).


LP


B.
veni, vici, vomiti
Uporabniški avatar
blaž berden
Profesor
Prispevkov: 1510
Pridružen: 24 Nov 2005, 16:20
Kraj: Murska Sobota - Maribor

Odgovor Napisal/-a blaž berden »

Bom še jaz nekaj dodal...po pogovoru z tukajšnjimi ribiči, naši čolni naj nebi ne vem kaj grozno motili rib, na lastne oči sem videl da je ribič, 20m od tam kjer sem vozil brezščetinarja na polnih obratih ujel kar veliko ribo, ravno v trenutku ko sem peljal mimo. Preden sem začel vozit sem vprašal če je ok, kot odgovor sem dobil smeh in...modelarji ne motite rib, to je "larifari"
:lol: Če nam prepovejo vse gramoznice... na naši smo modelarji vedno dobrodošli, je pa res da je za večino precej daleč. Mislim da bi se dalo vse rešit, samo mirno se je treba pogovorit, najzaneslivejše kar na mestu samem, z prav temi ribiči, ki so takrat na jezeru. Če je jezero veliko, bi voda morala absorbirati večino zvoka, modelarji en del jezera, ribiči drug del.

Nenazadnje, ribiči plačujejo dovoljennja, mi pa članstva v klubih ipd.
LP Blaž :)
Uporabniški avatar
AIRGHANADA
Freak
Prispevkov: 976
Pridružen: 30 Nov 2006, 22:41
Kraj: Marburg
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a AIRGHANADA »

To da čoln rib ne moti, boš težko dokazal, da pa moti Joužeja pa boš kr hitro zvedel. Sicer ne vem kako so klubi organizirani in kam gre pobrana članarina, samo dvomim, da ima upravitelj določene vode kaj od tega denarja. Ima pa nekaj od kupljenih dovolilnic.

B.
veni, vici, vomiti
Uporabniški avatar
tornado
Dr. Modelar
Prispevkov: 2463
Pridružen: 17 Jan 2003, 01:00
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a tornado »

blaž berden napisal/-a:Bom še jaz nekaj dodal...po pogovoru z tukajšnjimi ribiči, naši čolni naj nebi ne vem kaj grozno motili rib, na lastne oči sem videl da je ribič, 20m od tam kjer sem vozil brezščetinarja na polnih obratih ujel kar veliko ribo, ravno v trenutku ko sem peljal mimo. Preden sem začel vozit sem vprašal če je ok, kot odgovor sem dobil smeh in...modelarji ne motite rib, to je "larifari"
:lol: Če nam prepovejo vse gramoznice... na naši smo modelarji vedno dobrodošli, je pa res da je za večino precej daleč. Mislim da bi se dalo vse rešit, samo mirno se je treba pogovorit, najzaneslivejše kar na mestu samem, z prav temi ribiči, ki so takrat na jezeru. Če je jezero veliko, bi voda morala absorbirati večino zvoka, modelarji en del jezera, ribiči drug del.

Nenazadnje, ribiči plačujejo dovoljennja, mi pa članstva v klubih ipd.
Popolnoma napačno razmišljanje. Ribiči si lastijo pravico do vsake mlakuže kamor lahko riba namoči rep. Poznam dolgoletnega gospodarja RD Maribor in točno vem kako razmišljajo.
Samooklicali so se za naravovarstvenike, ki so dani od Boga. Dostop in uporaba voda je izključno v njihovi domeni, vsak vstop na njihovo področje vzamejo kot sovražno in vsiljivce preganajajo. Vsajajo ribji zarod nekontroliranih in neavtohtonih vrst kjer je le mogoče. V vodo zmečejo ogromne količine hrane, ki potem gnije v vodi in ustvarja pogoje za razvoj nesnage in bohotenje vodnih alg. Le-te slej ko prej izničijo naraven biotop, posledično pa so za to krivi ostali ''uporabniki'' voda, sploh modelarji.

Poglejte samo gramoznico v Dupleku in kaj je nastalo od nje. Polna je vodne trave in umazanije. Nihče me ne more prepričati, da je to naraven pojav. Ta voda je podtalnica, ki nima naravnih pogojev postati takšna kot je. K takšnemu stanju so jo pripeljali ''naravovarstveni'' ribiči z preobilnim metanjem hrane vanjo.

Bojim se, da tudi Hoško gramoznico čaka ista usoda in preganjajne modelarjev.
Lp Rado
Uporabniški avatar
mimi01
Freak
Prispevkov: 590
Pridružen: 16 Sep 2005, 15:27
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a mimi01 »

Pozdravljeni!
Brez skrbi. Kar se tiče tekem na Hoški šoderjami je že dogovorjeno z ribiči in jih bo možno izvesti. Seveda pa več no bo možno vsak drugi vikend na šoderjami vozit modelov. :cry:
L.P. Simon :D
Nur ein bischen Boote fahren!
Uporabniški avatar
Intruder
Dr. Modelar
Prispevkov: 2285
Pridružen: 16 Nov 2004, 22:56
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a Intruder »

Na www.najdi.si je odličen atlas slovenije, kjer so zarisane vse vodne površine, zato mislim, da ne bi smelo biti problem najti eno mlakužo, ki jo ribiči še niso zasedli. Če ne drugega bom svoje čolne vozil v akumolaciji pod Mariborskim smučiščem "Poseka". Tam ribiči nimajo kaj iskati, ker je v lasti SK Branika, do sedaj pa mi še tudi ni noben nič rekel in mislim, da bo tako tudi ostalo. Fehtariti te "kao" lastnike šoderjame pa ne mislim, ker mi je iz pod časti. Sedaj, ko več skuterji ne bodo mešali vode lahko računajo v roku leta, ali 2 takšno travo, kot je na dupleški gramoznici, kakor je rekel Rado. R.I.P.

P.S.

Za vse ribiče, ki morda berejo tole:

Vsakič, ko vozim čoln pri punci na lokalnem ribniku se ribe mečejo ven iz vode IZKLJUČNO samo tam, kjer vozim (in to tik za mojim propelerjem). Predvidevam, da je to razlog pomanjkanja kisika, ki ga z kavitacijo dovaja moj majhen propeler. Zelo rad bi takšen video pokazal kakšnemu IQ-Zero pijančku Joužetu!

Jan
Uporabniški avatar
tornado
Dr. Modelar
Prispevkov: 2463
Pridružen: 17 Jan 2003, 01:00
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a tornado »

Leta 1990 so v Schremsu v Avstiji pod okriljem NAVIGA organizirali SP kategorij FSR-V, O in H.
Avstrijci poznani kot zagriženi okoljevarstveniki z ''zelenim razmišljanjem'' se je tudi na tem področju se je našla skupina nasprotnikov te prireditve. Argumenti proti so bili tako gorivo, ki ga uporabljajo čolni, hrup, ki ga ustvarjajo, za ribe smrtonosni propelerji in še verjetno kaj. Žal niso uspeli z prepovedjo. Da bi dokazali svoj prav so pred in po prireditvi vzeli vzorce vode in jih analizirali, da bi dokazali svoj prav. Žal so poklapani ugotovili, da se stanje ni poslabšalo. Nasprotno voda je bila celo boljše kvalitete saj so čolni vanjo ''spravili'' več kisika. Nobena riba ni umrla od strahu ali bila razsekana.

Tudi v Velenju na malem modelarskem jezeru (žal ga ni več) nikoli ni bilo problema z onesnaženjem, hrupom in ostalimi packarijami, ki nam jih tako radi naprtijo. Ne enkrat sem bil priča, ko smo imeli tam tekme, da so na drugi strani ribiči vlačili ribe na suho in prav nič jih ni motil hrup.

To sicer težko razložiš ''bistrim glavam'', ki si lastijo vode, vendar taka so dejstva.
Lp Rado
Rafter
Začetnik
Prispevkov: 22
Pridružen: 07 Jan 2005, 19:44
Kraj: Southern District of Maribor
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Rafter »

tornado napisal/-a:To sicer težko razložiš ''bistrim glavam'', ki si lastijo vode, vendar taka so dejstva.
Hoj Rado.

Še vedno ne vem, ali je modelarski srenji v interesu, da se zadeve formalizirajo ali se bi raje šli dalje po kavbojsko, v stilu APP (ak proÄ‘e, proÄ‘e)?
----------------------
+386 41 757-257, +386 40 757-257
[email protected]
www.raftingnamuri.com
----------------------
Uporabniški avatar
AIRGHANADA
Freak
Prispevkov: 976
Pridružen: 30 Nov 2006, 22:41
Kraj: Marburg
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a AIRGHANADA »

Dečki saj vam pravim v Brunšvig se zapeljite, pa bo! Lokacija je idilna! Tudi sam zelo rad primem za ribiško palico, vendar zgolj za sprostitev, tako da razumem tako ene kot druge. Razprave na temo kdo je sedaj bolj koristen za nek določen vodostaj so brezpredmetne. Bolje bi bilo, če bi zadeve šle z roko v roki, saj so tud lovci na kapitalce vedno bolj odvisni od pripomočkov, ki so predmet modelarstva!

B.
veni, vici, vomiti
Uporabniški avatar
tornado
Dr. Modelar
Prispevkov: 2463
Pridružen: 17 Jan 2003, 01:00
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a tornado »

ribica napisal/-a:........Če bi vozili benciranje in onesneževali vodo bi bilo drugače...
Bravo ga. Petek. Zelo konstruktivno in pozitivno razmišljanje. Dva modelarja v Mariboru, ki imava čolne z notranjim izgorevanjem vas bova vse zastrupila. Na vodo sva prišla na leto 3-4 ure in to je veliko zlo. Saj ne vem ali se naj smejem ali razjočem.
Problem leži čisto drugje in krivci so čisto drugi ljudje in skupine. Žalostno je, da ne vidite v celem gozdu drevesa.
Upam, da ste prišli do Hoč peš ali z kolesom, ker bencinarji grozno onesnažujejo okolje.
Potem se ne rabimo čuditi, da nas preganjajo ribiči.......... :wink:
Lp Rado
Uporabniški avatar
Intruder
Dr. Modelar
Prispevkov: 2285
Pridružen: 16 Nov 2004, 22:56
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a Intruder »

Jaz mislim, da nima smisla tu nadaljevati. Šoderce več ni, in to je to. Bomo šli voziti kam drugam. Amen!

Jan
lukasmuka
Tekmovalec
Prispevkov: 224
Pridružen: 05 Feb 2011, 19:44

Re: Šoderjama v hočah

Odgovor Napisal/-a lukasmuka »

hehe malo tole berem. Vidim, da so ribiči totalno vse sesuli kaj se je dogajalo pred njihovim prihodom v šoderci :)
najbolj žalostno pa, da vse brez dovoljenj in si lastijo šoderjamo kot, da je njihova. Kar se pa kvalitete vode tiče po vnosu krapov pa nima smisla govorit.
Odgovori

Vrni se na Tekme, Prireditve, Srecanja,...