HK-310 3 Channel 2.4ghz FHSS Ground Radio

Izkušnje z RV napravami, sprejemniki, servomehanizmi

Moderator:

Uporabniški avatar
Gladiac
Profesor
Prispevkov: 1413
Pridružen: 15 Jun 2010, 16:47
Kraj: Smlednik

Odgovor Napisal/-a Gladiac »

Hehe jest bom tud eno še naročil, sam da se finance mal umirijo :)

LP
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: HK-310 3 Channel 2.4ghz FHSS Ground Radio

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

Da potegnem tole temo malo iz naftalina. Komando uporabljam eno sezono, kupil sem rabljeno, torej za seboj ima ze kar nekaj ur voznje. Zadeva se vedno deluje kot mora in zaenkrat ne kaze nobenih znakov okvar razen "timer-ja", ki ga prejsnjemu lastniku ni uspelo usposobiti, jaz pa se s tem niti nisem ubadal. Komando sem vzel, ker je bila cenovno ugodna in ker sem bil navelican vseskozi popravljati nastavitve saj sem jo uporabljal z razlicnimi modeli. Sedaj le izberem model v meniju in "off we go."

Pred tem sem uporabljal HK-300. Torej prakticno enaka komanda, le da nima zaslona in ostale programerljive krame. Tudi z HK-300 nikoli nisem imel tezav in je se vedno pri meni, se vedno v uporabi le v drugih rokah..
Ocitno sem dobil oba komada iz "ponedeljkove izmene."

Prav veliko casa v tem letnem obdobju nimam pa vendar mi vsake toliko uspe zvleci na plano kaksen model in ga zapeljati po dvoriscu. Najbolj je motece, ko se spravis vozit v polmraku in se na LCD ne vidi skoraj nic, ko zelis narediti kaksen popravek. Zato sem zadevo odprl in pogledal kaj se skriva v njej. Malo sem se "pogooglal" in nastal je DIY backlight display.

Za tiste, ki imate taksno komando in bi si zeleli osvetlitev zaslona pa le sledite navodilom spodaj.

Potrebovali bomo:
- philips (krizni) izvijac
- upor 150-200ohm
- LED z barvo po vasi zelji
- nekaj tanke zice, izolirnega traku, termoskrcljive cevke
- spajkalnik in spajkalni pribor
- klesce oz. scipalke
- kos prozornega pleksi stekla, alu folijo ali alu lepilni trak

1. Razstavimo komando: Odstranimo vratca akumulatorskega prostora, odstranimo lezisce akumulatorjev, prerezemo vse nalepke znotraj prostora za akumulatorje na pol (sicer komanda noce lepo narazen saj jo drzijo skupaj), nato odvijemo vseh 7 vijakov, ki so vidni iz zadnje strani komande.

Pogled na notranjost komande:
Slika


2. Odstranimo fleksibilni vodnik na zgornjem desnem delu vezja: Gre za nekaksen konektor na vezju, ki ga "odhakljamo" in vodnik zdrsne ven brez uporabe sile, torej ce vodnik ne gre lepo iz lezisca potem ni odhakljan.

Slika


Nato odstranimo vse vijake, ki so oznaceni z modro puscico, v kolikor vezje ne gre lepo iz lezisca, odstranimo tudi vijaka, ki sta oznacena z rdecima puscicama:

Slika


3. Ko odstranimo vezje, vidimo LCD:

Slika


4. Vzamemo kos pleksi stekla in ga izrezemo tako, da se lepo "usede" v lezisce LCD:

Slika


Vstavimo ga v lezisce:

Slika

Lahko ga pustimo taksnega kot je, lahko pa ga z zadnje strani (ta, ki je na sliki obrnjena k nam) oblepimo z alu folijo, se bolje z alu lepilnim trakom. Tako se skozi ne bo videlo vezja in nekoliko vecja bo jakost svetlobe.
Ker pa se na tej strani nahaja tudi vezje, je potrebno tisti del pleksi stekla, ki je polepljen zascititi z necim kar ne prevaja elektricnega toka (izolirni trak ali kaj podobnega), v nasprotnem primeru lahko povzorcimo kratek stik na vezju, kar pa nam ni v interesu.

5. Na vezju sta dva regulatorja napetosti in sicer 5V in 3.3V. Najprej sem poizkusil z 5V regulatorjem, ki se nahaja na zgornjem desnem delu vezja. Na vezju je oznaceno + in - , novejsi modeli majo tu ze vgrajen konektor.
Zadeva na tem regulatorju deluje tako, da zasveti takoj po vklopu komande in se po nekaj sekundah izklopi. Ce pritisnemo katerokoli tipko za nastavitve, se zaslon zopet prizge. Deluje takole:
http://www.youtube.com/watch?v=qrHOJ2zy6zc

Kdor zeli, da mu osvetlitev zaslona deluje tako naj LED zveze na sledece kontakte (rdeca zica je +, modra je -):

Slika


Ne pozabite, med LED in napajanje je potrebno zaporedno vezati upor v nasprotnem primeru lahko unicimo LED ali regulator.

Slika


Meni ta nacin ni odgovarjal zato sem preizkusil se 3.3V regulator. Ta pa deluje tako kot sem zelel. Ko komando prizgem se prizge tudi osvetlitev zaslona in je vklopljena dokler ne izklopim komande.

Drugi regulator se nahaja na drugem koncu vezja. Oba sta oznacena na sliki. Na sliki je novejsi model vezja, ki ima pri 5V regulatorju ze vgrajen prikljucek za osvetlitev.

Slika


Napajanje vzamemo iz spodnjega dela vezja, kjer se lahko spajka (rdeca zica je +, modra je -), tudi tu pazimo, da ne pozabimo na upor:

Slika


6. LED z lepilom za vroce lepljenje prilepimo tako, da je obrnjena proti pleksi steklu. Kaksno kapljico privoscimo tudi samemu pleksi steklu, da ne izpade ob tresenju komande.

Slika


7. Komando sestavimo nazaj v obratnem vrstnem redu razstavljanja. Koncni izdelek naj bi izgledal nekako takole:

Slika

Slika

Stvar seveda ne bo svetila kot reflektor, saj smo uprabili le eno LED, vendar je zadeva zdaj enostavno berljiva v temnih prostorih in tudi ko zaide sonce. Kdorkoli se bo lotil taksne predelave naj se zaveda, da dela na lastno odgovornost.

Zaenkrat sem s komando se bolj zadovoljen, od te predelave ima za seboj tudi ze kar nekaj ur in ni videti, da bi se delala kaksna skoda, zato zaenkrat ne vidim razloga za menjavo komande..
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
Odgovori

Vrni se na RV naprave